Matrika II

31. července 2016 v 11:27 | Andrea |  Aktuálně
Tak a mám rodný list. Super. Už jsem si byla vyřídit i nový řidičák a občanku, protože a jednoduše už mi na ty staré doklady nikdo nevěří. Prostě už jsem se přestala podobat na toho pána, co byl na fotkách.

Na druhou stranu, to se dalo čekat po téměř šesti měsících na HRT.

Minulý týden jsem byla vyřídit něco ve Vodafonu, něco pracovního. Nejdříve jsem se s pánem pohádala, že to individuum na fotce v občance jsem opravdu já. Pak jsem mu sdělila, že neznám přístupová hesla a že si mě má ověřit, oproti rejstříku. No a on pak v rejstříku našel, že podle rodného čísla měla přijít nějaká "Andrea", což v mé občance ještě není, a bude až za dva týdny v té nové. Zajímavé, "Andrea" se tady v ČR vnímá zjevně jako ženské jméno. Vybrala jsem super.

Jak to dopadlo? Vypoklonkovali mě ven a nezařídila jsem vůbec nic. Takže jsem ráda, že už mám nový rodný list a dostanu i zbytek osobních dokumentů, jinak jsem úplně v čoudu.

Nějak na HRT asi něco bude, alespoň u mě, jinak bych takhle nedopadla.

No a tak si to, s těmi podivnými dokumenty, jedu někam trochu užít. Snad mě po cestě někam nezavřou a nebudou vyšetřovat, kde jsem je ukradla.

Až se vrátím, zkusím napsat, jaké je to u mě po půl roce na HRT a taky, jak dopadly testy hladin hormonů.

Andrea
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Transgendercz Transgendercz | Web | 31. července 2016 v 12:15

To mě řešili pěkně u lítačky, když jsem tam přišla s ženským jménem, že vypadám jako muž a při tom mám v občance žena. A volala si kolemjdoucí kolegyně a ty na mě zíraly.
Jo je to pěkné utrpení pro ženu běhat s odporným mužským tělem po světě :(

2 Transgendercz Transgendercz | Web | 31. července 2016 v 12:21

A oni ti jako nedali na občankách potvrzení se změnami/ou?

3 Andrea Andrea | 31. července 2016 v 15:28

[2]: jo,  teď už ho mám. Tehdy ještě ne

4 Vlaďka Vlaďka | 31. července 2016 v 16:59

Teď jak už se na matrikách dělají fotografie do občanky přímo na místě,  tak oni to mají nějak na pevno, nebo tam může člověk přijít už s hotovými fotkami odjinud?

5 Andrea Andrea | 31. července 2016 v 17:48

[4]: na obcance tě vyfotí na úřadu. Na řidičák musíš fotku donést

6 TS TS | 31. července 2016 v 17:56

[1]: zvláštní, a to jsi mě přesvědčovala že po SRS nemáš, přitom v občance pohlaví ženské a ženské jméno hmmm kouzelnice.
tvá věc, ale lhát se nemá.

7 TS TS | 31. července 2016 v 18:00

[5]: jojo přesně tak.  a to není konec trablů, jsem pojištovala nové auto, tak z 1056kč, mi to přepočítali na 2700kč, že jsem nikdy nevlastnila auto a tudíž nemůžu mít žádné bonusy natož plný počet bodů.
naštěstí vyřízeno, i zelenou kartu mám nakonec na nové jméno, ve druhé pojištovně nechtěli, že pokud chci bonusy musí být smlouva na jméno staré.

8 Transgendercz Transgendercz | Web | 31. července 2016 v 20:42

[7]:to je přece blbost...ani úřední změna pohlaví nemá vliv na smlouvy uzavřené, už vůbec  ne jméno...

9 Transgendercz Transgendercz | Web | 31. července 2016 v 20:58

[6]: Ten Alzheimer pěkně pracuje, jsem ti říkala, že přece mám.

10 Šárka Šárka | 31. července 2016 v 21:37

bezvadný :D

Vyměnila jsi mužský rodný list za jiný mužský rodný list :D a vo tom to je :D

pomoc jako za krále Klacka :D

po tom tg lidé opravdu "touží"

11 Šárka Šárka | 31. července 2016 v 21:49

Stredoveké praktiky. Úrady žiadajú od transrodových osôb kastráciu

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/399894-stredoveke-praktiky-urady-ziadaju-kastraciu/

aj v Česku!

Změna pohlaví musí být pro každého tg člověka do budoucna už jen plně individuální záležitostí a svobodným procesem, a musí být tg člověku vyhověno a pomoženo v přeměně tak jak on sám potřebuje pomoci.
A stát ani zdravotníci už si nesmí podmiňovat a vynucovat žádné nežádoucí a nechtěné praktiky v procesu změny pohlaví u tg lidí pro jejich uznání. Jinak by se jednalo o týrání a mučení tg lidí!

12 Vlaďka Vlaďka | 31. července 2016 v 22:02

[7]: Záleží, co myslíš těmi potížemi, jestli to focení na úřadě, nebo to nošení fotky na řidičák.

13 TS TS | 31. července 2016 v 22:54

A jméno jsi opravdu vybrala dobré, já nad tím právě přemýšlela že i když neutrál pod Andrea si každý představí ženu. i když ve svědě je plno Andreů.

14 TS TS | 1. srpna 2016 v 0:05

[9]: ty máš jak kdy, na blogu jo na emailu ne, ale co je mi do toho žejo. ale to že pořád útočíš na jiné že jde některým jen o dírku s mužským tělem, to potom říká ta pravá. jinak je mi po tom putna.

[8]: na smlouvy uzavřené možná, ale ne když uzavíráš smlouvu novou a hledají tě v registru řidiček a pojištěnců. takže s bonusy máš jinou částku než když u tebe žádné nenajdou, mají to chytře co kdyby ses vdala, tedy jsi evidovaná pod rodným číslem a jménem, příjmení je nezajímá. jo řekli mě že mám chybu v rodném čísle, potom že mě nemůžou najít atd. musela jsem se vyoutovat.

15 TS TS | 1. srpna 2016 v 0:35

[8]: ony jsou to vůbec zmatky, posledně při policejní kontrole, neměla jste rozsvícená světla, v registru řidiček vedená nejste a ten řidičák není váš. musela jsem ho upozornit aby porovnal rodná čísla že budou sedět, potom to s kolegou půl hodiny řešili v autě, nakonec mi pokutu vlastně dali na ´´cizí´´ jméno. prostě zmatky a určitě ne poslední.
v registru řidiček prostě nejsem k nalezení,  podle policistů jsem žena vedená v registru řidičů ne řidiček, takže chaos.

16 TS TS | 1. srpna 2016 v 0:48

[12]: nene, špatně jsem to skloubila, =jojo přesně tak= bylo k tomu komentáři, zbytek ke článku.
na matrice to bylo trapné, pořád používala ženský rod než jsem jí vysvětlila kvůli čemu jdu, najednou rod mužský, takže zkoumavé pohledy od jejich kolegů. i když řekla že chápe a urychlí to, že se starou občankou vážně chodit nemůžu, hned volala o poschodí níž na občanské průkazy že mě tam posílá. tak jsem to měla za čtyři dny hotové.

17 Transgendercz Transgendercz | Web | 1. srpna 2016 v 8:15

[13]: V čechách je to hodně dobrý neutrál, ale pro fungování ve světě určitě ne, ve světě je poměr 9:1 Andrejů proti Andrejkám

18 Johanka Johanka | 1. srpna 2016 v 8:42

[4]: S hotovou fotkou odjinud se přijít nemůže, ale fotograf, který oficiálně vyrábí průkazovky, to může poslat datovou schránkou a dát ti papír s příslušnými údaji. Respektive takhle to u výměny občanky fungovalo ještě předloni.

19 Transgendercz Transgendercz | Web | 1. srpna 2016 v 10:14

[15]: se nedivím, že nejsi v nalezení v registru řidiček, jelikož žádný takový neexistuje, je jen registr řidičů :D :D Jinak dobrej pokus

[16]: a copak ti říkala? Většinou mluví první, kdo něco chce po úřednících :)) Jinak celkem dobrý zkušenosti na malý městečko

20 anita angelb anita angelb | 1. srpna 2016 v 11:49

Cauko andrejko..

Blahopreju!  Vypada to
Lehko no podminka
Je mit dg ..
Ts je psychiatricky onem
Ocneni a zajimave ze
Muzes delat kdekoliv..

Ja mam treba  ID  
beru od 1999 .a vis
Si predstavit?  Ze prof
Weiss rika ze je to
Moc draha SRS?

Nejvic zasnu nad vyhodama
TS kouri pije a ma vyhod
Jako u ztp.muj nazor.
Paaa.

21 Vlaďka Vlaďka | 1. srpna 2016 v 12:25

[16]: Takže když jsi šla na občanky až potom, to jsi byla na začátku kde? Na rodných číslech? Kam mám jít úplně jako první, když půjdu změnit jméno?

22 Lucka Lucka | 1. srpna 2016 v 18:49

[17]: jasně že typicky ženské jméno je to jen u nás, ale jsme Češky a žijeme v Čechách.

23 Lucka Lucka | 1. srpna 2016 v 19:01

[4]: jinak Vladi, ono to máš jedno, tak nenecháš si někde udělat ženské fotky a nebudeš dál chodit jako muž, k čemu by to bylo, stejně by ti to neuznali, a pokud jako žena chodíš, jako ženu tě nafotí.

ono na fotce na doklady se nesmíš ani usmívat, takovou fotku nepustí.

ale to jen tak spekuluju proč řešíš ty fotky.

24 Lucka Lucka | 3. srpna 2016 v 23:52

[21]: nejdřív musíš na matriku s rodným listem, předložíš potvrzení od sexuologa kde je napsáno že u tebe probíhá změna pohlaví, řekneš jaké chceš nové jméno případně i příjmení nebo úpravu příjmení, většinou si zkontrolují jestli je to jméno neutrální nebo zavolají rovnou Knappové, většinou to trvá do tří týdnů, kdy tě zruší v registru obyvatel a zapíší pod novým jménem, potom můžeš žádat o nový občanský průkaz, umí to urychlit když chtějí ale postup je stejný.  na občankách zkontrolují jestli už jsi v registru obyvatel, vyfotí si tě, dají ti papír jako náhradu za občanku a čekáš zhruba čtrnáct dní na nový průkaz. to je vše.

25 Transgendercz Transgendercz | Web | 4. srpna 2016 v 14:36

[22]: Kdepak, žíjeme v multikulturní Evropě! a ostatně ono je lepší zmizet asi do jiného státu.

[21]: Na Matriku jdeš v místě bydliště. Nevím, jesti žiješ v místě narození a nebo jinde. Ale prostě jdeš na matriku v místě bydliště a oni to bud zapíší u sebe a nebo žádost pošlou na rodnou matriku a ti to tam zapíší a pošlou ti rodný list...

pozor na to, kdyby ti říkali u občanek rodné příjmení staré, tak je to tam blbě zapsáno a musí se to opravit...
protože v rodným listě budeš mít ten neutrál jako rodný příjmení...ono to u neutrálu tato chyba nění takový problém, ale aby pak později při zápisu na konečný tvar to neudělalí znovu a to už je blbý mít příjmení s ová a v databázi pořád rodný bez ová...

26 Transgendercz Transgendercz | Web | 4. srpna 2016 v 14:42

[21]:  a pak jdeš na občansky s rodným listem novým a oni ti ti zničí občanku :D a vystáví ten lísteček se změnami...

pak až půjdeš někdy později při uřední změně pohlaví, tak mě bude zajímat jak ti to udělají :D

jelikož v Praze to pěkně zvorali... nejdříve žádost o změnu rodnýho čísla a až to zapíší na rodný matrice a příjde ti nový rodný list s novým rodným číslemm, tak teprve pak můžeš požádat o změnu jména na ženské..

Ale co jsem slyšela, to tak zmatkují jen v Praze. Na Moravě to ještě vezmou zároven - prostě zaráz zapíší jméno, příjmení a rodné číslo.

Ještě je perlička v tom, že jsem odezvádvala dvakrát ukončení léčby -  jednou ohledně žádosti na rodnýho čísla...což matriak v místě bydliště poslal na rodnou...

ale pak ta stejná matrika kde bydlím, měla kopii o ukončení...ale chtěla po mě ještě jednou originál, aby ho prý měli...

Změny jména, příjmení se schválují normálně lidem, ale prostě po nás chtějí lejstro o ukončení, aby nám schválili změnu z toho paskvilu neutrálního na konečný tvar.

27 Vlaďka Vlaďka | 6. srpna 2016 v 15:21

[23]:A to na matriku nemůžu přijít neutrálně? Beztak ta občanka neutrální bude.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama