Jaro, pavouk a hábity

30. ledna 2016 v 17:21 | Andrea |  Aktuálně
Konečně slezl sníh. Tedy ne, že by už bylo jaro, ale venku to tak začíná vypadat. Normální člověk se potěší, že už není zima a vidí sluníčko. Ta druhá půlka se naopak vyděsí, že končí období lyžování a podobných sportů, kterým jsem nikdy na chuť nepřišla. No a některé z nás se upřímně vyděsí - jaro! - a jdou se podívat do skříně, jak to tentokrát bude vypadat.

Takže i já jsem vyrazila prohlédnout skříně, abych věděla, jaké to jaro letos bude. Přece jen mám, z minulého roku, nějaké zásoby oblečení (tedy docela rozsáhlé, asi ve třech skříních), tak by to mělo jít. Stačí to trochu přebrat a až opravdu uhodí krásné dny, budu krásná i já.

Už první pohled do skříně mě ale upřímně vyděsil a je jasné, že přebrat není co. Ať vytáhnete cokoliv, když to na sebe navléknete, vypadá to jak společenský hábit, na postavě Rona, z knihy Harryho Pottera.


Jediné co se, v jedné ze skříní, mělo k světu, byl docela velký pavouk. Zjevně vyrušený ze svého zimního spánku, což nesl velmi nelibě. To že mu budu hrabat, vlastně teď už v jeho věcech, nesl nelibě taky. Asi mám velkou představivost, ale zdálo se mi, že na dvou nohách z mnoha měl zcela nemožné černé lodičky, co byly ještě loni IN, a kolem těla ten šedomodrý top, co vlastně IN nebyl nikdy. Jinak se zjevně si chystal, do těch perfektních hábitů z minulého roku, letos balit chycené mouchy. Reálně, vzhledem k tomu jak mouchy nesnáším, tak to jim fakt přeju.

Řekněte, není krásné být muž? Na nohy natáhnete boty, co jsou super už třetím rokem, trochu vyklepete své zaběhané džíny, a jde se. Svět je krásný a nic mu nechybí. Správný muž má totiž zcela jiné hodnoty.

Krásné pohlaví je naopak úplně v čoudu. Sluníčko vysvitlo a je čas, po dlouhé zimě, kdy jsme mohli ukázat ze své krásy jen málo, ukázat trochu víc. No a k tomu patří i vhodný obal, který ty hezké věci v nás, správně zabalí. No a ve skříni hábity, nemožné boty a rok stará kabelka. Hmm, panika a těžká beznaděj.

Nepanikařím. Jsem optimistka a tak se mi podařilo už včera obrazit šestero krámů s botičkami a čtyři krámy s hadříky. Úplně v klidu a bez kousku hysterie. A výsledek? Hádejte! NIC!!! Na druhou stranu, co byste chtěli za jeden den. Chce to čas a trpělivost.

Sice ještě nevím, co hledám, ale až to uvidím, tak to určitě poznám a koupím. Vyženu pavouka (nakonec už bude jaro, takže možná už nezmrzne) a hábity mu dám sebou na cestu. Ať si do nich balí, co chce, hlavně že v tom nebudu oblečená já. No a dovnitř dám ty nové krásné věci, ve kterých se budu líbit, a budou správným obalem pro správnou holku.

Pevně věřím, že to zase za rok nebudou jen podivné společenské hábity. No, a pokud budou, doufám, že se objeví zase nějaký pavouk, co si je vezme sebou, a nějak je vhodně zužitkuje.
Třeba do nich zabalí některé lidi, co nám minulý rok ztrpčovali život. Proti tomu bych opravdu nic neměla a přidala bych mu na cestu, za odměnu, i kus své oblíbené čokolády.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nikita Nikita | E-mail | Web | 30. ledna 2016 v 21:30

Čauki, vybrat si styl oblíkání, můžeš jich mít několik a sladit ty správné kousky k sobě. Já vím, že se mi formuje postava a proto volím sekáče, je to v nich za pakatel a pokud se mi to již nelíbí nebo z toho vyrostu nebo to mám naopak velké netrápí mě to. Dají se pořídit opravdu hezké kousky. Samo, že si kupují i nové věci, ale počkám si na slevy. Zpočátku jsem si koupila halenku 600kč a kalhoty 700kč a měla jsem je všeho všudy třikrát na sobě a už je mám velké. Zbytečně vyhozené peníze
Zajímavá úvaha o jarním šatníku. Tak ať ho naplníš pěknými oblečky. Pá

2 anita angelb anita angelb | 1. února 2016 v 19:48

mit tve starosti :) ...ze jo..
nekdy to chce jenom klid
a ne se, nutit do ismu:))
..ze,neznas???
a  co dal ??? vzdyt uvidis.
drzim palecek .

a mimo  misu vic poradi
biolog.holky jako mtf..
ring ding dong dang
paaa.
www.uloz.to/ OKEY GOLD
ze me neznas??:)))
©2016

3 Andrea Andrea | 1. února 2016 v 23:43

No nejlíp fakt poradí holky. Naštěstí jich mám kolem dost a radí. Na druhou stranu i vkus/nevkus se vyvíjí a já mám pocit, že jsem se překlopila zase do třpitkového období. Děs. Doufám že to dlouho nevydrží.
Takže co na sobě nemá cinkrlátka, neberu.
No a ještě pro Niki - můj oblíbený sekáč zrušili. Ale sehnala jsem jinde novou úžasnou bundu, rolák a dvoje dokonalé boty.
Svět je hezký

4 Anežka Anežka | E-mail | 2. února 2016 v 21:49

A já mám pěkné nové černé kalhoty. Bez třpytek teda. Ale zato pěkně na tělo :) Jo, svět je fajn :)

5 Andrea Andrea | 3. února 2016 v 10:48

A já mám dvoje nové krásné boty a novou bundu. Mňam. Kalhoty mi ukážeš až se uvidíme :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama