Nechci růže, chci růže.

9. června 2016 v 14:12 | Andrea |  Aktuálně
Pěkné téma, které jsem dohledala na internetu jen málo a v odborné literatuře už vůbec. O čem téma vlastně je. Je o přijímání věcí a hlavně citů ve vztahu k vlastní identitě.

Nicméně jsou to jako vždy moje názory a pohledy na svět, byť podpořeny studiem, tak jsou stejně silně subjektivní. Navíc je budu psát z pohledu TS holky a ne tématu transsexuality jako celku.

S tím jak procházíte proměnou, si uvědomujete mnoho věcí v životě. Často ani nejde tak o to jestli už máte správný make up, jestli jste ráno snědla svůj estrofem nebo jak se blížíte SRS. Tyhle věci jsou takové ty hory, které musíte zdolat, ale mezi nimi plyne normální život, v údolích a na cestách.

Prostě ráno vstáváte, chodíte do práce, chodíte nakupovat, vychováváte děti, vaříte, vrtáte police, štvou vás daně a malý plat … . Tohle všechno jsou ale ty praktické věci. Jedna z dalších, o které se píše málo, jsou třeba vaše city, vztahy … . No a to je to, nad čím bych se ráda zamyslela.

S proměnou u TS holek dochází určitě i k proměně v této oblasti. Část holek prostě žila v obvyklém heterosexuálním vztahu, se vším co k tomu obvykle patří. No a pak se v průběhu, často odehraje, pár změn. Někde v literatuře jsem našla, že cca 60% si najde vztah z mužem a asi 40% s ženou. No a v tom, je tak trochu i to, že někdy "lavírujeme", a tak je v tom asi ukryto i něco procent bisexuality.

Cílem ale není rozebírat, a o tom tady nechci psát, co se děje za dveřmi ložnice. Zajímá mě mnohem širší téma - téma vzájemné lásky, citů, podpory, porozumění. Téma, které se blogu často nevyskytuje, téma které se často řeší jen ze strany - jsem holka, chci muže, chci být pro něj dost dobrá. No a já jsem se rozhodla nakousnout druhou stranu - jsem holka, chci mít svoji partnerku a přeji si, být s ní, šťastná.

Takže "Nechci růže, chci růže".

Když žijete jako "zakletá princezna" v heterosexuálním stavu, může to být docela silná schizofrenie. Na jednu stranu máte toho správného partnera, na druhou stranu vy nejste vy. Když vám jednoho dne přinese kytici růží a podá vám ji, vnímáte to sice správně ale, když ji podává, může ve vás vznikat zajímavý odstup. V podstatě nejste ten správný člověk, který by si ji měl vzít. Jak říkám, dost schizofrenní situace. Chcete to a zároveň odmítáte.

Samozřejmě, pokud má vaše vyvolená v ruce láhev Kubánského rumu, je to ok. To si chlap vzít může a těžko vznikne vnitřní konflikt. Možná jen, že ta kytka by byla fakt lepší, než vám nosit blbou flašku a vy stejně nejste muž.

Ještě zajímavější situace může pak vznikat dál. Ať je to jak chce, pořád jste vnímána jako muž. Tím se od vás očekává určité chování, způsob sdílení citů a mnoho jiných věcí. Takže tohle, trochu pro vás cizí chování, "stvoříte" a "dáváte" své partnerce. Když ho pomyslně dáváte, do půli cesty od vás je nějak cizí a v polovině vzdálenosti k partnerce se stane správným a ona ho pak jako správné převezme. Těžká "schíza".

Možná začnete, uvnitř uvažovat i nad tím, zda sama sobě uvnitř vůbec rozumíte, nebo jestli jste vůbec "zakletá princezna". Partnerka asi správně, ale něco je divně, nesprávně. "Kruci!"- nebo je partnerka nesprávně a měl by to být muž, nebo vy nejste princezna … čert aby se v tom vyznal.

A vůbec, přece nemůžete být žena, co se musí ke vzhledu a "tělu" ženy postupně krutě propracovat proměnnou a pak si "pořídit" ženu. Pane bože (promiň mi to prosím), to je maglajs. Správné je, když jste žena, mít muže a basta. V rámci proměny vyřešit, abyste pro něj byla krásná, a bylo vám s ním hezky po všech stránkách.

No nakonec se ale rozhodnete říct "ne" a vyrobit si společenský problém nadruhou - jsem TS holka a jsem na holky. Prima, už stačí jen odsoudit a potrestat. Právě jste porušili všechny pomyslné "pravidla" společnosti - pomyslnou nepřípustnost transsexuality a pomyslnou nepřípustnost homosexuality. Jste v pekle.

Jenže vy je vlastně porušit asi chcete, jinak budete pokračovat v těžké schizofrenii dál a samotná proměna vlastně vyřeší jen polovinu věcí. Takže je to na rozhodnutí co unesete, čím se chcete v životě trápit a jak chcete žít. Třeba se nakonec rozhodnete, že unesete "porušení" všeho a zkusíte to.

Najednou vám začnou mizet ty půl-cesty od vás k partnerce a naopak. Svět se prováže a začne být nějaký jiný. Věci se stanou jednolité a získají normální smysl. Když vám pak vaše holka přinese růže, tak už je budete opravdu chtít. Protože jsou od ní a protože je dává ženě a ne "jemu". Takže začnete normálně dostávat obyčejné věci, city a lásku tak, jak to cítíte, a jaká jste, a dostávat od vašeho správného protějšku.

Postupně se zbavíte svého polovičně nesprávného chování a začnete i vy dávat, co je vám přirozené, a ve formě jak je vám jako ženě přirozené. A taky stejně dostávat, sdílet, sdílet city, lásku a sounáležitost vám odpovídajícím způsobem. V tom se váš svět možná konečně zacelí a vy mu začnete více rozumět a přestanete se cítit osamoceně.

Na druhou stranu se pro vás některé věci nezmění a jejich význam zůstane stejný. Úplně stejně chcete být pro svoji přítelkyni krásná a přitažlivá a mnoho jiných věcí. Tím se váš vztah a vaše potřeby od heterosexuálních vztahů nijak neliší.

No a ještě hurá, lehce a slušně, k tématu SRS. Jednou jsem na svůj blog napsala, že se mi líbí ženy. Téměř okamžitě jsem si "vykoledovala" komentáře na téma - "No jo no, Andrea SRS tím pádem neřeší, protože to řešit nemusí." Trochu mě to v první chvíli naštvalo, protože to zjednodušilo téma jen na to, že vztah je sex. Nakonec se podívejte na komentáře i na mém blogu. Když se do nich začtete, možná získáte taky ten dojem.

Fakt je ale ten, že některé věci ke vztahu patří a je to jeho neoddělitelná součást. V tomto se nelišíme a je jedno, jestli jsme na holky nebo na kluky. Naprosto stejně bychom chtěli mít své tělo, pro sebe i svou partnerku, kompletní a správné a fungující po všech stránkách. Takže možnosti, stav a výsledek nás, co se týká SRS, zajímají úplně stejně.

Jen možná neřešíme, jestli je to možné před partnerkou, krátce nebo celý život, utajit. Muži možná mohou být méně všímavý, ale že by ženská nepoznala, že máte po SRS a nejste tedy biologická žena, je striktně vyloučeno. Takže tohle fakt řešit nemusíte.

Takže nechci růže a už žádné blbé růže blbě nedostávám. Chci růže pro sebe, pro ženu, a taky je tak dneska dostávám a je to moc hezké. A stejně tak, jako normální ženská, růže i dávám. Růže i všechno ostatní.

Vaše Andrejka

P.S: Díky Terezo za výraz zakletá princezna na tvém blogu. Ráda ho využívám. Jo a ještě ten tvůj článek - "Na které straně chcete stát vy" - jasně že na té ženské, jen protějšek na té tvé fotce mi neseděl.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (144)
Zobrazit starší komentáře

101 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 9. června 2016 v 21:51

[93]: těm co aktivně přispívají do diskuze jsem nechtěl upřít šanci prezentovat podrobnosti. ;))
[95]: jsem to už rozepisoval, když jí misgenderuje důchodkyně a ona jí hlubokým hlasem opravuje rod. mi bylo blbě jenom jsem to viděl.
Taky jsem psal, proč si myslím, že zrovna tam na to tělo estrofem nestačí.
Snažit se. No u ní spíše míň snahy co se extravagantních doplňků týče. Teda zhubnout by mohla.

102 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 21:53

[98]: A to si se dříve chovala jako chlap, že se nyní chováš jinak?

Jsem se nikdy nestotožnila s tím - být pro lidi mužem, proto jsem se nikdy jako muž nechovala. Ale přesto mě podle toho odpornýho mužskýho těla kvůli, kterému mám soustavné deprese - od dětství považuji lidi za muže.

Nesnaším svoje tělo a přesto mě s ním lékařství nechá trpět a vysmívá se mi.

103 Andrea Andrea | 9. června 2016 v 21:53

[99]: Nevím Šárko. Dost se toho bojím jako každá a vím že mám jen jeden pokus. Prostě nevím a děsím se. Nevím pak jak to půjde napravit. Asi nijak.
Věřím a musím věřit, že když se tam až dostanu, že to vyjde. Vím od některých, že to vyšlo. Vím že to ale může i nevyjít. Od tebe i dalších.
Co bude s mojí hlavou a psychikou nevím taky. Třeba se vnitřně sesypu.

104 Šárka Šárka | 9. června 2016 v 21:54

[95]:

Zde jeden "nešťastný" nejásající transgender člověk, který kdoví zdali jednou bude štastný a bude nad svojí přeměnou z muže na ženu jasát a bude pro společnost zkousnutelný a procházející, nevím nevím...

Tores Gorgeous dnes 9.6.2016:
Ahojky, moc vám děkuji a jen bych chtěla říct, že Facebook je tak trochu Matrix a může dost klamat.
Většinou mi ale komentujete fotografie a já jsem profesionální fotografka, takže (bohužel pro mě) celkem dost klamu vlastně vás všechny. Proto je užasné, když mi v třeba sobotu řekla paní na svatbě, že ve skutečnosti vypadám lépe, než na fotkách.
A to se mi stane několikrát za měsíc. Proto vlastně nechápu jak je možné že pro někoho splnuji vzorec Žena a pro některé ne. Pro ty totiž znamenám smích, nadávky, urážky atd..
Z legrace jsme to začaly s miláčkem počítat a ze 100 lidí, mě osloví v ženském rodě 10%. Zbytek říká "dobrý den pane", "prosím pane", "hned vás obsloužím pane" atd.
Jedna věc je kašlat na okolí, ale ta druhá je, že žijeme v socilaním prostředí a tudíž nejde nereagovat na okolí. Byla bych totalní asociál - což fakt nejsem.
Další věc je neustálé "Neřeš lidi!". Jak nemám řešit někoho, kdo se mi do obličeje denně směje? DENNĚ se mi vysměje třeba 20 lidí za 3 hodinový pobyt venku! Zkuste si to představit jen na moment. Za týden budete ve strachu sedět doma na prdeli. Téma "Změna bydliště" je bezvýznamná, jelikož tyto reakcebudou zkrátka všude. A já už mám v Opavě super partu těch dobrých. :)
Jen chci zapadnout, ale pro většinu lidí jsem prostě zajímava, což o to. Jenže já nevím - ve škole nás učili "Nekoukejte na vozíčkaře nebo lidi s Downouvým syndromem". A teď upřímě - podle systému jsem nemocná :). Chaaaa :D
Tak proč na mě sakra každej čumííí a nahlas mě komentují ?!
Jak se tomu chcete vyhnout, no jak? Pohledům dokážete uniknout, ale slovům ne.
Pokud vám něco říka pojem vnuknutí myšlenky, asi chápete, že tohle se opravdu nedá přecházet...
Prostě omezená část společnosti mě nenechá jít dál...

105 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 21:56

[102]: Nyní mě teda považují - za zženštilýho muže, homosexuála, možná i transvestitu, někdy transsexuála...a podobné odrudy.

Jo takhle jsou hodnoceny ženy s divným mužským tělem.

106 Andrea Andrea | 9. června 2016 v 21:56

[100]: Jednoduše? Jako studující psychoanalitik. Vnímám v rozhovoru desítky věcí a podtextů, na které mě trénuje škola a praxe. To co lidé obvykle nevidí.
Stačí?
A taky se mýlím. Vždycky budu. Nejsem dokonalá

107 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 22:01

[106]: K tomu to škola nic nepomůže...

mě to naučila gender dysforie, kterou pocituji od osmi let...
od té doby jsem dost pozorovala lidi a plně se rozvilnul můj instinkt

Bohužel toto je u TS na škodu. Jsem později pochopila.

[100]: Evidentně hodně, jinak by ji nenapadlo - vůbec uvažovat o operaci,  jelikžo by odhalila to bláznoství.

108 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 22:03

[106]: když už jsi ten psychoanalitik, tak nebuď na měkko a nauč se to psát tvrdě psychoanalytik

109 Šárka Šárka | 9. června 2016 v 22:04

[106]:

tady by nejspiš bylo potřeba vidět a vyzkoušet ty přeoperované genitálie těch MtF na vlasní oči, to aby se člověk kterého čeká SRS operace, aby tedy nedůvěřoval jen nějakým jalovým řečem, ale aby si opravdu ověřil a prověřil funkčnost přeoperovaného genitálu.

Jinak fakt už nevím , protože právě že ani na ty chirurgy není žádný spolehnutí a nelze jim důvěřovat co říkají..

110 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 9. června 2016 v 22:05

[99]: Teď už se podepisuje, že GCS podstupuje dobrovolně. Nemůže si stěžovat, že jste jí nevarovali. Takže když se to jen nepovede a mění to vyloženě zanedbání péče, tak jde asi těžko někoho žalovat. Pokud by někdo chtěl uznání genderu bez sterilizace, tak to je jiný případ. V podstatě musí napadnout NOZ a to jde leda tak přez eu, možná přez ústavní soud

111 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 22:07

[109]: Toto ji nepomůže, už je dobře zpracovaná.

Jsem ukazovala autentické fotografie nepomohlo, zkušenosi TS holky, která jich viděla několik...

a pak i cisženy, která jich viděla zmršených dost...

říkám svoje zkušenosti nic pomůže...

a zesměnší to tím - že je to malé procento problematických, které se ozývají :D

Vím i o dost velkém procentu - které to mají zmršené a právě se bojí mluvit, aby nebyly těmi slepě věřícími napadány.

112 Andrea Andrea | 9. června 2016 v 22:08

[107]: Jak jsem slíbila, říkám ano. Mě, ani mé učitele, by se ani nenapadlo srovnávat s tvojí dokonalostí.
Promiň

113 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 22:09

[110]: Ano zbavit člověka všech svých práv...

Ale na rovinu - u komise je sice poučení, ale v průběhu komise - nikdo pořádné poučení nedá...
řešení je nepodepsat, ale to pak neukončí léčbu :))

114 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 22:13

[110]: jenže lékaři si neuvědomují malý problém - nikdo nemůže dát souhlas s ublížením na zdraví.

A výsledky jsou šílené, jak se toto někdy dozví policie a začne to šetřit-a zjistí, co za zrůdnosti se dělá :))

Dost pochybuji, že to nebude naplnovat skutkovou podstatu trestnýho činu ublížení na zdraví

115 Andrea Andrea | 9. června 2016 v 22:16

[111]: Ne nepomůže. Rozhodnout se musím sama, je to můj život i zodpovědnost. Já ho ponesu a ne vy.
Poradili jste mi, poradili mi jiné, své jsem přečetla a ještě budu studovat vše okolo, než se rozhodnu finálně.
Pak ale udělám to, čemu budu věřit já.
Vy už jste se rozhodli. Já mám stejné právo. Přijmout i odmítnout. Já i každá další TS holka.

116 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 22:17

[112]: To by byl vrchol drzosti. Dnešní pavědeckou psychologii, šílená úroveň.

117 Šárka Šárka | 9. června 2016 v 22:19

[110]: To uznání bez sterilizace to bude ještě zajímavé a to jakou to bude mít ještě dohru a kam se tento problém s nuceně sterilizovanými transgender lidmi bude ubírat.

118 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 22:20

[115]: Je pěkný vidět, že ještě věříš tomu, že se rozhodneš podle sebe...

119 Šárka Šárka | 9. června 2016 v 22:21

[110]: myslím že stát si měl dobře rozmyslet co má transgender lidem podmiňovat pro uznání jejich pohlavní identity

120 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 22:23

[117]: nejlepší je jak už 20let jedna známá sexuoložka hlásá -že transsexualita nepatří pod sexuologii, ale nic pro to neudělala, aby to šlo od ní pryč.

Kdyby její řeči byli skutečné dávno se vzdá léčby - a přenechají ji gynekologům, endrokinologům, kteří se budou zajímat o tělo...

a ne jako ten, kterýmu to stračila - a temu je uplně jedno, že holka vypadá jako chlap a vtipkuje o tom každý rok na semináři.

121 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 9. června 2016 v 22:23

[113]: Tak, že jsou podmínky uznání genderu v cz špatně píšu dokola.

GCS podstupují ženy i v zemích kde to podmínkou není. To by byl ideální stav i v cz. Pak se musí každá rozhodnout jestli se jí riziko vyplatí. A co vlastně může dostat.

122 Šárka Šárka | 9. června 2016 v 22:27

[115]:

O smiřování se se špatným výsledkem SRS operace se v knize Transsexualita nic neříká a ani v amulancích sexuologů se o tomto problému (špatný výsledek SRS operace) vůbec nemluví.

PROČ?!

123 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 22:31

[122]: Nemluví a ani když se holka bojí, tak se ji o tom neřekne.

Jak jsem se ptala sexuologa - stačí veliksot neovagíny pro heterosexuální styk:"ano to nemějte strach, pro tu běžnou velikost mužského penisu 12-14cm stačí - takový ani není průměr, ale budiž...nic neřekl o tom, že šíleně moc operací kvůli penilní inverzi končí s veliksotí na malíček...

pak sjem se ptala na bolesti u dilatace - nebojte se to bude velice příjemné...

prostě ti lékaři jsou šílení...

124 Andrea Andrea | 9. června 2016 v 22:31

[122]: Se mnou o tom lidé z oboru normálně mluví.
PROČ?

125 TS TS | 9. června 2016 v 22:32

[104]: a divíš se, oslovují jí ´´ho´´ pane ale klidně si vezme šatičky a lodičky. i hloupí člověk si dovede představit jak budou lidi reagovat, když svůj gender násilně vnucuje tak to potom podle toho vypadá. není to o lidech, lidi jsou všude stejně ´´ohleduplní´´ je to o svojí prezentaci na co vzhledem momentálně mám a na co ještě ne.

126 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 22:36

[125]: Vždyt je to normální chování - šla za sexuoložkou, která ji právě vsugerovala, jak na sobě musí "pracovat"

Přesně toto mi ostatní TS neustále vnucovali...a bulíkovali mi, že jako holka vypadám, ale, že mám problém s oblečením.

Kdybych chodila jako Tores - ostatní TS ženy by mi tleskaly...ale pro lidi bych byla transvestita, deviant, uchyl

127 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 22:39

[124]: My víme - tvoji odbornost nám je známá.

Na prvním sezení - "nikdo bez operace ke mně nechodí"
Obhajoba toho to chování:
"Toto není manipulace, toto je naopak velice praktické a jestli nechápeš důvody, nemám se s tebou o čem bavit"

Co potkám za lidi mezi TS, to jsme nečekala...a co jsou zač sexuologové, to mě taky překvapuje.

128 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 22:42

S člověkem, kterým bylo manipulováno evidentně - bude tvrdit, že nebylo :D

A tento člověk je prý psychoanalytik :D

to je prostě na mě moc :D

129 Vlaďka Vlaďka | 9. června 2016 v 22:45

[125]:Totální souhlas!

130 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 22:48

[127]: zažila jsem od TS plno perel...

ale s úctou - toto je hláška number one a těžko ji něco překoná.

131 Šárka Šárka | 9. června 2016 v 22:54

[124]: A copak ti sexuologové k těm špatným výsledkům SRS operací říkají, prozradíš nám to?

132 Šárka Šárka | 9. června 2016 v 22:56

[125]: některé transgender slečny mají ale tu  smůlu, že budou stále vypadat (i s HRT a s SRS operací) jako muži navlečení v dámských šatech :-/

133 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 22:59

[131]:že neexistují a jejich minimum...a to minimum prostě není žádný problém :D

134 Šárka Šárka | 9. června 2016 v 22:59

[127]: čeští sexuologové jsou staré struktury, potřebují už zmizet na vejminky,  chce to nový čerství vítr do české sexuologie nezatížený minulostí

135 Šárka Šárka | 9. června 2016 v 23:00

[128]:  od psychoanalitika není daleko k psychopatovi ---- kruh se uzavírá

136 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 23:03

[132]: toto jsou prý jen vyjímky :D jak jsem se dneska dozvěděla :D

při tom - vypadám jako muž...

ale lékař mi řekl hlášku - nechápu na co vy si zrovna stěžujete, mám na tom mnohé na tom hůře se vzhledem...

[129]: to je i pro tebe - i lékař mi řekl, že mnohé transženy vypadají jako muži.

137 Šárka Šárka | 9. června 2016 v 23:04

[133]: ti sexuologové nebrali ve škole matematiku a nebo byli na propadnutí z matematiky,  pokud  oni 50 - 60 procent(nepovedených SRS operací) považují za minimum , to je výsměch transgender lidem

138 TS TS | 9. června 2016 v 23:08

[132]: no prý to na ni jde vidět celkem dost. ale podle fotek bych řekla že naději má slušnou. jenže bohužel, vím že u ní to není jen o vzhledu ale i o tom kolem.

139 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 23:12

[138]: U 90% TS je to konečná fáze - vzhled zženštilýho androgynního muže.

To je teda slušná naděje...

140 TS TS | 9. června 2016 v 23:20

[139]: nevím, přiznávám že já holky po dokončené přeměně osobně téměř neznám. můžu tipovat jen podle svých zkušeností.

141 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 9. června 2016 v 23:27

[140]: známe ty tvoje zkušenosti, vůbec nerealistické hodnocení vzhledu...o holce, která passing moc nemá hláška"zase tka moc neprůchozí obličej nemá"

142 TS TS | 9. června 2016 v 23:47

[141]:, ty znáš. mám výhodu, na rozdíl od tebe své zkušenosti mám, ty se musíš spoléhat na zkušenosti druhých protože jsi zamrzla. bohužel. tedy neurážej, nemáš na to.

143 usmjívajícísesmajlík usmjívajícísesmajlík | 10. června 2016 v 0:07

[142]:Jakýpak zkušenosti? narozdíl od tebe poznám, která má passing, která ne. Což o tobě se říci nedá, ty ani nevíš,že se nějak liší mužské/ženské obličeje.
A to byl komentář k tomu - že o holce, která passing nemá - si řekla:"zase tak neprůchozí obličej nemá"

Si prostě šíleně mimo realitu. Nedokážeš nic rozpoznat. A kvůli tomu se tu ani nezlepší lékařský přístup, jelikož problémy se vzhledem budou bagatelizovány a TS budou dělat, že nejsou...
stejně jako ty se totiž chová šíleně moc TS.

A lepší mít reálný hodnocení situace, než žít v nějáké iluzi jako TS, které několik desítek let žijí s mužským tělem - a pak mávnutím proutku jsou pro všechny ženy :D  a už káží rozumy ostatním, při tom zamrzly v pohádce ve své hlavě.

144 Andrea Andrea | 10. června 2016 v 0:08

Takže, protože ne jen mě došla trpělivost, ale už mi píšou pořád i další, že se tu nedá nic najít a je tu nepořádek a omílání pár věcí pár lidma, je diskuse pod články dále jen moderována.
Kdo chce diskutovat volně, vytvořila jsem diskusní klub a najdete ho vždy v sekci "Diskusní klub".
Mějte se hezky a dobrou noc.

Andrea

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama