První dny na HRT - dodatek

10. února 2016 v 20:03 | Andrea |  Aktuálně
Když jsem za poslední dva dny viděla, jakým způsobem se rozvinula diskuse kolem hormonů, změn těla, postupu a podstaty feminizace atd. rozhodla jsem se napsat ještě malinký dodatek. Původně byl nachystán k článku o fytoestrogenech, ale dám ho sem, abych ho nemusela dávat do komentářů.

Naše diskuse se, na blogu v komentářích, posunuje směrem k působení hormonů, jejich množství a vzájemným synergiím. To, co se tu ještě ale neobjevilo, je souvislost s našim vědomím a vůlí. Takže do toho.

Možná někdo z vás četl nějaké knihy o molekulární biologii nebo má s tímto oborem i nějaké zkušenosti. Pro ty co nečetli nic, můžu doporučit knihu, která je sice hodně popularizační a místy až přespříliš optimistická, někdy odborníky zatracovaná ale rozhodně zajímavá - "Biologie víry, Bruce H. Lipton" - divně se jmenuje ale věřte, je o molekulární biologii, ne o víře a autor je uznávaný molekulární odborník. Nechci se zde pouštět do diskuse, zda je zcela správná nebo ne, zda proto, co autor píše jsou opravdu vždy důkazy nebo ne, ale přivede člověka k mnoha úvahám, a to i v případě HRT u TS. Kdo ví a zná víc v tomhle oboru, přečte si odbornější literaturu na tohle téma sám.

Autor knihy, molekulární biolog, v knize mimo jiné ukazuje, jak vlastním vědomým, svojí myslí, řídíme a měníme využití genů a genetické informace v našem těle. Jak se vlastně dostáváme do situace, kdy vlastním rozhodnutím (přesvědčením o tom, že něco má být nebo nemá) zapínáme a vypínáme geny v našem organismu a řídíme využití DNA.
Toto je jedna z věcí, kterou vědci ještě před deseti lety nevěděli a neexistovali proto žádné důkazy. Dnes už víme, že je to tak (nepíšu zde o nějakých hokus-pokusech ale o relevantním vědeckém výzkumu!).

Ukazuje jak, přestože jsou například v těle přítomny příslušné bio-molekuly (lze aplikovat třeba i na testosteron), nemusí dojít, za určitých podmínek daných osobní vírou a přesvědčením, k jejich využití a zpracování. Prostě hormon, vitamín, aminokyselinu v těle máte, ale neděje se nic. Extrémní případ jsou pak lidé, kteří například ztratili chuť k životu a přes veškerou lékařskou péči jejich tělo přestane reagovat a skutečně zemřou. Jako by se vypnuly všechny receptory a procesy.

Naopak se může stát, že i při minimálních hladinách některých látek v těle, se rozvine bouřlivá reakce, receptory jsou v plném výkonu, probíhá syntéza kde čeho, tělo "maká jak divé", a při tom z hlediska biochemie pro to není téměř žádný důvod, protože koncentrace látek, které to normálně vyvolají, je téměř nulová nebo dokonce opravdu nulová. Hezkým příkladem jsou alergie, autoimunitní nemoci nebo dokonce placebo efekt v reálných klinických studiích.

Co z toho plyne? To je velmi jednoduché. To jak zamaká estrogen, testosteron, fytoestrogeny ... ovlivňujeme tím co si myslíme a čemu věříme velmi zásadně. Pokud samozřejmě, jsou koncentrace v krvi, násobně přesahující normální normy, tělo reagovat bude - nic jiného již nezbude.

Rozumějme, naivní příklad - pokud jste totiž v hluboké vodě, budeme plavat, nic jiného nezbude. Pokud jste ale ve vodě jen po krk, pak záleží na vás a stavu vaší mysli - plavat můžeme a nemusíme.

No a tohle, v poslední době, ukazuje molekulární biologie. Pokud koncentrace látek v krvi odpovídá normálním hladinám, i naše mysl silně spolu-rozhoduje co se využije vaše tělo, co ne a jak. Takže někdo má ženskou hladinu Estrogenu a ... nic moc, někdo se ale mění naopak velmi rychle.

S trochou nadsázky, ale ne nepravdivě, tedy ukazuje dnes molekulární biologie jednu věc - pokud budu OPRAVDU věřit že jsem žena, věřit že vždy jsem byla a můj mozek nemá pochybnosti, 4mg Estrofemu udělá za krátkou dobu divy. Pokud samozřejmě nemám jiný, fyziologický, problém, ale to je už na nový, samostatný článek.

Takže nakonec i já, byť velmi racionální a vědecky orientovaná žena, jsem přidala do balíčku k Estrofemu a fytoestrogenům ještě jeden podstatný a nejpodstatnější preparát - nepochybnost a přesvědčení, že žena jsem. A věřím, že je to ta nejdůležitější ingredience a "chemikálie" a nenechám si ji vzít, jakoukoliv debatou na téma - "podívej se jak vypadáš" nebo "to nikdy pořádně nebudeš". Je pro mě totiž ze všech preparátů a léků ta nejcennější a nejúčinnější.

A teď jsem zvědavá na diskusi.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (149)
Zobrazit starší komentáře

101 Lucka Lucka | 12. února 2016 v 11:36

[100]:

[99]: tak holky do toho, téměř nebo úplně bez androcuru jste, tak můžete začít testovat a zapisovat výsledky.

[100]: nevím Lenko, ale můj Medvídek si nemyslí že mám chlapské tělo, dnes mi to dával celkem dost najevo.

Ale je fakt že se vychází z nějakého daného základu a pokud je základ fakt špatný, tak to asi bude vždy aspon trochu znát.

neřekla bych že 4mg je placebo, spíš minimum.

102 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 12. února 2016 v 11:52

[99]: Tak já v ečku nejedu. Pokusnej králík by mi zas tak bejt nevadilo. ale max naměřit farmakinetyku. Taky bych nemusel dostat placebo :)

Spíš je zajímavé, že to za možná 50 let nikoho nenapadlo.
Nevím, jestli to jde udělat v cz podmínkách. Sehnat dost pokusnejch osob. Kolik by jich muselo bejt, aspoň 20,30 na skupinu? Mít 2,3 skupiny na dávku E, jednu na prog, fytoE, kontrolní populaci...

Např.: Lenka chce progesteron. sice neví co to je, ale chce ho. A když jsem hledal, něco co bych jí omlátil o hlavu. Tak se to najít dohromady nedá.

S dávkováním je to ještě horší. Nahoře jsem udával rozptyl v dávkování E o dva řády, což je možná taky medicínský unikát (třeba ne. jiného mě nezapadá, a googlit jsem línej)
Ten členek aspoň vysvětluje, że ty 4mg vůbec můžou něco dělat. ;)

103 Lenka Lenka | 12. února 2016 v 12:00

[101]: Jsem pro takové testování nepoužitelná, nemám víru, že toto stačí :)

Navíc to tu potvrdila i odbornice na placebo efekt, že u závažných chyb v konstrukci je ovlivnění vůli prakticky vyloučeno, sice si tu mírně odporuje, že u turnerova syndormu to nejde a u transsexuality jde...

ale jak bylo řečeno u turnerova syndromu je jen jedno X, u transsexuality je k tomu ještě Y, což je dost závažný problém. U X jen vypadá jen pořád jako malá holčička, když se nic nedělá...u XY i jako muž.

Tak 4mg vleké minimum. u léčiv probíhá testování jaká je učinná látky, kolik se ji naváže na receptory, aby učinek byl skoro u 100%.
Jak už se debatovali dříve
např.:
1mg účinný na 10% lidí
2mg na 20%...
...

...

...
a 10mg na 99,9% :D

A tkaový testování by se muselo provést u transsexuality, ale holt na to nás je asi málo, tak lékař by měl přistupovat individuálně. Nějak rozdělit ty účinky - co dělá snižení testosteronu, co estradil, co třeba i ten progesteron...

104 Lenka Lenka | 12. února 2016 v 12:04

[102]: Tak ten progesteron působí dost proti ukládání tuků, tak se na něm shazuje.

Otázkou je, jestli působí proti ukládání tuků na mužských častech...mužům se to prostš ukádá jinak na to břicho a ještě jinak než ženám...

Pak tu je ještě fakt, že lépe půjdou sledovat změny asi na ukládání tuku na zadku, břichu, jelikžo asi od tama tělo čerpá hlavn zásoby...

než na obličeji, tam ty změny budou pomalejší , i když tam je toho méně. Ale to je jen můj odhad...

105 Šárka Šárka | 12. února 2016 v 12:17

[102]:

[103]:

Tak hlavně aby nebyl pes zakopaný jinde.

Aby to hlavně tím nebylo tím, že se transsexuálům MtF předepisují jen nízké dávky estradiolu, protože na českých transsexuálech chce české zdravotníctví a ministerstvo zdravotnictví ušetřit a tak je na řízeno předepisovat MtF transsexuálům jen takovéto nizké dávky ženských hormonů.

Jsme chudá země, oproti západu jsme zde úplní žebráci, tak se musí šetřit i na hormonální léčbě MtF transsexuálů

Aby tohle nebyla nakonec celá ta věda, proč je HRT u mnoha MtF transsexuálů nedostačující a neúčinná.

106 Lenka Lenka | 12. února 2016 v 12:31

[105]: To by se spíše náklady snížily, neofollin i v dávce 20mg týdně za rok výjde na 3000kč, androcur na 5000kč , a dávka androcuru by se mohla dost snížit...

spíše jestli není nějáká domluva s firmou, která vyrábí androcur. :D

107 Lucka Lucka | 12. února 2016 v 12:57

já bych řekla / i když lékaři u nás si to namyslí/ že žena by měla mít všechny ženské hormony, na nic v těle jistě nejsou, takže prodesteron bych chtěla.

108 Andrea Andrea | 12. února 2016 v 13:38

[102]:No asi by nechtěl být nikdo, kdo dostane jen placebo, ale třeba by na něj zabralo.
Nicméně, studii asi v tomto smyslu neuděláme. Na druhou stranu, proč neudělat pořádnou statistiku. Něco na téma - kolik čeho jsem kdy brala, jak se mi měnily míry, jak kůže, subjektivně názory a nálady ...
No a pak to skloubit do jednoho pořádného materiálu a statisticky vyhodnotit. Bylo by to pro nás i budoucí holky velký přínos a pomoc a dost věcí by to objektivizovalo.
Do toho bych šla klidně taky. Nezaložíme výzkumnou FB stránku, na které by jsme to mohli začít strukturovaně sbírat a ukládat?
I když, možná nepřekonám vlastní lenost!

109 Andrea Andrea | 12. února 2016 v 13:42

Protože je fakt, že každá píšeme něco na svůj blog a těžko se z toho objektivní názory udělají, tohle by pomohlo. Čirá statistika.
Docela by jsme tím my sami, holky pro sebe, doktory převálcovaly. :)

110 Andrea Andrea | 12. února 2016 v 13:43

[109]: Jo - výzkum - Holky sobě!
Bomba, asi nemám co dělat a mám dobrou náladu.

111 Šárka Šárka | 12. února 2016 v 14:04

a nešetří se u transsexuálů MtF jen na hormonalní léčbě ale s velkou pravděpodobností se určitě šetří i na prováděných srs operacích, a podle toho také ty výsledky srs operací v Česku vypadají, že odhadem polovina přeoperovaných transsexuálních žen nemá vůbec ženskou sexualitu, sexuální vzrušivost, ani možnost mít fungující pohlavní styk s mužem
:(

takovéto fakta jsou na špagát...

Mě opravdu chybí v ženském životě ženská sexualita!

112 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 12. února 2016 v 14:30

[109]: Eliška tahle dělá DIY statistiku SRS. a taky má lepší metodiku, než Motol ;)

113 Lucka Lucka | 12. února 2016 v 14:42

[110]: asi to není špatný nápad.

114 Lenka Lenka | 13. února 2016 v 1:21

[108]: A pořád to bude dost subjektivní, chtělo by to nějáký skener obličeje pro měření měkkých tkání, ultrazvuk prsou pro změření prsní žlázy a pod :))

115 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 13. února 2016 v 7:03

[114]: tak levný 3d scanery už komerčně dostupnný jsou. Pro tenhle účel by i mohl stačit. nepotřebujeme měřit nanometry. Problém je jak data nějak statistiky, nejlépe strojově zpracovat. Vzít mrak bodů, a napsat na něj feminita je 5,5 . To je IMHO na hraně současných technologií.  Viz ty Microsoft webovky na rozpoznání tváří.

116 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 13. února 2016 v 13:21

[114]:  Když si furt chceš scanovat. Skus si třeba aplikaci Autodesk 123D catch. Já to zkusil na androiid. A nebaví se se mnou cloud. Tak si hraj, ať je od tebe chvíli pokoj.
Je to trochu hračka, ale s něčím takovým by šli dělat i serióznější věci.
Zas profi laserový scaner bude náročný, finančně, časově, logisticky... a vy jste všichni mládí..., teda vlastně mladé ženy s mobilními telefony...

117 Šárka Šárka | 13. února 2016 v 14:50

[116]: To co píšeš je pro mě jako španělská vesnice nebo něco nesrozumitelného pro mě. Tak já nejsem už ta mladá žena která rozumí všemu přes IT. Drtivá vetšina v IT je pro nesrozumitelných a nepochopitelných nad mé znalosti.
IT profíkem či amatérem se člověk asi musí rodit, aby tomu rozumněl a ještě muto pomáhalo, bavilo i živilo.

Jedno však vím jistě, že tento vlak s IT znalostmi, bez kterých už se v podstatě nedá žít, už nikdy nedoženu.

118 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 13. února 2016 v 15:57

[117]: Taky nejsem z IT. Fotka je placatá a fůra informací se na ní ztratí, někdy úmyslně. ;)

"123D Catch" se dá stáhnout do jakékoliv mobilu, tabletu. Ta "magie" za tím je zajímavá, obsluha je pro cvičenou opici. Jakýkoli reálný objekt sochu, součástku, hlavu, vyfotím že všech stran třeba 20x mobilem, párkrát kliknu, a z těch fotek se mi někde, nějak udělá 3D virtuální model.

Proč to píšu, no protože s tím Lenka furt otravuje ;). Vážně. Pokud se má dělat statistika účinků HRT, tak měření krejčovským metrem začíná být v roce 2016 trochu aut, furt je nejspolehlivější. A odpověď po 3 měsících HRT vypadám dobře se statistiky blbě zpracovává, zvláš, když má dotyčná na nose růžové nebo naopak černé brýle.

119 Lenka Lenka | 14. února 2016 v 9:48

[118]: Pak na to mrknu...ale nelíbí se mi, že se mě chceš zbavit  :D

120 Lucka Lucka | 14. února 2016 v 10:56

[118]: dost změn je měřitelných metrem.

121 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 14. února 2016 v 19:20

Ať tu zas neřeším OT. Tak krátce.
[119]: Aspoň o výkendu potřebuju klid na práci. Vylezlo mi z toho překvapivě kvalitní model. Na čínský mobil, kvalitu sebefocení a kvalitu snímané hlavy.
[120]: Jj metr, rychlé, spolehlivé. Zrovna tvář se sním měří blbě. Tvář je vůbec problém, intuitivně jí pozná dvouletý dítě. Popsat jí exaktně je furt oříšek.

122 Šárka Šárka | 14. února 2016 v 20:54

[121]: Podrobila bych se dobrovolně na testování mé tváře na nějakém vědeckém přístroji (pokud existuje) to jak moc je má tvář feminní respektive maskulinní.

Pokud někde něco takového existuje a někdo něco o takovém stroji víte, přístroj kde je možně nechat si vyhodnotit svoji tvář jak moc je feminní nabo není, tak poprosím o info a kontakt.

123 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 14. února 2016 v 22:20

[122]: Zatím neexistuje. Čeká se až ho Lenka postaví ;). Opět vážně:

https://www.how-old.net.
Jestli náhodou někdo ještě nezná. SW fotky obličeje odhadne věk a pohlaví.  Tohle je ta Microsoftí  napůl hračka. Nicméně je to nejlepší co jsem našel. A je za tím opět zajímavá "magie"

Jenomže my ani nedokážeme říct, co je mužská, ženská lebka. Nejlepší co jde říct, že ženská tvář je ta, kterou lidé vyhodnotí jako ženskou.

Policejní věda dokáže opačnou věc. vyhrabou mrtvolu, z lebky a informace o pohlaví vymodelují obličej. Je dělají to kombinací old-school hliněných modelů a scanování a 3D modelování/algoritmů. Pořád je to kombinací vědy a umění. Lenka o tom něco četla, třeba napíše víc.
Různé služby budou mít pokročilé SW na rozpoznání tváří, pochybují, že se podělí o vědomosti.

IMHO by pro začátek bylo dobré aspoň vědět jestli vůbec se ten obličej působením hormonů mění. V praxi určit si na něm nějaké body a měřit jejich vzdálenosti.

124 Lenka Lenka | 15. února 2016 v 11:49

[123]: Tak zpětná modelace probíhá tak, že určí podle lebky, jeslti je to žena muž a pak ty tkáně nějak na to rozloží.

Takže u trans, které/ří mají passing by to bylo nepoužitelné, jelikož by jim vyšli odlišné výsledky.

Ale dostat se k těm souftům, tak asi máš přibližně výsledek toho, jak by obličej měl vypadat po působení hormonů.

[122]: Tímto zjistíš povrch obličeje - natur.cuni.cz/biologie/antropologie/veda-a-vyzkum/morphome3cs-ii

A je k tomu diplomka, i přesto, že je ženská lebka menší, tak v oblasti lících přesahuje mužský obličej až do +4mm.

A líce prostě zajištují ženské vnímaní.
Proto se dost trans pořád snaží usmívat, při tom, když mají ještě takový divný mužský obličej, tak to působí hůře...

A prakticky podle těch lících se poznají učinky ženských hormonů,když tam ten tuk jde a zaobluje se to tak pěkně, tak estradiol působí.
Když ne, tak je to bez estrogenu a tělo reaguje jen na to snížení testosteronu...

125 Lenka Lenka | 15. února 2016 v 11:58

Tato diplomka se dá říci, že je v rámci čr nejkvalitnější ohledně obličejů. is.cuni.cz/webapps/zzp/download/120139455

U ostatních,, které jsem četla,  kdybych byla oponentka, tak je jim  dám Fko :D

126 Lenka Lenka | 15. února 2016 v 12:03

[124]:ještě by dodala - ty které/ří mají passing po roce, dvou...

tak by soft by na nic pro rekonstrukci.

ale po 20letech, se ta lebka asi  dost změní, aby už to mohlo být správné...minimálně na to, aby z lebky tak snadno pohlaví určit nešlo.

127 Šárka Šárka | 15. února 2016 v 16:41

[124]: On je také obrovský rozdíl jak vypadá a působí na ostatní ten obličej MtF transsexuála zepředu a ze strany >>> z profilu.

Zepředu může transsexuál MzF působit ženským obličejem, ale z profilu je tam jasná identifikace mužského obličeje.

Pokud se MtF transsexuál neusmívá, nebo se mmračí, či je nahněvaný a nebo vážný, je tam vždy s velkou pravděpodobností vidět mužský obličej.
Tohle u některých vylepšuje (tzn, že obličej vypadá žensky) částečně smích. a neustálé se usmívání a uculuvání, což samozřejmě je ujeté aby se MtF transsexuál pořád musel tlemit, kvůli výrazu v obličeji to zdali obličej vypadá trochu žensky a nebo víceméně jako namalovaný chlap bez vousů s dlouhými obarvenými vlasy.

128 Lenka Lenka | 15. února 2016 v 18:34

[127]: S tím bych nesouhlasila - čím větší deprese mám, smutnější obličej - jsem skoro 100% žena pro lidi.

Prostě můj smutný výraz, možná i hlas vnímají lidé žensky v depresi.

Takže takový paradoxní, když mě uvedou lidi do deprese, tak pak mě z ní zase vytáhnou...a nekonečný koloběh.

129 Lucka Lucka | 16. února 2016 v 0:44

[127]:

[128]: Holky, kdybych já pro vás znala řešení.

130 Lenka Lenka | 16. února 2016 v 9:25

[129]: Ty nám moc nepomůžeš, to spíše ty, které vypadají "hůře".

Ty by si měly právě věřit, že jsou ženy a vyžadovat minimáln od lékařů přístup jako k ženám s hormonál, či genetickou anomálií.

Ale někdy mi to příjde, že  asi nevěří a chtějí si nechat ten mužský vzhled pro transvestitickou roli. Prostě jim slabá HRT vyhovuje a nechtějí vypadat jako ženy.

131 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 16. února 2016 v 11:42

Technické poznámka.
[93]: Jestli naražíš na případ, zda může být řidič tramvaje svéprávný. Tak tam AFAIK není pravomocné rozhodnutí. Soud nic nepotvrdil, vrátil to k doplnění důkazů na nižší instalaci.
[122]: morphome3cs-ii je až soft ve kterém děláš analýzu toho povrchu obličeje, který jsi předtím někde, nějak nascanovala. Ten převod jednotlivých formátů bude veselej. Že scaneru léze .X autocad chce .Y tohle bude chtít .Z. Nevím, nechci vědět.
[18]: Taky zapomínáš na parametr věku. Turnerův syndrom se IMHO léčí od puberty, menstruace +- taky. K IM valerátu ve věkové skupině 30, 40+ nemáš ani data o bezpečnosti.
Spíš jak přesvědčit teda ty líce aby se zvětšily ;)

132 Lenka Lenka | 16. února 2016 v 12:37

[131]: To jsem říkala mnohokrát, že nejspíše estradiol ten tuk do lící ukládá. A prostě je to, co nejvíce obličej feminizuje. To se řeší :))

Dá se tam strčit implantat, dá se tam tuk. Pořád podle mě operace je rizikovější, než přirozená HRT, navíc jakmile nesedí ani další tkáně na těle, tak je to o ničem :))

A myslím, že máš uplně rozhozený na co reaguješ :D asi reaguješ na jiný příspěvky, než jsou čísla

133 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 16. února 2016 v 12:51

jsem blbej jak auto bláta. samozřejmě
místo [93]: má být [91]:
[124]: místo [122]:
A [18]: jde obecně ke všemu kde je dávkování / způsob podání. Prostě pro mladý není dost dat k PO a Transdermal. a pro starší k injekcím. A o SL se neví dohromady nic.

134 Šárka Šárka | 16. února 2016 v 13:31

Tak jak je Vy zmalovaní, přeoperovaní, dlouhovlasí holobrádkové, jak se máte?
Přeji Vám kluci příjemný den, a obzvláště Tereze N. z růžového blogu.

Jako klukovi to Tereze N. děsně sluší v těch dámských šatech, kabelčičkou, namalovanou tváří, botkách na podpadku, dlouhými obarvenými vlasy, nalakovanými nehtíky, holou bradou a přeoperovaným genitálem >>> konečně je z Terezy N. kluk jako Buk :-)

P.S. Nejsem na drogách ani nalitá, jen mě tak normálně haraší z mé přeměny a výsledku srs operace :-) voooúúúúúúúúúú...

135 Lenka Lenka | 17. února 2016 v 0:11

[134]:  Myslím, že ti neharaší. Jen hodnotíš objektivně situaci.

Haraší těm, co vypadají pořád šíleně blbě, mají prapodivný orgán...a tvrdí, že muž nic nepoznal :D  Takovým skutečně haraší z přeměny :D

136 Lucka Lucka | 17. února 2016 v 10:24

[134]: Prosím mluv za sebe ano, DÍÍÍÍÍK.
přítel si to o mě jistě nemyslí.
a dnes i plynaři co dělali revizi, byli trochu rychlejší než jsem čekala, tak já prostě škaredá tak jak jsem vstala slyšela jak klepou na dveře tak volám moment, šel zatím k sousedům a já nechala otevřené dveře a slyším Panééé, tak jsem prošla tmavou předsíní k němu blíž a říkám mu aby šel dál, ÁÁÁ to jsem to zase jednou vymnouk, já volám pane a ona je tu paní.
No jo, mají vedeno vlastník bytu pan Š. a počet osob 1.

Šárynko Šárynko, ty naše holka jedna veselá střapatá.

137 Lenka Lenka | 17. února 2016 v 12:53

[136]: Ale proč reaguješ? :D Jestli je to tak, jak píšeš není to na tebe, ale na spolek kolem Terezy N.
A nebo pak to může vypadat na citát:"potrefená husa se vždy ozve".

Neprobouzej v nás pochybnosti, z blogerek si co se týče vzhledu z fotek na 2.-3. místě, ale abych nezačala pochybovat.

138 Lucka Lucka | 17. února 2016 v 18:24

[137]: mě je ale celkem putna zda ty budeš pochybovat, nevíš proč by mě to mělo trápit. tohle mi vysvětli.

pokud je něco psáno všeobecně a v množném čísle, což začátek je, tak jsou tím myšleni všichni, až to bude na jednu konkrétní osobu, což druhý odstavec je, nenapíšu ani slovo, na ten taky nereaguji.

Víš já jsem jí soukromě taky napsala svoje a moc se to neliší, ale nebudu se ´´vyprazdnovat´´ na cizím blogu.

139 Lenka Lenka | 17. února 2016 v 19:48

[138]: Když někdo mluví v množném čísle, tak to neznamená, že mluví o celé populaci na světě. Ale o určitých jedincích , na které to sedí o čem mluví.

Mě se to netýkalo, neměla jsem zaotřebí říkat, že ať nemluví na mě :)

Dokonce ani ať mluví za sebe, jelikož zrovna šárka vůbec není ten typ.

140 Lucka Lucka | 17. února 2016 v 19:56

[139]: já ten poslední odstavec taky nemyslela na Šárku, ale na to o kom píše.

To jsme si zřejmě nerozuměly.

141 Lucka Lucka | 17. února 2016 v 19:59

[139]: a nějak mi došlo / bůh ví proč/ že cis ženy Šárka nemyslela.

142 Lenka Lenka | 17. února 2016 v 20:03

[141]: nějak mi došlo, že mě taky nemyslela, jelikož se nelíším, abych se nemusela koukat na svůj příšerný obličej, ke kterýmu mám odpor...

143 Lenka Lenka | 17. února 2016 v 20:04
144 Lucka Lucka | 17. února 2016 v 20:26

[142]: právě proto že ty se nelíčíš a ani tu řasenku na sebe nedáš tak na tebe to fakt být nemohlo.

Já s tím problém nemám udělat se trošku hezčí, tak jako mnoho žen. na to to tu taky je a proto se to vyrábí.

145 Lenka Lenka | 17. února 2016 v 22:13

Jinak článku- Zdroj kniha Hirtuismus a jeho léčba od Stárky.

Léčba placebem neměla žádný efekt.

Efekt největší  na léčbu hirtuismu měl androcur.

To jen tak pro srovnání, že ne na všechno jde nasadit -"víra tvá tě uzdraví"
Prostě transsexualita je dosti závažný tělesní problém a vážnější než ochlupení u "cis"žen...

146 Lucka Lucka | 17. února 2016 v 22:30

[145]: to je bez debat, řešíme daleko víc věcí naráz.

147 Andrea Andrea | 18. února 2016 v 1:39

Krásná a dlouhá diskuse, ale je třeba se posunout dál. Už se toho řeklo docela dost a všichni víme že TS je složitá. V podstatě ani moje citace knih ani uvedení knihy pana Stárky, ve vší úctě, nic nedokazuje.
Pokud člověk dost čte, zjistí například že někde kolem roku 1900 bylo vědecky dokázáno a matematicky podloženo, že nic těžšího vzduch nemůže lítat. No a dneska máme letadla. Co na to říct?
Věda je složitá a někdy se zmýlíme i ve vědě. I v tom co funguje, kdy a za jakých podmínek, aby zítřejší výzkumy dokázaly, že je to všechno nakonec jinak.
Na druhou stranu jsem ráda za diskusi, která ukazuje, že TS nemusí být jen o hladinách něčeho v krvi, ale je to komplexní problém.

148 Lenka Lenka | 18. února 2016 v 6:00

[147]: Ano je to hlavně o pocitu - jsem holka/kluk a lidi mě berou jinak, tento nesoulad dělá lidem primárně problémy. Ne oblečení, ne šminky, ale tento rozpor.
A je potřeba tělo upravit, aby se tento rozpor sjednotil. A závažná chyba c konstrukci je problém pro ženu XY a nebo pro kluka XX.

Jenom prostě, aby tu nebyla v lidech vyvoláváná méněcennosti. Někdy tkaová placebo terapii škodí - nezabírá a můžeš si za to sám, tak se člověk cítí méněcenně a aby psychycky neodešel, nasadí taky sluníčko, že je vše ok.

Takhle to přesně nyní probíhá u transsexuality u nás, sluníčko za každkou cenu.

Chce si to přiznat, že ta léčba je slabá a tlačit na doktory ke změně přistupu, aby ženy brali jako ženy. Momentálně je vidět, že berou většinu TS jako TV. A nevidí problém ji nechávat v mužském těle.

149 Andrea Andrea | 18. února 2016 v 10:43

Chtěla jsem diskusi uzavřít, ale nepovedlo se. Proč uzavřít, protože jsem za svůj blog trochu zodpovědná a nechce se mi pořád koukat, co se kde přidalo. Takže ji formálně uzavírám a kdo chce diskutovat, může klidně pokračovat pod dalším článkem.
A shrnula bych ji takhle:

K podstatě věci:
- hormony jsou podstatné, o tom není pochyb a není pochyb ani o tom, že jejich koncentrace je důležitá
- přístup "pacienta" je druhá zásadní věc, a není pochyb že je tím ovlivněno zpracování hormonů v těle

K argumentaci:
- nelze smíchat pocity a přesvědčení s
fakty z výzkumů a vydávat to potom za přesvědčivější fakta - například svůj pocit že něco nepomáhá smíchat s fakty o koncentraci něčeho v krvi
- z existence dvou jevů na jednom místě nevyplývá vždy jejich příčinná souvislost, spíše často naopak - jestli že mám například něčeho v krvi jen "tolik a tolik", a lidi mě nevidí jako ženu, tak to neznamená že to přímo souvisí. Třeba mám na sobě maskáče, v ruce samopal a místo řasenky mám na tváři maskovací barvu a to je spíše můj problém.
- z jednoho jevu, nevyplývá automaticky druhý jev (právě proto, že často neexistuje příčinná souvislost) - to že něco nezabírá na diagnózu 1, neznamená že to nezabírá ani na diagnózu 2. Nijak.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama