6m HRT, díl I - Velká chyba

6. srpna 2016 v 21:39 | Andrea |  Aktuálně
Jsem na dovolené a tak tu mám spoustu času přemýšlet o všem, co se za ten půl rok stalo, co jak proběhlo, jaké jsem měla očekávání a mnoho dalšího. Většina holek napíše právě po půl roce nějakou tu rekapitulaci HRT, dá fotky ke srovnání a podobně. No a tak jsem si řekla, že to udělám taky. Nicméně, nechce se mi jen tak psát míry, váhy a porovnat fotky, ale nějak bych se nad tím vším ráda spíše zamyslela. Prostě jsem divná, ale to už jste si stejně všimli.

Ještě ale než začnu psát, chtěla bych něco výrazně zvýraznit. Jde jen o mé subjektivní vidění věcí a tak je to nutné i chápat. I když budu v textu používat obraty jako - "tak to musíte cítit", "tak to viděli všichni", "ostatní tomu nerozumí" … - používám je jen pro vysvětlení a aby se to vůbec dalo napsat. Jsem si plně vědomá toho, že může jít opravdu jen o zcela subjektivní úsudek, který ve skutečnosti vůbec obecně neplatí. Nicméně, bez toho by se to špatně psalo. No a tohle varování/vysvětlení platí pro všechny díly tohoto článku s názvem "6m HRT …".

Nejdříve bych asi ráda začala z konce toho všeho.

Prostě a jednoduše, dnes s odstupem šesti měsíců bych chtěla říct, že jeden z mých prvních velkých omylů (a ne jediný) byl v tom, že někomu něco o TS vysvětlím tak, aby to pochopil. Přece když to studuji a i sama prožívám, sama ještě léta přednáším různé obory, tak to bude snadné. Nestalo se, alespoň většinou.
Postupně jsem se dopracovala spíše já k pochopení, že to lidi mohou jen, v tom nejlepším případě, přijmout. Proč a jak tohle teď subjektivně vidím?

Prostě běžným lidem chybí pro pochopení jevu transsexuality téměř vše, co je potřeba:
  • Za "a" - sami to neprožili a většinou nikoho osobně neznají.
  • Za "b" - nikdy to nestudovali a většinou ani pořádně nečetli, takže jim chybí pojmy, návaznosti - prostě základní znalosti psychologie, sexuologie, fyziologie … prostě všeho.
  • Za "c" - pojem muž/žena je pro ně fixní věc, daná jen, zcela mylně, anatomií těla.

Jsou v situaci, jako vědci před mnoha lety kdy jsme neznali jaderné reakce a snažili se vypočítat, kolik je na slunci černého uhlí a jak dlouho už tam hoří. No, a kdybyste tehdy přišli s tím, že každý přece ví, že se tam slučují jádra atomů, v nejlepším případě by se vám vysmáli.
Každý by přece věděl, že to není, neexistuje a je to jen vaše fikce a výplod "chorého, úchylného" mozku.

No a pak někomu vysvětlete, jak se cítíte a čím procházíte. V podstatě to může jen přijmout ale pochopit jen málo kdy. On je muž nebo žena, je to jeho součást a nikdy o ní neuvažoval. Je to jeho neměnné já. Pokud narazíte na někoho, kdo studoval nějakou "psycho" větev medicíny, taky jste často stejně nevyhráli. Sice má pojmy, ale většinou tohle nestudoval taky a často se na to bude dívat optikou svého oboru. No a tak se můžete třeba dozvědět i to, že vám nabídne psychofarmaka nebo psychoterapii.
Ne, že by se to na některé věci nesešlo a pro člověka prožívající TS a proměnu nebyly někdy užitečné různé věci, ale váš problém to nevyřeší.

Běžný člověk naopak využije něco, co jeho mozek ví z běžného života, protože nějaké "vysvětlení" prostě potřebuje. Takže nejlíp něco kolem sexu, nebo kolem duševních nemocí, nebo kolem nějakých úchylek. Nic jiného k dispozici nemá, takže TS k něčemu "přišije" a vydá za pravdu.
Tím je problém pro jeho uvažování vyřešen, on je spokojen, s "poznáním" a sám sebou vyrovnán. No a vy se pak dozvíte nějaké "perly" na stejné téma, jako že na slunci hoří uhlí. Děs běs.

Ve výsledku se ještě může na závěr pustit do jakési ochrany ostatních před vámi, a nejlépe vůbec nějakých malinkých dětí, protože děti podle něj mají s proměnou problém největší. Děti jsou samy o sobě nesmírně citlivé téma a snad každý ví a chápe, že děti jsou v životě to nejcennější, co máme. Proto je správně chráníme a pečujeme o ně. Jenže v některých případech to trochu zneužíváme k argumentaci, nebo máme špatný úsudek.

Úvaha - když mají problém oni dospělí, tak z toho logicky vyplývá, že děti jsou na tom ještě hůř a citlivěji. To, že děti TS neřeší ve stejném smyslu jako dospělí, že problém s chápáním TS začne téměř až v pubertě, kdy se rozvíjí náš vztah k sexualitě a sexuální identitě, vůbec většina lidí není schopna přijmout a chápat.
Obecně z praxe a studií se zdá, že děti do okamžiku kolem devátého roku života, kdy začnou pracovat víc s vlastní sexuální identitou, vnímají transsexualitu a proměnu "téměř" ve stejném smyslu jako - bude si hrát s panenkami a vařit; super - není co řešit.
Primární trauma by jeden opravdu hledal jen výjimečně.

Nicméně tuhle chybnou úvahu - "dítě je malinký dospělý" - děláme ve výchově a přístupu v životě velmi často i v jiných věcech.

Takže já to vnímám tak, že pokud nechce člověk dělat nějakou osvětu, nemá smysl ztrácet čas hlubším vysvětlováním. Buď je třeba si vyhradit dost času a člověka seznámit z mnoha základy, anebo se spíše jen snažit o lidské přijetí.
Komentáře typu - "nejste a nebudete žena, protože každý kus v DNA vás usvědčuje ze lži" - je už jen perlička. Jako by autor věřil, že to co cítíme vnitřně, to jaké máme city a další věci které jsou primárně vytvářeny naším myšlením, nějak souviselo z DNA a chromozomy.
Nesouvisí, alespoň přímo nijak.

Takže, dnes bych řekla - "Nesnažte se vysvětlit problém své identity tak, aby to druzí opravdu chápali". Neuspějete! Snažíte se vysvětlit problematiku "letu na Měsíc" někomu, kdo viděl jen auto a silnici.
Snažte se o lidské přijetí a to musí většinou stačit. I to je někdy moc těžké, protože může být v rozporu s něčí vírou, dotýkat se jeho osobních traumat a přesvědčení, třeba v jeho vztazích nebo sexualitě nebo v jeho zcela individuálních osobních postojích v morálních oblastech.

Tuto věc vnímám jako dost velkou chybu, kterou jsem dělala hned od začátku, kromě několika dalších jiných.

Andrea
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | 6. srpna 2016 v 22:28

Andrejko, já myslím, že ani člověk, který by tuhle problematiku studoval sebevíc, ji nepochopí. Proč? Protože když člověk, který viděl jen auto na silnici, nastuduje let na měsíc, tak se dozví pevně daná fakta, informace, které vidí, na které si může sáhnout, které mají jasné fyzikální zákony. Kdežto pocity a myšlenky někoho jiného nenastuduje nikdo nikdy. To by muselo být takovéto... jak to napsat... jak to bývá třeba ve sci-fi nebo mystických filmech, kdy chce člověk A člověku B ukázat pravdu namísto zdlouhavého vysvětlování, chytne ho třeba za ruku, nebo se dotkne hlavy a člověku B projedou v pár sekundách hlavou všechny klíčové myšlenky člověka A. Jinak prostě ne. Jako když jsem se snažila vysvětlit bratrovi a cokoliv jsem řekla, na to si našel nějaký svůj protiargument. Nechápou to, protože to nezažili. Ani to nezažijí, takže to nepochopí.

2 Andrea Andrea | 6. srpna 2016 v 22:42

[1]: máš samozřejmě pravdu. Jen jsem si na počátku myslela že jim to dokážu přiblížit víc

3 TS TS | 7. srpna 2016 v 0:57

nevím ale já jsem se spíše sekala s lidmi kteří TS chápou, tedy neznají samozřejmě detaily nebo jsou jejich vědomosti o TS z části zkreslené ale ten základ, že se TS narodí jako jedno pohlaví a cítí se být pohlavím opačným, většina ví a nějak s tím problém nemají.

samozřejmě že se najdou lidé kteří to nechápou a nikdy nepřijmou, max se s tím naučí žít že je takový člověk mezi nimi, takovým lidem nemá cenu nic vysvětlovat protože jsou vůči tomu bloklí a pochopit to stejně nechtějí, u těch je nejlepší nechat jim čas. takové nechápavce mám ve svém okolí dva, ale už se s tím smiřují.

na opačné straně jsou lidé kterým nemusíš říkat vůbec nic a na nic se neptají, jen jim řekneš už mám nové jméno, Dobře opravuji si v telefonu, a je hotovo.
nevím možná mám štěstí na lidi ale já kontakty nepřerušila a vůbec toho nelituji, ani vlastně nebyl důvod to dělat.

4 TS TS | 7. srpna 2016 v 3:38

i když jsem to psala už vícekrát napíšu to i sem.
Vyhýbám se slovům transsexuál,transsexuálka, transka atd atd. vždy jsem jen řekla Podstupuji změnu pohlaví. myslím že lidi mají trochu zkreslenou představu o slovu transsexualita z médií, navíc je zavádějící v tom slově sex. nikdo mě jako TS nikdy neoznačil ani nenazval takže bych řekla že v podvědomí většiny lidí je toto oddělené / netvrdím že úplně u všech, to nevím/, tedy člověk co se cítí jako opačné pohlaví a konečně tak chce žít i veřejně podstupuje změnu pohlaví, a TS či TV což myslím lidi nerozlišují jako člověka co se chce převlékat případně v tom je i sexuální podtext, potom k tomu dodat že podstupuji i změnu pohlaví je asi marný boj.
mě osobně se tohle osvědčilo.

5 TS TS | 7. srpna 2016 v 3:45

to jsem dodala protože jsem to předešlé napsala trošku zavádějící, tedy jestli lidi chápou konkrétně transsexualitu tedy TS, tedy to označení, to nevím, asi úplně ne, ale celkem nemají problém přijmout a pochopit člověka co Podstupuje změnu pohlaví.
jen pro úplnost.

6 Transgendercz Transgendercz | Web | 7. srpna 2016 v 5:56

Takový úvahy jsem vedla tak v 10 letech, to už mám dávno za sebou.
Proto taky vím, že nemá cenu nic vysvětlovat, je to zráta času a ani mi o nic nejde. Jen musím vypadat jako žena a to bohužel doktoři nechápou. Prostě nechápou, že žena s mužským tělem nemůže fungovat.

7 TS TS | 7. srpna 2016 v 9:33

[6]: je to super že jsi mentálně tak na výši.
pokud tě lidé znali jako kluka a jako kluka tě vidí pořád, nejspíš není co vysvětlovat.
Ale pokud tě znali jako muže a najednou vidí ženu + nové jméno, bez občasných otázek se to neobejde a jestli myslíš že nejlepší řešení je mlčení, já ne.

tedy to je potřeba pokud se člověk pohybuje mezi lidmi kteří ho znají už z dřívějška, podle mého to na planetě zemi ani jinak nejde, ty říkáš  že se lidem maximálně vyhýbáš, potom asi není co a hlavně komu vysvětlovat.

8 TS TS | 7. srpna 2016 v 11:12

pro představu příklad ze začátků.

v obchodě kde jsem pro lidi byla prostě ženská se objevila moje kolegyně která sice podstatné věděla a řekla že to tušila už dávno že k tomu dojde, ale to bylo vše.
z druhé fronty na mě začala pokřikovat v mužském rodě, bych vám nepřála vidět ty rozpačité pohledy ostatních lidí. nezbývalo než jí potom vysvětlit že ona mě vidí denně tak tu změnu nevnímá tolik i když ji vidí, že oslovováním v mužském rodě mě vyoutovala v obchodě před lidmi kteří mě prostě berou jako ženu. řekla že tohle jí vůbec nedocvaklo.

takže cenu vysvětlovat má, pokud nechceš být vyoutovávaná na veřejnosti.

9 Šárka Šárka | 7. srpna 2016 v 11:41

Neměla jsem lidem snahu ani chuť nikdy lidem z minulosti nic vysvětlovat o mé změně pohlaví, bud to přijalii jen s oznámením že jsem žena a jmenuju si ted jinak a nebo jsem o ty lidi z minulosti zkrátka přišla nežli bych jim měla něco složitě o své změně pohlaví vysvětlovat, ted se oni nehlasí ke mě a já se nehlásím k nim, přestože se míjíme kolem sebe ve městě na ulici, v obchodech, či jinde.

Toto je problém, který jsem neřešila a raději o ty lidi přišla.

Komu jsem byla ochotna něco sdělit o mé změně pohlaví, byli jen moji nejbližší příbuzní včetně dětí a mé bývalé partnerky, a později nového partnera.

Takže dnes po skoro sedmi letech nevím vůbec nic o lidech se kterými jsem se v minulosti znala a setkávala jako muž, co si ti lidé vlastně o mě myslí, protože nyní děláme jako že se jsme se nikdy neznali a procházíme kolem sebe jako cizí lidé.

10 Andrea Andrea | 7. srpna 2016 v 14:58

[6]: Jsi prostě šikovná. Já musím říct, že psaní a povídání "všechno jsem už viděla, dávno dělala, vše umím ... " jsem se zbavovala taky hodně let. :) Je těžké měnit sebe.

11 TS TS | 7. srpna 2016 v 19:38

[9]: tenhle přístup je asi na každé jak se rozhodne, já si řekla že není důvod přijít o dobré přátele kteří o mě nechtěli přijít taky, fajn lidi nemá cenu opouštět.

12 Šárka Šárka | 7. srpna 2016 v 23:23

[11]: K životu nepotřebuji mnoho přátel.
Potřebuji především přatele spřízněné a chápavé a naladěné na stejnou vlnu.
Poznám bezpečně dosti brzo, kdo mi může být blízkým, přítelem či oporou a nebo kdo tyto předpoklady rozhodně nesplňuje.
A všechny ty bývalé "rádoby přátele", kamarády a známe z minulosti mile ráda oželím.
Nebýt po přeměně konfrontována jakkoliv s minulostí je pro mě zkrátka priorita, přestože obtížná, ale pro mě nutná a důležitá.
Jinak bych přeměnu a celé utrpení co jsem zažila v přeměně, deklasovala a smetla ze stolu tím že bych lpěla na jakkoliv na minulosti a musela se o mé přeměně s někým bavit a něco vysvětlovat. Snad jen přes mojí mrtvolu.
Buď chci být a žít v klidu jako žena, a nebo i díky těm známým z minulosti si neustále připomínat mužskou minulost.

13 Šárka Šárka | 7. srpna 2016 v 23:26

[11]: mít odvahu, potřebné finance a znalosti, tak už bych dávno žila na druhém konci světa...

...bohužel toto nemám a tak se plácám a nejspíš do konce života budu muset plácat v česku a smířit se s tím, že musím žít tady v česku na stejném místě

14 Matt Matt | 8. srpna 2016 v 0:05

ctrl+c ctrl+v do mojí pusy a sdělit našim.
protože tohle je jedna z velkých pravd, která není napsána v knihách, ani se jí nedozvím od jiných ts lidí, kteří se prezentují na youtube, jejichž okolí a hlavně rodiče je přijali...

15 TS TS | 8. srpna 2016 v 0:22

[12]: víš a to je to, já nešla do přeměny abych utekla od života, já šla do přeměny abych mohla být a byla sama sebou. vím že některé máte opravdu mužskou minulost, být otec a manželem se ženě prostě nepoštěstí ani náhodou, jenže od tohoto já utíkat nemusím. já vlastně ten minulí život mohla klidně žít i s trochou nadsázky s ženským tělem. takže já vlastně nemusela dělat za minulostí tlustou čáru.

16 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 12:29

[15]: V tom případě by asi bylo lepší se zabít, nežli se do konce života žít v obavách kdo to o mě ví nebo zjistí, to že jsem prošla změnou pohlaví a marně se budu snažit přede všemi utajovat fakt, to že jsem pro všechny ostatní jen přeoperovaný muž, transka, a NEJSEM narozen anatomickou ženou, čímž budu stále v lidech vzbuzovat odpor a lidé se mě budou bud štítit, a nebo se mi budou posmívat či urážet, či jakkoliv jinak ponižovat a trápit, a to vše hlavně proto, že jsem JENOM MÉNĚCENNÁ PŘEOPEROVANÁ TRANSSEXUÁLNÍ ŽENA, DIVNĚ VXYPADAJÍCÍ, DIVNĚ MLUVÍCÍ - ZKRÁTKA BUDU PRO LIDI VŽDY JEN NĚCO PODŘADNÉHO A NEPŘIROZENÉHO POKUD BUDOU O MĚ ZNÁT PRAVDU - O MÉ ZMĚNĚ POHLAVÍ!

17 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 12:41

[15]: Ano, jasně tebe více jak 40 let nikdo nevnímal jako muže a neřadil mezi muže, ale byla jsi byla lidmi vnímána jako žena. Nenech se vysmát:-D
Myslíš, že tohle ti někdo uvěří?
Snad ani sama sobě nemůžeš věřit co tady o sobě plácáš.
Kam na ty nesmysly a pomatenosti některé české transky chodítě ???

S čím ještě dokážeš přijít....? :-D

...ať se alespoň pořádně zasmějeme :-D :-D

18 Andrea Andrea | 8. srpna 2016 v 13:48

[16]: [17]: Tohle jsem ti Šárko zveřejnila. I když s tím hluboce nesouhlasím, beru to tak že výjmečně nejsi hrubá a píšeš spíše o sobě. Sprosťárny a hrubosti ti ale dál zveřejňovat nebudu.

19 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 13:52

[10]: Nevím, co měnit :) Když jsem tyto úvahy vedla dávno a je to velký utrpení takhle uvažovat i v děství, prožívat genderovou disforii v děství.  A děti si identitu uvědomují velice brzy i klidně kolem třetího roku. Nepodcenujme děti.

A nechci zapomínat na zkušenosti, je to zbytečný :))

[11]: Jen tu děti podceňuje děti.

20 anita angelb anita angelb | 8. srpna 2016 v 14:30

souhlas se sarkou ..
kdybych mela ja zamestnani
a kde bydlet i sama a info
presne tak tady ..
ano bydlela jsem i u homlessu
a delala aktivacni..
mam ID moc malej na
a zadne prispevky az se
mi zhorsi ze :((..
takhle andrejko..
hezky den.
pujcku mi nedaj a
pomluvy znam..
bacha na to holky...!

21 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 17:58

[18]: snad je ti jasné, že zde platí více než kde jinde přísloví "Na hrubý pytel hrubá záplata"

a já jsem také (včetně mnoha jiných MtF) naivně uvěřila sladkým růžovým kecům některých pomatených MtF a zdravotníků, a dnes jsem došla nemilosrdného poznání, že to VŮBEC NĚNÍ PRAVDA co mě tito "dobrodinci" >>> zdravotníci společně s MtF valili do hlavy, že výsledek přeměny a spokojenost s přeměnou se rapidně odlišuje od toho co ti "pomatení MtF dobrodinci" neznalým MtF valí do hlav

22 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 21:57

[4]:

[8]:

ale tak u tebe víme, že jsi chodila již 8let v dámským unisexu a trénovala si jsi: facebook.com/DivnolidiMHD/photos/a.695558790586130.1073741828.695557427252933/713639102111432/?type=3&theater

23 TS TS | 8. srpna 2016 v 22:19

[17]: neumíš číst nebo plácáš s alkoholu, či si s Někým dopisuješ co nezná slovo nadsázka.

to co ty píšeš já neřekla, nebo to tam snad čteš. ty jsi z toho udělala totálně něco jiného.

polopatě,jakékoli koníčky a práci může dělat a dělá oboje pohlaví, dnes už ano. otcem a manželem ale může být pouze muž, více mužská minulost prostě být nemůže.

24 TS TS | 8. srpna 2016 v 22:31

[22]: nejsi náhodou ta co pořád křičela že TS holkám jde jen o dírku na mužském těle. jj jsi to určo ty. a jakpak na tom jsi.

takže od tebe beru vše, od tebe mi to neva.

25 Andrea Andrea | 8. srpna 2016 v 22:38

[24]: A už se to tu zase mele. Odpočívám po dovolené doma a tak stíhám moderovat. Chápu že tohle je známý fakt, co se tu už propíral, ale stejně. Nemusíme se škrtit navzájem. Máme dost svých vlastních problémů s léčbou.

26 TS TS | 8. srpna 2016 v 22:43

[17]: je sice hezké že o mě Transgendercz. toto šíří, ale že občas zcela nechápe je časté. to že mi říkávali že mám postavu jak holka nejsem mezi TS výjimkou, ono je to u TS celkem časté, a to že jsem si hrála na muže abych zapadla, a maskovala že jsem holka je taky u TS celkem běžná věc. vím že je to pro některé co tvrdí že byli vždy sami sebou k nepochopení, jenom nechápu že je tedy nemají lidé za ženy.

27 TS TS | 8. srpna 2016 v 22:46

[25]: Andrejko, když se do mě někdo začne navážet, navezu se do něj taky. bud budeš napomínat všechny a nebo nikoho.

28 Andrea Andrea | 8. srpna 2016 v 22:52

[27]: Já vím, jenže já ne vždy poznám, že se naváží. Už jsem se ti několikrát omlouvala.

29 TS TS | 8. srpna 2016 v 23:01

[Smazaný komentář] nechápu co tím chceš říct.

[28]: tak zdá se ti ten odkaz na normální unisex oblečení a unisex styl, myslím že to je něco zcela úplně jiného ne.

30 Andrea Andrea | 8. srpna 2016 v 23:27

[22]::: Stejně jako říkáš, že by léčba měla být individuální, tak i naše chování je individuální.
Prostě se nedá napsat že kdo si oblékl ženské šaty ještě jako muž není TS ale jen TV ... tak nějak podobně to často píšeš.
Lidi jsou individuální a taky individuálně psychicky odolní a každý z nás ustojí různé věci různou dobu.
A právě z tohoto důvodu nejsou psychologie ani sexuologie zcela exaktní vědy. Proto ani není přesná diagnostika. Jsou jen různé symptomy v různých kombinacích.
Na jednu stranu o tom píšeš u medikace, že je to nutné vidět idividuálně, na druhou stranu u chování TS holek prosazuješ jakýsi schématický model a ostatní je nesprávně.
Kdybych tě měla za doktorku, vyděsila by jsi mě nekonzistencí pokaždé návštěvě.

31 TS TS | 9. srpna 2016 v 0:19

[30]: asi to napíšu trošku nehezky.
nemáš pocit že jsou tu určitá paka s depresemi která se hojí tím že se snaží deptat druhé. ve stylu když se cítím blbě já tak vy se budete cítit blbě taky, o to se postarám a nevzdám to.
  že některým jde vlastně jen o to.

32 Andrea Andrea | 9. srpna 2016 v 0:27

[31]: Myslím si že si holky především řeší svůj problém. Třeba i tak že se do všech navážejí.
Neříkám že se jim něco nestalo, jen jejich způsob jak se s tím vyrovnat je podivný.
Nicméně i rodič někdy přijde domů a všechny seřve, místo toho aby se přiznal že ho v práci naštvali.
Už je to ale trochu únavné a ohrané. Máš pravdu.

33 Šárka Šárka | 9. srpna 2016 v 0:27

[23]: :-) více mužská minulost, co je to za nový termín nebo obrat?
Tak dobrá :-)
Pak tedy více mužská minulost je ta, kdy se narodíš s mužskými geny a penisem mezi nohama :-)

Dobrý den chlapečku, vítáme tě na světe :-)

34 Transgendercz Transgendercz | Web | 9. srpna 2016 v 0:32

[30]: Takhle to neprezentuji, ale příjde mi to zvláštní samozřejmě.

Ale takhle to totiž prezentují lékaři a mnohé trasn - dělají ze závažné gender dysforie problém oblečení  a to mi vadí, zkresluje to šíleně pohled.
Gender dysforie není o oblečení, oblečení nehraje žádnou roli u gender dysforie.

A když už mluvíš o TV - ano příjde mi divné, že žijí v pohodě mnohé a chodí si v dámským a jejím uplně jedno, že je lidi vnímají jako TV.

Schématický model tu neprosazuji - to je jen totiž základ u gender dysforie - mít pocit, že je člově holka/kluk a že je vnímán opačně. to je jen základ. Od toho se pak odvijí spoustu dalšího...

Ale pokud není ten základ, tak přece není nic. Kdybych neměla pocit, že jsem holka a nevadilo by mi , že mě berou lidi opačně, neřeším to. To je prostě faktem. Nemá cenu řešit něco, co nedělá v životě problém.

kdybych měla jen problém s tím, že se chci doma převlíkat do dámskýho - tak bych to dělala, není to tak vážný problém.

Víš nedávno jsem narazila na jedno/ho. Popsal/a mi, že přišla za lékaři. řekla  o převlíkání doma a tak a pak ji lékařka řekli, že je žena, že je to běžný předstupen k transsexualitě. Ona z toho byla mimo, nevěděla a pak se začal/a teda v tom hledat, že to byl prý životní uník říkal/a...no ale prošla vším a tedka lituje, že se do toho nechal/a strhnout.

a jak přesně píšeš - že není exatní diagnostika, proto bych byla opatrná v tom, že se dost lidí může v transsexualitě shlédnout a brát to jako únik, o kterém mi říkala ta osoba po celém procesu.

Toto by měli lékaři odchytit a dle prostě kritérii - se může shlednout v transsexualitě každej TV. Ale toto je práce lékařů, aby k těmto chybám nedocházelo. A přes oepraci je to evidentně mimo. Tu podsoupí klidně TV, jak mi řekla ta osoba...

a Diana Princezna také - blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/331514/transsexual-diana-vyhral-odvolaci-soud-lekari-ji-ke-zmene-pohlavi-prinutili.html

Taky pak o sobě mluví, že jen byl TV. těch případů je dost, kdy se to popletlo. Bych proto byla s těmi touhami po oblečení velice opatrná, může se tím kazit život- jak těm, co tím projdou a jak  k holkám, ke kterým pak lékaři budou chybnně přistupovat.

Ono logicky někomu s TV bude vyhovovat vypadat jako muž trochu, aby to na něm bylo vidět. Bude to prostě chtít, aby o něm lidi věděli...

ženě ne, žena chce ženský vzhled.

35 Šárka Šárka | 9. srpna 2016 v 0:42

[32]: ano, máš pravdu Andreo, mě (a nejen mě) zdravotníci a pomatené transky naštvali a tak to dávám najevo, a budu dávat najevo do té doby, dokud se nezmění podmínky a přístup pro transgender ženy v procesu přeměny,  a za další: dokud nebudou jakkoliv poškozené nespokojené transgender ženy rehabilitovány a dokud nebude spravedlnosti učiněno zadost

36 TS TS | 9. srpna 2016 v 0:47

[32]: v určitém směru to od nich chápu, ale ono všeho s mírou. ono je rozdíl mít ten den blbou náladu a ulevit si tím že ji zkazím druhému / sice takové lidi nesnáším ale toleruji, prostě to tak ventilují/ a mít blbou náladu několik let a ventilovat to.

já věřím že se najdou holky co by v přeměně neměli problém a díky takovému počtení které čtou třeba už rok dostanou strach a trápí se dál v pohlaví kterým se necítí být.
jestli mě chápeš, že to může zbytečně některým ublížit, ona ta neustálá masáž udělá svoje. každá se proti tomu neumí obrnit a pousmát se jen nad tím.

nemyslím pousmát se nad problémy někoho, spíš nad těmi pokusy otrávit ovzduší.

37 Šárka Šárka | 9. srpna 2016 v 0:50

[34]: Ano, také to tak vnímám a chápu.

Přeoperovaný transvestita se spokojí s oblékáním do dámských hadrů a zmrzačený nepoužitelný genitál ho nezajímá že je nepoužitelný.

Avšak:

Přeoperovaný transsexuál se nespokojí jen s oblékáním se do dámských hadrů, ale touží a chce žít také sexuálním životem jako žena a a dále být plně všemi lidmi identifikován jako žena

rozumíme si Andreo a spol. ?

to je podstata, proč někdo některé transgender ženy spokojí s operací změny pohlaví která jim jen  zmrzačí genitál a některé se s tímto nedokáží jakkoliv smířit

38 Transgendercz Transgendercz | Web | 9. srpna 2016 v 1:00

[36]: Jenže to může být jinak.

Popíši svoji situaci - ze začátku do mě trans valili taky, že je vše v pohodě zabírá, lékaři taky...pak se to stupňovalo a začala jsem z toho blnout dost, i do začali s tím, že vypadám úplně jako žena a že mám - dysmorfofobie -" chorobný strach z vlastní ošklivosti, ze subjektivně či objektivně nevýhodné změny vzhledu, z nápadnosti vzhledu nebo z tělesného znetvoření, často vede k sociální izolaci"

Toto se mi snažili říkat, blbli mi hlavu a já kvůli tomu několik let se nepohla v HRT. Byla jsem kvůli tomu zaseknutá.

Proto tu právě píši kvůli dalším - aby nedělali stejnou chybu jako já že budou věřit řečem lékařů. Může je to na několik let zbytečně zaseknout a mělo by se to tu řešit, aby místo líbivých řečí, tak tu byla účinná HRT.

39 Šárka Šárka | 9. srpna 2016 v 1:03

[36]:
tvé myšlenky jsou fajn, ale tady postrádají logiku,

stát ani zdravotníci se také stále nedokáží poškozeným transgender ženám omluvit a odškodnit je, nelámou si s tím hlavu proč ke špatným nebo nedostatečným výsledkům při srs operacích dochází, proč musí podstupovat kvůli identitě chirurgické zákroky i transgender ženy které po nich netouží a nestojí o ně,
tak proč permanentně neodrazovat jiné transgender ženy od takovéto neuspokojivé léčby, která přináší zmar a nespokojenst s přeměnami a nedokáže transgender ženám pomoci, ale dokáže jim ublížit a nechat je poškozené a více se o ně nezajímat...

40 Transgendercz Transgendercz | Web | 9. srpna 2016 v 9:24

[36]: A díky tomu, že se to o tom mluví, právě holky vědí, že můžou mít něco účinnějšího. Několik to po něm chtělo a nedal jim injekce, ale ty, které jsou po SRS přešly za gynekology a u těch nebyl problém dostat injekce.

Ale je to blbý až po SRS řešit správnou dávku, chce to jiné a lepší doktory i před SRS.

41 Andrea Andrea | 9. srpna 2016 v 9:27

[37]: [38]: [39]:
Pokud bych zjednodušila svůj život jen na krásu a sex, pak to chápu.
Nicméně můj život je bohatší a váš určitě taky.
Jinak jsou to tvrzení nesmyslná. Zvláště 37

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama