Budoucnost a správná rodina II

22. července 2016 v 23:33 | Andrea |  Aktuálně
Nevím čím to je, ale tohle téma mě pořád trochu dostává. Zvláště po přečtení vašich komentářů, po přečtení dalších článků na internetu. Musím říct, sama ze sebe, že nějak nevím, v čem jsem špatný rodič, nebo špatný pěstoun anebo špatný partner. No a po čtení na internetu mě připadá, že musím být špatná, ať si to myslím nebo nemyslím.

Nejdřív těžká diskuse o tom, co je přirozené a co ne. Přitom, jak už jsem psala a snadno se můžete dočíst kde všude, přírodě je zjevně přirozené kde co. Pak fotka z PragPride s emotivním manipulativním podtextem - "Chcete, aby tihle vychovávali děti?". Nikdy jsem na takové akci nebyla, ani na žádné podobné, a ty co znám z LGBT lidí já, nikde na něčem podobném nebyli taky. Měla jsem chuť dát sem fotku z technoparty, jak se heterosexuální pár miluje téměř na veřejnosti, poté co si dal extázi a přidat k tomu stejný text.

No a k tomu něco o článcích, kde se píše, jak registrovaná partnerství ohrožují tradiční rodinu, ačkoliv se to nikde v seriózní studii neobjevuje a nezávislí autoři to ani nezařazují do studií o rodině, protože to nesouvisí už ze své podstaty. O dalších článcích o tom, že děti nebudou mít správný příklad ani vzor, ani nemluvě.

V komentáři pod minulým článkem jsem prozradila, že jsem již dost let pěstoun. Ne že bych to chtěla psát na každou zeď a cosi z toho odvozovat, ale protože už jsem upravila své jméno na FB na skutečně své, každý se to stejně dočte sám, tak proč to zakrývat.

To co napíšu dál, je pouze můj subjektivní pohled na můj život, výchovu dětí, vzory a rodičovství …. Zkusím výjimečně nic negeneralizovat a nebudu se snažit o zevšeobecnění, abych se nedostala do stejných argumentačních nesmyslů jako ti, co z nějakého jednoho případu nebo nerelevantní studie, odvozují "obecně platná" fakta. Jediná relevantní studie je minimálně taková, která je odborně a statisticky správně zpracovaná, zveřejněná a HLAVNĚ nezávisle odborně dostatečně oponovaná. To, že ji někdo udělal a publikoval na internetu, fakt nestačí.

Takže jak to vidím já a bude to jen specificky o mě, která jsem dříve žila víc jak 3-desítky let v heterosexuálním vztahu, měla jsem vlastní děti, měla jsem děti v pěstounské péči, a teď žiji jako žena s jinou ženou a pečuji o dítě v pěstounské péči. Zcela stejně jsem i různorodý člověk vzděláním a absolvovala jsem širokou škálu vzdělání, od technických oborů až po aktuální studium psychoanalýzy, což bude taky u každého člověka různé, ale mě to pomáhá pochopit víc i lidi a jejich vztahy. Každý další člověk by byl zase jinak unikátní a specifický, proto si myslím, že můj pohled nemusí být přenosný na jiné případy lidí. Mohou totiž fungovat jinak, lépe i hůře. Takže …

Rovnou si řekněme, vzor jak se specificky, ve vztahu, chová muž k ženě, svým dětem asi v budoucnu už nedám. Dávala jsem jim tento vzor (nechci hodnotit, jestli dobře nebo špatně) celý předchozí život, ale teď už ne. Na druhou stranu kromě několika speciálních specifik nevím, v čem je odlišný od vzoru chování ve vztahu dvou stejných lidí, protože by tento vzor měl učit děti, jak se chovají lidé ve vztahu, a to podle mě, a u mě, zas tak rozdílné není.

Neumím totiž vůbec vlastně říct, čím se teď liším ve vztahu, ale možná si to jen neuvědomuji. Rozdíl totiž vnímám jen u sebe, a to jen v tom, že si v zrcadle už nepřipadám cizí a stejně tak už nemusím používat mužský rod a pár dalších věcí kolem. Jinak vlastně se svojí partnerkou funguji naprosto standardně, jak asi děti mohou vidět a chápat. Občas jí kupuji květiny nebo něco dobrého, občas když vařím (vařím dost, protože vařím ráda), tak jí uvařím to co má ráda, a když přijde utahaná z práce, tak jí třeba nachystám večeři, nebo se snažím udělat všechny domácí práce, aby měla klid. No a ona dělá totéž pro mě, alespoň to tak vnímám.

Výsledkem je asi určitá synergie, kterou může dítě v rodině vnímat a může mu dát představu, jak spolu lidé vychází. Stejně tak to asi funguje v každodenních starostech a radostech, kde se asi snažíme hledat společný soulad, někdy se nám to daří víc a někdy míň. No a tak děti mohou vidět, jak se smějeme nebo i to jak řešíme konflikty. Nemyslím si, ze zkušenosti, že muž a žena tohle dělá jinak. Fakt je ten, že tu a tam, nebo i trvaleji, je někdo ve vztahu ta víc "hlava rodiny" a to platí i ve vztahu dvou holek stejně. Takže stejně se děti učí, že někdo může častěji zvolit "svoji" variantu, když se ti dva nemohou shodnout, a taky se učí to, že k tomu patří pak i nést za své rozhodnutí odpovědnost. Tohle je myslím stejné.

Ten zbytek, tu hodně soukromou stránku života tu rozebírat nemusím, tuhle vidět není, pokud nejste exhibicionisté. No a tu část, kterou vidět je, je podle mě, stejná jako v hetero vztahu. Stejně tak partnerku občas pohladíte, políbíte a řeknete jí něco hezkého, nebo jí držíte za ruku, když někam jdete atd. … Tady bych rozdíly fakt nehledala.

Vzor, pro kluka, jak sbalit holku atd. bych neřešila. Můj děda balil na společenské postavení, táta za komunismu na jiné věci, já taky jinak a na co bude můj syn získávat holky, kromě lásky, je otázka, protože to se mění každých 5 let.

Citová oblast je zajímavé téma, něco jako - máma je pečující, otec přísný … . Tak tohle u stejno-pohlavních vztahů, funguje naprosto stejně, i když ne v kontextu pohlaví. Ten, kdo je tou pomyslnou hlavou rodiny, je víc přísný a často víc zásadový a ten druhý asi víc odpouštějící a konejšící. Nicméně to není spojeno s ženským nebo mužským elementem, ale to dnes už neplatí často ani v hetero rodinách. A tak k lékaři, do školy … jde ten kdo má čas a ten, kdo to zvládne lépe, stejně jako čtení večerních pohádek.

Rozdílné to bude asi s oblékáním, tam moc vzoru asi kluk nedostane, ale jak se kluci oblékají, asi vidí víc kolem sebe než na rodičích, takže to asi nemá význam.

Co asi z "rozdělením" prací? Mno, u mě nijak mou proměnou nezmizely věci a zkušenosti v tom, co dělám. Takže děti mohou vidět, jak jsem měnila vodovodní baterie, svařovala sušák na prádlo na balkonu, opravovala elektroinstalaci, běhala s motorovou pilou a řezala dříví na zimu a spoustu jiných technických věcí které jsem vždycky dělala a dělám ráda. Nějaký vzor si z toho asi vezmou, třeba ten, že člověk se může naučit mnoho prací a nemusí pořád na někoho spoléhat.

Třeba minulý týden jsem prorazila na polní cestě olejovou vanu od auta. Tak jsem si prostě vysvlékla triko (nátělník a podprsenku jsem si nechala, nepolezu pod auto nahá!!!) , vlezla pod auto, opravila olejovou vanu, nalila nový olej, co jsem koupila na pumpě, a pak jsme zase jeli domů. Zdá se mi, že je to zase docela normální vzor. Je ale fakt, že tohle ženy už většinou nedělají, no ale muži většinou už taky ne. Většina lidí si zavolá odtahovku. To, že jsem si pak večer vydrhla ruce a přelakovala znovu nehty, aby byly zase hezké, a je trochu navíc, což uznávám.

No a moje partnerka zase dělá věci, které umí ona, a dělá je, jak nejlíp umí, pro nás všechny. Popisovat je nebudu, musela by to pak číst a opravovat, a je to můj blog. No a některé věci dělám já i ona, protože je umíme oba. Třeba vysát nebo umýt podlahy, nádobí nebo zajít pro nákup a spoustu jiných běžných věcí. Takže každý děláme, pro rodinu, co umíme a zvládáme. V tom asi moc rozdílů nebude a děti asi dostávají spoustu vzorců chování a jednání od nás obou.

Možná jen se nevyskytuje diskuse, jako v hetero rodině, co je mužská a co ženská práce, protože to není relevantní a nebylo by na koho delegovat nějakou "typicky" mužskou práci. Tak tady vzor asi bude problém, naše děti se asi nenaučí, že - "tohle dělá jen chlap, na to bych nešáhla", "Tohle musíš dělat ty, protože to je ženská práce". Možná je to ale dobře.

Práci máme z velké části obdobnou, i když přídavná zaměstnání trochu asi jiná. V tom navíc se ona věnuje více aplikované chemii a já více psychologii. To je ale asi pro vzory irelevantní. Vzdělání máme téměř obdobné, prostě nějaká přídavná studia i po vysoké škole, takže jsme na tom taky dost podobně a nějak tedy chybí vzor - muž musí být chytřejší a vydělávat víc. Jsme na tom tak nějak stejně. Otázka je, zda děti tak pitomý vzor (o nadřazenosti nějakého pohlaví) vůbec potřebují. Myslím, že ne. Takže doufám, že dostanou nějaký vzor pro svá studia, a doufám, že je naučíme si vážit i jiných prací a povolání, jako je malíř, kuchař, tesař … kterých si vážíme i my. Tady by snad nějaké vzory byly.

Co třeba sporty? Já mám ráda hokej, ráda jezdím na kole nebo běhám, cvičím už zase jógu a díky armádě mám ráda i bojové sporty. Nadávat u televize taky tedy umím, když nevyhráváme, ale vyhraněná moc nejsem. Berou mě spíše individuální sporty a radši je dělám, než na ně koukám v televizi. Moje partnerka má ke sportu taktéž normální vztah, ale hokej sleduje méně. To je snad celkově dobrý vzor pro děti.

Jiné zájmy? Mám ráda ještě fyziku. Než jsem šla psát tohle, trochu jsem se "vrtala" v rovnicích kvantové gravitace, což už dělám systematicky léta a baví mě to studovat. Třeba to děti naučím taky, pokud budou mít vlohy. Vzor spočívající v touze objevovat neobjevené je pro děti dobrým vzorem.

Může stejno-pohlavní rodina v něco věřit? No, moje partnerka věřící je, a řekla, bych že i dost aktivně. Já to mám složitější, byla jsem vychována v křesťanské rodině a dělala jsem i ministranta v kostele. Za život jsem ale prošla mnoha duchovními směry, což vedlo k tomu, že věřící jsem, jen vyhranění na jeden typ obřadů a chápání už je mi trochu cizí. Přečetla jsem různé knihy a slyšela mnoho názorů a nepřipadá mi (subjektivně), že by stejno-pohlavní rodina byla v nějakém rozporu s vírou. Spíše je v rozporu s nějakou konkrétní interpretací knih a učení, a toto dělají lidé sami, podle toho jak to chápou. Kdysi třeba věřili, že bůh zastavil zemi a píše se to někde, nebo že na nebi je palác s pantheonem bohů. Dneska už to tak doslovně nevykládáme. Naše děti dostanou vzor v tom smyslu, že lidské chápání může být omezené a mají jednat s rozvahou a uvážlivě.

NO a tak bych mohla pokračovat dál a dál ale už mě to ani nebaví. Já prostě nevím a nedokážu identifikovat, v čem je moje rodina, složená ze dvou žen, tak špatná a nevyhovující. Nevím, co za vzory mým dětem bude chybět, ani jasně nevidím, čím by měli strádat. Stejně tak ani nechápu, proč bychom nemohli vychovávat třeba i dítě v pěstounské péči, pokud je to pro něj potřeba. Prostě už končím a dál to rozvíjet nechci.

Napíšu jen poslední odstavec, právě k probíhající adopci dítěte partnera, která se postupně zvrhává k obviňování, že homosexuální páry prý budou vyžadovat do adopce cizí děti na úkor hetero-sexuálních párů. Reálně …

Naprostá většina lidí si představuje a ve skutečnosti odmítá pečující pár dvou mužů. Naopak značná část z nich, nemá nic proti dvěma ženám! Proč vlastně? Opravdu jsou dva muži tak špatní a dvě ženy vlastně v pohodě? Nebo většinu komentářů psali heterosexuální muži, nebo nám připadá, že ženy mají mateřské city a muži jdou jen po sexu? Nevím, ale je vidět jak stereotypně lidé uvažují. Nic není takhle černobílé ani náhodou. Spíše je v tom "hromada" předsudků a osobních averzí.

Druhá věc - připadá mi, jako by diskutující jen viděli v ústavech krásné, modrooké zdravé děti, které jen čekají na péči a které budou zkaženy úchyláky. Fakt je ale ten, že tyhle děti už v adopci nebo pěstounce jsou. Tohle vám potvrdí každý kojeňák nebo ústav. Chodím do nich několik let a vím, o čem mluvím. No a ty děti co mají trochu problém, ty tam zůstávají. Dnes lidi, co chtějí dítě do adopce, často považují za problém u dítěte i krátkozrakost.

Dítě, které mělo FAS (fetální alkoholový syndrom), nebo někdo z rodičů narkoman, nebo má srdeční vadu, nebo cystickou fibrózu, nebo lámavost kostí, celiakii, fenylketonurii nebo i cokoliv jiného, v ústavu zůstává zcela jistě a až do dospělosti. Jeho jedinou šancí bývá často alespoň pěstounská péče. A víte vůbec kolik je pěstounů v ČR, myslím tím nepříbuzenských (tedy ne babiček, dědečků, tet …)? Tak se podívejte do statistik. Zoufale málo, a ještě více zoufale málo.

A věřte nebo ne, každému z nich by prospěla i máma samoživitelka, nebo táta samoživitel, nebo jakákoliv rozumná rodina dvou lidí, co se milují a docela obyčejně žijí. Měli by alespoň nějaké zázemí a vzory aby mohli dospět a žít. A myslím, že na diskuse o jakési degradaci rodiny úplně kašlou, kdyby je alespoň někdo každý den stejný, kdo je jejich opora, ráno dovedl do školy a když je bolí zub tak je pohladil.

Dost vzorů, dlouhých článků a nesmyslných diskusí.

Andrea
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TS TS | 23. července 2016 v 10:20

jj už jsem četla že děti potřebují správný vzor, kde ve vztahu dvou žen či dvou mužů má dítě najít vzor toho opačného pohlaví atd.
samozřejmě je to blábol, a kde vezme dítě vzor s matkou samoživitelkou, s matkou která žije se svoji mámou, copak z těchto dětí nevyrostou lidé.

dítě potřebuje hlavně lásku a dobrou výchovu a péči, daleko víc může dát takovému dítěti homosexuální pár který své dítě miluje, než pár heterosexuální který na dítě kašle a třeba i dost aktivně pije, a takoví lidé vychovávají děti běžně.

A navíc, takový pár dvou mužů nebo TS a muž, by si to dítě musel hodně přát a obíhat různé úřady atd. ne jako holka co si odskočí na párty a domů přijde těhotná a ani dítě nechtěla.
v tomto to mají například dvě ženy mnohem jednodušší, nějakého ´´dárce´´vždycky najdou a mají dítě vlastní.

2 Šárka Šárka | 23. července 2016 v 11:11

směle do toho, směle do další výchovy dětí tatínku který se předěláváš na ženskou, jak je svět hned krásnější :-)

někdo kdo je existenčně zaopatřený tak má potřebu angažovat se a dokazovat jak je dobrý (vyžadovat odpustky za svoji třídní pozici), tím že bude vychovávat děti jako muž ale i jako vykastrovaný muž a útvářet a vštěpovat vychovávaným dětem idee a vnímání světa dle svých pravidel, je to také pomoc v rámci jakéhosi alibi před chudými >> dělám užitečnou lidskou věc, tak mi tolerujte i to že jsem sice chlap ale chci změnit pohlaví

je to jednodušší nežli se angažovat např. v odborech či jiných organizací a hájit přijmovou nerovnost pracujícících i nepracujících lidí, před dravými tržními ziskuchtivými giganty, aby zde nevznikaly křivdy a nenávisti v přijmové nerovnosti a aby tedy mohli vznikat funkční rodiny do kterých se budou rodit děti (lidé budou chtít a přát si mít děti) a budou spokojené jak rodiče tak děti v tomto světě přijmové jistoty

no ještě že už tady máme vydobitu tu rasovou rovnost, genderovou rovnost, no za to však třídní příjmová rovnost se jaksi stále nekoná, o tu ti za vodou s dostatečnými přijmy  nemají jaksi  zájem se o to postarat, neboť sytý hladovému nikdy nevěří

3 Andrea Andrea | 23. července 2016 v 13:48

[2]: Nenávistné komentáře sice nepublikuji, ale tento je ke mě, tak to si dovolit můžu. Jen nechápu o čem Šárko mluvíš. Jsem TS a vychovávám i děti, co je na tom zle? Nebo co dělám špatně. Za co chceš abych bojovala a proč? Nějak tomu nerozumím.

4 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 23. července 2016 v 15:10

Tak tomu taky nerozumím. proč bych měl hájit to, že když budu pracovat, tak budu mít ten samý příjem jako kdybych nepracoval. To bych byl vůl, kdybych pracoval ;))

Ps: Jsem zaněstnanec. Žádné zázračné peníze nemám. A stejně beru odbory jako zpátečnickou organizaci, co snižuje efektivitu. Mít je před 10000 lety, tak do dneška zaměstnáváme lovce mamutů. přece nepřijdou o práci jen kvůli takový prkotině, že mamuti vyhynuly.

A i kdybych měl opačný názor, tak těžko mohu po někom chtít aby dělal aby dělal aktivismus za mě.

Navíc nevím jaký nebezpečné idee by se tady měly dětem měly vštěpovat? LGBT? Snad jsem se shodli, že na LGBT má velmi pravděpodobně vliv vrozenost. To je jako nenechat vychovávat děti plešatý lidi aby je náhodou nenakazily.

Světonázor nějaký samozřejmě vštěpuje dítěti každý rodič/opatrovník. Ne vždy to taky vyjde podle jejich představ. Zase nevím proč by tu měl být dvojí metr na cishetero a ostatní. Radikálním bolševikům ty děti taky nikdo neznárodní.

5 Šárka Šárka | 23. července 2016 v 19:40

není na tom vůbec nic zlé, klidně to dělej a vychovávej jako MtF děti :-)

ty na to máš

Proč to děláš a nebo dokážeš dělat (vychovávat děti) tuším, jsi za vodou - máš jisté nebo jistější dostatečné přijmy oproti jiným, je ti to jedno jak po přeměně dopadneš, jak budeš vypadat, jako ti bude fungovat sexualita a genitál, a jak tě bude brát a vnímat okolí

a mrzi mě, že to označuješ jako nenávistný komentář, ono je strašně jednoduché označit nemilosrdnou pravdu a zlo které tu je jako nenávistnou, ono je to jaksi v módě a uklidňující

6 Šárka Šárka | 23. července 2016 v 19:55

[3]:

Kritizování, odsuzovaní třídní a příjmové nerovnosti jako zla ty vnímáš jako nenávistnou ?
Proč?

Pokud to tak vnímáš, tak jsi na stejné úrovni či podobné úrovni myšlení jako jsou homofobové a nebo rasisti.

7 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 23. července 2016 v 21:40

Šárko nevnucuj představu, že MtF s dětmi jsou vykastrovaní chlapi. Každý podle toho, čím a na co se cítí. Rodina není jen žena a muž.

Nikdo tu nic nemusí nikomu dokazovat. Že se dvě lesby, dva gayové, MtF s ženou nebo chlapem a FtM naopak dovedou o děti postarat stejně kvalitně jako cis je prostě fakt. Bagatelizování a zesměšňování jsou důsledkem odmítání. Sama chceš, aby tě společnost respektovala, hlasitě se v diskuzích ozýváš, jak je společnost netolerantní k ženám s penisy, ale sami mezi sebu ponižujete ostatní na vykastrovaný chlapy. Sama seš a budeš dokud nezměníš přístup. Patříte pořád taky mezi ty neandrtálce a nepomůže vám ani snídat chytrou kaši nebo vynechat ze stravy méně inteligentní tvory, aby se vám zlepšilo DNA. Vy tu xenofóbii ještě dál šíříte, přitápíte pod kotlem a v takovém případě nikdy nečekejte, že se něco změní. Měli byste s tím negativismem přestat.

Z vlastní zkušenosti dítě potřebuje hlavně lásku, pochopení, mít vedle sebe obětavého a empatického člověka, který se mu bude věnovat. Děti si hledají vzory v rodičích jen ve výjimečných případech. Čtete správně! Děti si nehledají za vzor rodiče. Kdyby tomu tak bylo, tak lezeme stále po stromech. I když budou dítě vychovávat dvě lesby, tak si stejně chlapec svůj mužský vzor najde mezi ostatními muži. Co hlavně dítě potřebuje je podpora a motivace, aby mu ty správné vzory, které si on našel a vysnil vydržely co nejdéle. A v tom ho může podpořit jak žena tak i muž bez ohledu na svou orientaci. Sice oba podporují děti trochu jiným způsobem, ale podporu může dítě pociťovat od obou stejně navzdory genderovým rozdílům.

Příklad: děti po rozvodu jsou v 98procentech svěřovány výhradně do péče matky. 72hodin měsíčně(2x36) běžně otec nedovede být dítěti vzorem. Má to vůbec cenu snažit se být pro někoho vzorem? Správná otázka má být: Dá se vůbec za takovou krátkou dobu předat dítěti láska natolik, aby vám ji dovedlo oplatit? ANO dá. Můžete být třeba mistři světa, ale stačí abyste dítěti nerozuměli a to dítě nebude chtít být jako vy. Zcela logické je, že dítě vás nebude o to víc milovat, když budete slavnější než jste. Ani kdyby jste vymysleli lék na rakovinu a desetkrát si přitom změnili pohlaví. Stačí být trochu na dítě bezcitní a nebude vás mít rádo. Na druhou stranu nemůžete odsoudit dítě, které žije bez jednoho rodiče, že z něj nikdy nic nebude, protože nemá žádný vzor v rodiči. Tohle zkrátka nefunguje. Rodiče a vzory je jeden zažitý mýtus nad kterým bych nepřemýšlela.

Cílem náhradní péče a LGBT rodičovství by nemělo být býti vzory pro své děti a dokazovat něco cisgenderům, ale působit na dítě s láskou a podporou.

8 Andrea Andrea | 23. července 2016 v 21:50

[5]: Za "vodou"? Všimla jsi si laskavě že jsem učitelka? Píšu o tom docela často.

9 Andrea Andrea | 23. července 2016 v 21:54

[7]: No alespoň nemusím psát odpověď.

[2]: Naprosto nechápu jak by mohl člověk vychovávat nebo pečovat o děti proto, aby někomu něco dokazoval. To člověk dělá proto, že tomu věří a naplňuje ho to.
Tomu ale asi někdo nedokáže porozumět.

10 anita angelb anita angelb | 23. července 2016 v 22:34

HOLKY A ANDREJKO..
jsem spaaaatky z...
Vim ze me sarka  s lucii
Lucien pomlouvaj ze jsem..
Dekuju..
Vsem co mi umoznili
19-22 byt FIRST GIRL ON
MOON©

11 TS TS | 23. července 2016 v 23:11

už to začíná, takže se zdekuju.

12 Andrea Andrea | 23. července 2016 v 23:34

[11]: neeeee, máš dobré komentáře.

13 TS TS | 23. července 2016 v 23:52

[12]: nemám zapotřebí číst na sebe narážky.
první komentář a už jsem zmíněna dvakrát a tím to zdaleka neskončí.

14 Šárka Šárka | 24. července 2016 v 0:48

[9]: nejspíše potřebuješ dokázat sama sobě jak jsi dobrá :)

Převážně chlapi si pořád musí něco dokazovat jak jsou dobří jací jsou to borci a co dvšechno dokáží a nebo a musí s někým soupeřit

u žen tuto rivalitu a dokazování si že jsem dost dobrá na  to a na to, tam to je zkrátka výjimkou, a to jsou pak hlavně všemožné podnikatelky, manažerky, sportovkyně, některé feministky a další babochlapi, které se asi ládují potají testosteronem nebo mi je u takovýchto žen záhadou jejich soupeřivost, tvrdost a ambice. Naštěští takových babochlapů není moc, ale mezi českými MtF se to babochlapy jenom hemží, a podle hesla kdo je lepší, kdo víc vydrží, kdo více dokáže,

a proto budu radši klidně sama, než se toho zučastňovat a nebo se potkávat s českými MtF babochlapi, kteří mi stejně připadají pořád jako chlapi a ne jako ženy

to raději se přídám k chlapům nežli k k českým babochlapům MtF

15 Andrea Andrea | 24. července 2016 v 10:01

Další nenávistné komentáře zveřejňovat opravdu nebudu, takže jsem ho smazala.

[14]: vůbec nic o mě nevíš a něco soudíš. Zjevně podle sebe a svých životních zkušeností. Jenže každý člověk je unikátní a o mě a mých motivech nevíš zhola nic.
A jinak, soupeření je normální u mužů a žen, bez rozdílů. Právě třeba tím co tady píšeš, si právě teď něco zjevně dokazuješ. Možná třeba jen to, že ty nejsi taková, jako "oni". To je ale tvoje věc.

16 Šárka Šárka | 24. července 2016 v 11:46

potřebovala by jsi dlouhodobě poznávat jak se prekérně žije dělnicím, které získávají čistý příjem 10 - 12 tisíc na měsíc za odpornou a těžkou dřinu ve fabrikách či marketech

a s tvými akademickými tituly a tvými keci mi můžeš tak akorát víš co ?

17 Vlaďka Vlaďka | 24. července 2016 v 13:47

[14]: Právě že soupeření žen mezi sebou je pro ně dost typické.

18 Andrea Andrea | 24. července 2016 v 14:17

[16]: Nic o mě nevíš, jen soudíš. Jestli má někdo nějaké školy, o jeho životě nic nemusí říkat.
Nevíš jaké to je, nemít kde bydlet, nemít kde spát, mít 5 korun na den a nevědět, zda to zítra nebude ještě horší. Já ano. Nic o mě prostě nevíš, jen si vyléváš svoji zlost. To že jsem se z toho snažila "vyvléct", studovat a hledat co budu dělat, beru jako plus. Prostě o mě nevíš nic.
Mě ty časy kdy jsem neměla nic, naučily nesoudit jiné a někdy i skromnosti. Nevíc co učí tvůj život tebe, ale to je tvoje věc.

19 TS TS | 24. července 2016 v 15:09

[17]: ono je to trochu jiné.
u mužů je to soupeření takové zdravější přímější,sportovnější, prostě kdo je lepší.
u žen je to spíš jedna proti druhé, a pěkně za zády a trochu intriky a pomluvy.
se sportem to má pramálo společného.

no co vám budu povídat.

20 Transgendercz Transgendercz | Web | 24. července 2016 v 18:44

[7]: Tak ženy s penisem vadí zejména dalším TS, společnosti je to skutečně úplně šumák zrovna tady toto.
Nevím proč to vadí TS, asi cítí ohrožení jejich identity, jinak by jim přece bylo jedno, co kdo má a že nejde na operaci.
Nejhorší je, že ty zmrzačené už těžko někdo napraví. Za poslední dva měsíce 4šílené výsledky a pak, že prý je neúspěšnost 10%.
I se konečně objevil na netu vzhled po operaci a že by se dalo říci, že to vypadá lépe než před operaci, to teda těžko...

A k rodinám - to je prostě na zvážení každého transosoby, jestli zvládne vychovávat. Jestli má sebereflexi a zvládne to, oni ani cis teda tu sebereflexi nemají častokrát. :D prostě to by měl každý člověk zvážit, jak to zvládne...a bezohledu na to, jestli je cis a nebo "trans"

Takže si můžeme samozřejmě klást totázku, jestli lidé, kteří šíleně bagatelizují rizika SRS mají dostatek rozumu na výchovu dětí...

21 Šárka Šárka | 24. července 2016 v 18:59

netvrdila jsem, že o tobě něco vím, jen jsem popsala jak vnímám ty špatné přeměny a špatné výsledky srs operací u tg žen

a samozřejmě, že každá máme jiné špatné zážitky a zkušenosti s minulým i současným životem i se změnou pohlaví

já to to vnímám tak, že diplom nemám, zkušenosti také ne, jazyky ani nic jiného neumím a nejsem schopna a ani nemám chut se to učit, tělo mi lékaři zmrzačili, a získávat příjem prekérní prací jakkoliv odmítám, ke všemu jsem po změně pohlaví kdy se to da poznat že jsem trans a mnoho lidí to o mě ví  že jsem trans což je samozřejmě další podstatný hendikep pro spokojený život

prostě jsem v tomot světě ztracená, a pocituji jak mě to děsí a ničí ta má existence, jsem zkrátka tady úplně zbytečná a nežádoucí v takto nastavené a orientované společnosti na výkon, na úspěch, na krásu a zdraví, na dokonalost

22 Šárka Šárka | 24. července 2016 v 19:05

[17]: ano je, jak jsem psla u těch babochlapů typů žen sportovců, manažerek, podnikatelek, feministek a jim podobným

velká většina žen nemá takovéto chování a manýry a netouží po nějakém soupeření, maximálně soupeří mezi sebou a co nejlepšího samce svými od přírody danými přednostmi,  který je ochrání a zabezpečí, což se o MtF většině českých MtF napsat rozhodně nedá

díky výsledkům přeměny a srs operace nemají moc šancí v ženských přednostech konkurovat anatomidkým ženám, a tak se tg ženy uchylují (musejí uchylovat aby vůbec existenčně přežily) k tvrdým praktikám babochlapů

23 Andrea Andrea | 24. července 2016 v 22:28

[21]: Tohle pochopit dokážu a chápu i to, že to každá máme nějak těžké a i to, že to třeba nemáš vůbec jednoduché.

24 TS TS | 24. července 2016 v 22:46

[22]: TS mají šanci konkurovat, dokonce je tu něco co muže přitahuje.
jenže neplatí to o všech TS, bohužel ty kterým standardně nastavená léčba nezabírá nikdo neřeší.

25 Andrea Andrea | 25. července 2016 v 9:05

[Smazané komentáře]
Komentáře k SRS a zbytek urážek TS lidí a sexuologů si nechte, Šárko a TransgenderCZ, na relevantní článek.

26 Transgendercz Transgendercz | 25. července 2016 v 10:23

[25]: Nevím, co jsem napsala urážlivého. TO bojový umění snad urážlivý nebylo?
nebylo to na tebe pro bůh, to až tedka jsem si všimla, že o tom píšeš. ale k tomu, že holka s mužským tělem má velká rizika napadení.
Chlapi jsou rvaví - dříve když jsem vypadala dost jako kluk, ještě bez HRT tak na mě několikrát chtěli vyvolat potyčku, jen tak bez žádné souvislosti, jen šli kolem mě třeba. Samozřejmě na to nereaguji a jdu pryč...kdyby byly dotěrnější, tak bych se ani v té době neubránila...

tedka se mi to nestává, jak vypadám žensky, ale jakmile to chlap přece jen nějáký agresivní uvidí, tak problém budu mít. Jsou známá dost drsná napadení transosob. Napadli například jednu novinářku a pak aktivistku.

taková je realita, že holce s mužským tělem hrozí každý den napadení a většina holek se neumí bránit. A jo chlap prostě do holky s mužským tělem půjde jako na chlapa dost tvrdě.
Pořád většina chlapů na holku s ženským vzhledem nechytne, ale s mužským bude považovat za chlapa...

A všechno souvisí se vším, věci je potřeba chápat v souvislostech, ne izolovaně. TO pak totiž se nedojde k podstatě problému.

27 Transgendercz Transgendercz | Web | 25. července 2016 v 10:28

A místo, aby jste pro TS uspořádali nějáký kurz. už dříve jsem to navrhovala a prosila a nic...pouze se urážíte a při tom, moje komentáře nejsou myšleny zle. Jen špatně pochopeny...neurážím, to nedělám.

28 Šárka Šárka | 25. července 2016 v 11:19

[26]: stejně tak tě budou brát kdekoliv v zaměstnání pokud po přeměně bude MtF vypadat a mít hlas jako chlap, tak jí tam také budou brát jako transku a nebo přeoperovaného chlapa, ale rozhodně ne jako přirozenou ženu co se jako žena narodila, a v takové atmosféře kolektivu já pracovat za žádnou cenu nechci a nemohu , aby mě tam kolegové brali a vnímali jako transku nebo za přeoperovaného chlapa, a jednali se mnou jako s něčím podřadným a méněceným, to raději chcípnu.

29 Šárka Šárka | 25. července 2016 v 11:27

[26]: stejně tak tě budou brát kdekoliv v zaměstnání pokud po přeměně bude MtF vypadat a mít hlas jako chlap, tak jí tam také budou brát jako transku a nebo přeoperovaného chlapa, ale rozhodně ne jako přirozenou ženu co se jako žena narodila, a v takové atmosféře kolektivu já pracovat za žádnou cenu nechci a nemohu , aby mě tam kolegové brali a vnímali jako transku nebo za přeoperovaného chlapa, a jednali se mnou jako s něčím podřadným a méněceným, to raději chcípnu.

Takováto tg žena, která neprochází vizuálně a se svým hlasem, a která musí pracovat v kolektivu lidí kde to na ní lidé poznají, tak s velkou pravděpodobností tam musí zažívat peklo v podobě zešměšňování, urážení a šikanování.

30 anita angelb anita angelb | 25. července 2016 v 18:03

promin andrejko;
Ja neumim rezat zatacky .
Svaret a >[24]: a umim.aj.
o cem o jaky konkurenci
To luci mluvi???
Tohle bez ironie!!!!!
IM YOUR PUSHER.
prosim o zverejneniiiii.

31 TS TS | 25. července 2016 v 18:22

[27]: ale přece kurzy sebeobrany jsou i pro holky, nemusí být přece speciálně pro TS.

ona sebeobrana není sranda, protože něco jiného je se to naučit a potom v reálu to použít, ve stresu zapomeneš i jak se jmenuješ. věřím že bych se neubránila.

32 Andrea Andrea | 25. července 2016 v 20:23

[30]: nech Lucku být, nebudu to zveřejňovat

33 Transgendercz Transgendercz | Web | 25. července 2016 v 21:37

[31]:to jsi mi teda řekla novinku, jsem nevěděla, že jsou i pro holky...

jenže jsem ti říkala x-krát, že mi dělá zle fungovat mezi cisgenderovou populací s mužským tělem.

34 Transgendercz Transgendercz | Web | 25. července 2016 v 21:38

[32]: Tak si všimni, jak provokuje. Ví, že nám dělá zle fungovat mezi cisgenderovou populací a přesto tak komentuje. Všimni si jak naschvál skrytě, aby nás vyprovokovala...

35 anita angelb anita angelb | 26. července 2016 v 18:04

Provokace?
Nemam rada papousky
lidi bez nazoru  ti co
Lamou zada ... to neptrebuju
.bojte se fobu sebe a ne
Mne :) co to resite.
?

36 TS TS | 26. července 2016 v 21:52

[34]: ty hledáš provokace všude, přitom jsem to tak vůbec nemyslela a ani mě to nenapadlo.
pro mě holky jste at chceš nebo ne.

věřím že by vás tam nikdo neřešil, tihle lidé ví a chápou kdo je nejčastěji středem útoků a obětí.

37 TS TS | 26. července 2016 v 22:15

[30]: o konkurenci mluví Šárka já jen odpovídám. ale když chce někdo neustále provokovat vid, že se neptáš o jaké konkurenci mluví Šárka.

posedlost jedním člověkem většinou naznačuje zamilovanost.

to je ode mě poslední reakce na tebe.

38 Šárka Šárka | 27. července 2016 v 1:30

[24]: čímpak prosímtě mohou blbě přeoperované MtF ženy konkurovat anatomickým ženám, maximálně svými vysněnými stupidními výmysly, a pak ještě promenádou v dámských plavkách, což je jediná pomoc sexuologů a zdravotníků tg ženám,

Sexuologové a lékaři v Česku pomáhají tg ženám tak, aby se tg ženy neostýchali chodit k vodě v dámských plavkách!

Ano, také pomoc, sice primitivní a nedostatečná,  ale  která zde buhužel některým MtF vyhovuje, a kdy se jen s tímto ty mtf spokojí.

Tak přeoperované české MtF, šup, mazejte do plavek dokud je teplo, vykašlete se na práci, ať si tedy ty dámské plavky dostečně užijete, když už si nemůžete a nemáte zájem užívat si ženskou sexualitu.

39 Transgendercz Transgendercz | 27. července 2016 v 5:57

[36]: Mě nezajímá, že to chápou. Dělá mi zle fungování s mužským tělem mezi lidma, s kýmkoliv.
Nepotřebuji být tolerována lidmi, potřebuji jako žena vypadat a bez rizika.

A pak nebuď naivní, nevím kolik je na kurzu lidí? přes deset? myslet si, že vezme tolik lidí ženu s mužským tělem...

40 Transgendercz Transgendercz | Web | 27. července 2016 v 6:03

[36]: A paušalizuješ, to že máš pozitivní zkušenost. Neznamená, že všichni to berou. Jeden si to pletl s homosexualitou. A nemám fakt psychický stav na to dělat pohovor s 20 instruktory, který to bere. Na kurz se normální lidi přihlasí a jdou tam, ale mně hrozí, že tam to na mě uvidí, že jsem muž podle mužského hnusného těla a budou mi to dávat najevo. S mužským tělem žena nemůže fungovat.

41 Transgendercz Transgendercz | Web | 27. července 2016 v 6:04

[36]: A fakt mě nebaví říkat, že jsem žena, když mě lidi považují za muže podle divnýho mužskýho těla. Je to ponižující. A proto nechápu, co má brát???
myslíš transsexualitu? to o sobě fakt neříkám, říct něco takovýho, to ej ponižující...

42 anita angelb anita angelb | 27. července 2016 v 9:34

[37} lucko kdysi si s tynkou
Napsala jaka je ma situace.
Pochazim z jine oblasti  neznam
Zadnou live tedy dosud..
Ohrozena jsem dost proto pisi
jak pisi a videt vysledek.
Myslis ze mas naveky zamest
HRT? mozna. ;) nepreju ti to.
ze napisu treba smer ty
A srovnam s tebou..
Tobe vyhovy a ja nemam
Krome ID nic. S tebou jednaj
Jako s ..
A andrejko pisi vseobecne
Ne konkretne a vim dobre
Jak resite sve TS  .dukaz mam.
i ty lucko.i ty.©

43 Šárka Šárka | 27. července 2016 v 10:35

[24]: takže, víš čímpak tedy akorát mohou blbě přeoperované MtF ženy konkurovat anatomickým ženám, maximálně svými vysněnými stupidními výmysly dostatečn= léčbě a pomoci, a pak ještě promenádou v dámských plavkách někde u vody, což je jediná pomoc sexuologů a zdravotníků tg ženám,

Sexuologové a lékaři v Česku pomáhají tg ženám tak, aby se tg ženy neostýchali chodit k vodě v dámských plavkách!

Ano, také pomoc, sice primitivní a nedostatečná,  ale  která zde buhužel některým MtF vyhovuje, a kdy se jen s tímto ty mtf spokojí.

Tak přeoperované české MtF, šup, mazejte do plavek dokud je teplo, vykašlete se na práci, ať si tedy ty dámské plavky dostečně užijete, když už si nemůžete a nemáte zájem užívat si ženskou sexualitu.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama