Tlusté čáry

3. července 2016 v 23:39 | Andrea |  Aktuálně
Dnes je několikátý den prázdnin a já mám konečně alespoň trochu klidu, no a tak jsem se včera konečně vrhnula do úpravy facebooku. Prostě už mě unavuje mít dva profily a ráda bych měla jen jeden.

Když jsem začala proměnu, pořídila jsem si druhý FB a k němu i druhý mail …. Jednoduše proto, že jsem opatrná a člověk nikdy neví, na jaké lidi a proč, v průběhu času narazí. No a tak jsem si pořídila FB na jméno "Andrea Nová" a taky tak stejně mail. Vydrželo mi to poměrně dlouho a jednu dobu jsem ho používala víc, než svůj původní. Jenže mít dvě identity už je trochu obtížné.

Když jsem byla na matrice, tak mi paní říkala, jak to všechno uděláme, aby se nic nevědělo atd.. Řekla - "Určitě budete chtít udělat tlustou čáru, aby nikdo nic nevěděl". No a já jsem jí musela říct, že nemůžu. Ne proto, že bych nechtěla, ale proto, že moje přeměna probíhá (ať chci nebo nechci) za účasti tak velkého počtu lidí, že bych se musela odstěhovat na mars. Takže jsem jí řekla, že nic řešit nemusí. Nemůžu sice říct, že mě to těší a může mi to navíc dřív nebo později zkomplikovat život, jenže jinak to v mé práci, a v tom co dělám ještě mimo školy, prostě nejde.

No a tak jsem se konečně dostala i ke svému FB a včera jsem si přejmenovala svůj původní FB na "Andrea" a dala jsem si tam i aktuální fotku. K tomu připsala, že mám už na matrice žádost o nové jméno a tak. Nikoho z přátel to šokovat už nebude, všichni to věděli už dlouhou dobu, tak mi dali jen "Like" a nikoho to snad (z mých několika set přátel) už ani nezaujalo.

Tohle mě ani netrápí, jen jsem měla svůj FB nastavený dost benevolentně a tak ho mohl číst kdokoliv a budu to muset ještě napravit, než si mě začnou chtít přidávat různé pochybné existence. No a taky musím napsat svým přátelům z přechodného profilu, aby se mě přidali do přátel jinak. Super.

Prostě aniž jsem o to nějak stála, stala se moje přeměna takovou dost veřejnou věcí a je otázka, zda je to dobře. Tak či onak je to soukromá věc a myslím si, že po tom nikoho, z dalších 10 miliónů lidí v tomto státě, nic není. Není prostě co řešit, obdivovat nebo zatracovat.
Je to něco, co někdy patří k životu a čím projít někteří musíme, abychom našli sami sebe.
Ať je to tak, či onak, zatím si pořád myslím, že bych neměnila nic. Prostě a jednoduše mnoho věcí, se kterými jsem bojovala, zmizely. Fakt je ale ten, že může přijít mnoho věcí nových, se kterými naopak budu muset bojovat. A může přijít i proto, že o mé proměně ví mnoho lidí.

Nakonec jsem si uvědomila i to, že můj vrozený optimismus trochu filtruje ty negativní věci. Třeba včera jsem si prohlížela soukromou korespondenci a našla asi tři dopisy a čtyři maily, které jsou velmi negativní. V dopisech mi ti tři lidi dost vytýkají, že moje proměna je společensky nevhodná a měla bych ji co nejvíce skrývat, protože je to pohoršuje. No a ty čtyři maily jsou ještě horší, protože jsou z od TS lidí, a ti mě pro změnu vytýkají, že jen "sluníčkuju" a lžu o tom, čím procházím a jak se cítím a jinak je to jen souhrn velmi hrubých nadávek.

Obojí je mi trochu líto. Nechci lidi pohoršovat, jenže některé pohoršuje kde co, co oni sami nedělají nebo nemají. Není na to co říct. Stejně tak se nemůžu prát s tím, že někdo chce za každou cenu jen mluvit o tom, jak je přeměna špatně nastavená a příšerná a kdo se cítí a dělá něco jiného je lhář a "sluníčkář".
Já prostě žiji, jak umím a píšu tenhle blog o sobě a svých pocitech a průběhu své proměny. Nic na tom nezmění ani vyjádření pár lidí, že jsem jen, podle nich, "nasazená bestie, co proměnou ani neprochází a jen obhajuje současné postupy, anebo přeměnou prochází a jen obelhává sama sebe a dává ostatním TS holkám špatný příklad". Nejsem příklad ani dobrý ani špatný. Jsem jeden případ z mnoha, který se vyvíjí prostě po svém, tak jak mu příroda a současná péče umožňuje. To je všechno.

Jsem obyčejný člověk, co se pokouší normálně žít, normálně chodit do práce, normálně ráno vstávat, mít fajn lidi kolem sebe …. Je mi úplně jedno, že si to někdo nemyslí. On můj život nežije a on se s mým životem a mojí proměnou poprat nemusí.

Hrozně jsem se proto těšila na poslední den školního roku. Na poslední den, kdy jsem si řekla, že musím ještě použít "on". No a pak 1.7. už jsem použila jen "ona". Už prostě nechci schizofrenii "on/ona" ani v práci, byť jsem si ji vybrala sama, kvůli svým studentům. Nejsem "on" a myslím si, s odstupem času, že ať jsem byla kdokoliv, vynuceně kluk, dvojí identita nebo bůhví co, teď už je mi to jedno. Jsem prostě "ona" a chci tak žít. Proč? Protože to tak je a je to normálně obyčejné a je v tom soulad mě a toho jak žít chci.

Takže teď si vezmu na pár dní volno. Odjedu trochu do pustiny. Někde, kde není ani mobil a internet a kde se svět odvíjí spíše podle toho, co máte v srdci a duši, podle toho zda prší nebo svítí slunce, a trochu si odpočinu. Až se za pár dní vrátím, přečtu si vaše komentáře a třeba napíšu, jaké to bylo.

Takže ahoj příští víkend.

Andrea
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | 4. července 2016 v 8:41

Ahoj, Andrejko, to s tou korespondencí je mi líto. Mě by opravdu zajímala jejich přesná definice "společensky nevhodná". Že jim se něco nelíbí, tak se má hned zbořit svět? To bych jim dala takového facana, že by se hlava desetkrát otočila. A k těm TS: Jakmile TS holka napíše, že se má fajn a že prochází, tak je zle. Závist, nic víc.

S FB nevím, jak to udělám a ani nevím, jestli si vůbec nějaký dělat budu. Mám pouze původní, ten časem smažu a pokud si udělám nový, tak si tam přidám dejme tomu 20 nejbližších lidí a stop.

Užij si volno a pořádně si odpočiň :-)

2 Andrea Andrea | 4. července 2016 v 11:25

[1]: Vždy když se člověku daří, vyslouží si spoustu nařčení. Fakt je ten, že to není o mě ale o jejich myšlení a stavu, ať už se do něj dostali jakoliv.
Doufám, že taky budeš mít fajn léto a přeji ti to.

3 Jan Jan | Web | 4. července 2016 v 13:08

Tak, tak, přeji pěkné prázniny, ať vše vyjde.

4 TS TS | 4. července 2016 v 18:43

Jojo, jsme děsné lhářky. na druhou stranu, ony ty TS holky co se snaží už pár let a pořád nic, prostě nevěří že to některým může jít celkem bez problémů, ony tím povzbuzují samy sebe, že jsou na tom beztak bídně všechny, jen ty co tvrdí že ne tak lžou. nemá cenu je přesvědčovat že to tak není a vlastně ani není důvod. proč jim kazit ten pocit jistoty a bezpečí.

5 anita angelb anita angelb | 4. července 2016 v 23:38

Mila andrejko
Jo ty tluste cary ..
Nekomu daj klid jelikoz zije
V panelaku  kde soused nezna
Na venkove ..
A co minulost?
Nekdo pamata..
Kolik let?  Mam se stehovat
Na sibir..
Preju ti hezke sny
S chris moylesem (
Ja v usich):)
Snad se jednou dostanu
A dozvim

A duvod mam no
Taky.
©

6 anita angelb anita angelb | 5. července 2016 v 1:52

Do lesu a haju a pustin preji
Hezke leto at ti slunce sviti®
Preje :
         Anita angelb+

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama