Když bojujete tam, kde není vítězství ani prohra

23. března 2016 v 0:46 | Andrea |  Aktuálně
Tak uběhly pěkné dva týdny od mého posledního článku. Těžké dva týdny, pro které jsem se rozhodovala moc dlouho a dlouho. Proč a co na nich bylo tak zvláštního?

Prostě přestože o tom, že jsem Andrea vědělo dost lidí a nikdy jsem to nijak striktně netajila, nevyprávěla jsem to každému, kdo mě potkal. Prostě si chráním svoje soukromí a chráním ho i teď. Ne proto, jestli bych prošla jako holka, ne protože se bojím reakcí, ne protože se stydím, ale prostě proto, že je to moje soukromí. Co je vlastně koho potom jestli jsem holka nebo kluk. To je moje věc. Na cenu chleba to vliv nemá a na mé výkony v práci taky ne. Tak co.

Stejně tak dodnes nevím, proč bych pořád měla řešit zda "procházím" u okolí, nebo ne. Chápu, že mnoho holek má tu potřebu, jenže já ji mám spíše okrajovou. Někdy se sama sebe ptám - proč? A moje vnitřní odpověď je pořád stejná - prostě holka jsem a je to už dlouho můj setrvalý stav.
Už vidím, jak na tohle někdo napíše něco jako - "a na to jsi musela dojít ... já jsem byla vždy ... nikdy to nebylo jinak ... nejsi nic než zmagořené TV ..." ... . Každý, i já, na to přišel už maličký a věděl to odjakživa, ale každý to pak začal řešit jindy a v jiném věku.
Nemám na tyhle diskuse co říct, snad jen to, že někdy to snad píší lidi, co snad jiné TS v dostatečném počtu a vzorku možná neviděli, a ze svých tří případů káží jedinou pravdu. Ať už tím, že píšeme jak je všechno špatně, nebo tím, co má holka mít nebo nemá a kdy holka je nebo není.

Třeba jim ale křivdím. Trochu mi ale připadá, že je to tím, že nikdy neprodělali comming-out. Nemyslím tím ten malý v rodině, nebo ten velký mezi lidmi. Myslím tím ten třetí, o kterém nikdo radši nepíše, jako by nebyl a přitom je důležitější než ty dva jiné. Comming-out ve své vlastní hlavě.

Comming-out ve své vlastní hlavě je totiž specifický a vlastně nejtěžší a taky nejdůležitější. Když nebyl, nestal se, máme pak sklony psát, hodnotit a vyjadřovat se k mnoha věcem zvláštním způsobem: "Chci jen abych procházela u jiných. Chci aby mě oni vnímali jako normální. Nesnáším chlapy v ženském oblečení. Většina lidí věří že je TS kvůli nějaké knížce. Paní doktorka tomu nerozumí. Chirurgové se spikli. Hormonů je málo. Špatné TS nám dělají špatné jméno a to dopadá i na mě. Bojím se kdo to na mě pozná. " ... desítky dalších a dalších vět, ve kterých něco ale kriticky chybí. Oni sami - je tam jen okolí a celý svět, ale ten kdo to píše je mimo a o sobě ani píp. Takže jsou to věty - kdyby všichni byli lepší, já bych byla dobrá a spokojená holka.
Nepopírám, že pro své já potřebujeme, aby nás okolí jako ženu vnímalo, to je nutná část identity a ví to každý, jen popírám, že je to jediná věc, na které mé štěstí a ženství stojí.

Na druhou stranu chápu lidi, kteří mohou být po léčbě ublížení, protože nevedla k výsledkům obvyklým a nebo takovým, které oni očekávali, nebo se dokonce něco "pokazilo" a nesou si trvalé následky. To není nic hezkého ani správného a bude to každého soudného člověka mrzet a bolet.
Jen je třeba si zároveň uvědomit, že tohle se stává u každé léčby. Prostě stačí nahlédnout na jiné WWW nebo diskuse a číst o špatně odoperovaných kloubech, nepovedeném léčení štítné žlázy, špatné operaci žaludku, následcích po braní antibiotik u některých jedinců, reakcí na vakcíny ... prostě spoustu případů, podobného ražení, kdy se něco nepovedlo.
Lékařská věda není tak všemocná a 100%, jak by jsme rádi. No a pak najdete někoho, kdo vám prostě rád sdělí celou historku o špatné chemoterapii ... Takže nakonec přijdete na to, že v reálu jsme na tom dost podobně a stejně jako většina populace s jinými problémy, a často popíráme a nechceme slyšet, že je ve skutečnosti mnoho jiných lidí u kterých se léčba, něčeho, naopak povedla, a ti prostě na blogy nepíší. Nemají prostě proč.

Vím, že mi na tohle kde kdo napíše - nemusím nic řešit, nic si dokazovat, vím že jsem holka, vždycky jsem byla, nikdy nebylo jinak ... ale já jsem chtěla sebe pochopit víc, než tohle a takhle. Navíc, je můj vzhled, letos, už dost jasný, ale zjistila jsem že je to přičítáno něčemu jinému (u těch co to neví). A tak já jsem se rozhodla prostě postoupit ve svém chápání dál, alespoň kousíček dál, a naplánovala hezkou "sebevraždu". Není třeba se hned lekat, byla to taková ta duševní. A jak jsem to tedy provedla? Snadno.

Takový ten malý comming-out v rodině jsem prožila už dávno. Takový ten velký v okolí v podstatě před lety - doba, kdy se to dozví pár vašich kolegů, někdo v práci nebo soused. I když jsem na HRT jen asi měsíc, mluvila jsem o svém stavu a vnímání sebe už i v dávných dobách, kdy takovou věc jako TS, by na mě nikdo nehledal ani nepoznal, a bylo to tedy pro lidi vždy hodně velké překvapení - "Ty? Vždyť jsi normální muž!!!!!" - říkali.

No a prostě nastal čas jít dál a já mohla. Mám totiž malou výhodu, že kromě jiných prací, mám takový "koníček" - prostě učím. Mám to ráda a dělá mi to moc radost. A plán byl takový - stoupnout si na začátku každé hodiny před novou a novou skupinu studentů a říct - vím, že mě respektujete a vážíte si mých úspěchů jako muže, ale já jsem holka. Vím že často obdivujete moji práci a znalosti a úspěchy v managementu a v armádě a moje další a další schopnosti, ale já jsem holka, ráda se starám o děti a vařím a ráda si lakuju nehty a mám ráda i jasmín a kytku na narozeniny, prostě teď už jsem jen holka i pro vás. I když jsem bojovala s různou identitou, což se stává, nic jiného nejsem. No a tohle jsem dělala prostě celý týden, dokud jsem nedoučila i tu poslední skupinu. Jak říkám, plánovaná sebevražda s délkou trvání pěti dní.

Nebylo to milé ani hezké. Ne tím, že to uděláte, ne tím, že něco říkáte. Bylo to těžké něčím úplně jiným. Tím, že hodinu za hodinou čelíte dotazům mnoha lidí, před všemi "nahá" a sama, před lidmi kteří vás někdy chápou, někdy spojí síly proti vám a vy máte jen sama sebe. Odpovídáte, vysvětlujete, přemýšlíte ... dokola, dál a dál. A ... no prostě velké A. A znovu si ujasňujete, pilujete své vnímání sama sebe. Pochopení důvodů, pochopení sebe a hlubšího přijetí jako ženy. Před lidmi kteří vám drží palce, před lidmi, kterým je to jedno, před lidmi, kterým jejich přesvědčení nebo víra velí vidět věci zcela jinak. V situaci, kdy toho moc neokecáte. V situaci, kdy nejde o passing u prodavačky kterou už zítra možná neuvidíte, nebo muže na ulici. V situaci, kdy když začnete používat polopravdy, lži nebo účelová vyjádření vás zítra rozkoušou na malé kousíčky. Z očí do očí, před tak velkou skupinou lidí, se "bla, bla ..." dělat nedá.

Nebylo to žádné hrdinství, jak by někteří rádi viděli, ani nic jiného. Byla to cenná zkušenost a nejvíce přinesla mě samotné. Přinesla mi větší chápání, jak se může na stav žena/muž dívat dalších 300 lidí. Přímou zkušenost, ne tu v diskusi na blogu, nebo načtenou s učebnice, nebo sdílenou v "komnatě ozvěny" na internetu. Zkušenost reálnou s velkým počtem lidí.

Moc my všichni pomohli jednou důležitou věcí - mohla jsem dokončit další část mého vnitřního pochopení sebe i TS problematiky. Ne všichni mě budou v budoucnu mít dál rádi, ale mě pomohli moc a moc. A já jsem je nakonec alespoň skromně poprosila, aby mi drželi palce, a když nebude všechno vycházet ideálně, aby se nezlobili a moc se mi nesmáli, protože jsem jen obyčejná ženská, jako každá jiná.

No a moc jim za všechen čas, tohoto týdne, děkuju.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (153)
Zobrazit starší komentáře

101 Vlaďka Vlaďka | 25. března 2016 v 20:49

[99]: Můžu se zeptat, v jaké klinice a u jakého chirurga jsi podstoupila operaci?

102 Lenka Lenka | 25. března 2016 v 20:51

[101]: Myslím, že to ani není podstatný. Mám hlášený šílený výsledky od všech v ČR. Jarolím, Veselý, Franců, Vřeský.

nejvíce šílenosti z motola, ale to bude tím počtem :D

103 Lenka Lenka | 25. března 2016 v 20:57

Taky je pak nejlepší...

jakmile se nějáká pochlubí se zkaženým výsledkem od Veselýho, Franců, Vřeskýho...tak naní ostatní spustí, že měla jít do Motola, tak by se to nestalo a tak..

a nebo naopak když se nějáká pochlubí ze zkaženým z motola...tak ty které byli jinde zase na ni...

a takhle se nám tu všechny napadají a je to tu šíleně happy :D

104 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 25. března 2016 v 21:27

[98]:[99]:
-antikoncepce s estrogenem a cyprem předepisují patnáckám jak na běžícím pásu ;) kdyby u nich chtěli psychotesty, revizní posudek... tak by feministky vyhlásily revoluci. Aspoň doufám.
- pokud zrovna měla štěstí na "dobře ušitou" tak se asi zmrzačená necítí a těžko po ní budu chtít aby si stěžovala.
ostatním to nijak nepomůže, stejně jako vám nepomůže, že mně se rozbilo auto a naopak. Že nechápu útoky na ty, kde se to nepovedlo, SRS nechtějí jsem psal snad dost jasně a dost často.

105 Lucka Lucka | 25. března 2016 v 22:20

Je zcela jasné že tyhle diskuse nikdy neskončí, vždy budou jedy s výsledkem SRS spokojené a druhé nespokojené, protože výsledek jakékoli operace není nikdy 100 procentní, možná se jen někdy trochu zlepší ta procenta.

Trchu taková nesmrtelnost chrousta.

106 Lenka Lenka | 25. března 2016 v 22:23

[98]: Tak některým ta diagnoza F64 dokonce vyhouje a jásají za ní.

Kdyby se nic nemuselo dokazovat, tak by to bylo lepší. Ženy s hormonílními, genetickými poruchami nedokazují, že jsou ženy...třeba s tím X...

Navíc diagnoza F, to ej ponižující. A několikrát se mi stalo,ž e se někteří lékaři divili, že neberu nějáký prášky antidepresia, když mám diagnozu F :D

[104]: Tak ono je otázkou, jestli vůbec u nsá existuje nějáké v pohodě výsledky SRS.
Jestli existují tak v tom marasmu se ztrácí.

Navíc ono to vypadá, že čím více útočí některá na ty,co se ozývají, že mají špatn výsledek, že má taky hodně bídu a jen to právě potlačila a nechce to vidět, takže paks e cítí ohrožená...

107 Šárka Šárka | 25. března 2016 v 23:26

[106]:

[105]:

[104]:

Evidentně zde dochází k nepovedeným výsledkům SRS operací (je to ale zametáno pod koberec jak některými MtF tak i zdravotníky), a proto už dávno měla být ta podmínka chirurgického zákroku a kastrace odstraněna z právních předpisů a podmínek procesu přeměny.
Produkovat zde nespokojené špatně přešité transsexuální ženy, to opravdu nedává žádný smysl.

Ano, ta podmínka časem možná zmizí, ale v českém systému vše trvá neuvěřitelně dlouho, a do té doby nežli to bude zrušeno bude ještě dosti trans žen bude špatně přešito > zmrzačeno > nespokojeno, a mnoho trans žen se neodváží řešit svoji změnu identity v těchto současných nevyhovujících podmínkách procesu přeměny.

Ale zdravotníkům, právníkům i politikům je tohle všechno co trans lidé podstupují a jak dopadají úplně PUTNA.

108 Šárka Šárka | 25. března 2016 v 23:36

[101]: Opravdu je úplně jedno kde a koho podstoupíš v Česku SRS operaci.
Kromě jakž takž výsledků, umí také všude dělat špatné výsledky i hodně špatné výsledky, ze kterých transsexuální ženy rozhodně nejásají.

Ty co nad tím často jásají to nejsou ty dobře přešité MtF, to jsou právě ty MtF z "masochistického spolku  zmrzačených cvoků vyžívajících se v chirurgických zákrocích a ve zmrzačování svého těla".

Nevěřila jsem Motolu, proč asi a proč taky, po tom co jsem jsem se dozvídala postupně jaké tam produkují mizerné výsledky, a tak jsem šla jinam, a je to stejně mizérie.

109 Lenka Lenka | 25. března 2016 v 23:55

[108]:ještě by bylo zajímavé, jak časté jsou mezi MtF deviace masochismus.

Podle mě to bude hodně rozšířené, jinak by se tu neujala tak sadistická léčba.

110 Šárka Šárka | 26. března 2016 v 1:14

[109]:

Bohužel povaha valné většíny trans lidí je jen odrazem povahy českého národa.

Skloní se, podrobí se, podvolí se, podřídí se, nechají se utlačovat, nechají si diktovat, nechají si líbit těměř cokoliv, nechají se omezovat, přizpůsobí i nechtěnému, mají strach se střetu s nadřízenými či nadřazenými...
...a proto se v tomto státě chovají zdravotníci i ostatní  zainteresovaní v té mašinérii procesu přeměny tak, jak se jim zlíbí a jak jen oni uznají za vhodné, ale ne tak, jak by potřeboval pomoci transsexuální člověk.
Je to takové hnusné vydírání trans lidí, ber nebo nech být.

111 Kristýna Kristýna | 26. března 2016 v 11:34

[93]:
Opět trefný komentář, jen kdyby ses tím řídila zrovna ty. Pokud ovšem nejsi, jak píše Ezechiel, cis F.

112 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 14:18

[111]: Asi nechápeš, že to je reakce na  chování trans. Třeba před rokem sjem se tu svěřila s problémy a místo pochopení.

Co zrovna od tebe přišlo, super už jsi mezi, to už můžeš ladit šminkami a podobný žvásty...

a stejný reakce mám i naživo od trans.

Takže mi nezbývá než ukazovat tvrdou pravdu, abych vám práskla do očí , že ne pro každou holku je vhodný mít mužské tělo a nebude rozhodně jásat, že na to odporný mužský tělo bude dávat dámský oblečení, šminky a pod...

113 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 14:24

[111]: Navíc i před rokem...
chtěla jsem řešit, jak zde zlepšit hormonální léčbu.

A místo toho právě odbočení na šminky, hadry ženský ...

asi tak.

Moje reakce je pouze na chování podobných tobě.

114 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 14:36

[111]: Navíc ještě v té době, si tu propagovala  hlásala, že je potřeba chválit ty, které se rozhodnout prezentovat ženskou identitu s mužské tělem :) a že lidé by si na ně neměli ukazovat.

A pak z kontextu vyplynulo, že chválíš sama sebe :))

Takže proto ti nešlo o pochopení, že ne pro všechny ženy je vhodné mít mužské tělo. Tobě šlo o to vychválit sebe, že s mužským tělem zvládáš chodit po ulici v dámským a šminkami.

Víš chybí od těch ostatních trans pochopení. Při tom empatie je vlastností žen, ale nějak se ji asi v té mužské roli nenaučili. že to může mít někdo jinak...

já to chápu, ale snažím se právě v ostatních probudit tu empatii, aby viděli, že ne pro všechny je vhodné dělat něco s mužským tělem a pro ty lékařství musí nastavit kvalitní hormonální léčbu.

115 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 26. března 2016 v 15:58

[112]:[113]:[Smazaný komentář] Se motáme dokola, a můžete se o šminkách hádat celej další rok.
Si napsala jen půlku. Zapomělas jsi napsat, že místo aby jsi řešila, že v XY dávají 20mg Progynon-B týdně, tak jsi řešila kdo má doma zrcadlo.
-pokud je obličej/tělo dostatečně "neutrální" tak si to pozorovatelův mozek domyslí z kontextu oblečení, účesu, úpravy... to je prostě fakt. Že méně je někdy více, že oblečení vám nepomůže v postely, je pravda taky. A ano to líčení funguje jen někde líp, někde hůře. U tebe by IMHO nefungovalo.
-a tebe neučily, že ukazovat se nemá ;)) v soukromí taky nejsem politicky korektní, dlažbu skládat umím i s dostatkem nadávek. Se slovákama co pro nás dělají si dokážeme popsat jakoukoli pracovní činnost pomocí slovesa jeb.. A stejně na lidi na ulici nepokřikuju. neberu to jako pokrytectví, ale jako dostatečně užitečnou sociální konvencí, aby jí dodržoval i asociál jako já.

116 Kristýna Kristýna | 26. března 2016 v 16:22

[112]:
Před rokem si přišla akorát s obsesí z FTV. Následovaly moderované diskuze u Terezy, Dominiky i jinde. Dále zrušený blog Lucky a Markéty. A vesele pracuješ na zrušení či omezení dalšího blogu.
To je celá hora empatie...
A tvé vývody ohledně mé osoby jsou jen k smíchu.

117 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 16:35

[116]: Co se pořád vykrucuješ? Dokážeš normálně komunikovat? Proč opomijíš souvislost, šárka byla napadána po operaci a tak jsem si přečetla pár článků starších a i rozhovor na zapnimozek a pokud člověk s FTV útočí na holky, co se bojí rizikové operaci a nebo se naváží do holek, co trpí po zpackané operaci, do které právě takovými byly vtlačeni, tak se ozvu.

A budu tvrdě zdůrazňovat, co dělali.

A tvoje vývody osobnost? chceš snad zapírat, že jsem se před rokem stěžoval ana mužské tělo odpor a řešila neúčinou HRT a ty místo toho, si začala s tím, že už jsem v suepr stavu a že už to doladím tímto a bla bla bla??? A další věci ohledně té samochváli?

118 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 16:44

[115]: Jenže on čistě obličej neutrální je málokdy, vždycky tam něco převažuje.

Jak mi před dávnými časy, poslal kámoš fotku Andreje Pejiče, jestli se mi ta holka líbí? Tak jsem z fleku řekla, že je to chlap a nepomohl kontext, že tam bylo i asi nějáké dámské oblečení, nalíčený obličej...a že řekl, jeslti se mi ta holka líbí.

Pokud zde budeme politicky korektní, tak se k ničemu nikdy nepohneme.

Takhle od začátku mě pořád trans do něčeho cpali, jsem to řekla, že ne...a ony zase po druhý a takhle to bylo x-krát aniž by jim došlo, že prostě toto mi nepomůže a proč se teda snaží mě do něčeho napasovat to jim nedošlo mnohým do tedka.

Politicky korektní jsem byla několikrát, když jsem prostě řekla, že ne...ale když se to stává pořád, tak už se to musí dát najevo jinak...

A pak taky do mě hučeli jak vypadám dobře  a pak se jedna prokecla, že ne...a dostala od jiné vyhubované, že se to neříká :D  tak to je prostě šílené :D

a pak ještě jedna, která neustále do něčeho tlačila - jednou se stara historka v hospodě a o jedné řekli:"  je to buzerant, má prsa, je to transvestita"

o mně ne, mě považovali za holku...ale ta která tam seděla, místo, aby přestala mě tlačit do těch hadrů, šminek..tak ne že by přestala po této historce, oan dále pokračovala...
ona už má passing, ale jestli si prošla takovýma hláškami jako tam ta druhá a chce do nich nacpat mě...

tak jak pak jednat s takovýma lidma? jak být politicky korentkní?

119 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 26. března 2016 v 16:51

[117]:[118]: politicky korektně jseš tele. ;))

120 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 16:55

[119]: " A ano to líčení funguje jen někde líp, někde hůře. U tebe by IMHO nefungovalo. "

tak to ti řeknou hlášku od trans o mně před hormony.

"nechápu proč s tím obličejem už dávno neběháš jako holka"

Tak kdopak je tele? Tak kdopak je tele? :) já která jsem nohama na zemi a nebo ty trans, které si myslí sotva si vezmou na tělo něco ženskýho, že už chodí jako holky? :D

121 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 17:00

[119]: a pak je otázkou,jak moc jsou teleta, ty které po půl století na zemi se rozhodnout běhat v dámským a se šmínkami s mužským tělem...

a pak nadávají na malý děti, že o nich říkají, že tne pán je divně oblečenej :D

toto jsem zažila a ne jednou :D

122 Kristýna Kristýna | 26. března 2016 v 17:30

[118]:
Nějak mi, a to už dlouhou dobu, k těmto tvým názorům nesedí tvoje podpora hnutí za "svobodnou volbu pohlaví". Cítím v tom nepřekonatelný rozpor.
Jinak ti celou dobu tvoji cestu a tvoji volbu neberu. Jen tě už poněkolikáté prosím, ať necháš ostatním jejich volby a jejich cesty, i kdyby byly sebepodivnější.

123 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 17:41

[122]: Stejně tak prosím tebe. Nepropaguj tu "ženskou roli" s mužským tělem v dámským oblečení. Protože pak díky ní si lékaři z nějákýho důvodu myslí, že každá transžena toto chce a chce být tak vnímána a chce tak vystupovat.

Kvůli tomu je pak mimo lékařství dost holek, které se právě bojí tohoto přístupu a narozdíl od tebe se nehledali do padesátky.

A taky se moc neozývej proti kvalitní HRT, to taky si prováděla před rokem, že jsi tu slabou HRT hájila. Chápu, že  pro tebe život s mužským tělem není tak těžký, ale pro ostatní je.

Takže nezesměšňuj normální cesty, to jsi taky loni dělala :)) a děláš to i do tedka.

A pak nebud zlá na lidi, je to tvoje volba nějak chodit po venku, nikdo tě do toho netlačí...

124 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 17:48

[122]: A hlavně...

nikdy nemanipuluj žádnou holku do šminek, dámskýho oblečení...jak si to dělala u mě :))

A pak hlavně z několika příspěvku , to bylo pěkný - si zesměnšovala holky, které nechtějí šminky na mužském těle...
to taky nedělej,  kdyý dáš na mužské tělo šminky, nejsi více žena...a není nic divnýho na tom,že holka má odpor  k mužskému tělu a nechce to...

125 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 26. března 2016 v 18:26

[124]: si to pamatuju trochu jinak. Já  si pamatuju dobře. i ty věci, co jsi psala, a teď si je pamatovat nechceš ;))

126 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 18:33

[125]: Tak jakpak si to pamatuješ? :))

Hlavně se to protíná s tím, že mám s trans i reálné zkušenosti.

A prostě od začátku mě zajímaly účinky HRT, ale místo toho ty tlaky na věci, ke kterým nemám žádný vztah :)) A nijak by mi nepomohli.

Třeba i jedna fajn hláška:"je naivní, že všechno udělá HRT" :D  

Ale to, že je naivní dost si myslet, že nějak s mužským tělem a s dámským oblečením + šminky, že je někdo v ženské roli...to už nikoho netukne :))

127 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 26. března 2016 v 18:45

-všechno HRT neudělá
- jsi přilítla s tím "všichni jste úchylové" a cos čekala?? hlavně chceš vyučovat psychologii.
- si myslím, že jsem k účinkům HRT psal docela dost

128 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 18:47

[127]: -může udělat ženské měkké tkáně a o to jde :)) ale tím, že se to prostě neřeší a nikdo nemá zájem to je problém.

- tak to jsem nepřilétla - jen s tím, že kdo manipuluje další holky do rizikové operace a to mám ověřeno, že skutečně holka bez FTV nedělá

129 Lucka Lucka | 26. března 2016 v 18:58

[124]: Lenko Lenko, nikdo tě nemanipuloval, jen jsme tehdá psaly, že pokud vypadáš neutrálně / podle tvého psaní asi jooo/ tak ty šminky dobře a decentně zvolené, můžou posunout vnímání lidí z neutrálního na ženské. to není manipulace.

130 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 19:15

[129]: Nepomůžou. To jsou pohádky, které se tu vytvořili a pak ani nikdo neví, jak je na tom reálně se vzhledem :)) Jestli oslovují jen tak kvůli oblečení a nebo ne...
navíc čím dál jsem, tak k tomu mám dost velký odpor - kdyby tu žádný hadříky, šminky nebyly. Doktoři by museli makat na HRT, takhle využili tohoto a že dost trans jsou na to ujeté a je jim jedno, co si lidi o nich myslí...

Ale hlavně, já chtěla HRT řešit, protože mám odpor k tělu.

A byl to stejný obrat, co se mi stálo v reálu s trans - chtěla jsem řešit HRT a místo toho odbočení na šminky, hadříky.

Stejné šablonovité chování.

O to jde...kdybych přišla a chtěla řešit make up ok, ale když chci řešit HRT  , tak je to trochu mimo mísu odbočit k hadříkům, šminkám.

131 Lucka Lucka | 26. března 2016 v 20:15

[130]: ty to nechápeš.
jasně máš pravdu, nepomůže to pokud vypadáš jako chlap, s tím s tebou souhlasím a vypadá to spíš hrozně, ale ale pokud vypadáš neutrálně NEUTRÁÁÁLNĚ tak to pomoci ve vnímání lidí může. chápeme se.

132 Lucka Lucka | 26. března 2016 v 20:21

jinak, dobře, v pořádku, pokud nechceš a máš k tomu odpor. já jako většina žen k líčení ani k oblékání odpor nemám a ani nevím proč bych ho mít měla, neznám ženu která by k tomu měla odpor, spíš jen, Ále jsem líná se malovat, nechce se mi, a oblékání, Je to pro mě pohodlnější ten sportovní styl, v šatech se necítím.

Ale o odporu jsem neslyšela. ale do ničeho tě nenutím. je to čistě jen tvá volba.

133 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 20:33

[131]: Neutárlní obličej neexistuje. Vždycky tam převládá ta nějáká mužksost ženskost, tak snad se chápeme :))

[132]: znám jich celkem dost, co nejsou na líčení, ani se nevyžívají v ničem jinem a chodí v unisexu. A jsou cis ženy.

A není nic divnýho  , když transholka k tomu má odpor ještě větší. Přece jen nemá tělo, tkeré do toho sedí. Tak na odporu nic není.

134 Lucka Lucka | 26. března 2016 v 21:14

[133]: ale to byla tehdy jen rada. je mi jedno jak chodíš a pokud si myslíš že ještě nevypadáš tak je dobře že to nezkoušíš, necítila by ses dobře, spíš by ses cítila středem pozornosti.

Takže, do ničeho tě nenutím, je to tvá věc.

135 Lucka Lucka | 26. března 2016 v 21:17

[133]: a o vyžívání nejde chichi. to jsi asi špatně pochopila, chci jen vypadat dobře nic víc, ale v líčení se fakt nevyžívám, někdy i otrava, ale hold jednou u sebe nastavíš pro ostatní standard, tak ten standard už musíš aspon trošku dodržovat.

136 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 21:33

[134]: To je fajn, že to chápeš, to bych tě měla pustit na ty, co pořád otravovaly :)) Jim vůbec necvaklo, že bych se mohla cítít mnohem hůře. A to i několikrát dělali a prakticky do tedka, kdybych se s nima scházela :D

A ničemu by to nepomohlo, moje tělo by se nezměnilo. Akorát bych dělala šaška lidem.

[135]: no standard :)) mně se vždycky více líbí obličeje bez líčení :))

137 Lucka Lucka | 26. března 2016 v 21:42

[136]: ale já se snažím aby to líčení vypadalo přirozeně, né zmalovaně.
pokud je ti dvacet tak obličej bez líčení je často hezčí, noo dvacet už mi pár let není, tak trochu doháním chichi.

A ono to oblékání, líčení atd. k tomu musíš sama postupně dojít a určitě dojdeš, najednou ti vzít si sukni nepřijde divné, ale úplně normální. boty s rozumným podpatkem, normální jako si to vezme jiná žena. Ale k tomu se musí dojít, že už v tom nevypadáš divně a nepřirozeně, ale úplně normálně, né jako převlečený chlap. stejně si třeba něco odvážnějšího nevezmeš nikdy, nebudeš se na to třeba nikdy cítit, jako mnohé jiné ženy.

138 Kristýna Kristýna | 26. března 2016 v 22:07

Achich ouvej...
Dobrou noc a hezký zbytek Velikonoc. Hlavně v pondělí pozor na měkké tkáně. :-)

139 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 22:07

[137]: Dost žen sukni nenosí, k tomu se nemusí docházet :))

Taky mám nějákou sebereflexi, když mám např. 180cm, nebudu se ještě vyvyšovat podpatkem. Bavila jsem se o tom s holkami, co mají 180cm a taky nechtějí, prostě i jim to přijde blbý si vzít podpatek, když už tak jsou vysoké.

140 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 22:20

[138]: achich ouvej , že ještě nemáš v tolika letech sebereflexi :))

141 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 22:38

A včera jsem viděla cis holku, tak 2m + tak 6cm podpatky v minisukni, no chlap se 170cm, musel mít dobrej pohled :D

holt žádná sebereflexe :D

142 Lucka Lucka | 26. března 2016 v 23:03

[139]: víš co mi můžeš.

143 Lucka Lucka | 26. března 2016 v 23:06

[139]: reflexuj si jak chceš, já jsem ženská i s podpatky s výškou 185. a jsou mi celkem fuk trpaslíci.

144 Lucka Lucka | 26. března 2016 v 23:07

[139]: já chtěla být hodná, ale s tebou.....

145 Lenka Lenka | 26. března 2016 v 23:11

[144]: jen píši svoje zkušenosti a poznatky s vnímáním. Stejně tak i ty jinde o postoji v šatech jedné.

Třeba v obchodě, bych si jedné ani nevšimla, myslela bych si cis F, ale tím, že na sebe upozornila podpatky a výškou, tak jsem si všimla, že je trans. Nevím, co ostatní lidí, raději jsem nekoukala moc.

146 Lucka Lucka | 26. března 2016 v 23:37

[145]: znám stejně vysoké i vyšší ženy než já. nikdo mě kvůli výšce nebere jinak než jako ženu, výška nemá s vnímáním pohlaví nic společného.

147 Lucka Lucka | 26. března 2016 v 23:39

jako jedna holčička, To je ale vysoká paní mami. třeba budeš taky jednou tak vysoká jako tady paní.

148 Lucka Lucka | 26. března 2016 v 23:41

nebo muž v obchodě, madam kolik měříte dva metry,  vy máte ale dlouhé nožky, ty bych chtěl mít u sebe doma.

149 Andrea Andrea | 27. března 2016 v 0:09

Nádherná diskuse a komentáře. Ani nemusím nic mazat. Super a díky moc všem.

150 Vlaďka Vlaďka | 27. března 2016 v 1:29

[146]: Lucko, výška má s vnímáním pohlaví společného dost. Ženy jsou obecně menší a vysoká žena na sebe chtě nechtě hodně upozorní. Ty máš to štěstí, že vypadáš moc dobře, takže i kdyby jsi měla přes dva metry, prostě si lidi řeknou:"hmmm holka, co má přes dva metry". Ale u TS, která má "ručičku odhalení" někde uprostřed, u té zbytečná výška navíc může způsobit posunutí ručičky do kategorie "ty, poslouchej, není támhleto chlap?". Já nevím, jak na mě budou reagovat hormony a jak mi pomůžou, ale i kdybych vypadala perfektně, podpatky nosit nebudu, necítím se příjemně, jak na chlapy koukám shora. Ale to je prostě individuální jako třeba nosit/nenosit sukni. Akorát u někoho to neovlivní nic (u tebe to naopak ještě pomáhá), někomu se to ale může pokazit :-)

151 Lucka Lucka | 27. března 2016 v 3:13

[150]: nemáš pravdu, když vidím ženu 180cm tak vidím vysokou ženu. když vidím muže 150cm tak vidím malého muže, pohlaví jsem si kvůli tomu ještě nikdy nespletla.

Je to věc kterou pokud chceš řešit tak jedině nízkými podpatky, jinak s tím neuděláš nic, takže je lepí zabývat se tím s čím něco dělat můžeš, potom budeš jen a pouze vysoká holka.

Nemysli, já si taky dřív dělala hlavu s moji výškou, že budu nápadná a bla bla bla, už mi to nevadí, dokonce spíš naopak, jsem nepřehlédnutelná chichííí.

Jo poutám víc pozornosti, no můžu já za to že se chlapům líbí vysoké dlouhonohé holky, no nemůžu.

152 Lucka Lucka | 27. března 2016 v 3:17

[150]: víš co, já na chlapi koukám z hora jak s podpatky tak bez, takže ono je to vlastně fuk chichi.

153 Lenka Lenka | 27. března 2016 v 23:15

[116]: Jsem si říkala, jakej blog myslíš :) Ale zrovna Markétu beru jako ukázku, jak i přes "horší kosti" jdou měkké tkáně přestavět tak, aby byl obličej ženský vnímaný.

To by byl takovej argument pro doktory, aby mákli a šlo jim o to přestavět na kostře měkké tkáně na ženské.  

jo teďka na to kašlou. Jelikož mezi "MtF" málokterá chce vypadat jako holka :)) což je divné. Měla za to, že ženy řeší vzhled více vždycky :)) ale u TS je to jinak. I když asi mužské tělo mají rady, možná je to pro ně hezčí, nevím...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama