Kde mám příručku pro ženy?

3. března 2016 v 20:31 | Andrea |  Aktuálně
Je zajímavé, jak je někdy všechno jinak, než jsme se naučili. K napsání tohoto článku mne dovedla docela normální, maličká deprese. Takový ten stav, který zažívají muži i ženy a navíc, na rozdíl od minulosti kdy se tradovalo, že ženy jsou v tom více, se zdá, že dnes muži i ženy stejně.

Prostě jednoho dne, přesněji v pondělí, začala docela slušná deprese. Je vlastně jedno, kde se vzala a proč, ale byla tady. V minulosti, kdy jsem byla ještě zakletá princezna, v docela obyčejného kluka, jsem už nějaké zažila, takže nastartovaly naučené stereotypy.

a) nejdříve koukání "do blba"
b) následně bezcílné potulování se
c) pokračování - sehnat kamaráda do hospody
d) následně hospoda a nadávání na celý svět
e) konečná - dostatek piva v krvi a spánek
f) finále - nový krásný den a deprese je v čoudu

Ve skutečnosti to ale takhle hladce neproběhlo. Vyšly body A a B, bod C a D byl nahrazen lehkým domácím "alkoholismem" a podivnými úvahami, protože nadávat nebylo s kým. Nějak to celé nezabíralo a pak mě najednou napadlo proč.

Prostě proto, že princezna už není zakletá. Hm. Rychle jsem vystřízlivěla a otevřela internet a vyhledala heslo - "Ona a deprese". Po krátkém hledání jsem nalezla návod a … světe div se.

a) koupel ve vonné soli
b) následně namasírovat tělovým mlékem
c) nechat vsáknout a zalézt do postele
d) vzít si sebou vaničku zmrzliny
e) nenadávat ale smutnit a politovat se a sníst zmrzlinu a poplakat
f) finále - deprese je pryč, a když úplně není, obchůdek s botami ji zabije definitivně

Pochopila jsem, že příroda se s mým tělem sice netrefila přesně, ale že se stalo ještě něco jiného. Od mládí jsem odkoukávala, od táty a ostatních mužů, všechny možné fígle a postupy jak řešit životní situace, a teď mi to možná není nic platné. Průšvih.

Ne že by nešlo jít do té hospody, pít pivo a nadávat na celý svět, ale uznejte. Jakože na sebe hodím smutný outfit, zavolám kamarádce a vyrazíme nadávat na pivo? No mohli bychom do vinárny nebo jiného, kulturnějšího zařízení, ale to vyjde nastejno. Takže mám zjevně neodpovídající návyk, který je mi teď nanic.

Začala jsem se dívat kolem sebe a začala si uvědomovat, že svět mužů a žen, může být jiný už ze samotné podstaty. Když se moje děti, mezi tím, pustily do lehké rvačky, všimla jsem si i dalších odlišností. Kluci spustili lehkou verzi boxu, ale holky se shodily na zem a šli si trhat vlasy. Hm. Co na tohle říct. Až budu mít příště problém, uvědomím si, že už jsem princezna, shodím sokyni na zem a vyškrábu jí oči. Bude to chtít ale cvik. Zjevně i čas a trénink.

No a teď konečně začala ta pořádná deprese. Otevřela jsem google a zadala heslo - "Příručka začínající ženy" - a … ? A v podstatě, nic. Nic, nic a nic.

Veškeré poznání je totiž rozptýleno v tisíci věcech a v mnoha letech dospívání a zkoumání a napodobovaní. Prostě holky už jako malé koukaly na svoji mámu, sestru, kamarádku … a vstřebávaly základní modely chování a řešení situací. V té době jsme byly my, zakleté holky, ještě na marsu a koukaly na úplně jiné věci. No a manuály ty začínaly panenkou, deníčkem princezny a časopisem s články jak být krásná a sbalit kluka. Takže taky nic. To jsme nečetly. V té době jsme četli o autech, motorkách a jiných věcech.

Svět je celý černý a deprese snadno nepřejde. Nestačí, si jen přiznat, že jste žena, pak sníst za dva roky cca 1400 tabletek estrofemu a v určité době na sebe dát šaty a lodičky. Passing je jedna věc, ale zkuste na nově narozenou princeznu zezadu bafnout. Otočí se, sevře pěst, zařve a máte pěst v zubech. Žádné zakvičení, úlek, útěk nebo pokus o facku a rvaní vlasů. No a je po passingu. A je po princezně. Maximálně budete identifikovaná jako Fiona ze Shreka. Nic moc.

Takže vyrazím do obchodu s hračkami a něco si koupím pro malé holky. Pak ještě do stánku a koupím nějaké časopisy pro holčičky ze školky a začnu studovat. Nic jiného nezbývá, a pokud mi to půjde dobře, budu Fiona jen trošičku - reflexy se totiž mění těžko.

No, a když to zvládnu, napíšu časem ten "manuál pro začínající ženy". Aby nemuseli přicházet samy na to, že svět na druhé straně nejsou jen šaty, botičky a rtěnka, ale je neskutečně bohatší, zajímavější a spletitější. Být ženou nebo mužem je totiž řádově složitější, než prostá změna vzhledu a oblečení.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (137)
Zobrazit starší komentáře

101 Lenka Lenka | 8. března 2016 v 18:44

[98]: někde tu byly rizika HRT...transhealth.ucsf.edu/trans?page=protocol-aging
nemůžu to tedka nalézt, ale pořád dost zanedbatelný.

A jo psalo se vždy o kombinaci Eestradiolu a androcuru, kdyby byla i vyšší dávka E, tak se androcur ani nemusí brát a rizika se zmenší.

102 Lucka Lucka | 8. března 2016 v 18:46

jinak, to RLT před HRT, je vážně nesmysl, pokud holka chce proč ne, ale tlačit jí do toho se vzhledem chlapa, to je vážně jen přidání problémů a docela hrozí nepochopení ze strany okolí, díky tomu i ztráta přátel, rodiny atd. lidi muže v ženských šatech prostě moc chápat nebudou.
Tak jaký smysl to má ze strany lékařů, to vážně nechápu ten důvod, holka jde do přeměny přece proto aby se jako žena mohla konečně prezentovat, pokud je schopná RLT bez nějaké proměny, k čemu léčba.
vážně,snažit se holku cpát do RLT před HRT je mi záhadou, nechápu důvody.

103 Lenka Lenka | 8. března 2016 v 18:49

[102]: To už tu není, tedka je tu slabá HRT, takže prakticky to známená pořád RLT před HRT.

A pak to končí takhle...youtube.com/watch?v=X5oLTTujtEg

104 Lenka Lenka | 8. března 2016 v 18:51

[102]: QAle lékaři si vůbec neuvědomují, jaké společenské riziko taková prezentace je...
ptoro by RLT ani neměli řešit a faktem je - při účincích se to samo sjednotí přirozeně a nebude to nic násilného.

105 Lucka Lucka | 8. března 2016 v 18:56

[103]: země volá Lenku, že není, na Slovensku je to prakticky podmínka a i někteří Čeští sexuologové do toho nenápadně tlačí, ne jako podmínku ale Bylo By Dobréé Začít RLT Již Před Započetím HRT.

106 Lucka Lucka | 8. března 2016 v 18:59

[104]: právě kvůli těm rizikům tohle nechápu. mnoho lidí takovou prezentaci TS prostě nevezme.

107 Lenka Lenka | 8. března 2016 v 19:01

[105]: Slovensko moc zmapováno nemám, jen vím, že s HRT to tam je pěkná bída, někdo má i jen 1mg estrofemu.

Se mnou začali až po zahájení HRT, šíleně řešili, komu jsem to řekla a kdo všechno to ví. a kdy budu více vystupovat, že nemusím nějak přehnaně v šatech, ale aspon líčení a tak :D...

nechápu, proč je zajímalo některé moje soukromí. Je to moje čistě věc, co budu dělat a nebudu. Mi šlo od začátku jasně o fyzickou změnu, jelikžo jsem holka a chci tak vypadat...a vysvětlovat někomu, že jsem žena, když mě považuje za muže, to mě nebavilo a nebaví do tedka.

108 Lucka Lucka | 8. března 2016 v 19:03

[103]: prosím, taková videa mi před spaním neukazuj,se zas budu odkopávat, díííík.

109 Lenka Lenka | 8. března 2016 v 19:04

[106]: Rizika? Mnohem větší riziko je, že mě nějákej chlap zmlatí, když si bude myslet, že jsem holka a pak uvidí v obličeji chlapa a bude si chtít dokázat drsnost chlapskou.

110 Šárka Šárka | 8. března 2016 v 19:05

[103]: Ten odkaz na Youtube, to má být odstrašující případ přeměny z muže na ženu? Pochopila jsem to dobře?
Když tak mi oprav.

111 Lenka Lenka | 8. března 2016 v 19:06

[110]:Ano, pochopila

112 Lucka Lucka | 8. března 2016 v 19:10

[107]: s tím souhlasím, to komu to řeknu či neřeknu, jak se jako žena chci prezentovat, jako vojanda či jako modelka, je myslím věc čistě osobní a její soukromá.
U mě to bylo před HRT tak, A komu jste to už řekla, no bylo by dobré říct to více lidem / mě to až tak nevadilo, stejně jsem chtěla aby to rodina a přátelé věděli, ale stejně, co je do toho lékaři, komu se chci svěřit/.

113 Lenka Lenka | 8. března 2016 v 19:21

[112]: Navíc lékaři si ještě neuvědmují jednu věc - když to řekneš a vnímaní bude pořád lidí jiný, tak je to větší nápor na psychiku -než když s tím počítáš, že tě považují za muže a vnímají.
Ale když už to řekneš a lidi to ví a vnímají jinak, tak je to prostě záhul
a ono stačí, aby z kolektivu 5lidí to byl jeden a na psychiku to moc dobře nepůsobí.
Lékaři si neuvědomují, jak to vnímaní je důležitý.

114 Lenka Lenka | 9. března 2016 v 10:28

[102]: Jak píšeš, pokud je schopna RLT bez hormonů. k čemu léčba?
Stejně tak pokud člověku nedělá vnitřní nepohodu to, jak je vnímán okolím rozdílně žena/muž, tak taky k čemu léčba? To je totiž základní charakteristika gender dysforie - nepohoda mezi pocitováným genderem a  přiřazeným genderem od narození. Jsem tu napadána ze zjednodušení, při tom to zjednoduešení se tu děje, že se to motá kolem oblečení, to je šílene zjednodušení.

Tím zjednodušení není zdůraznování důležitosti identity u gender dysforie, u rozporu se totiž odvijí všechny problémy dále - necítím se dobře mezi lidmi, za co mě považují, mám  strach z lidí, že mě budou vnímat jako muže nebo mi to dají najevo, pak to zasahuje i do vztahů, prostě všude možně v životě. I přístup k ženě a muži je od lidi jiný - diamentrálně jinak budou vnímat lidé stejnou osobnost ženy a muže, při tom jsem to pořád já, ale budou mě vnímat a přistupovat ke mně jinak.

Ale jestli toto člověku nedělá problémy, tak pak nemá žádný problém s gender dysforii a může v klidu žít.

Jsem tu napadána pořád ze zjednodušování a ze svého pohledu - ale znám i dost dalších lidí,kteří mají přesné charakteristiky gender dysforie, které píší...ale jsou právě diamentrálně odlišné od těch, co touží jen po oblečení a je jim jedno , jak k nim přistupují lidí. Taky v tom hraje roli, že nic nevědli dlouhou dobu a potřebovali si přečíst knížku viz. rozhovor...

Ten kontrast je dost do oka bijící.

115 Lenka Lenka | 9. března 2016 v 10:57

A pak tu je psáno, že knížka transsexualita je napsána tak, aby každý v tom viděl vlastní příběch...a když se v tom nevidí, že to vypovídá o člověku...
při tom v této knížce není napsán příběh o gender dysforii, proto se v ní člověk s tímto problémem, nemůže ani žádný příběh vidět a nic nedává smysl.

Při tom stačí jedna jednoduchá větička, charakteristika gender dysforie z WPATH a od toho se odvijí už můj příběch, to jak jsem se trápila od dětství s pocitem...

o čem to vypovídá? že autoři nepochopili vůbec o čem gender dysforie je a není se čemu divit, když za nimi do ordinací chodí lidé, kterým je jedno,jak je lidi berou a nemají s identitou žádný problém.

116 Lucka Lucka | 9. března 2016 v 17:38

[114]: máš pravdu že přístup k ženě a k muži okolím se dost liší, ze začátku mě to dost překvapovalo, samozřejmě příjemně.

A opravdu začneš to vnímat hned jak to okolí změní přístup a jednání.

117 Lenka Lenka | 9. března 2016 v 20:25

[116]: A pak si vem, když si mezi, jaký je to nápor na identitu - někdo tě vnímá jako muže, někdo jako ženu, někdo jako "transosobu" a někdo vůbec neví pohlaví, takže psk je rozhozený i on, jak vnímat...

a toto je šílenost a lékaři si to neuvědomují, že špatně vedenou hormonální terapii toto hrozí...samozřejmě to způsobuje jen problémy těm, co mají gender dysforii a ne těm, kterým je jedno jak je ostatní vnímají.

118 Šárka Šárka | 10. března 2016 v 1:52

Pardon, Psala jem toto u Terezy N. na blogu, ale tam jsem blokovaná.
Tak se omluvám, že to píši tedy sem. Chci aby další věděli jak také dopadají výsledky SRS operací v České republice.

*****
A já mám hloubku jen 12 - 13 cm a úzkou vagínu a nemůžu mít s partnerem pohlavní styk. Co mám dělat?

Samozřejmě to beru logicky, že můj přeoperovaný genitál je odfláknutý nedokonalou operativní metodou, chirug se s tím nepáral, potřeboval mě mít hlavně z krku.

A pak si nemám připadat jako zmrzačená, když jiné TS holky mají umožněný styk s mužem a já ho nemám?

Tokovéto výsledky SRS operací jsou opravdu na nic a jen k nasrání a doživotnímu životu bez ženské sexuality a styku s mužem.

A navíc jsem ke všemu ztratila úplně veškerou citlivost a sexuální prožitky.
Zkrátka nevím co je sexuální prožitek nebo ženský orgasmus, a to mám dva roky po SRS operaci.

A pocitově to mám tak, jako kdyý mě tam neustále něco tlačí, nebo se natahuje nějaké tkáně a je to nepříjemné pokud sedím nebo chodím.

Kolem močáku se mi udělala boule, která se pomalu ale jistě zvětšuje, a zabranuje mi v dilatování.
Po dilataci to vždy bolí, pálí řeže jako čert jak ta kuže a tkáně v okolí vstupu do vagíny popraskají.
To je akorát tak dostat nějakou infekci.
Styk s partnerem není možný vůbec, nedostane se do mě, a pokud zatlačí tak mi to strašně bolí.

Velikosti před operací jsem měla tak asi tak: délku 14 cm při erekci a průměr tak 32 mm.

Jsem v koncích. Lituji že jsem vůbec někdy šla na tu srs operaci. Nebo lépe řečeno, lituji že jsem podstoupila srs operaci v České republice.
To byla největší chyba v mém životě jsem udělala.
Takovým katastrofální výsledek SRS operace jsem opravdu nečekala.

*****

Vím, že to nemá co dělat s tímto článkem a klidně to majitelko blogu smaž, pokud to zde nechceš mít.

119 Lenka Lenka | 10. března 2016 v 11:52

[118]: Ty operace nejsou žádná sláva u nikoho. Výsledky jsou mnohdy i mnohem horší než popisuješ :/
ale místo, aby to holka přiznala...nastaví metodu sladké citrony -obranný mechanismus, kdy člověk v situaci neúspěchu vyhlásí úspěch
člověk se tak brání před nutností uznat neúspěch
např. člověk přijde kvůli hloupé chybě o práci a řekne si, že hurá a že si konečně udělá pořádně dlouhou dovolenou na pracáku (zdravá reakce v souladu s postojem najít na špatném něco dobrého by byla: Jsem trouba..., no tak si aspoň trochu odpočinu – je tam uznání své chyby)

Takhle jsem to zažila několikrát, zejména je to tou psychoterapeutickou pomocí po operaci - vím o 4případech, kdy holka po operaci se rozsypala z výsledku a tak zavolali na podporu psychologa a nebo psychoterapeuta...ten samozřejmě použije různé psycho kecy, aby holku uklidnil...

a ona pak nasadí sladké citrony a stahuje na operaci další, jelikož si pak všechny myslí, jak je to super u nás na urovni SRS.

120 Kristýna Kristýna | 10. března 2016 v 15:20

[118]:
Teda tohle zvládat, to chce fakt spoustu síly.
Podle toho, jak to popisuješ, tak je to na to honem rychle hledat osvícené a komunikativní doktory, minimálně urologa a plastického chirurga, a začít řešit v prvé řadě akutní zdravotní stav, dřív než se z nemalého problému stane obrovský.

121 Šárka Šárka | 10. března 2016 v 15:22

Ať mi ten ženský genitál zdravotníci a napraví to co zmrzačili a nebo ať mi tedy dají smrtící injekci.

Já chtěla a chci pomoc a ne abych se trápila ještě více nežli před SRS operací!

Já se zkrátka se zmrzačeným genitálem po zbytek života trápit nehodlám a nikdy se s takovýmto zmrzačením genitálu nesmířím.

122 Šárka Šárka | 10. března 2016 v 15:52

[120]: A kde lze v Česku tahového doktora proboha najít?
Já o žádném takovém doktorovi nevím, který by mi s tím dokázal pomoci.

Ty nějakého takového doktora znáš a nebo o nějakém víš?

123 Lenka Lenka | 10. března 2016 v 19:11

[122]: Asi nejlepší jít mimo ty, které jsou nějak spojené s transsexualitou. Ti, kteří jsou...tak vím, že vše bagatelizují a do ničeho se jim nechce.

Někde mimo by se asi zhrozili, co se tu provádí a třeba by s tím něco udělali.

124 Lenka Lenka | 10. března 2016 v 19:14

[122]: Tedka jedna holka kdesi psala, že ji dávali na nějáké gynekologii dohromady 2měsíce po zásahu z motola :(

125 Lenka Lenka | 10. března 2016 v 19:17

Ideální by byl na takovou operaci tým lékařů - urolog, plastický chirurg, gynekolog, neurolog...

Ale u nás by možná stačil aspon ten gynekolog, který ví, jak vypadají ženské pohlavní orgány...

ti naši operatéři z motola, z Brna asi  nikdy neviděli ženský pohlavní orgán.

126 Lucka Lucka | 10. března 2016 v 21:40

Co jsem tak viděla tak poznat to jde téměř vždy, to jsou fakt jen povedené výjimky které si nejspíš hoooodně připlatily, že to vypadá téměř dokonale.

ze 14 cm, je 12-13 cm vlastně celkem slušné, hlubší než byla původní délka to nebude nikdy, pokud se nezvolí zvětšení hloubky částí tlustého střeva, to ale u nás lékaři prý moc dělat nechtějí.
Takže při standardní operaci ti víc ani udělat nemohli. ty ostatní problémy by jsi fakt měla řešit s nějakým lékařem,ale s jakým že.

127 Šárka Šárka | 10. března 2016 v 22:41

[126]: ono např. v Thajsku i jinde umí a dokáží udělat rozměrnou vagínu i s menšího penisu jinou operační technikou, ale tady to je problém, tady v Česku to neumí...

:(

Co ale tak může dělat člověk který nemá finanční prostředky na kvalitní operci?

Buďto se nechat zmrzačit českými zdravotníky v česku a nebo pokud nemá odvahu zmrzačené v česku podstoupit, tak zůstat žít s penisem ale bez dále jen s neutrálním jménem a mužskou odentitou.

Taková je tady realita v roce 2016 , 90 let od prvních srs operaci, a stále se tady mrzačí některé transsexuální  při operaci změny pohlaví.
Je to úplně na nic.

128 Lucka Lucka | 10. března 2016 v 23:15

[127]: a jak víš že v Thajsku umí z malého udělat rozměrnou, nejspíš z doslechu jací jsou v Thajsku kouzelníci a že 400 tisíc za to fakt stálo.

tady to umí taky, použijí část tlustého střeva, což vlastně může být výhoda, protože střevo je zevnitř tvořeno sliznicí, jako normální vagína. jenže je to operace složitější, odebrání části střeva můžou být pooperační komplikace navíc.

129 Šárka Šárka | 11. března 2016 v 0:30

[128]:

Tak kuchat střeva bych si nenechala už vůbec, obzvlášt tady v česku ne, po tom co vídím  výsledek a slyším ohlasy od jiných přeoperovaných v česku.

O tom že to v Thajsku umí dělat dobče vím od těch českých Mtf co tam byli a samozřejmě i z doslechu co se píše na netu.

Rozhodně tam umí operovat jinou technikou nežli tady v Česku, hlavně takovou technikou kdy i z mensšího penisz umí udělat rozměrnou použitelnou neovagínu pro styk s mužem, což tady v česku neuméjí, čímž mě přesvědčili na  mém vlastním těle i na tělech jiných MtF, kterým vytvořili nepoužitelné genitálie pro sexuální styk.

Když to umějí zdravotnící v zahraničí jinde, tak proč to do prčic také neumějí zdravotníci v České republice???

Já nešla na operaci proto aby mizmrzačili genital a vytvořili nepoužitelnou vaggínu.

Já jsem upozornovala na tom, že z operace mám obavy, a že chci mít použitelnou neovagínu, protože mám partnera se kterým chci normálně jako žena sexuálně žít, a ne se jen malovat a oblékat do plavek jako nějaký úchylák a pomatenec, jao že některých trans individuíé je  malování a oblékání do plavek tím hlavním cílem celé přeměny.

Oni jsou transsexuálové jim nejde o ženskou sexualitu, protože to jsou jen obyčejné transky a vůbec žádné ženy.
Ale oni si o sobě myslí /Tereza N + Vlastí a jim podobné=), že jsou něco nadřazeného nad ostatními trans které to nemají jako tyto dvě.

Byla jsem ujištěna zdravotníky, že  to umí řešit použitelnou fungijící neovagínu pro sexuální život s partnerem. Ale poznala jsem, že to zdravotníci v Česku  řešit vůbec neumějí.

A nedohaduj se se mnou. Snažíš se mi přesvědčit o že ot tady včesku umí, ale já sama moc dobře vím jak na tom po té SRS operci jsem.
Další level jsou TS holky co skončily trvale s pytlíkem. To jsou panečku výsledky.....

Se nedivím že se mnoho trans Mtf těch SRS bojí, když tady jsou takovéto katastrofální výsledky kterých rozhodně není málo jak tvrdí Tereza N. a její zfanatizované společnice.

130 Lenka Lenka | 11. března 2016 v 9:11

[129]: A nejhorší je, že jen asi jediný lékař u nás by pravdivě informoval i rizicích SRS. Ostatní by měli ti řeči, jak jsem popisovala nahoře, že si budu užívat dilatace, že rozměry pro sex s mužem stačí a pod.

131 Šárka Šárka | 11. března 2016 v 11:44

jen zmrzačení-chtíví převlíkači nechtěji nic slyšet o rizicích a nedokonalostech srs operací v česku.

a tyto nenávistné transky >>> zmrzačení-chtiví převlíkači nám tady budou tvrdit že nechtějí žít ve světě kde mají ženy penisy a nebudou jim chtít přiznat úřední identitu, tak ty nám tady budou tvrdit kázat, jak jsou srs opearace skvělé a nutné a budou je podsouvat ta vyžadovat po všech trans lidech v duchu
"když jsem zmrzačená já, tak musíš být zmrzačená i ty jinak tě jako ženu brát nebudeme"

To jsou normální magoři tito zmrzačení- chtiví nenávstní tvorové!

At se nechají sami zmrzačit, ale at to nepožadují po všech trans lidech , proboha.

132 Šárka Šárka | 11. března 2016 v 11:51

takovéto radikální a ostré názory mám jenom proto, že mě zdravotníci v česku sami zmrzačili a zničili mi tím život, protože neumějí tady vytvořit ženský genitál, ale jen jakousi ohavnou nefinkční napodobeninu, jak kterou ji kašlu a se kterou se nehodlám ztotožnit.

Já chtěla od zdravotníku pomoc, a ne aby mě uškodili tím že to neumí a vytvořili mi zmrzačenýá genitál a nebo že se na mě uči jak na pokusném morčeti.

Na ty jejich papíry o souhlasu kašlu, mělůi mi říci na rovinu že to neumí řešit a já bych jim pod tu kudlu tady nikdy nevlezla.

Mě zničili život, mě zpackali srs operaci, já jsem na tom špatně, a já mám právo se proti tomu postavit a to jakkoliv.

133 Kristýna Kristýna | 11. března 2016 v 12:12

[123]: Ano, tak jsem to přesně myslela.

134 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 11. března 2016 v 21:44

[128]: Thajsko. Přečtěte si třeba @the_ress jak to popisuje. nebo přímo stránky kliniky, jinde.
pointa nonpenilní inverze.
- garantují min asi 15cm, nax 22 průměr se mi nechce hledat okolo 17. Julie psala 16 Tereza 18. Záleží spíše na celkové velikosti člověka.
- vnitřek ušijí z kůže šourku. dá se nastavit štepem z třísla.
- Citlivou předkožku použijí na malé stydké pysky a neskončí vzadu. půlku nervových zakončení, ze žaludu nevyhodí půlku, ale našijí někam dovnitř.
Celkově je to víc homologické k cis vagíně. A nejsou problémy s velikostí. Trochu problém může být po orchi, obřízce, dlouho na HRT/ blokovaná puberta... prostě ani Thajsko není 100%.

135 Šárka Šárka | 12. března 2016 v 2:59

[125]:

[124]:

[126]:

[127]:

[128]:

[129]:

[133]:

[134]:

[134]:

A někteří TS MtF se tady neustále rozplývají nad vymoženostmí procesu přeměny pohlaví, zde v České republice.
A srovnáváme se s Kongem, Mali a podobnými zeměmi, že jak jsme na tom lépe.

TRANS LIDÉ JSOU ZDE BRÁNI ZKRÁTKA. TRANS LIDEM NEJENOM ŽE JIM JSOU PORUŠOVÁNY JEJICH LIDSKÁ PRÁVA A SVOBODY, ALE JE JIM V TÉ LÉČBĚ A POMOCI JEŠTĚ UTRHÁVÁNO OD HUBY !!!

TS MtF musí:
- používat neutrální jména,
- mít splněný rok RLT,
- mít komise pro souhlas k chirurgickému zákroku
- je zde podmínka kastrace nebo SRS operace pro získání úřední dentity
- je zde nedostatečná HRT,
- je zde již zastaralá a již nevyhovující technika SRS operací
- je zde povinnost se rozvést

A k tomu všemu si řada TS MtF lidí musí platit z vlastní kapsy:
- lasery (obličej, tělo)
- hlasové edukace
- estetické a plastické úpravy obličeje
- augmenatace (zvětšení) prsou
- transplantaci vlasů

- a někteří MtF, kteří nedůvěřují výsledkům SRS operací v České republice, tak si platí za půl mega SRS operaci+pobyt v Thajsku, a navíc bez nároku na jakýkoliv příspěvek zdravotní pojišťovny.

Řada MtF přijde o práci, a nebo o dobře placenou práci a vykonává jen mizerně placené práce a nebo si některé MtF musejí získávat příjem prostitucí.

Takže ještě jednou.
Transsexuálním lidem je v České republice pořádně utrhováno od huby, ale za to je po nich vyžadováná maximální podřízenost procesu přeměnu po ČESKU,  ale jenom nedej bože podle mezinárodních standardů. Na dodržování řady mezinárodních standardů WPATH tady v České republice se*e pes.

136 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 12. března 2016 v 10:07

[134]: Doplnění. Ať taky neskončím jako někdo, kdo nezná ty anatomické termity, ale chce bejt za suteréna. Tak si přečtete originální zdroj. Via @the_ress. Dá se doklikat i na obrázky, tak 18+ NSFW.
goo.gl/jh9gkX

137 Lenka Lenka | 12. března 2016 v 16:23

[135]: Neutrální jména jsou asi dobrý po nějákou dobru....
problém jsou, když už je vzheld jaktakž v pohodě a člověk nemá podmínku rok RLT a že musí jít na zákrok.

A na dodržování WPATH se u nás kašle, hlavně, že v knížce ty staší uvádějí jako vzor. Směšný...

[136]: Hloubka lepší než u nás...ale tne průměr vypadá zatím hodně málo, max. 35mm, takových penisů moc není. No třeba to pak bude časem flexibilnější.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama