Cesty tam a zpět

20. června 2016 v 14:37 | Andrea |  Aktuálně
Jak ubíhají dny, týdny a měsíce od prvotních rozhodnutí nebo od data prvního "spolknutí" modré pilulky, v člověku se děje mnoho věcí. Trochu jak v Matrixu, trochu jak s každou jinou věcí v životě. Někdy člověk směřuje dopředu a dny jsou krásné a bezmračné, někdy jsou zatažené a bez pohybu a některé jsou poznamenány návraty do minulosti.

Myslím si, že na téma "krásný dny", i na téma dny kdy se zdánlivě nic neděje, jsem psala na svém blogu docela často. Zatím jsem se ale vyhýbala dnům, které jsou trochu o myšlenkové "cestě zpátky", a tak hurá do toho.

Nevím jak na vás, ale na mě jednou začas přijdou myšlenky na to, zda bych nechtěla všechno vrátit a žít jako dřív.

Neříkám, že je to moc často a většinou to ani netrvá celý den, ale přijdou. Asi patří k normální "cestě holky k sobě samé" a bylo by divné, kdybych je neměla. Někdy jen tak projdou a někdy mě děsí třeba celý den. Možná bych tak na prstech obou rukou nějaké už napočítala. Alespoň za ten rok co prožívám proměnu.

Když jsem četla blogy a diskuse jiných holek, na každém místě se s tímto setkávám a je zjevné, že nás vlastně potkávají každou a asi budou potkávat celý život. Myslím, že je to tak proto, že jsme kus nebo kousek života, alespoň společensky pro ty jiné, prožili v roli druhého genderu. Takže víme jaké to je, co jsme prožívali, co nám to dávalo a bralo. No a tak, jako v každém takovém případě je naše paměť často milosrdná a my si pamatujeme čím dál více jen ty hezké věci.

Když se mi tedy stane okamžik, kdy mi přijde na mysl, zda ještě chci pokračovat a jaké to bylo dříve, je to vždycky trochu zvláštní. Uvědomím si, že život byl velice spojitý a přinášel i spousty hezkých chvil. Chvíle, které jsem prožívala se svými blízkými, chvíle v práci, na dovolené, s dětmi … a z nich bylo opravdu i hodně hezkých chvil. Byla v tom jakási podvědomá naučená jistota, jaký bude další den a co bude zítra. Fakt je ten, že v té chvíli si vždy uvědomím, že ji vlastně teď nemám. Nevím, co bude zítra, za měsíc, za rok. Nevím a to mě vždy trochu vyděsí. Chybí opěrné body a jistoty.

Vím a pořád si to pamatuji, jak jsem bojovala sama se sebou, nejdříve potají, pak i více veřejně, ale jinak se život vlastně odvíjel zcela obyčejně. Na světě nejsme jen proto, abychom celý den řešili, jestli jsme kluk nebo holka. Řešíme úplně jiné věci a tohle bere většina lidí jako samozřejmost.

Když jsem byla na psychoterapeutickém výcviku, někdo mi tam řekl - "Možná to co chceš, můžeš mít i jako muž. Tak proč se snažíš něco změnit!".

A co můžu vlastně mít i jako muž, i když to tak necítím? Jako že bych si mohla stejně pořídit dámský parfém, koupit dámské oblečení a namalovat si rty? Nebo co vlastně? Vlastně nic! Tohle všechno můj vnitřní problém nijak neřeší. Asi by to řešilo, kdybych byla TV nebo FTV nebo něco podobného, ale nejsem.

Ano, chápu oblečení a všechny ostatní věci jako svoji součást, jako něco co k charakteru ženy patří, ale patří až na druhém místě. Na prvním jste nejdříve žena nebo muž a teprve na druhém místě dělám to, co k tomu patří. I když na prvním místě je stejně spíše to, jaký jsem člověk a ne jestli jsem ženská nebo chlap.

Takže oblečení, šminky a parfém nevyřeší vůbec nic. Já bych naopak řekla, že bez vyřešení svého ženského já, jako první věci, by mi jen přinesli těžký smutek a depresi.

Dnes vzhledové věci a oblékání už řešit nemusím. Ne že bych vypadala nějak dokonale žensky, ale už to prostě neřeším. Jsem Andrea tak, jak odpovídá času a průběhu HRT a okolí to docela respektuje. A tak mi to umožňuje více přemýšlet o tom zbytku.

Když tedy přijde ten čas, čas kdy se moje myšlenky vrací zpátky, zpátky k mému předchozímu životu a k úvaze zda bych se nechtěla vrátit, vždy se na chvíli zastavím a zamyslím. Zavřu oči a zkusím si představit sama sebe v minulosti.

Promítnout si nějakou akci, zážitek, který dobře znám, který se v minulosti odehrál. Ne zážitek ze svého vnitřního boje, ale zážitek zcela obyčejný. Ze školy, ze zaměstnání, z rodinného života … něco, co jsem dělala a co bylo i hezké. A vždy a vždy znovu mám pocit, jako bych v té chvíli "narazila do zdi". I když to bylo něco moc hezkého, dívám se na nějakého téměř cizího člověka, se kterým jako bych neměla nic společného. Vůbec to nechápu.

To jsem přece byla já!!! Nebo ne? Ne, nebyla a to je důvod, proč procházím proměnou. Ne proto, abych mohla běhat v šatičkách a botičkách, ale proto, že nechci být sama sobě tolik cizí jako v minulosti.

Neumím se k tomu vrátit, i když nějaký malý skřítek ve mně občas hlodá, v mé mysli. Nemám se totiž vrátit kam. Mohla bych se vrátit do určité situace, do chvíle kdy se mi něco moc líbilo, ale to je vše. Mám pocit, že bych tak cizí, sama sobě, vydržela tak maximálně den.

Nějak ke mně, ty věci z minulosti, postupně přestaly patřit. Jako bych tam nikdy nebyla a nijak tam nežila. Je to zvláštní pocit. Něco jako - někdy se chci vrátit, ale není kam.

Nejde o práci, tu jsem nezměnila. Nejde o přátele, ty jsem taky nezměnila. Nejde ani o nic dalšího hmatatelného. Jde o vnitřní stav. Jakmile jsem se rozhodla, že už nechci být zakletá, nejde to vrátit. Sama sebe už zaklít nedokážu znovu, a nikdo jiný to dělat za mě taky nebude.

No a tak jdu životem dál a dál. Každý den v trochu novém životě dospělého člověka, ale v určitém smyslu nedospělé ženy. Občas se zkusím otočit, občas se otočí nekontrolovaně moje mysl, ale vždy to dopadne stejně - "nárazem do pomyslné zdi". Nemůžu ji překonat, protože za ní nic není. Teď už ne. Za ní zbyla jen prázdnota.

Paní doktorka Fifková říká, že jakmile člověk ten šuplíček otevře, už nejde zavřít. Já bych řekla, že nejde o to, zda zavřít jde nebo ne. Ona totiž mezi tím přestala existovat ta skříňka, ve které držel. A nová skříňka vypadá zcela jinak a tam on prostě vůbec nepasuje. Takže s tím nejde dělat prostě nic, jen začít žít znovu a jinak.

Tak mě nezbývá než jít dál a učit se přijímat sama sebe takovou jaká jsem a svět takový, jak mě vidí.

Vaše Andrejka
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 anita angelb anita angelb | 20. června 2016 v 15:32

Ahojky andy ..
Byt  holka verze 2016  je prekopat
Cely zivot. Pokud mas nefobni
okoli  tak se neni ceho obavat.
Hanka nema pravdu se suplickem
Protoze  minulost ma svuj
.rad
Treba ja nemam budoucnost
Nevim co bude.
Ano bojujes sama se sebou
no i okoli ti dava vyzrat...
I ja si kdysi vse pamatovala
a na tridnych srazech jsem
rada ze nevim vo co go.
Milosrdne zapominam
No mama mi triska o hlavu
A  je tady dost takovych.
no at si.
ja se nemuzu tvarit ze jsem
Na bode 0 chce to cas.
A stejne te muze dobehnout.
Mne to zajima a co minulost.
Ja mam DDT a duvod.
najit bezpeci a pak
O tobe vedeli kdo  si a
Kym ses  a vis jak jinde?
Paaa
Princess of universe.
Best  regards anita
Angelb+

2 Vlaďka Vlaďka | 20. června 2016 v 15:53

Ahoj. Vracení se do minulosti je dost ošemetné, většina věcí fungovala úplně jinak. Na jednu stranu měl člověk tu svou """pohodu""", kdy byl prostě okolím přijímán tak, jaký je (i když to bylo špatně), neexistovala žádná nervozita typu projdu? neprojdu? poznají to? Na stranu druhou mnoho věcí bylo úplně postavených na hlavu viz např. jak jsi v jednom z článků zmínila to dostávání růží. Jediné, co bylo pro mě v minulosti lepší, byl můj vztah s bratrem. Jinak mám docela jasno, do minulosti se vracet nehodlám a určitě si nikdy nepoložím otázku, jestli by bylo lepší zůstat tak, jako dřív, protože minulý týden jsem byla 4 dny pracovně pryč a kvůli daným okolnostem jsem musela nonstop všechny dny vystupovat jako muž. A bylo to hrozné. Poslední den jsem nemohla ani dýchat. Jasně, že když jsem sama doma, tak mi tam nikdo neříká paní, ale taky mi tam nikdo neříká pane a mám svůj klid pěkně v legínách, culíčcích apod. A tam jsem chřadla, uvadala. Nechtěla bych se vrátit ani za nic. Umřela bych.

3 anita angelb anita angelb | 20. června 2016 v 16:11

zajimave andy ..o mne taky
1995 rikali ze jsem kricela
Ze skrine oknem no nikk
Tehdy neslysel.
Zajimave prirovnani:)
Muzem otevrit prodejnu
S nabytkem;)

4 Terez Terez | Web | 20. června 2016 v 16:12

Myslím si, že člověk by se neměl vracet do minulosti, ale žít přítomností. Jinak pěkný článek i blog :)

5 anita angelb anita angelb | 20. června 2016 v 16:15

[2]: no to nerikej ze bys
Umrela.. zni to jako..
Co mam treba rict ja.?
Ja se kdysi bala smrti
Ze umreme jednou..
No pak 2010 ..
Holky holky.

6 Matt Matt | 20. června 2016 v 17:34

I když jsem ftm, napadají mě občas úplně stejné myšlenky. Ale vždy, když si na něco takového vzpomenu, vybaví se mi i ta příšerná nejistota ohledně toho, kdo vlastně jsem a kam patřím, všechny ty depresvní stavy a sebenenávist, slabost, úzkost, pocit, že mám být někým jiným, že se něčím zásadně liším od ostatních, nejistota o všem a nejvíc sám o sobě, dokud jsem nepřišel na to, čím to je. Také všechny ty otázky typu "mami, proč nemůžu být opačné pohlaví? Já nechci být to, co jsem teď." a odpovědi typu, že se to nedá změnit.
Pak si odpovím, že už se opravdu nechci vrátit zpátky, a že v této identitě je mi líp, je pro mě přirozenější.
A jsem klidnější, když vím, že vy holky to máte stejně.

7 anita angelb anita angelb | 20. června 2016 v 18:26

[6]: matt matt matt  pokud mas
Mamu co vi tak jo ..
No jinak spominane deprese
A sebenenavist(?) Neco mi chyby
V tvem skvelem clanku.
A ty otazky: proc nemuzu..
No rict. ..koledujes si
Cestu  do bohnic z iniciativy
Vlastny nebo okoli..
Cizi maj u prdele..
matt damon matt lucas?
Matt xy:)©

8 Vlaďka Vlaďka | 20. června 2016 v 18:29

[5]: Psychicky by mě to zničilo. Zvlášť když už jsem si vyzkoušela, jak krásná ta správná role je (viz můj článek).

9 Andrea Andrea | 20. června 2016 v 19:34

[2]: Je hezký ten tvůj závěr. Je strašně těžké se byť chvíli vrátit do stavu, který není náš vlastní. Hodně těžké.
Jinak já jsem bloumavý typ, takže si otázky pokládám často a hodně hledám odpovědi. Potřebuji to abych rozuměla.

10 Andrea Andrea | 20. června 2016 v 19:35

[4]: Díky moc. Ty tvoje recepty vypadají taky super. Hrozně ráda vařím a peču. Jsem děsně mlsná. Třeba si vezmu inspiraci.

11 Andrea Andrea | 20. června 2016 v 19:37

[6]: Jo Matte, některé věci máme stejně. Stejně tak nezvládáme nepřirozenou identitu a prožíváme podobné nepohodlí. V tom se MtF a FtM asi moc neliší.

12 anita angelb anita angelb | 20. června 2016 v 20:05

[8]: aaaa tak tomu rozumim ..
Ja to zazila v breznu 2016 a
Od tech co te  s usmevem
Potopi.
a co bylo pred 2000 zadne?
"Najednou! "
Jo znam to : je to horouci
Lava. Jenomze jinak to
Vypada v meste( vladi)
A na venkove(andy ses vubec
Z venkova?)
Ano jista uleva tam je.
Ja ji zazila v praze 2013
2 z 100.ten klid.
I feel right music sounds
better with you©
Made in anita

13 Andrea Andrea | 20. června 2016 v 20:56

[12]: Ano jsem z venkova ale nežiju tam už. Taková malá vesnice, asi 300 čísel

14 anita angelb anita angelb | 20. června 2016 v 21:06

[13]: to je dobre andy jen
pozor na ty co z venkova
prijedou do mesta..
Ja mela takovou moc
Hodnou .no jakmile se
Dostala do mesta zapomnela
na mne a druhou kamaradku
nestacili jsme.
Ma ves ma vic zatim
690 cisel:)
A proc si odjela
A jak tam bylo?
A co myslis prijme te
Ves nekdy spatky?
toto zajima. Muzes napsat
O  tomhle??
damy a panove ukoncete
Nastup a vystup dvere
Se zatviraji..pristi stanice.
Mind the gap and when
Close the door please.©
*** ses ambiciozni no
mas  i srdicko andrejko.
vzacni kombinace.
Hezky vecir..kdybych ja
taky vedela..©

15 Andrea Andrea | 20. června 2016 v 21:10

[14]: Odešla jsem ve 12 letech ale občas se tam vracím. Možná se tam i časem vratim úplně. Zda mě přijmou nevim.

16 anita angelb anita angelb | 20. června 2016 v 21:28

z[15]: no to nevim ani ja  
A ne v meste kde nezna soused
Souseda a party nemam v planu.
Na venkove se meni to ze stara
generace vymira a venkov
Se kvuli vzduchu meni na
chaty a  predse mesto neumi
vymenit (urady a lekar a pod)
Ja sama byla statecna
v praze a londyne no je ti
Clive za domovem ne za"
lidmi" .
Mesto ma svou anonymitu
No stejne nemam rada ty
Co se z panelaku koukaj..
Vzdyt vis...
Ja sama znam tizivy dohled
Na venkove pomluvy a
nakoukani do soukromi..
no znas..sama.?
A zatim sama se o tom
musim jestli mam verit
Tem co se vy..
Ach jo v 12 cti moc brzo
No ses silna a mnohe to
Vysvetluje. Ja spis naspatek
no vse ma svuj system.
A vzhledem na nemoznost...
Uvidim i ja .
Mam pricinu dokud je cas..
Paaa

17 Vlaďka Vlaďka | 20. června 2016 v 21:38

[9]: Já si právě tyhle otázky pokládala hned ze začátku, před startem toho všeho. Protože v té době už jsem znala jednu kamarádku, která byla nějakou dobu na hormonech a začala pochybovat. Tak jsem si říkala:" Jak to budu mít já? Budu mít taky takové myšlenky?" No a po startu se to hned rozplynulo. Je to jako závislost na drogách. Jedna dávka a už to musím mít pořád.

18 Andrea Andrea | 20. června 2016 v 21:48

[17]: Někdy to tobě i jiným trochu závidím. Já se ptala před, ptam se teď a budu se ptat i pak. Proste to ke me patří a delam to u vseho co v životě dělám. Umožňuje mě to v životě líp chápat budoucí veci, protože tím trocha koriguji své uvažování. No celá já. Pořád se v něčem stourat.
Jo a droga to je bezpochyby

19 anita angelb anita angelb | 20. června 2016 v 22:06

Hele nezavid [18]: ja neznam
Osobne zadnou mtf  tak co mam
Z ze ..? Ja mam bio a mela
kamaratky zadne ZL  no skola
Zivota a jsem rada ze tu nej
mam a ze je..
Vladi vladi a andrejko:)

20 anita angelbH anita angelbH | 21. června 2016 v 10:48

Holky andy a zejmena
Vladi ..jaka pak cukrarna
Kdyz vam se do ni vloudi
Diva svine. ? Nebudte naivni
Ze kazdy vam chce podrzet
Dvere ze narazky nejsou.
Myslim na tebe vladi
A GOOD MORNING ANDY
ja by takovym buchty nenap
ekla vladiii:)

21 anita angelb anita angelb | 21. června 2016 v 12:31

[18} videt ze ti andy suplicek nedal
po paleccich anebo se zasekl
Nebo nesel otevrit:)))
A boli kdyz si das palecky
Do suplicku.hanka ma praxi
No mnohe nevi. Zivot neni
jednosmerka..:)®©

22 Šárka Šárka | 21. června 2016 v 14:17

co má logicky větší váhu a logiku, plky sexuologů o potřebách trans lidí kteří nejsou trans a změnou pohlaví nikdy neprošli, a nebo samotné zkušenosti trans lidí kteří prošli změnou pohlaví?

podle koho se tady neustále budeme řídit, podle podmínek sexulogů a nebo podle potřeb transgender lidí ???

23 Andrea Andrea | 21. června 2016 v 18:03

[22]: podle obojího, doufám že budeme vážit názor TS lidí a stejně tak odborníků.
A tvůj předchozí, na závěr vulgarní příspěvek, jsem smazala.

24 Andrea Andrea | 21. června 2016 v 19:18

[22]: Tvůj názor jsem si mohla přečíst a komentovat, já stejně jako ostatní, v mnoha předchozích komentářích pod jinými články.
Tento článek není k HRT ani SRS a já nebudu komentáře k těmto tématům pod tímto článkem, navíc takové co jsme viděli už tisíckrát, zveřejňovat. Proto jsem musela nuceně začít moderovat diskuse.

25 anita angelb anita angelb | 21. června 2016 v 19:32

[Smazaný komentář] andrejko chci se zeptat dlouho.
A co u tebe  pomarancova kuze
celulitida?  Znas?
Ja pouzivala v 2008 .
moc to pali:)
A co sila?.pry holky co byli
plavkyne a tenistky a bezkyne
Nesmeli na olympiadu jelikoz
jim zustala sila a mely vyhody
vuci cis holkam.
Muzes se vyjadrit jak to vnimas
ty? Treba u sebe.?
A ja nechci behat a pod.
Zboznuji chuzi..
PRODUCED AND  DIRECTED
BY ANITA ANGELB.+
ladies and gents anita left
The  blog.
Good night and thank youuuu.®
Www.krasnebruska.sk

26 Andrea Andrea | 21. června 2016 v 20:15

[25]: Možná o tom anito taky někdy napíšu článek ale když to shrnu nemám problémy ani s výkoností ani se sílou ani s vytrvalostí ... téměř všechno mě zatím zůstalo. Navzdory tomu že se moje tělo mění a správně formuje. Přes prázdniny to trochu nafotím a napíšu článek, aby zase někdo netvrdil že lžu. Nemám ani problémy s celulitidou ... reálně žádné problémy s tělem a změnou.
ALE stejně jako ty řešíš třeba oči, mám i já své problémy a dost závažné, ale v jiných věcech. Něco mi bůh-příroda ... dala a v jiném mám pro změnu velké problémy. Tak to chodí.
Takže vzhledově se může stát, že budu úměrně věku, hezká ženská s hezkým tělem. No a v tom, v čem štěstí nemám, v tom co je se mnou špatně, to tak i asi zůstane.

27 anita angelb anita angelb | 21. června 2016 v 20:59

[26} anitina tecka:
Buh - priroda  jak hezky
Napsano andrejko!  Verim
V andele [znam prazsky ANDEL:)]
a oci na 1 miste jinak ..:/
(Resim toho vic vse se prolina
ty to mas vyreseno ..prace
A bydleni atd ja ne]
Dekuju.
pokud nedrogujes a nekouris
Co z nervu mtf holky
delaj nemas se  ceho bat.
drzim palecek at ..mas..
Paaa.©

28 Šárka Šárka | 21. června 2016 v 23:27

[24]: řešíš Andreo ve svém článku něco, co bys řešit nemusela, kdyby byl proces přeměny tady v česku také tak jednoduše vratný jako je tomu již v jiných civilizovaných zemích, a ne jako je tomu tady v česku, kde jsou podmínky pro změnu pohlaví tak nesvobodné a drastické, že už není možný návrat zpět do původního genderu, pokud se v tom novém genderu člověk necítí psychicky dobře a jen strádá

na to jsme v česku stále nevyspělí a chováme se k trasgender lidem, včetně sexuologů a dalších "chytrolínů" jako primitivové

29 Anežka Anežka | 23. června 2016 v 14:32

To jako vážně Šárko? Jak si představujete vratný proces přeměny? To byste jako mohla měnit názor co půl roku nebo jak? protože se zrovna necítíte dobře? to je hloupost. lidi by měli být dostatečně vyspělí na to, aby prodělali změnu tak, aby se pak nechtěli neustále vracet. to, že se tu najdou takoví, co neví co chtějí a stále to mění, je spíš smutné. neznačí to nic o něvyspělosti okolí, ale o nevyspělosti toho člověka samotného.

30 anita angelb anita angelb | 24. června 2016 v 9:32

[29]: to si o nas pak mysli odpurci..
Proc pak si nekdo zmysli po
SRS treba rok po zadat o
Zmenu naspatek nebo
Tesne pred SRS  a roku HRT
se radeji ozenit. Jo i to se
Stalo.
sarka zapomina na 1 .
Ze ma  SRS  HRT ze nekdo
Nema nedovoli a pod a  chtela
Bych..
Ze to  "skopou" znamena
Ze pozor. Penize?
Jde tu vasi zadnici ne
Selfie a euforie..
HAPPY ENDLESS SUMMER
ANDY SEE YOU SOON
©powered  by anita angelb+

31 anita angelb anita angelb | 24. června 2016 v 12:21

Mimochodem andrejko jaky mas
Nazor na tohle : hercule poirot
Vedel urcit podle jablicka na nohou
Jestli jde o zenu nebo holku
Nebo. Byl napsan o tom pribeh..
Ja mam treba zenske nohy vel
40.
Co ja sama vim identifikace
Je kombinace.
1) tvar
2[telo nebo vlasy
telo _ kratky vlasy.
Moc muze vlasy a telo najednou.
A pri tvari zabere jak se tvaris.
Spiklenectvi a pohled zabira.
Kluci ocumuji vlasy
a zadek vlasy se to strida.
Ne vse moc.co ty na to?®

32 Transgendercz Transgendercz | Web | 24. června 2016 v 13:33

[29]: A když změnu neprodělají? A lékaři je nechají trpět s mužským tělem?

33 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 24. června 2016 v 15:08

[29]: Tohle je složitější. To by platilo, kdyby byl gender, potažmo pohlaví ostře binární. Rambo/blbá blondýna a nic mezi tím. Jenomže s poměrně slušnou jistotou se dá tvrdit, že takle to není.

Tak jako u orientace se dá tvrdit, že ortodoxní heterosexuálita/homosexualita bude vzácnější než se čekalo, tak i gender bude spíše spektrum.

Takže jsou lidé, co to mají "hozený" někde mezi. např. https://m.facebook.com/notes/10153648079717979

pravdu nemá úplně ani Šárka, že by tito lidé byli omezení čistě lékaři. GCS je one way ticket z podstaty věci. Bez ohledu, jestli je vázána na matriční pohlaví. Hormonální změny jsou víceméně vratné.

To, že ráno v práci nevědí v jakém rodě vás mají oslovovat nevidím jako omezení systému. To bude problém, i při svobodné volbě jmen, matričního pohlaví.

34 Šárka Šárka | 24. června 2016 v 15:23

[29]:
Anežko. Je třeba se s tím smířit, nic jiného nezbývá, pokud ti tg lidé nespokojení s přeměnou nemají jiné východisko, a nežli by za každou cenu měli nutit a přizpůsobovat žít v nevyhovujím stavu, tak je lepší umožnit vratné přeměny tg lidí.

Hloupost to každopadně není, je jen potřeba se nad tím zamyslet, jak těm lidem asi je a jak se jim žije pokud jsou nešťastnými s nevyhovující přeměnou.

A čeští sexuologové jsou tady v tom úplně mimo realitu, žíjí pouze z minulosti, která postupem času pozbývá platnosti a mnohé věci se vyvýjejí v přirozené potřeby tg lidí.

Hloupost je právě současný systém přeměny, který je přisně striktní a vytváří jen konečná nevratná, jednostranná řešení, což je špatně.

Navíc každý člověk není dostatečně vyspělí na to, aby toto mohl vědět dopředu. Takový člověk za to také nemůže že je nevyspělý.

Věřte. Je potřeba toto jen pochopit a respektovat a ralizovat. Nic více potřeba není.

35 ezechiel2517 ezechiel2517 | E-mail | 26. června 2016 v 20:33

Tohle je složitější. protože se tu zamotává více problemu dohromady.
První je s lekaskou péčí. Že se tady používá jeden mustr skoro na všechny. Dva estrofemy androcur. RLT bez ohledu na passing a do dvou let pod kudlu. Kdo se do té škatulky nevejde. Může mít problém. Doktor mu hrt nepředepíše, vysadí... Cis holkám se estrogen předepisuje pomalu ve 14 na akne a tady se dělá jak kdyby to doktoři dávaly ze svého. (rizika jsou např u antikoncepce. což je stejná kombinace cyprotetron a estrogen v pryncipu stejné. Je tsm menší dávka. Zas EE2 v antikoncepci je rizikovejší)

Jinak chirurgické zněny jsou nevratné z principu. Teda prsa zmenčit jdou. u FFS asi jak co. Hormonální změny. Mátely to štestí, že proběhnou jsou taky vratný tak napůl. Tady si musí skutečne pacient rozhodnout co vlastně chce. jinak spláče nad výdělkem.

Trochu složitější je to s administrativními změnami. Tak z okolních států je ČR jediná, která bezpodmínečně vyžaduje kastrace/sterilizace. I u těch čoboláků je to sližitější. I kdyby se pohlaví dalo měnit administrativně, tak jsou asi dobrý důvody aby to nešlo každý týden. To je pak fakt lepší pohlaví neevidovat vůbec. Když údajně máme rovnoprávnost pohlaví.
Omezení jmen je, ale něco, co IMHO musí vadit všem. I těm co jsou jinak s procesem spokojené. Se vážně půlka chtěla jmenovat Nikol a druhá půlja Nikita? BTW proč má stát kecat cis ženám do toho, jestli chtějí být -ová. V přeměně měnit dvakrát doklady?  Proč?

A pro mě principiální problém je i to, že se právní identita a lékařství motá dohromady.
PS. můžete mi říct. Že do to toho nemám co kecat. Pak bych doporučil např julii, od které jsem část argumentů opsal. A která ten proces prošla "celý"
https://juliekoubova.net/byt-trans-v-cr/

36 princezna anita princezna anita | 27. června 2016 v 9:42

Sarko a anezko ..
nechte toho nebo vas
Zazaluji do ceske lipy:)
Rambo byl dobrej film
1988 a ja jsem blondyna
.jestli blba nevim :)
No najdete si jine prirov
Nani joo;)?

37 Šárka Šárka | 27. června 2016 v 11:44

[36]: jasně :-)

aha, on se do České Lípy přestěhoval ten Evropský soud pro lidská práva

tak to ju, tak to už jsem v obraze :-) :-D

38 Šárka Šárka | 27. června 2016 v 11:52

[35]: tak upřímně, kdo by měl zájem měnit si pohlaví každý týden :D

o to přeci tady vůbec nejde, nerozumím tomu, proč si to takto pomýleně stále někdo vykláda...

Ale určitě by mělo býti jednoduché cesty zpět, tak jako jednoduché cesty jak docílit změnu pohlaví, a každý/á by si cestou volili to co pro svojí přeměnu potřebuji respektivé nepotřebují.

jednoduché jako facka, ale pro některé české trans mozečky, a české soudruhy zdravotníky a soudruhy zákonodárce je toto nadlidské pochopit

39 Šárka Šárka | 27. června 2016 v 12:43

Papež František: Církev by měla žádat homosexuály o odpuštění

Cestou z návštěvy Arménie papež František prohlásil, že křesťané i katolická církev by měli požádat homosexuály o odpuštění za to, jakým způsobem se k nim v minulosti chovali. V rozhovoru s novináři na palubě svého speciálu uvedl, že církev by se měla omluvit všem skupinám, které marginalizovala.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1829351-papez-frantisek-cirkev-mela-zadat-homosexualy-o-odpusteni

Tak církev se tedy vyjádřila.

A kdy se vyjádří vládnoucí čeští soudruzi s pravomocemi, a omluví se za příkoří, které zde páchali a stále páchají, a kteří zde meustále marginalizují, diskriminují různé skupiny obyvatelstva včetně transgender lidí?

40 princezna anita princezna anita | 27. června 2016 v 12:49

Sarko  IT y:)???.
Od pon do nedele:)
;)? ©

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama