Budoucnost a správná rodina

18. července 2016 v 0:41 | Andrea |  Aktuálně
Moc jsem si přála na tohle téma napsat a tak jsem to udělala. Není to přímo o TS nebo mé proměně, ale myslím, že i TS holek a kluků se to, co píšu dál, dost týká.

V minulých dnech mě docela zaujalo vystoupení jedné poslankyně na téma rodiny, sexuality, homosexuality a ještě kde čeho všeho, a taky celá následná diskuse, která se kolem něj odvinula. Přečetla jsem si i komentáře na profilech jiných lidí, lidí třeba i jiného pohledu na svět, trochu mě vyprovokoval článek na http://hcooh-prvniblogopokus.blogspot.cz/ s názvem "Taková normální rodina" a musela jsem si položit prostě jednu či dvě otázky - jaký mám na rodinu a svoji budoucnost názor a pohled já sama? Zkusím to popsat a vy se v tom zkuste neztratit nebo to prostě nečtěte. Zjednodušit to víc neumím.

Fakt je ten, že můj názor bude prostě tak či onak asi dost poznamenaný tím, co jsem už v životě prožila, tím že je mi už 46 let, tím že jsem v manželství od 18 let žila a vychovala děti, tím kolik jsem poznala jiných rodin, tím jak mám moc blízko k víře … prostě mnoha věcmi.

První co jsem si uvědomila, bylo to, že já sama přeci jen chci žít v "nějakém" svazku, ať už bude jakkoliv formálně definován. Další věc byla i to, že mám pocit, že do toho nikomu nic není, pokud neporušuji zákonné a lidské principy soužití lidí. No a třetí věc (ta je ale jen moje individuální), která mě napadla, byla ta, že se mě už ani netýká vyjádření některých oponentů, že úkolem rodiny je mít a vychovat děti a dát jim "jakýsi" správný vzor. To už jsem totiž také udělala, alespoň prozatím. Nicméně jsem se nad tím vším zkusila zamyslet alespoň pro sebe.

Naprosto vynechám debatu o tom, zda tento "svazek" je o tom, že je to nějaký přesný počet jedinců, nějakého různého či stejného pohlaví, nebo nějakého změněného pohlaví u TS lidí. Na tohle téma totiž ani uvažovat nechci a mám k tomu hodně důvodů. Když to totiž píšu v ČR, bylo by to o dvou lidech opačného pohlaví, kdybych to psala jinde, mohlo by to být o více jedincích, a divte se, jsou i místa kde jsem četla, že je mnohomužství. Nepopírám ale, že pro mě samotnou, to co se líbí mě, jde o soužití dvou lidí a tak se tohoto jediného budu držet, i když chápu, že jinde to může mít někdo jiný, jinak.

Pro mě jde hodně a hodně o to, že podstatou toho všeho je soužití lidí, kteří se vzájemně respektují, chovají k sobě city vzájemné lásky a sounáležitosti, pečují o sebe navzájem a ve vztahu jsou si rovnoprávní. Tohle je to minimum, které z nich tvoří jeden celek. Právě tohle je pro mě jeho podstata a tohle vnímám já jako rodinu. Další věci, mám pocit, že už vnímám jako něco lehounce navíc, i když z mnoha pohledů jako důležité.

To jestli dokázali postavit dům, jestli se rozhodli nebo vůbec mohli mít děti, jestli společně jezdí k rodičům, v co a jak věří uvnitř sebe … to je všechno ta správná věc, ale jejich vztah přímo nedělá. Proč? Protože, kdo to po nich vlastně chce? Stát? Sousedé? Evropská unie? Nějaká vnější autorita? Prostě opravdu neumím redukovat pojem rodina na - dva lidi mají děti a dají jim vzor, který povede k tomu, že oni pak udělají totéž. Máte pocit, že bez této redukce je to málo? Já ne!

Už jen to, že se tito dva lidi o sebe vzájemně a nezištně starají je pro společnost a stát totální benefit, který společnosti šetří cenné prostředky na jiné věci. Už z tohoto by mělo automaticky vyplývat společné zdanění, přístup k informacím o partnerovi v nemoci nebo dědictví a mnoho dalších věcí. V tomto smyslu je pak opravdu úplně jedno, zda jde o dva partnery biologicky různé, dva partnery biologicky stejné nebo o třeba TS holku a muže a podobně.

Do samotného faktu, jak spolu tito dva lidé žijí, pokud neporušují zákony a lidské principy, nikomu nic vlastně není. Stát ani ostatní lidé, s nimi přece nemají žádný vztah na základě jejich soukromého života. Nemají jak ani tohle udělat. Já přece nemám vztah se sousedem nebo společností, jako celkem, na základě toho, zda svoji partnerku líbám na pravém nebo levém oušku (tedy alespoň určitě tehdy, pokud to dělám v soukromí), ani na tom, zda je to ženská nebo muž. Tyto vztahy tvořím spíše tím, zda sousedovi pomůžu anebo naopak ulomím stěrač na autě, nebo zda platím daně, aby se mohli, pro mě a pro jiné, stavět silnice nebo vyplácet penze.

Chápu ale, že společnost může vyznávat určité hodnoty, které vyplývají z historie nebo nějakého přesvědčení a pak je snaha je vyžadovat. Zároveň je ale nutné, abychom si pak všichni uvědomovali, že hodnoty společnosti nejsou fixní a vývojem lidí se mění, takže to nejsou dogmata a zaklínadla, jak se je někteří lidé snaží vysvětlovat, i kdyby tady byly tisíce let. Jsem hluboce přesvědčena, že naše aktuální hodnoty a přesvědčení nepřežijí ve většině možná ani další generaci lidí. Proč? Protože je to tak už celou historii lidstva - neustále se prostě naše chápání vyvíjí a mění a to je správně.

Vůbec zajímavé jsou i části třetího bodu. Třeba - "Podstatou rodiny je mít děti …". Opravdu věříme, že právě v tomto, se právě teď, nic nezměnilo? Vzhledem k tomu, že všichni chceme mít zdravé a chytré děti, děti, které se nenarodí s genetickou chybou či predispozicí k nemocem a podobně, s tím jak se právě teď rozvíjí lékařská věda v genomice a prenatálních oborech lékařské vědy, opravdu ještě někdo věří, že to podstatné, za pár desítek let, budou právě ti dva jedinci opačného pohlaví, kteří večer něco "provedou"? Já tedy ne!

Sami možná nebudeme chtít děti "udělat" takhle děsně rizikově "nekontrolovaně"? A to, že to bylo tak věky nazpět, a je to vyzkoušené nebude možná nic znamenat. Jednoduše právě proto, že budeme chtít být i ke svým dětem "zodpovědnější", pokud nám to věda umožní.

No a správně děti vychovat a dát jim správné vzory se trochu odvine od toho všeho, co už jsem popsala. Nevím, jaký je správný vzor pro děti za 50 let. Jediné co mohu usuzovat je to, že mnoho věcí a vzorů zmizí opět a zase v propadlišti dějin, stejně jako kdysi právo první noci, povinný desátek někomu, nutnost zemřít na zápal plic … .

To co ale doufám nezmizí nikdy, a moc bych si to přála, je úcta a respekt k jiným lidem, světu kolem sebe a pokora k tomu, že tu jsme, ať už nás stvořilo cokoliv, nebo kdokoliv. A vnímám to tak, že tento vzor může dát dětem každá rodina, i když je třeba jeden TS holka a druhý třeba biologický muž, nebo jsou každý jiný, nebo mají pohlaví stejné… . Tohle, zdá se, nijak nerozhoduje. Zvláště pokud uděláte svůj výzkum na tohle téma opravdu pořádně a vědecky správně.

Takže co z toho vlastně pro mě vyplývá? Prostě to, že se svým protějškem tvořím rodinu i jako TS holka, alespoň pro mě samotnou, a těžko mi do toho může někdo něco lidsky "vrtat", pokud má rozum a trochu uvažuje. A toho, že rodinu tvoříme, by si měl vážit i stát, protože stát tvoříme my lidé a nikdo jiný.

To že dva lidi vytvoří jeden celek, je právě to, na čem se dá stavět, co má smysl a je základem. Navíc pak třeba mají děti, nebo se starají o jiné lidi či děti, nebo rozvíjejí společnost jinak, nebo se ve stáří alespoň mají o koho opřít. Zbytek je jen rozebírání něčích pocitů, jeho jedinečných vzorů, výchovy a vnitřních přesvědčení o tom co je rodina, a zítra nemusí už vůbec platit.

Andrejka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anita angelb anita angelb | 18. července 2016 v 7:51

ano andrejko ..
Ty mas 2 mamy a 2 taty
Rodice?:)
Opet trefa ale co holky
Nemuzou nebo nechteji?
Neco postav dom  zasad
Strom a zmen pohlavi?
Ano TS nekdy jsou lep
Rodici jako normalni.
At rikaj oponenti coko
Liv ..
ja sama mam  rada deti
No stejne je to zodpovedno
st zejmena u TS.
a co ZP co by chteli ale
omezeni a lide..
Co pak nad tym tolik
Dumas mas to u me
Dobry ..
Zajimave temy.
Skvele.preju hezky
Polojasny den do prahy.
paaa

2 Vlaďka Vlaďka | 18. července 2016 v 16:04

Ahoj, Andrejko. K tomu bodu - "Podstatou rodiny je mít děti"- to je těžké. Dneska je tak blbá doba, že si plno lidí ty děti prostě nemůže dovolit (maximálně jedno). Pak taky nesmíme zapomínat na ty neplodné páry, adopce nevyhovuje každému. Tak už jen zbývá opravdu to bytí jeden pro druhého a vzájemné soužití plné lásky. A máš pravdu, za několik desítek let ty vzory zmizí v propadlišti dějin (pokud tam nezmizí i Evropa... pardon, musela jsem si rýpnout), protože doba se prostě neustále mění. K horšímu i lepšímu.

3 Šárka Šárka | 18. července 2016 v 18:21

Po změně pohlaví bych děti už nechtěla vychovávat, bála bych se co z nich bude, je to zodpovědnost a na to se dnes rozhodně necítím po změně pohlaví.

Když jsem byla v té pohlavní a genderové roli kterou mi nadělila příroda a společnost mě v ní utvrzovala že jsem muž, tak jsem neměla problém vychovávat děti, to se mi zdálo přirozené, jelikož jsem nemusela myslet na žádné důsledky změny pohlaví a na to, že jsem po nějaké podivné nedokonalé změně pohlaví, jejíž výsledky přeměny z muže na ženu mi vzali všechny mé iluze o spokojenosti, přirozenosti a lepším životě po změně pohlaví. Jako žena sice žiju, ale anatomicky žena nejsem a nikdy být nemohu, a mozek také nešel zresetovat aby si nic nepamatoval jel od nuly.
Zkrátka žít více jak 40 let v mužském anatomickém pohlaví a mužském společensko-sociálním genderu, to už zkrátka je nemožné něco měnit, aby z typického muže byla typická žena. Maximálně z toho může být opravdu jedině tak transgender žena, která se holt narodila a žila mnoho let jako muž a nyní se snaží o nemožné.

Ale být přirozená typická žena se vším všudy? To je možné jen v hlavách dětinských snílků /MtF/, kteří nevnímají realitu a žijí si ve svých snech.

4 Andrea Andrea | 19. července 2016 v 7:51

[3]: Každý to vnímáme Šárko jinak. Nevím proč bych měla být typická žena nebo typický muž, abych mohla vychovávat děti. Ačkoliv mám taky více let tak si pořád myslím, že je spíše důležité jaký jsem člověk. Takže zda jsem muž nebo žena, nebo po proměně, mi přijde irelevantní.

5 Andrea Andrea | 19. července 2016 v 12:12

[2]: Drobná ukázka, jak rychle se zvyky a tradice mění. Tohle je k plavkám:
"V časopise Modern Girl z roku 1957 lze ještě číst, že je "téměř zbytečné ztrácet čas úvahami o bikinách, protože je prostě nepřijatelné, aby takovou věc nosila dobře vychovaná dívka". Bikiny v roce 1964 odsoudil i Vatikán."

6 Šárka Šárka | 19. července 2016 v 13:12

[4]: jak je libo, bojuj,

já mám po přeměně sama se sebou stále tolik práce, že bych ani neměla čas na to výchovávat dětí a proto bych nebyla pro ně dobrým příkladem,
a proto já tu změnu pohlaví versus výchovu dětí nevnímám jako irelevantní,

Nemohu být přirozená a ztotožnit se s něčím, s čím nejsem spokojená, a spokojená nejsem se svojí změnou pohlaví at už tělesnou tak i společenskou a tudíž nejsem dosti vhodná k tomu vychovávat děti.

7 Vlaďka Vlaďka | 19. července 2016 v 15:02

[5]: Ano, dřívější doba byla hodně puritánská, ale ta dnešní je zase druhý extrém. Místo toho, aby se to zastavilo na zdravém středu, se to stále posouvá, takže za nějakých 50 let už tu bude Sodoma Gomora.

8 Johanka Johanka | 19. července 2016 v 16:01

[5]: Pro zajímavost:
http://www.donnamobile.cz/2016/koupaci-stroje/

9 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 19. července 2016 v 18:04

[2]: Paradoxně to, že si děti lidé "nemůžou dovolit" nepodporu data. Čím chudší lidi, tím víc dětí. Miliardáři mají 8 dětí jen výjimečně. V subsaharské Africe nic zvláštního. Ta úměra je spíše nepřímá.
jinak na na to bude mít vliv spíše dostupnost antikoncepce a porna.
Podobně si nejsem jistý, jestli by se našly tvrdé data, pro to, že je dnes větší Sodoma Gomora než byla nebo je to jen více vidět.
btw zrovna jsem se hádali s kolegou jak bylo za konančů bezpečno a ono v roce 83 bylo více vražd než loni. Jít se zeptat babičky, kolik měla sex partnerů by jsme se možná divily. ;)

10 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 19. července 2016 v 18:29

- Co je ten správný vzor ženy? kamna, kuchyň, kostel? Muže? Pít pivo a nadávat na fotbal?
- proti přírodě. No člověk, či vnikl díky přírodě, evoluci, shodou nešťastných náhod při kopírování DNA může být těžko "proti přírodě". Nemyslím pálí vyjetý olej v kamnech. No možná by se stálo za to podívat, jak je v přírodě ta reprodukce zařízená. "tradiční" monogamní heterosexualitiltu má pár druhů ptáků jinak je to Sodoma Gomora. Lesbické ještěrky, ryba měnící pohlaví 20x denně, klonování, no problem.
- Že je umělé oplodnění proti přírodě/bohu/létající špagetové příšeře. No možná jo. Pak by měly vysvětlit, proč klonování, oplodnění... ne a kardiostimulátor a novej iPhone jo.

11 Andrea Andrea | 19. července 2016 v 22:45

[10]: Vtipné a věcné. O monogamii nebo heterosexualitě, či neměnnosti pohlaví je v přírodě jasno už zjevně milióny let. Příroda s tím žádný problém nedělá a využívá to odjakživa, u většiny tvorů v různých kombinacích. Že by to tedy bylo všem jiným tvorům povoleno a prospěšno, kromě lidí? Proč vlastně? Chápu, že ale nejsme zvířátka. Třeba sousedy běžně nejíme, protože si jich většinou vážíme.
Máš ale pravdu. Příroda nebo to co ji stvořilo, s tím zjevně žádný problém nemá.

12 TS TS | 19. července 2016 v 23:04

[11]: no dnes už sousedy moc nejíme, ale je dost velké vědecké podezření že neandrtálci vymizeli protože jsme je snědli, naštěstí asi ne všechny, proto máme část DNA i neandrtálskou.
že nejsme zvířata, no spíš bych řekla že lidé dokazují dnes a denně že jsou, jen trošku možná vyspělejší, tod vše.

ale vím že proti přírodě nejsme, jinak by nás nestvořila takové jaké jsme, a proti bohu, proti tomu už vůbec ne, jak vznikla Eva, Bůh ji vytvořil z žebra Adamova, tedy byla stvořena z muže.

13 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 20. července 2016 v 9:02

Tak to jsem se po ránu pobavila...DNA se nepřenáší jezením :D Jestli máme některé geny příbuzné neandrtálcům, tak je to tím, že se množili navzájem.

Jsou lidé a i translidé, kteří jsou dobrými a milujícími rodiči a jejich děti jim tu lásku také oplácí. Je hloupost svádět vše na lidi, na stát, na přeměnu a míchat do toho rodičovství.

Sodoma Gomora z toho nikdy nebude, protože se transrodiče chovají normálně a mnohdy i lépe než cisgender rodiče. Můžete mi to někdo vysvětlit, proč by z toho měla být SG? Nebo si to představujete jako Nytrová, tedy když je někdo transrodič, tak má sex s dětmi? Xenofóbie pramení hodně z té nevědomosti.

14 Vlaďka Vlaďka | 20. července 2016 v 10:18

[10]:

[13]:Proč to všichni překrucujete na sex a translidi? Já myslela, že je z příspěvku jasně patrné, že to myslím obrazně na úkor puritánství a jeho opaku. Přístup společnosti k nahotě a tak.

15 Andrea Andrea | 20. července 2016 v 11:08

[13]: Je to hodně o vědomosti a zkušenosti. Já jsem přečetla v souvislosti s Nytrovou kde jake komentáře k ni a k tématu a subjektivne mám pocit ze vetsina lidí co psala řeší spíše svoje emoce a o faktech nemá ani ponětí.
Jen abych to doplnila. Sama jsem pestounka čtyřech dětí z ústavu. Aktuálně mam v péči jedno dítě a myslím tedy, že dost vím o cem píšu.
Ty komenty jsou vetsinou snůška blabolu, bez znalosti a zkusenosti.

16 Šárka Šárka | 20. července 2016 v 12:30

[9]: lidská sexualita a s ní vše spojené byla potlačena za totality a tvrdě normalizována, bylo z ni vytvořeno tabu, ba přímo něco nepřijatelného od čeho je třeba se distancovat a stydět se za to,

po roce 89 do současnosti setrvačností dojíždí tento efekt potlačované a tabuizované sexuality za totality hlavně mezi staršími lidmi ale i  některými mladšími, kterým byli vnuknuty a podsunuty názory starých bolševiků a třeba také i nově náboženských fanatiků

17 Šárka Šárka | 20. července 2016 v 12:41

[10]: kolik transsexuálních zvířat, které prošli chirurgickou změnou pohlaví, vychovává svá mláďata s plodnou samicí v partnerském svazku

a když jsme u toho, proč zrovna vztah jen dvou lidí, proč ne vztah tří pěti nebo deseti lidí?
at tedy nejsme puritáni

bud tedy žena a muž a dítě, a nebo at je povoleno vše = všemozné svazky jako u zvířat v přírodě, např. u opic

proč se tedy omezovat a žít život podle šablon společenského řádu???

a když náhodou někdo odmítne takový zavedený život, je považová za vyvrhele, viz dobrovolní bezdomovci, lidé kteří odmítají pracovat, ženy které nechtějí mít dítě, prostituti/prostitutky, homosexuální lidé, a mnoho dalších dobrodruhů se sexuálními či společenskými pestrostmi :D

Budeme takovéto lidi zase normalizovat, formovat a tvrdě odsuzovat jako v minulých dobách ? ? ?...

18 Šárka Šárka | 20. července 2016 v 12:58

[15]:

    tak to máš odbahu a tak směle do toho transexuální rodiči, já na tohle odvahu ani chut ted po změně pohlaví rozhodně nemám - vychovávat po změně pohlaví děti, kdy mám práci sama se sebou jako s dítětem

    takže transsexualita není vůbec o změně těla a nebo jen minimální změně a okastraci, je možné být klidně i vizuálně nepřijatelnou a evokovat muže :) ,
Přeměna z muže na ženu je opravdu o tom co si kdo nechá nebo nenechá líbit od jiných lidí, a kdy po přeměně zůstane mezi lidmi z minulosti tak to ještě umocní tím že že je přeoperovaný muž, já to tak zkrátka vnímám a z hlavy tohle nikdy nedostanu, pokud se znovu nenarodím jako žena

    nad takovýmito přeměnami lze jen kroutit hlavou, uculovat se a to je tak vše, obdivovat odvahu pánů kteří šli DO TOHO, říkám za sebe: pro mě osobně by taková přeměna byla nepřijatelná a nikdy bych do ní nešla a ještě když bych měla mít jen poškozený a zmrzačený genitál to už vůbec ne - to je jak trestání člověka, a absolutní ponížení člověka do nechtěného stavu,  tak to vnímám já takovouto bláznivou přeměnu z muže na ženu

19 Šárka Šárka | 20. července 2016 v 13:11

puritánska rozhodně nejsem, netolerantní a nerespektující k jinakosti také nejsem, nezastávám žádné tradice, zvyky, pomýlené hodnoty, bolševik ani kriminálník také nejsem, ale přeměna v současné společnosti s její úrovní myšlení je téměř společenskou i osobní sebevraždou nebo špatně žitelným stavem, kdy jen přežívám a dožívám čas ke své smrti

Vadí mi ze všeho nejvíce nespravedlnost, a lidská hloupost, nadutost a vychcanost, a to že není v mých silách toto změnit

už jen to jak jiní jsou vytlemení a čumí na vás když něco poznají že jste jiná...

tohle to je pro mě nezkousnutelné a proto lze litovat že jsem se rozhodla DO TO JÍT

asi tak v jiné době (třeba za 200 let) až budou transsexuolávé tak běžní jako jako jsou ženy nebo muži, tak potom JO (heuréka - našla jsem se), ale dnes? dnes být v tomhle stavu je stále za trest, tak to vnímám já , tak se cítím já po změně pohlaví z muže na ženu

20 Šárka Šárka | 20. července 2016 v 13:18

[15]:

+

ke všemu: Medicína je zatím jen takové chabé úrovni, kdy ani ještě neumí dobře vytvořit z mužského těla ženské, aby se v tom těle tg žena po přeměně cítila dobře a byla se svým ženským tělem  spokojená

a to je další VELKÝ MÍNUS v soušasném stavu při změně pohlaví z muže na ženu

21 TS TS | 20. července 2016 v 17:58

[13]: a jéje trdlo, ono se to i křížilo víme. například uměleckou tvořivost máme právě po neandrtálcích.
ovšem to nevylučuje že když neandrtálec v lese znásilnil homo sapiens, že ho potom nesnědli.  jídlo a DNA si můžeš dát do souvislosti opravdu jen ty.

22 TS TS | 20. července 2016 v 18:03

[13]: píšu že jsme je snědli ALE NAŠTĚSTÍ ASI NE VŠECHNY, se snězeným neandrtálcem  se strašně těžko kříží víš.

23 TS TS | 20. července 2016 v 18:12

[15]: a za ty děti ti musím dát paleček nahoru.

24 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 21. července 2016 v 12:59

Je tu stále předsudek, že lidská sexualita je něco, co se přenáší přes rodiče, ať se k dítěti chovají rodiče tak či onak. Rozlišila bych dál neměnou charakteristiku u lidí jako jsem gay/lesba/trans ale i třeba puritánský křesťan od proměnné vlastnosti jako naslouchat svému dítěti a být mu nějakou oporou v jeho životních situacích, což už ovlivnitelné člověkem je.

Jsi TS, nemáš na to, nevěříš si, pak je možná dobře, že žádného potomka nemáš. Ale stejné procento lidí, kteří si na to nevěří a potomka nechtějí např. ze sobeckých důvodů(zničené tělo, málo užité dovolené, ještě jsem si všechno neužila...) je i u cisgender lidí. Rozdíl v populaci v těch neměnných charakteristikách člověka je pak mezi sebou minimální. Dokázal to nejeden výzkum, např. že křesťanství, což je druhý extrém, nemá téměř žádný vliv na porodnost, snížení potratovosti, sňatečnost atd...
http://www.rozhlas.cz/zpravy/data/_zprava/tradicni-rodina-se-v-evrope-rozpada-kvuli-registrovanemu-partnerstvi--1449197

Nejenomže se za těch padesát let plus mínus rozevřely a budou rozevírat nůžky mezi bohatými a chudými, ale dovedu si tvrdit, že se rozevřely i sociální vazby mezi generacemi, které se ještě více drolí do menších skupin než jsou skuteční přímí potomci. Mnoho čechů pak umírá osamoceno v domovech důchodů a jiných sociálních zařízeních.

Nepovažuji čechy za nějakou zlatou střední cestu vůbec, spíš s tou úměrností někam pořád k záporu. Po posledních padesát let byla lidská individualita natolik tvrdohlavě popírána, že dnes umírat osamocen/a je běžný problém a důsledek, za který si staří lidé mohou defacto sami navzdory přetrhaným rodinným vazbám, jež celý svůj život popírali až nakonec vše ztratili. A ani bych do toho nemíchla jen pouze tu sexualitu, ale stačil by jen ten generační nesoulad pouze v některých nadhledech na věc. Dnes se homosexuálům omlouvá církev, začal tím papež, jež nepřímo říká všem, že doposud všichni, kteří tomu věřili, žili jen v nějaké iluzi něčeho špatného... nepřímo vytvořené sodoma gomoře, diskriminaci, odsuzování. Je pak na každém, jak se s tím vyrovná, ale jako střední cestu beru jen stav, kdy člověk nevadí jinému člověku, což doposud snad nikdy neexistovalo. Doposud nikdy neplatilo,že dáme dítě dvěma lesbám, protože dvě matky jsou víc než jedna. Nikdy jsme se do toho druhého kladu nepřiblížili, nikdy tomu tak nebylo a nevím o nějakých případech nadržování z důvodů LGBT.

Je lidskou vlastností popřít, co srdce jinak cítí, popírat existenci LGBT samotnými rodiči, mít předsudky, které říkají, že LGBT lidé budou chtít v další fázi jen ten sex s dětmi, utvrzovat se v tom, že sexualita je přenosná na děti, že transsexualitu vyléčíte elektrošoky a specifickým nátlakem na vědomí člověka. Avšak nikdo nebude shopen vám vyvrátit, že nejste dobrý rodič, když vy si myslíte opak.

Rodičovství je navzdory těm neměnným charakteristikám člověka přístup a postoj daný úmluvou OSN, ratifikovanou v zákoně. Je na dané zemi, koho bude jako rodiče, případně opatrovníky akceptovat. S čistým vědomím a svědomím mohu konstatovat: Zatím jste se jako cis moc nepředvedli.

25 TS TS | 21. července 2016 v 17:09

[24]: zatím se jako cis nepředvedl kdo a v čem.

26 Vlaďka Vlaďka | 21. července 2016 v 19:23

[24]: "... dnes umírat osamocen/a je běžný problém a důsledek, za který si staří lidé mohou defacto sami navzdory přetrhaným rodinným vazbám, jež celý svůj život popírali až nakonec vše ztratili".
Co to je za blábol? Spousta takových lidí za to nemůže.

27 Andrea Andrea | 22. července 2016 v 9:00

[24]: Moc hezky a věcně napsáno. Chápu to téměř stejně. Rozpad rodiny a změny ve výchově má na svědomí mnoho faktorů, ale LGBT problematika a souvislosti kolem ní, na to nemají přímý vliv. Kdo umí číst a myslet, bude to chápat. Dík

28 TS TS | 22. července 2016 v 23:00

[26]: víš, tohle je spíš konkrétní zkušenost konkrétního člověka pojatá jako všeobecný stav,což tak samozřejmě není.

dnes je spousta dětí které kvůli práci a workoholismu nemají čas a zapomínají na své stárnoucí rodiče.

29 TS TS | 22. července 2016 v 23:05

[27]: jak tohle můžete vůbec dávat do souvislosti.
nevím jak kdo, ale já z rozvrácené ani neúplné rodiny nejsem a s rodiči jsem vycházela dobře.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama