Proč je můj blog teď prázdný

16. března 2016 v 15:27 | Andrea |  Aktuálně
Už pár dnů přemýšlím, zda mám tohle, na svůj blog, napsat nebo ne. Na jednu stranu mám pocit, že se mě nechce, protože je to moje věc a na druhou stranu vnímám, že přece jen, můj blog, pár lidí čte a už dva týdny na něm nic není.
Takže proč?

Prostě proto, že jsem se rozhodla sdělit zbytku blízkého světa, že jsem žena, ať už mě v minulosti jakkoliv vnímali. Že po všech těch změnách v životě, po vnímání sama sebe v různých rolích, v různých podobách muže a ženy, a jejich smíchané identity, je můj stav jednoznačný a prostě bych si přála, aby to věděli a vnímali úplně obyčejně, bez složitostí a postranních úvah a spekulací.

Jenže můj svět je velmi rozsáhlý a složitý a denně se potkávám s mnoha desítkami lidí, kteří jsou mi blízcí a tvoří do určité míry moji součást. No a tak trávím už dva týdny denní prací s lidmi a výkladem toho, co je to transsexualita, identita, HRT, … povídáním o tom jak lidé vyrůstají, jak se cítí, co nás v duši a srdci tvoří, o tom jak se někdy rodíme v nesouladu a co s tím můžeme dělat.

Někdy chodím domů strašně unavená, někdy zklamaná, někdy potěšená … ale nikdy nemám sil pokračovat v psaní. Těším se, až tohle období přejde a budu moc sednout, třídit si myšlenky a psát tenhle blog.

Až se to stane, budu mít za sebou dvě jednoduché věci. Jednu pro sebe - nebudu muset řešit svoji identitu před nikým, koho denně potkávám. Někdo bude normální, někdo bude odmítavý, ale všichni budou vědět, koho před sebou vidí.

Druhou spíše pro ty holky budoucí - poměrně velkou skupinu, několika set lidí, přímo konfrontuji se skutečností, že TS lidé jsou úplně normální lidé s normálníma starostmi, kteří chtějí jen normálně žít, tak jak se cítí. A taky dostanou základní představu, co taková přeměna vlastně může obnášet a proč.

Tak mi držte palce a zkuste si můj blog přečíst tak na konci měsíce, kdy tento proces asi dojde svého konce a já budu mít zase čas a sílu.

Díky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | 16. března 2016 v 18:07

"kteří chtějí jen normálně žít, tak jak se cítí"

Ano to by si mohli uvědomit lékaři a nenechávat ženy v prapodivných mužských tělech.

řešením je. ženy jasně musí řící lekářům - "jsme ženy a chceme vypadat jako ženy, tak nám nedávejte směšný estrofem pro ženy v menopauze"

A taky razantně odmítnou transvestitickou roli(převlečenýho muže ve společnost) - kterou lékaři neustále cpou.
Místo kvalitní HRT, je holka ponížována lékaři, společnosti a cpána do pseudo RLT ať vysvětluje, at se ponižuje s mužským tělem.

Kdyby lékaři místo bazírování na vysvětlování, pseudo RLT, lékaři řešili HRT, odpadlo by ponižování a taky hrozba větší dikriminace, napadení na ulici a pod.

Při účincích přirozeně příjde spárvná role a člověk nemusí být žádnou transseusální kuriozitou.

2 Lenka Lenka | 16. března 2016 v 18:13

Tady napadaní "trans"ženy :( : zpravy.idnes.cz/gang-na-smichove-okradal-lidi-din-/krimi.aspx?c=A160306_155458_krimi_eb

Hlavně ji nezapomente ještě ponižovat, určitě málo věřila, že je žena :(((

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama