Bože, dyť jsem ženská!

22. dubna 2016 v 22:09 | Andrea |  Aktuálně
Dnešní článek jsem myslela, že začnu s trochou humoru a se zajímavou historkou, která se mi stala. Nakonec ale napíšu ještě pár řádků před tím, než historku prozradím. Takže ….

Dva týdny, kdy jsem nenapsala ani řádek, byly pro mě docela zásadní. Našla jsem si totiž nové bydlení. Mno po pravdě, hodně se mi nechtělo i chtělo. Něco mi vnitřně říkalo, že udělám správně a stejně velký kus věcí ve mně bojoval proti. Nakonec jsem ale vzala veškerou odvahu a vyrazila trochu do neznáma. Přece jen jsem takříkajíc "holka v procesu" a tohle ještě umocnit stěhováním je poměrně složité. Na druhou stranu jsem nemohla z mnoha důvodů, které tu nechci popisovat, udělat jinak, tak jsem nakonec odvahu nějak sehnala.

Takže jsem si našla moc hezký byt, krásné tři pokoje na střeše jednoho domu, kde svítí sluníčko celý den, a zkouším se zabydlet. Přemýšlím o tom, jak si to všechno nějak hezky zařídit, pro sebe i lidi kolem mě, o kterých nechci psát, protože nevím, zda by s tím vůbec souhlasily.

Takže řeším lednici, pračku, žehličku, mixér, hrnce, obrázky na zeď, police a … a tisíc jiných obyčejných věcí jako každý. Moc mi držte palce. Jsem sice velmi praktický člověk, který tohle všechno řešit umí, ale trochu, moc si přeji, aby mé nové bydlení mělo ducha "Andrejky" a ne mé předchozí pitomé identity. No nějak se s tím poperu.

V práci je taky veselo. Před časem, jak jsem tady psala, jsem řekla všem o své přeměně a hádejte, jak to dopadlo po měsíci, tedy k dnešnímu dni? Dopadlo to přesně, jak jsem si přála. Lidi se vrátili ke svým běžným starostem a to jestli jsem muž nebo žena, je vůbec nezajímá. Takže, když jsem si třeba dnes vzala ke svému oblečení hezké boty, takové obyčejné baleríny, nikdo si toho v podstatě nevšímal. Ty kdo to vůbec zaznamenaly, hodnotily spíše, zda mi sluší, nebo ne. Jsem Andrea a my ženy takové boty nosíme. Tak co.

No, a když jsem si minulý týden udělala konečně vlasy na krásnou kaštanově červenou, což si sice všimli všichni, reakce byla … proč ne. Holky mívají přece na vlasech barvu normálně. Jo, jedna reakce byla - že je to moc hezké.
Mám, díky bohu, kolem sebe moc fajn lidi a jsem za to moc vděčná. Dokonce jsme měli tento týden ve škole i rodičovské schůzky a já, protože jsem třídní učitelka, měla jsem ve třídě rodiče dětí a byli ke mně úplně normální a obyčejní. Dokonce jsme se dost nasmáli.

Nakonec jsem dneska našla i zbytek odvahy, a když jsem byla u svého syna, na jeho základní škole, tak jsem zašla za paní ředitelkou a řekla jsem jí - "Ne, nejsem blázen ani něco jiného. Víte, já jsem Andrea a zanedlouho budu už Andrea úplně. Tak to prosím řekněte učitelům mých dětí, aby tomu rozuměli, proč vypadám jinak ve tváři, na těle, oblečením … ". Jen mi řekla něco ve smyslu - "Nám se zdálo, že se nějak měníte, ale nenapadlo nás proč.". Pak jsme se zasmáli a tím to skončilo. Doufám, věřím jí. Zatím nikdo moji důvěru nezklamal a já si toho moc vážím.

Takže jdu po své cestě, která je trochu kostrbatá, ale schůdná. Někdy plná sluníčka, někdy plná mraků a mlhy, ale pořád schůdná. A je to i velkou zásluhou mé paní doktorky Hanky a všech mých nejbližších, kteří mě moc podpořili, a někdy v budoucnu budu moc ráda, když je budu moci všechny vyjmenovat a pochlubit se s nimi.

No a na závěr historka.

V sobotu jsem byla v IKEA, nakoupit drobnosti do bytu. Oblečení už dávno neřeším a nevnímám (pánské ani žádné nemám), takže už moc unisexové nebylo. V červených vlasech tmavě červenou stuhu, hezký make-up, třpytky na rtech, tmavé stíny, nějaký ten prstýnek, něco na krku, hezké boty … bla, bla, bla … prostě Andrejka tak, jak si můžu ve své fázi přeměny dovolit být, aby to bylo úměrné a nebyla jsem jak z TV šou. Žena jsem ale byla jednoznačně. No a co se nestalo!
Zapomněla jsem se a nevyšel mi passing, ale úplně naopak! Jak naopak?

Je prostě fakt, že už dlouho neřeším nic, prostě jsem normální ženská. No a byla jsem ve zmatku a hledala police, hrníčky … a můj devítiletý syn mě najednou vzal za ruku a řekl - "Sůvičko, potřebuju čurat". (Děti mi říkají sůvičko a někdy sůvo. Je to ale moc hezké a je to od nich moc milé, protože "táto" většinou vyděsí okolní lidi). Takže čurat. Mno nic.

V celém to zmatku a shonu jsem ho vzala za ruku a bezmyšlenkovitě vběhla na pánské WC. Bože, prostě dynamický stereotyp, návyk za mnoho minulých let. Kruci.

Mužům kolem pisoárů nejdříve "spadly brady" a potom možná i něco jiného. Pánské WC v Ikea ztichlo. A mě došli komentáře.

Nezdrhla jsem, jsem zarputilá. Co nejhlubším hlasem (jako by to mělo pomoc) jsem řekla - "Dělej, nemáme čas" a opatrně jsem se odklidila ke dveřím. Než jsme odešli, asi za nekonečně dlouhé půl minuty, nikdo na WC neřekl ani slovo. Přes hubu jsem taky nedostala, takže to dopadlo dobře. Pamatovat si to ale budu dlouho.

Bože, dyť jsem ženská! Co tam lezu! Zjevně jsou ale stereotypy někdy silnější než my.

Mějte se hezky
Vaše Andrea
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (223)
Zobrazit starší komentáře

201 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 2. května 2016 v 7:07

[200]:[199]: tak jestli tam věří na Blancharda, tak nemůže brát trans ženu vůbec bez ohledu na vzhled.

202 anita  angelb anita angelb | 2. května 2016 v 9:27

[200]: vuci stressu odolna
Beru jo:) no vyvysovat se
Nad jine postizeni a vym
Luvy ze clovek a postizeni
Neni stejne jelikoz vy
MATE RUCE  TELO I PO
SRS   V PORADKU.
Vse souvisi sleva se.
Muze nadavat jaka
Anitt  kdyz muze zemrit
V prubehu  OP nebo
skoncit     invalidni.
A   jaka pak holka?
Sarka vi

203 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 2. května 2016 v 10:44

[201]: to bylo myšleno právě, takže takový člověk to nesmí vědět :)) Proto musí být passing 100%

204 Šárka Šárka | 2. května 2016 v 12:12

[201]: drtivá většina lidí Blancharda zcela jistě vůbec nezná, přesto ale transsexuální ženy vnímá stejně  méněcené jako Blanchard, jsou to pro ně podženy, nedostatečné ženy, ženy které po chirurgickém zákroku stejně nikdy nebudou mít stejně finkční genitál jako ženy biologickéa a proto nikdy opravdovou ženou srovnatelnou s biologickou ženou  trans žena být nemůže, a proto to dává drtivá většina společnosti trans ženám na jevo že jsou něco méně, přestože je plně respektuje.

Ale trans žena už z jakési podstaty lidského bytí NIKDY NIKDY NIKDY pro společnost nebude ženou takovou zcela shodnou jako je biologická žena naroená - biologicky čistá female žena.

To je takový denodenní trans fašismus v  životech trans žen, o kterých se to ví nebo na kterých to jde poznat že jsou trans ženy.

Trans ženy jsou jen jakýsi zparchantělý méněcený POD GENDER, a tak to zkrátka je bude.

Je možná pár takových utajených stealth transsexuálek, které stojí značné úsilí, to že jsou trans , to tajit.
To bohužela ale také není žádný život, žít život v utajením ve lži a ve strachu z vyzrazení.

Transsexální ženy by neměli raději vůbec žít a existovat, to je můj názor ke kterému jsem dospěla po více nežli sedmi letech co jsem začala řešit svoji přeměnu z muže na ženu.

Je to divný a neplnohodnotný život který prožívám a stejně stále musím myslet na to že jsem trans žena a ne uplně normální přirozená žena zatížená minulostí a  bez mindráku transsexualismu.

Spokojený klidný život transsexuální ženy je jen nerealizovatelný sen. A kdo tvrdí opak je lhář a lže!

205 anita angelb anita angelb | 2. května 2016 v 12:22

[204]: jestli minis
Nenamlsanost a vyhody
A  ostatni ses doma.
Testosteron zmizi
No muzska soutez ne.
O to kdo je vic s
Pouzitim zen
Zbrani
Do mozku nevidis.
#
Ne  vsechny jsou
Takove kopky
Jako ne vsechny  se
Foti na blogy.

206 anita angel b anita angel b | 2. května 2016 v 12:27

A ja treba nevim kdo
Je  TREBA A.BATES
a nebo BRANDONA
BAY co  prekonala
Rakovinu pry
A za seminare si
Uctuje  390-500€…

207 Šárka Šárka | 2. května 2016 v 12:35

transsexualismus je mnohem zákeřnější a zhoubnější nežli rakovina, to si jen málokdo dokáže uvědomit a přiznat

transsexualismus je neřešitelný >>> nevyléčitelný v současném lidském společenské uspořádání a při současných vědeckých znalostech

208 anita angelb anita angelb | 2. května 2016 v 12:43

[207]: tohle nerikej:))
s TS  muzes zit dele i kdyz.
Rakovina je rozsudek

TS je risk.
mnohem horsi je samota
A   hrubost vuci  TS
Nechani napospas.
Ty  co netrou bidu a jsou
vychytrale vi.

209 Kristýna Kristýna | 2. května 2016 v 14:11

[136]: To si piš, že to souvisí. A dost lidí na to má radar. :-)

210 Andrea Andrea | 2. května 2016 v 14:15

Jak už jsem psala, stěhovala jsem se. No a internet budu mít až zítra a ten na mobilu si nechávám na pracovní věci. A tak jsem diskusi nějak nezvládala sledovat. No a teď se tu divím a divím.
Neumím, na tohle najednou, ani nic napsat a možná časem vezmu komentáře a napíšu z nich samostatný článek. Možná.
Napíši teď něco jiného, třeba toto: Dnes, protože pořád někdo pochyboval zda nakonec nejsem "troll", jsem si dala na FB normální úvodní fotku. Rychle jsem se vyfotila v zrcadle, schválně celá abych byla vidět, nejen ve tváři.
Tak hurá, pojďte kritizovat a rozebírat mě.

211 anita angelb anita angelb | 2. května 2016 v 14:46

[210]: i hope your own reality
is  HEAVENLY AS USUAL.
sorry  for all rubbish from
me at  your nice orange
blog.
If i ever clean that.
my dams sometimes are
not fast enough hold that
volume of water and.
Happens.
All is real and no one
Knows  how it feels.
Some:) yeah.
apologize and forgive me.

212 anita angelb anita angelb | 2. května 2016 v 14:51

Ja jsem taky na  FB twitteru
A  na  g+ jestli mas zajem
Posloucham  mp3 alex
Morph - an angels love..

213 anita angelb anita angelb | 2. května 2016 v 15:45

Ja nic jenom ze jsem.

..
........ moc natahuji ze
Jo..[Smazaný komentář] powered
By radio motol (ezechiele
Konecne masku umim
Psat tvuj nick;0 )
Ses  FtM ZE joo?:)

214 anita angelb anita angelb | 2. května 2016 v 17:24

When is dark in the
Darkest hour STARS COME OUT

  anita angelb on TOP 300.

      radeji byt ..jako trcet
       V neci zadnici
                TED TO VIM:)

215 anita angelb anita angelb | 3. května 2016 v 21:38

JISTE
    ja mam jen spatne
        Napady??:)
      A tve foto jsou soukrome?
             :)))?

216 anita angelb anita angelb | 3. května 2016 v 22:58

[Smazaný komentář] o mou hlavu nemej
Starost .zeleny zdravi.
Ses az to boli..:))
Utikej do terezina a mej
Srdce jako rohanova
.ja preziju. Neupravuji
Foto. Zabilas sestricko.
©END OF TRANSMISSION

217 anita angelb anita angelb | 3. května 2016 v 23:02

[Smazaný komentář] a piratske maily

Vlasti a drazdi domi
Niku gynekologem©
Damy a panove anita
Opousti blog.
dekuji a dobrou ©

218 anita angelb anita angelb | 3. května 2016 v 23:16

[Smazaný komentář] hlupacko:) ja chci
Fotit  dokud vidim. Kdo chce
Me uvidi dbam na bezpec
Nost  neznas utoky a ne
Provokuj ja te neposlala
Do zeli  a spenatu
TYS CHTELA
RESPEKTUJ /JU jo?

219 anita angelb anita angelb | 3. května 2016 v 23:28

Ses nechutna. Je to moje
Vec a neni to selfie
Anita angelb+ je o tom at
Si vsimaj a.mozna dostanu
Nab .ja nejsem dulezita
A dokud vidim
I tva spatna je
Reklama pro mne;)

220 anita angelb anita angelb | 3. května 2016 v 23:30

[311[ ano dik ni jsem obje
Vila a dal znas.  NECHAPU
MAM DAL VLCI TMU.
saba daba too.:)

221 anita angelb anita angelb | 3. května 2016 v 23:33

[218]: a vo co go?  Vim
No jses pritrubla  a .
Avatar
To neda ti spat
Ty mas foceni panelak
A  .

222 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 3. května 2016 v 23:36

já taky sklouzávám mimo téma, ale s tímhle jse opravdu úplně OT. Fakt si to nechcete řešit jinde?

@Lucka: jsem varoval, že krmení je na vlastní nebezpečí ;))

223 anita angelb anita angelb | 3. května 2016 v 23:37

Ne spis ty
Jak je mas upravovani?
a chces valcit? At sudi
Blogerky
Chtelas klid mas ho mit.
Najednou te to zajima
A dosud

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama