Hory, víra a nezajímavost

3. května 2016 v 23:40 | Andrea |  Aktuálně
Dost dlouho jsem přemýšlela, co napsat k tomu co nyní prožívám, jak reagovat na vaše komentáře, jak popsat reakce lidí … až nakonec jsem se rozhodla napsat malý pohádkový příběh, který vše nějak zhuštěně shrnuje. Bude to tím, že ráda vyprávím dětem příběhy a pohádky, takže … hezké čtení.

>>>
Kde bylo, tam bylo, byl jeden krásný svět. Byl moc hezký a stálo za to na něm žít. Každé místo, kam jste se mohli podívat, mělo obrovské kouzlo romantiky, síly, krásného náboje poznání a všude tam žili skřítci a víly. Skřítci byli silní a vynalézaví a vládli mnoha kouzly opravy a údržby věcí a světa. Víly byly moc krásné a vládly kouzly stvoření a jemného umění poznání propojení věcí. Žili spolu v dokonalém souladu a často se moc smáli a pomáhali si navzájem.

Jak ten svět vznikl? To se neví. Někdo říká, že sám od sebe, někdo že kouzlem, někdo věří ve velkého skřítka všech skřítků nebo ve vílu všech víl. Nikdo ale vlastně neví. No, a když to nikdo nebyl schopen vědět jistě, záleží vlastně jen na tom, kdo čemu věří. A tak někteří opírají své životy o víru, někteří o něco, co nazývají vědou a poznáním, a někteří o obojí.

Na počátku bylo vše dáno jen vírou, že vše je dáno a něčím určeno, ale později někteří skřítci přišli na to, že kytky vadnou spíše pro to, že mají na kořínkách housenky, nebo že v půdě chybí kovy, než aby to byla zlovůle "skřítka všech skřítků". Stejně tak přišli i na to, že to, že někdo je menší nebo větší, nebo ho bolí nožičky, se dá někdy, s pomocí té podivné vědy, napravit, a není třeba vždy jen trpět.

No a do tohoto světa jsem se narodil já. My tvorové tohoto světa se rodíme takoví univerzální. Ani víly ani skřítci. Když nás necháte tak, změníme se na skřítky, a když nás posypete vílím práškem, změníme se při narození na víly. Jenže ačkoliv jsem měl být původně víla, zrozená spíše z dětského smíchu, nějak při mém narození došel. na chvíli, vílí prášek a tak mě mohli posypat jen trochu. No a nějak se to moc neprojevilo a já se změnil na skřítka, jen vlásky a řeč mi zůstala vílí. Trochu nad tím mávli rukou, že se to stává, a poslali mě do světa. DNA jak DNA, hormony jak hormony. Kdo by to řešil.

Zůstat trochu s vílím práškem ve vlasech a přitom být skřítek není nic moc, ale my jsme rádi, že tu žijeme a náš svět je krásný. Dneska se už ani nebojíme o tom mluvit, že se stala trochu chyba při našem narození. Většina z nás už ví, že náš ochránce "skřítek všech skřítků", nám pomáhá a vede nás v mnoha jiných věcech a není zlomyslný, aby nám takto ubližoval nebo nás zkoušel. Prostě jen někdo udělal přehmat při našem narození, něčeho jsme dostali míň nebo víc, než jsme měli.

Je ale fakt, že pořád se najdou takoví, kteří říkají, že je to vůle "skřítka všech skřítků" a my do toho nesmíme zasahovat, jinak nás potrestá nebo nebude mít rád. Zajímavé je ale to, že totéž říkali před časem o nemocech nebo operacích křídel, a to si už dneska radši nechtějí moc pamatovat. Když je jim zle, klidně zajdou do vílí lékárny pro lék, aby se uzdravili. A když se jim polámou křídla, klidně si je nechají od skřítčího lékaře operovat. Zjevně vůle/nevůle "skřítka všech skřítků" je v tomto případě moc nezajímá, když jde o ně samotné.

Protože náš svět už existuje dlouho, máme i znalce v oboru nás nepovedených skřítkovíl. Moc jich není, ale nějací přece. A tak jsem se vydala i já, jednoho dne, za jednou vědeckou vědmou skřítkovíl. Říkají jí Anka nebo Hanka, přesně nevím - je taková dost skromná, hodná a své jméno řekla jen tak mimochodem, jakoby na něm nezáleželo, i když nám ano. A já jsem neměl odvahu více se ptát, když má tolik práce a je na nás téměř sama.

Poradila mi jednu věc. Tu nejdůležitější a nejcennější. Řekla mi, kde se nachází hora proměny a jak se na ni dá vylézt, když budu mít štěstí. Na cestu mi ještě dala pár věcí - skoby (prý se jmenují Estrofe) a lana (ty se prý jmenují Oestroge). A ještě prý, když polezu nahoru a bude mi opravdu těžce, mám zavřít oči a třikrát vyslovit její jméno, prý se objeví a poradí mi, když to půjde. Poděkovala jsem a vydala se na cestu.

Pod horou proměny byl pěkný chaos. Byli tu ti, kteří přišli horu zdolat, ti co je přišli povzbudit, ti co přišli všechny odrazovat, ti kterým se hora nelíbí, ti co už kousek vylezli, ti co zdolali horu až k vrcholu a mnoho dalších.

Ti co přišli horu zdolat, jako já, se v tom mumraji zpočátku špatně orientovali. Najednou mluvilo mnoho lidí a mluvilo i o věcech, kterým jsem nejdříve nerozuměla. Všichni nově příchozí byli strašně nadšení a mluvili o tom, jak tam nahoru hned "vyběhnou" a pak už z nich budou víly a vše bude veselé a růžové. A jak budou jako víly krásné a jak se jim pak bude dařit a … a tisíce naivních snů a představ. Ale taky představ, které jsou jejich hnacím motorem, bez kterého by možná nedošli ani pod horu. Vybavil se mi přitom jeden příběh, který jsem slyšela.

"V dávných dobách žil jeden žák Zenu, který po celém světě hledal osvícení, a všechnu moudrost a sílu co přijde po tom, ale nikde ji nemohl najít. Až jednou, jednoho dne přišel k hoře a z té právě scházel muž, který vypadal, že osvícení již dosáhl. Nesl na zádech těžký vak a pomalu, rozvážně kráčel. Když se potkali, vyhrkl žák - "Ty jsi osvícený!". Muž odpověděl - "Ano." "A pověz mi, jaké to je?" Muž se na něj podíval, a sundal těžký vak z ramene. "Konečně chápu", řekl žák. No a co přijde po tom?", řekl nadšeně. Muž se na něj podíval, naložil znovu těžký vak na ramena a rozvážně a pomalu odešel."

Ti, co nás přišli povzbudit, se moc snažili, aby nás nadšení nepřešlo. Snažili se nám říkat, že to zvládneme, že na to máme, že se nemáme bát … . Věděla jsem, že je to trochu maličká lež, protože se mi to může i nepovést, ale tohle byla jedna z věcí, které jsem potřebovala. Potřebovala povzbudit odvahu, abych měla dost sil.

Ti co nás přišli odradit, byli taky docela zajímaví. V podstatě to byly dva typy tvorů.
První z nich věřili na nějaká pravidla, která se podle nich nesměla za žádnou cenu porušovat. Prostě oni byli skřítci nebo víly a pořád nám vysvětlovali, že to člověk nesmí změnit. Jejich důvody ale vycházeli jen z toho, čemu věří oni sami, a jim podobní, anebo z toho, že sami mají problémy a neumí si s nimi poradit. Takže když si jako životní náplň vezmou boj proti skřítkovílám, nebudou muset řešit své vlastní věci.
Ti druzí, v této skupině, byli tvorové, kteří neměli dost odvahy zkusit totéž, nebo to i zkusili, ale vůbec neuspěli. A tak, aby to sami unesli, vyřešili to právě takto. Povídáním, že se to nemá a nesmí a není to správné.

Zajímavá byla skupina, co se jí prostě hora nelíbí. Říkali nám - hora je špatná, já bych to nesnesl, nechci vidět nikoho, kdo na ni leze, je neslušné to dělat, je to proti přírodě, … desítky dalších sdělení. Jejich důvody byly stejně tak pestré, jako oni samotní. Nespojovalo je nic, kromě prostého odmítání existence hory a nás, kteří to chceme zkusit. V povídání byli schopni popřít cokoliv, třeba i existenci vílího prášku, když se jim to hodilo. Logika a poznání bylo pro ně jen slovo, které si ohýbali podle svých pocitů a představ.

Dobře se dala vysledovat skupinka, ve které byli lidi, co už kousek vylezli ale ne až na konec. Jen část z nich totiž uměla říct - "Víc jsem nedokázal, měl jsem malé předpoklady, nemám dost sil, nemám dost odvahy, špatně jsem zatloukal skoby …". Tato malá část byla ale fajn, daly se od nich načerpat důležité poznatky pro nás nové. Mnohem více ale bylo těch, co svůj neúspěch vysvětlovali zcela jednoznačně, a hlavně bez svého podílu - "Hora je neschůdná, měl jsem slabé lana, dali mi špatné skoby, nikdo mi nepomohl, je to k ničemu, nikdo se o mě nepostaral …". Pochopila jsem, že je nemá smysl poslouchat. Řešili si svoje vlastní bolístky a ne horu a mé problémy.

No a pak skupina, která horu zdolala. Zajímavá skupina, jejíž existenci ostatní skupiny často popíraly, ačkoliv tam jednoznačně byla. Sestávala se z víl, které kdysi byly skřítci. Moc toho ale nenamluvili a většina z nich časem odcházela. Když jsem se jich ptala, jak to dokázali, jak to mám udělat já, většinou jen řekli - "Všechno co potřebuješ už znáš a Anka/Hanka ti vybavení určitě dala. Zbytek záleží na tvé vůli, na tvých vrozených předpokladech a stavu tvého těla. Víc nepotřebuješ". Zvláštní skupina. Na otázky co budou teď dělat, jak si to budou užívat, jakou barvu zvolí pro svá křídla … odpovídali dost divně. Říkaly - "To je jedno. Chci docela obyčejně žít a zapomenout na to, že jsem byla dřív skřítek. Vlastně si to už ani nepamatuju". Jak říkám, ostatní jejich existenci buď popírali, nebo je označovali za sluníčkáře a idealisty.

Strávila jsem tam dost času. Dost a dost. Nakonec sebrala odvahu, přistoupila k hoře a zatloukla první skobu. Než jsem se na ni zavěsila, než jsem na ni upnula první lano, vzpomněla jsem si ještě na jednu důležitou větu - "Když lezeš k vrcholu, nekoukej na něj. Koukej pod nohy a ruce, koukej na další krok a úchyt. Jinak spadneš.". A tak jsem si prohlédla první kusy skály a udělala první krok nahoru a rozhodla se nedívat na vrchol.

Dneska, právě dneska jsem v pomyslné první osmině hory. Jaké to je? Nesnadné. Někdy mě bolí ruce a nohy, někdy propadám panice, někdy volám o pomoc Anku/Hanku nebo jiné víly a skřítky. Nevím, jestli vylezu. Nevím. Vím ale, že se musím soustředit na každý další krok a dobře ho vážit. Jinak spadnu a nedojdu nikam.

Už jsem si zvykla i potkávat na stěně další skřítkovíly. Někteří se snaží rozvážně hledat další cestu a krok, někteří lezou moc nebezpečně a pořád jen koukají na vrchol hory a ne na cestu. Dokonce potkávám i takové, kteří jen visí a nelezou. Ty je slyšet nejvíc, mají zjevně dost času. Křičí - "Dali nám špatné lana, dali nám špatné skoby, to se nedá zvládnout, měli by nás nést, nikdo nám nepomáhá, nikdo nás nechápe …", a je jich na stěně opravdu slyšet nejvíc. Ti ostatní, co se vylézt snaží, totiž mlčí a slyšet nejsou. Musí se totiž soustředit na další krok, na svoji odvahu a svoji cestu. Na tohle prostě nemají čas.

<<<

Chápu, že i já se můžu kdykoliv dostat, na stěně hory, do beznaděje, do stavu kdy mi dojdou síly a vrozené schopnosti. Snažím se ale přesvědčit sama sebe, že až se to stane (já doufám že ne), nebudu obviňovat celý svět kolem sebe, jen proto, abych ulehčila svému já. A nebudu tím ani odrazovat jiné skřítkovíly a nebudu jim tím brát odvahu. Vím totiž že každá cesta k vrcholu hory proměny je individuální, že každá máme jiná místa kam tlučeme skoby a dáváme lana, každá máme jinou porci odvahy, drzosti a genetických předpokladů.

Vaše Andrea
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (518)
Zobrazit starší komentáře

501 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 28. května 2016 v 12:56

[500]:
novinky.cz/zena/styl/403175-translide-duse-v-nespravnem-tele.html

"Některé prameny uvádějí, že počet sebevražd mezi transsexuály po změně pohlaví je až kolem 30 procent."

A důvod? kdo si myslí, že s mužským tělem holka nezblbne z toho neustále lidi přesvědčovat, že je žena???

Ty české sadistky, které udělali z gender dysforii problém pohlavního orgánu a neustále do světa šíří, jak mají problém od mala s pindíkem...

a holkám, které nechtějí zbytek mužského těla - a nechtějí si na něj rvát šatičky, šminky, tak se vysmívají, že na sobě nepracují...

502 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 28. května 2016 v 12:59

[501]: Ten velký počet sebevražd se dá vysvětlit velice špatnou přeměnou.

Ono prostě mít stálé mužské tělo a k tomu jako bonus ještě divný orgán, to prostě je na psychiku šílený záhul.

503 Šárka Šárka | 28. května 2016 v 13:11

[501]: ale hlavně že tu máme takové osvícené lidi, jako Fifková , Brokešová , Nomenů , Tereza N. a jim podobní kteří propagují mrzačení genitálií na trans ženách

to je totální magořina,

kdyby ty genitáli uměli alespon ti řeznici přeoperovat tak, že se s tím dá jako žena fungovat, ale ne, tady se to rozřeže, hlavně vykastruje a přešije se to nějak na nepoužitelnou a nefungující kundu,  a pak mají trans ženy tvrdit jak jsou s tím spokojené a ještě tohle svinstvo doporučovat další trans ženám

Vždyt je vše OK, jen jsme zmrzačili trans ženu, typická vykurvená česká mentalita
Když se jí to nelíbí, tak neměla chodit na operaci, to je k zblití tento přístup který se tady předvádí

504 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 28. května 2016 v 22:34

[503]:Brokešová , Nomenů - ty nám poslal satan z pekla, díky nim se to tu nepohne...

505 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 28. května 2016 v 22:37

nějáký takový článek jsem viděla před více jak deseti lety: transgender.cz/cs-zurnal-press-z_muze_zenou_se_vsim_vsudy-36

odradilo mě to od toho něco řešit...

ten článek už byl po té operaci a  říkala tam , že je již ve správném těle...a při tom vypadala ještě více jako muž. Mi příjde, že pak ani už nebrala hormony, vypadalo to tak...

506 Šárka Šárka | 28. května 2016 v 23:53

Proč tady v Česku nemáme "normálně žensky vypadající" trans ženy jako aktivistky a jako mluvčí za český trangeneder MtF society, jako je tomu v USA, nebo jiných zemích v západní Evropy, prostě trans ženy, které se někde věřejně ukazují v televizi, na netu, v tisku, mají být reprezentativní když už někam lezou, proč ty české transky také nevypadají jako cis ženy, proč tady v česku máme tu smůlu, že zrovna ty transky co pořád lezou do médií tak vypadají jako odpudivé transky a veřejnost pak má díky tomu mínění o trans ženách jako zrůdách.

Také pěkná vititka pro transgender v Česku, že tady reprezentují transgender lidi zrovna tyto typicky vzhledové transky. :(
A ty jejich názory na proces přeměny, na jeho neměnnost, jeho vychvalování že nad něj není, a hájení zájmů jen operace chtívých trans lidí?
Za toto by je ta druhá polovina transgender lidí v Česku myslím nejraději ukamenovala kdyby mohla.

507 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 28. května 2016 v 23:56

[506]: Jo to je problém, ty ktereé reprezentují, tak jsou holt ten vzorek běžný.

Jinak prostě je divný, že cis ženy mají odpor k tělu....

ale u TS českých je odpor k tělu velkou vzácností a trpí dokonce autoláskou k mužskému tělu...

508 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 28. května 2016 v 23:57

[507]: ke svýmu vlastnímu mužskému tělo :( to je ten paradox

509 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 29. května 2016 v 0:08

Holt ono je to tím to :(
Jak se píše v bibli transsexualita
" U MtF se potom někdy
setkáváme s obdobím fetišistického transvestitismu či transvestitismu dvojí role,
kdy je převlékání do šatů opačného, pohlaví, spojeno se sexuálním vzrušením
a eventuálně i s masturbací. Autoeroticke aktiVity JSou predevsím narcistlckeho
typu - sexuální vzrušení je při nich spojeno s pohledem do zrcadla na sebe sama v převlečení. "

Proč takoví lidé vůbec berou hormony? A podstupují operace? Mají rádi mužské tělo v dámským oblečení, evidentně i s pohlavním orgánem si to šíleně užívájí, tak nějak nerozumím v čem měli problém...a proč se nacpali do transsexuality.

510 Šárka Šárka | 29. května 2016 v 0:51

[506]:

P.S.
Vím, za ten zjev uplně tak některé transky nemohou, to měli zvážit zdali s takovým zjevem a proporcemi jít do přeměny, ale některé svojí trans mentalitou tomu vzhledu nepomohou vůbec a naopak tomu transkovýmu vzezření napomáhají jak jen to jde aby je ostatní lidé vnímaly jako transky,  vizuálně zůstavají pro veřejnost transkama.
Měli by být alespoň natolik soudné, že se svým transkovým zjevem nepolezou do médií a nebudou se dávat na odiv českému primitivnímu obyvatelstvu, které transsexuály pak bere za zrůdy a úchyláky.
Ty diskuze pod články o trans problematice jsou pak odrazem toho, co si většinová primitivní společnost myslí a jak vnímá transky.
To je prostě pak jakákoliv osvěta pro obyvatelstvo zbytečná když národ vidí takové trans-zjevy po přeměně z muže na ženu, to pak ta Fifková může dělat osvětu o trans lidech donekonečna, i kdyby byla v České televizi každý den, a říkala národu jak to ti transky mají těžké a složité tak to bude marné a stejně to pořád budou pro český národ zrůdy a úchyláci ty naše transky české, pokud se v českých médiích před národem budou neustále objevovat ty "české trans zjevy".

Trans lidi ve společnosti skousne a respektuje upřímně jen málokdo, do očí ti to nikdo neřekne, ale za zády to jede, to má grády, jaký jsou ty transky úchyláci a devianti... :)(ironický smích) a i zato špatné vnímání trans lidí může právě i to "předvádění se českých trans zjevů" v českých médiích.

Až tady někdy bude reprezentativní a atraktivní známá populární transgender česká herečka, zpěvačka nebo moderátorka v médiích (jako je tomu v jiných vyspělých zemích), pak se jistě ten pokřivený obrázek o vnímání trans lidí u českého obyvatelstva o trochu zase zlepší, do té doby budou trans lidé pro většinu veřejnosti stále jen za ty zrůdičky.

Co je platné že mezi trans ženami jsou programátorky, inženýrky, podnikatelky, umělkyně, o kterých národ nic neví že jsou trans, a tak si myslí že transky jsou jen ti úchyláci a perverzní zjevy co se oblékají do dámských hadrů a malují ksicht a přitom vypadají, chovají se a mluví jako chlapi.

511 Šárka Šárka | 29. května 2016 v 7:35

Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Souložit bychom měli aspoň jednou týdně
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/403128-sexuolog-jaroslav-zverina-soulozit-bychom-meli-aspon-jednou-tydne.html

Jak asi tuto lidskou prirozenost mají prožívat blbe přeoperovane transký? Zajímalo by co by na tento fakt řekl tento pán chytrák, který nechce uznat potrebnou identitu a doklady tem nepreoperovanym či nevykastrovantranym trans lidem?

Blbeček přechytralej důležitej!

512 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 29. května 2016 v 11:30

[511]: On rozmlouvá SRS, kastraci pro uznání teda vyžaduje.

Ale prostě je asi jedinej u nás, který na rovinu říká jak to je se SRS a nepodporuje další sexuology  a TS v pohádkách.

513 Vlaďka Vlaďka | 29. května 2016 v 16:41

[506]: Tak s tímhle souhlasím, úplně mě to vytáčí. Připadá mi, jako by to snad dělaly schválně. Nikomu nezazlívám, že vypadá, jak vypadá - za to přece nikdo nemůže. Ale chce to trochu soudnosti, jestli si můžu dovolit jít do televize. Měly by si uvědomovat, že tím dělají "reklamu" i ostatním TS.

514 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 29. května 2016 v 20:27

[513]:Ano a k jednomu sexuologovi, u kterého jsem prošla tato chodí...

takže pak mi hlásá sexuolog:"divím se, že zrovna vy si stěžujete, mám na tom hůře se vzhledem"

Skutečně nemůžu za to, že jiným vyhovuje vypadat jako muž, ale proč mě s nima porovnává? evidentně mají jiný problém než já a nemá ke mně přistupovat stejně.

515 anita angelb[ anita angelb[ | 30. května 2016 v 0:57

=[511]: souhlasim s vladkou
Tisk plny takovych co se
Sexuologom vyhrazi jestli
Neda HRT tak.  Vecsinou z
Mesta.  A pak my jsme.
#
Sarko nerikej .to spis latentni
A jedno v jakym tele.
HOLKY BRZO DEN DETI:)©

516 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 30. května 2016 v 12:42

[515]: už jsem byla napadena, že jsem podstoupila operaci v Thajsku a že jsem velký pokrytec kvůli tomu :(

Thajsko se u nás nenosí, u nás se musí podstoupit riziko u českých operatérů.

517 TS TS | 30. května 2016 v 13:35

Člověk který hlásá na všech blozích,
holky hlavně né operaci, ty které touží po operaci pohlaví jsou jen FTV, holce o orgán nejde, po operaci touží jen uchyl.
Já mám orgán ženský i když je to penis,protože se v ničem neliší od vaginy.
Operace jsou jen mrzačení.
A k tomu všemu se posmívá holkám co nemají průchozí vzhled a mají po operaci.

Přitom sama řeší že pro okolí není ženou a HRT jí nezabírá, ale už má neovaginu.

TAKOVÝTO ČLOVĚK JE NEJVĚTŠÍ POKRYTEC JAKÉHO ZNÁM, NEOPŘELA BYCH SI O NĚJ ANI KOLO.

518 TS TS | 30. května 2016 v 13:59

[516]:  

usmjívajícísesmajlík.

POZOR- TROLL, TROLL, TROLL.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama