6m HRT, díl II – Změny těla a medikace

7. srpna 2016 v 10:39 | Andrea |  Aktuálně
No a teď trochu přece jen trochu fyzických změn od února, kdy jsem si přinesla domů Estrofem.

Tohle je vždycky určitý přelom, ať už jste před tím absolvovali kde co. Je to takový bod, kdy chápete, že se začne vaše tělo nějak měnit a budete sama sebou. Takže jeden ráno, jeden večer a hurá k zrcadlu zkontrolovat, jak se hezky měníme. Reálně - za týden se nestane nic a za měsíc taky ne.
Tělo pracuje svým tempem a to se udává v měsících a letech. To je v některých případech dobře - třeba tím, že vás tím pádem nezabije hned první vykouřená cigareta - no a v tomto případě trochu špatně.
Člověk by prostě už byl rád hned zítra sám sebou, ale ve skutečnosti budete potřebovat čas. Moře času. No a co si budeme povídat, i nějaké genetické předpoklady a je fajn i co nejnižší věk, 16 a méně let by bylo fajn.

Moje změny probíhají pozvolna a tak nějak statisticky obdobně, jak jsem to četla v literatuře. Po půl roce jsou vidět změny už skutečně objektivně a po roce či dvou se bude můj vzhled asi blížit k finálnímu stavu, kam je mé tělo schopno dojít.
Možná bych se mohla "proprat" větším množstvím Estradiolu, jako kulturista anaboliky, ale radši nechci. Mohla bych dopadnout stejně jako zmíněný kulturista na steroidech. No já chci žít přece jen alespoň do sta let a zdravá, takže rok či dva prostě "zatnu" zuby a vydržím.

Na druhou stranu docela ráda experimentuji a je fakt, že si to maličko dovolím i na sobě. Jsem v tom ale dost opatrná a vždycky mám dost obav. Takže se sleduji, jak jen umím.
Problém vlastních experimentů je i v tom, že jsou strašně subjektivní a někdy jsou obtížně přenosné na jiné lidi, nehledě pak na to, že si můžete způsobit něco, co se vám vymstí až za delší čas.

Svoje experimenty jsem už popsala několikrát, ale protože mám teď už i výsledky z rozborů krve po půl roce HRT, zkusím to jen zkráceně rekapitulovat.

 • Před HRT jsem chvíli brala Ainterol
 • V únoru jsem začala brát jen Estrofem
 • Později přidala ještě znovu Ainterol
 • A ještě později Oestrogel
 • Zatím jsem nebrala Androcur

Na počátku, v únoru 2016, jsem měla všechny testy v normě pro mužské hodnoty, přičemž testosteron jsem měla na hodnotě cca 27 nmol/l. To ale bylo už v době, kdy jsem brala delší dobu Ainterol. Kolik bych měla testosteronu bez něj nevím, ale lze předpokládat, že ještě o maličko víc. Nicméně tato hodnota je obvyklé normální maximum u mužů.

Dnes už znám výsledky testů po šesti měsících HRT, tedy v srpnu 2016. Krevní obraz mám v pořádku, a testosteron? Ten mám na hodnotě 4,5 nmol/l. Takže zjevně došlo k velmi razantnímu potlačení množství testosteronu z 27 nmol/l na 4,5 nmol/l, asi díky kombinaci Estrofemu a Ainterolu, protože těžko to vysvětlit jinak.
Věkem, jak někdo v minulých komentářích spekuloval, to taky asi nebude, protože to by nespadlo za šest měsíců z maxima pod minimum. Mužské minimum je cca 6 nmol/l a ženské maximum 2,6 nmol/l (různé zdroje uvádějí malinko rozdílné hodnoty). Takže hodnota je někde mezi tím.

Hodnoty pro estradiol neuvádím, protože se něco pokazilo v laboratoři a vyšly nesmyslně vysoké. Takže půjdu na odběry ještě jednou a napíšu pak.

Po testech jsem se rozhodla ještě pro doplnění medikace, a to o Progesteron. Nakonec jsem si vybrala "Progesterone cream, BIOVEA". Aplikuje se na kůži a v jedné dávce je 20 mg progesteronu. Kolik se transdermálně vstřebá je jiná věc.V tubě je 50 dávek.
Začala jsem na poloviční dávce, tedy 10 mg. Příští měsíc, pokud se nebude dít něco špatného, přejdu na plnou dávku. Dávku jsem si nastavila na 15 dní a pak 15 dní nic. Je to cca kopie běžného cyklu v těle, ale to je jen pro formu, protože já samozřejmě žádný cyklus přirozeně nemám.

Jak to funguje, nebo nefunguje a na co, napíšu zase po pár měsících. Teď nevím zatím nic. Co by to mělo udělat a jak, na to je desítky různých rozporuplných názorů i mezi odbornou veřejností. Radši je sem ani psát nebudu, každý si to najde sám.

Jak jsem na tom s objektivními mírami? Asi takhle …

 • Výška se samozřejmě nezměnila, pořád mám cca 179 cm.
 • Váha původní byla cca 80 kg a po 6 měsících na HRT klesla na cca 73 kg (stravovací ani sportovní návyky jsem nezměnila).
 • Poměry těla se změnily výrazně, původní hodnoty ani neuvádím. Nyní - boky 98, pas 84 cm, prsa 98.
 • Rozdíl pro prsa (pro míry, nad a pod) 89 cm a 98 cm. Tedy 9 cm.
 • Obvody pro ruce, stehna … v tomto článku vynechám, někam jsem založila původní hodnoty.

Jak se to celé odrazilo na fyzické výkonnosti? To je vlastně těžko říct. Je třeba si především uvědomit, že jsem zhubla o 7 kilo, z 80 kg na 73 kg. Což je pomalu 10 procent váhy. Co se ale týká "rozložení" hmotnosti, měla jsem většinu svalové tkáně a minimum tuku.
Takže zjevně ubylo svalstva a možná i víc než 10 procent, protože jsem přibrala na stehnech, na bocích a na prsou a rozhodně ne ve svalové hmotě. Je tedy klidně možné, že jsem ve svalové hmotě ztratila třeba i 15 a více procent. Reálně je to poznat na síle, prostě když jsem to zkoušela různě testovat, šla fyzická síla tak o 15 až 20 procent dolů.
Na druhou stranu jsem byla silově dost disponovaná, takže pořád dost převyšuji silově průměrné muže.

Druhá věc, kterou je třeba říct k fyzické kondici je to, že než jsem začala loni brát Ainterol a rozhodla se jít do HRT, měla jsem s organismem a specificky se srdcem velké potíže. Celkově jsem měla potíže víc než rok, takže svoje srovnání výkonnosti vztahuji spíše k období před dvěma lety.
Loni jsem byla taky na horách a byl to děs. Měla jsem silné srdeční arytmie a velké potíže něco "udýchat". Místy to vypadalo, že infarkt dostanu hned anebo se srdce definitivně zastaví a bude konec. Na kardiostimulátor to vypadalo téměř jistě, i na rovině nebo v klidu doma.

Běžná výkonnost se mi ale vrátila, a je subjektivně stejná jako před problémy se srdcem, což mě neuvěřitelně těší. Byla jsem zrovna tento týden na horách a ve skalách a nepozorovala jsem, že bych nějak méně zvládala, byla pomalejší nebo víc udýchaná. Na druhou stranu, vytahuji nahoru o 7 kilo míň, takže se to asi kompenzuje.
Samotná regenerace svalstva a organismu celkově probíhá subjektivně pořád stejně rychle jako dřív, spíše bych řekla, že o něco rychleji.

Rozhodně tyhle hory byly pro mě takový můj test a dopadl super. Vrátila se mi minulá výkonnost jako před problémy se srdcem, neprojevily se žádné, ani zbytkové arytmie, a měla jsem i docela velké rezervy ve výkonu a dýchání, i při velké zátěži.

Tady si ale dovolím i jednu vsuvku. Moje potíže byly pravděpodobně částečně psychosomatické a druhá věc, nejvíce asi pomohl Ainterol (žádné jiné léky na srdce jsem nebrala a neberu). Jak už jsem psala jinde, jedna z obsažených látek - puerarin - nemá vliv na samotnou proměnu, ale má velmi silný vliv na regeneraci a hojení srdeční tkáně a celkově na kardiovaskulární a cerebrovaskulární systém, včetně regeneračního vlivu na neurony a synapse v mozku.
Když tak si to přečtěte jinde, dá se na to sehnat i dost klinických studií. Fakt je ale ten, že po přidání Estradiolu, v průběhu HRT, se to nějak vše doladilo a subjektivně se cítím konečně v pořádku. Trochu se tomu teď směju, kdyby to možná viděl nějaký muž s kardiovaskulárním onemocněním, možná by chtěl taky do proměny! No spíše ne, je to jen hloupý vtip.

Takže na závěr části o medikaci ještě připojím přesné aktuální dávkování všeho. Prosím, ale neberte to za žádnou bernou minci, je to jen moje subjektivní dávkování. Každý může potřebovat jiné dávky a jiné kombinace. Tak je to přece u každé medikace. Nicméně je třeba si uvědomit, že dobrým pravidlem lékaře je vždy nasazení co nejrozumnější dávky, která ještě vede k výsledku, protože tím většinou zatěžujete taky nejméně svůj organismus.

 • cca v 7:00 Estrofem 2mg + Progesteron krém 10 mg (jen 1/2 měsíce)
 • cca v 9:00 Ainterol 500mg
 • cca ve 12:00 Oestrogel
 • cca v 15:00 Ainterol 500mg
 • cca v 18:00 Estrofem 2mg

Někdy zapomenu, ale nijak to nehrotím. Když jsem zapomněla, tak jsem prostě zapomněla. Ono se to taky "nep.s..re".

Dávkování budu ještě upravovat, Progesteron asi přesunu na večer před usnutím. Jinak je to dost komplikované a musím to všechno tahat pořád sebou. Byla bych radši, kdyby to šlo nějak jednodušeji. Jenže ani ten kulturista se nevytrénuje jen posilováním rukou a potřebuje komplexní přístup, takže na samotný Estradiol ve velkých dávkách se dívám trochu skepticky - ani v těle žen prostě není sám.
No ale co já vím, třeba by to fungovalo taky a třeba líp. Jednoduše nevím a do dlouhé diskuse se pouštět znovu nechci.

No, a tak to tak beru víc komplexně i já u transsexuality. Stěžovat si, že je to otrava, se mi zdá zbytečné. Prostě kouzelná pilulka neexistuje a bez práce nejsou koláče.

Andrea
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. srpna 2016 v 12:15

btw kdo psal, že ti snížení testosteronu je věkem ;))
tak on asi může u cis M "cestovat" docela dost. v závislosti na fyzické i psychické zátěži, partnerství, věku, skvrnách na slunci... Rozhodně nespadne jen tak z 27 na 4,5.

Tak ten mechanismus účinku estrofemu na snížení testosteronu žádná záhada není.
je tam zpětná vazba přez ty "ovládací" FSH a LH hormony,  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hypothalamic–pituitary–gonadal_axis . Se k tomu dá vyhrabat daleko více. Tuším jsem linkoval i ten pokus, že to po 4mg estrofemu k těm 4nM padá.  
Překvapení by naopak byla hladina v M normě, řekněme nad 10nM

2 Vlaďka Vlaďka | 7. srpna 2016 v 14:13

Máš pravdu, tahat to pořád všechno sebou je docela otrava, ale co se dá dělat. U Neofollinu je fajn, že dostanu dávku v pondělí a pak už mám celý týden klid. Jenže zase nevýhoda je, že prostě v to pondělí ráno musím být na stejném místě. Navíc, trošku mě zaskočilo, že doktorka si prý nevykazuje stříkačky a jehly, platí to ze svého. To mi přijde trochu divné, když to podávání injekcí je počítáno jako léčba, tak by to přece mělo jít vykazovat do práce, ne? A s tím věkem je to jasná věc, jak jsem byla na jednom srazu, byla tam TS, co už byla i po operaci, měla cca 25 let a byla to holka jako lusk.

3 Andrea Andrea | 7. srpna 2016 v 14:55

[2]: 25? Moc hezké. Bude muset stačit, když budu normální 45-letá žena. Já myslím že bude :)

4 Andrea Andrea | 7. srpna 2016 v 15:51

[1]: Jo to je dobrý odkaz. Uvidíme co bude dál. Uvažuji zda by prece jen nebylo dobré nasadit androcur. Zatím ale nevím. Testosteronu nemám tak moc, abych musela opravdu nutne vic zatezovat játra. Uz je nemám nejmladší

5 Vlaďka Vlaďka | 7. srpna 2016 v 16:17

[4]: Já zase uvažuji, jestli bych každý druhý den androcur nevynechala, nebo si brala jen půlku denně. Přece jen, když jsem měla první výsledky z rozborů krve (ještě před HRT), tak už tehdy jsem prý měla nízkou hladinu testosteronu oproti průměru.

6 Andrea Andrea | 7. srpna 2016 v 16:25

[5]:budu se o tom bavit s paní doktorkou a endokrinologem. Nevim co je možné, co se může jak poprat a tak.

7 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. srpna 2016 v 16:48

[4]:[5]:[6]:v  .cz Se sexuologové naučili androcur a tváří se, že bez něj to nejde. On má určité unikátní účinky, které je obtížné dosáhnout jinak. Rozhodně to není jediná varianta, jak blokovat testosteron a/nebo jeho účinky. Těch základních lékových skupin je asi 5. Nejpoužívanější je asi Spirolacton (.cz VEROSPIRON ), finasterit, pak ještě antagonisté testosteronu. GnRH analog jsou zbytečně drahé.

Ta kombinace Spirolacton+ finasterit  bude mít pořád míň vedlejších účinků a přijatelný výsledky. Samozřejmě musí se to zkontrolovat s dalšími léky, kontraindikacemi.
Ps. Ta samotná hladina T po nich neklesá. Ten vektor účinku je jiný
Pps. Co jsou ty nesmyslné hladiny E, co jim vylezli z laboratoře?

8 Andrea Andrea | 7. srpna 2016 v 17:08

[7]: Estradiol - 2164 pmol/l

9 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. srpna 2016 v 17:27

[8]: při polykání tablet je to vážně divná hodnota. Na cumlání by to by to odpovídalo ;))

Tabulkové hodnoty jsou řekněme 200-400 pmol. Do 1nM, 1000pmol by to nějak vysvětlit šlo.

10 Andrea Andrea | 7. srpna 2016 v 17:36

[9]: Asi spletli desetinou čárku, nebo chyba na přístroji nebo prostě nějaký laboratorní šum. To se občas stane. Nechám si to změřit znovu

11 Andrea Andrea | 7. srpna 2016 v 17:38

[9]: Jo a tablety nepolykám ale rozpouštím v puse. Tak 5 minut, moc se s tím nemažu.

12 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. srpna 2016 v 18:01

[11]:pak je ta hladina naprosto normální. Pokud byl ten odběr 2-5 hodin od cumlání.
U cumlání poleze meximum mezi 4-5nM hned po cumlání a bude to padat někam .3-.5 po 12ti hodinách. Takže ta hodnota 2000 pmol- 2nM sedí pokud to nebylo moc dlouho před odběrem.

Laboratoř bude přesná. ;))

13 Andrea Andrea | 7. srpna 2016 v 18:09

[12]: Tak 2 hodiny po cumlání byl odběr. Dáš sem ještě jednou prosím odkaz, odkud to čerpáš?

14 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. srpna 2016 v 18:19

[11]:[12]: oprava u SL bude to maximum od 3-5nM a gel jsme zapomněli ten udělá .4, takže bez gelu je to cca 1,8 nM
To je 2 h po odběru spíše málo.

http://transgender.lonely.cz/vysledky-hrt-po-21mesicich/
http://transgender.lonely.cz/per-os-vs-sl-intramuscularne-transdermalne/

15 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. srpna 2016 v 18:28

[11]:[12]:[13]: oprava u SL bude to maximum od 3-5nM a gel jsme zapomněli ten udělá .4, takže bez gelu je to cca 1,8 nM
To je 2 h po odběru spíše málo.

Mi to žere odkazy
Bluemoon inzerovala dokonce 2+ nM 4h od odběru a bez oestrogelu. goo.gl/elBOmH

goo.gl/T9CkNw tady přeložila tam článek o SL. Podstatné jsou ty grafy. I tam do komentářů jsem psal určité problémy co ten článek má (nepodložené ořezávání na 3nM. Z injekcí jen cypotát...)

16 Andrea Andrea | 7. srpna 2016 v 18:36

[15]: Kruci! Půlit, čtvrtit a brát pravidelněji. Nějak mi to asi přidělá starosti. Dík ale, ještě to přečtu a možná lépe časově rozložím.

17 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. srpna 2016 v 18:39

[13]: ty barevné grafy nebudou z oficiální práce. Evidentně si je dělala autorka "svépomocí" ale těm naměřeným hkadinám se dá asi věřit.
První graf bude vykradený z jedné implantované studie, rok 80 něco. Někdy na internetech jde vyhrabat dalších pár prací o SL. Ty hodnoty rámcově sedí. Z principu je to dávkování nepřesné a rychle kolísající, takže nějaké přesné grafy z toho nejdou. Jako třefovat počasí týden dopředu. Třefíme jestli bude + nebo - 20, občas.

18 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. srpna 2016 v 18:51

[16]: U SL bude z principu vždy vypadat ta hladina jako zuby na pile. Po vycumlání se určité ℅ dostane prakticky okamžitě do krve. Mám 5 litrů krve. Vní mám X microgramů estrogenu a Y skokově přidám (ano vím, že je to složitější)

Otázka, jestli kolísání něčemu vaší. No ví bůh.

Cumlat 4x 1mg denně, tak to bude pila na železo. Lítat ti bude někde od .5 do 2.5 a ještě tam bude gel.

19 Andrea Andrea | 7. srpna 2016 v 19:10

[18]: No a co takhle - ráno gel, ten bude držet nějakou pomaleji klesající hladinu. No a pak 1mg SL po 4 hodinách?

20 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. srpna 2016 v 19:22

[19]: gel je asi jedno. Ten je stabilní dost. Z praktického hlediska asi ráno nebo večer.

No a v tom zbyteku jsem se nějak ztratil. Máme 4mg Estrofemu a ty je potřeba rozdělit na den. Den měl za mých mladých let 24hodin. Tak pak to vychází
-4x1mg po 6h (nebo na noc 2mg a pak ráno a v poledne)

Po 4 h by to vycházelo s 6 mg a tam by ta průměrná hladina stoupla. (A na noc asi zase 2 mg najednou vstávat je asi blbost. To je možná injekce týdně praktičtější)

21 Andrea Andrea | 7. srpna 2016 v 19:33

[20]: Nemáš nějaký krivky pro Oestrogel?

22 TS TS | 7. srpna 2016 v 19:45

[11]: tak já právě necumlám, nechávám volně rozpouštět a někdy až koukám jak to jde pomalu. zastávám názor že čím pomaleji tím lépe, jestli je to ale pravda nevím.

23 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. srpna 2016 v 19:54

[21]:nemám.
Výrobce inzeruje 120 pg/ml jako maximum po použití a 80 za 24 h. (.44 a .3 nM)

Vzhledem k tomu jak je divoká ta SL křivka se to dá považovat za konstantní.

Pořád mi přijde nejvíce praktické 4x1mg po 6h a na noc gel. Pak je jedno, že to ráno bude "až" po 8 hodinách

24 TS TS | 7. srpna 2016 v 19:55

nevím jestli to příliš časté braní má smysl, teoreticky receptory přijmou jen určité množství zbytek se vyloučí, jestli se to příliš častým braním nevyloučí zbytečně s těla.

25 TS TS | 7. srpna 2016 v 19:57

já vlastně beru největší dávku před spaním /tělo má klídek a může makat/
2mg estrofemu + oestrogel.

26 TS TS | 7. srpna 2016 v 19:58

joo a už jsem se celkem zbavila těch příznaků menopauzy.

27 Andrea Andrea | 7. srpna 2016 v 20:32

[23]:[24]:[25]:[26]: Zkusím přemýšlet a teoreticky počítat. To bude trvat dlouho, jak je mým zvykem. A už vůbec nevím jak do toho zapracuji Ainterol. Dík všem za informace.

28 Vlaďka Vlaďka | 7. srpna 2016 v 20:46

[26]: To máš fajn. To já mívám období - ráno na začátku týdne zimnice, ráno na konci týdne celá zpocená.

29 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. srpna 2016 v 20:50

[27]: aintertror pro první přiblížení brát jako ekvivalent 2mg estrofemu PO (.3nM)

By na to šla udělat "kalkulačka" jako je na alkohol. Ale zas s tím přemýšlením by se to nemělo přehánět.
Můj myšlenkových pochod dáli se to tak nazvat, je následující:
-Všechno co se polyká nebo maže dělá prakticky konstantní hladinu=> je jedno kdy to beru. Budu to brát ráno/ večer. Nezapomenu na to, nemusím to tahat sebou.
-aby bylo SL stabilní. Muselo by se rozdělit na nekonečné množství dávek. Z praktických důvodů mi přijde otrava cumlat více než 3x, 4x denně.

30 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. srpna 2016 v 21:16

[24]: vylučování nedělají receptory, ale játra potažmo ledviny.
Paradoxně v tom článku o SL když to integrovaly, tak jim vychází větší plocha pod křivkou- větší průměrná hodnota, když se cumlalo 6 mg najednou. Než 3x 2mg. Asi podobný poměr bude u 4x 1mg místo 2x 2mg

V tom SL článku tvrdí, že hodnota nad 1000 pg/ml (asi 3nM) není účinná. Moc nevím jak na to přišli. Nejlepší co sem vyhrabal k citlivosti receptorů byla hodnona EC50 okolo 2nM. Tedy hladina, při které je půlka receptorů obsazená. Ty 2nM jsou, ale hladina ve tkáních. A v krvi je 95℅ estrogenu vázaných. To by se musel měřit že slin.

Další věc je, že ty citlivosti receptorů jsou exponenciální. Takže bych se bál více těch nízkých hodnot. A při více dávkách to nebude padat tak dolů.

31 Andrea Andrea | 7. srpna 2016 v 21:33

[30]: Jenže složky Ainterolu se váží jen na beta receptory, takže ekvivalentní to úplně není. Pokud by to tak bylo, tak podle mého rozpisu vlastně beru ekvivalent 2mg v podstatě co tři-čtyři hodiny a ještě proložený stabilním gelem. To by mělo stačit na kde co. :)

32 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. srpna 2016 v 21:47

[31]: váží se i na Alpa, ale slaběji. Zas je toho v tě pilulce hodně.

Neberte. Nedá se míchat SL a PO užití. Tam se té účinné látky vstřebá10x tolik a  v podstatě to přebije vše ostatní. Navíc u toho polykání je to stabilní a nemá imho cenu s tím spekulovat, Jestli to vemu v devět, nebo v deset. spolykat vše ráno najednou vyjde nastejno.

33 TS TS | 7. srpna 2016 v 21:59

[28]: ta zimnice se ti ustálí, to chce čas, tělo si zvyká, ale počítej s tím že větší zima ti bude vždy, já třeba loni v těch největších vedrech měla radost když jsem se mohla zavřít do rozhicovaného auta, nachala zavřená okénka, uvnitř asi 50c a bylo mi fajn.

já měla jen občas běhen dne krátkou zimnici a potom zase horko, jinak dost únava a noční pocení a to hodně, vlastně už zbylo jen občas trošku to noční pocení, ale to už bude spíš občasnou vyšší noční teplotou, tedy venkovní né tou mojí. ona péřová duchna v létě dost hřeje chichi.

34 Andrea Andrea | 7. srpna 2016 v 22:29

[33]: Nevím proč ale tohle fakt nemám a vím, že o tom píše hodně holek. Těžko říct proč.

35 Vlaďka Vlaďka | 8. srpna 2016 v 0:08

[33]:
[34]: Já právě tu zimnici mívám většinou po probuzení ze spánku, když bylo tělo v klidu. Nebo když vylezu ze sprchy, to umírám zimou. S tím, že větší zima mi bude pořád, počítám, já jsem beztak od přírody zimomřivá. Ale co jsem zatím ještě na HRT neměla vůbec, tak tu únavu. Pokud jsem byla v poslední době unavená, mělo to vždycky své opodstatnění.

36 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 8. srpna 2016 v 9:11

[31]:[32]:Ainterolu jako ekvivalentní k 2 mg estrofemu PO je možná opravdu vysoký odhad. spíše 1mg PO. Ono to není tak jednoduché počítat. Navíc to bude různé pro různé hladiny E a fytoE. Oni se zas navzájem ovlivňují.

U fytoE udávají poločas bioaktivity asi 8 h, takže by to v tabletách mělo držet rozumně stabilní koncentraci půl dne.

brát, že gel a Ainterol udělá +-stálou hladinu ekvivalentní řekněme 0.5nmol/l E2.

u SL cumlání to za každý mg vystřelí o 1,5 nM a během 6ti hodin spadne k .2.

tam by asi mělo smysl to rozhodit na 4ři dávky.

37 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 10:00

[24]:Bioložka promluvila :)) hlavně receptory něco "příjmou" , správně zareagují, když koluje v těle hladina, na kterou receptor reaguje. Když ta hladina není, tak prostě jen estrogen obíhá v krvi a nic nedělá :((
prostě estrogen nebud emít vliv na transkripci...

38 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 10:07

My musíme pomocí hormonů ovlivnit transkripci DNA, tak aby byla "ženská", ale to nikdo neví  jak...samozřejmě, když snížíme testosteron , tak se transkripce změní a nějak se tělo feminizuje. Ale spíše na zženštilýho muže a nikdo neví jak dávkovat estrogen, progesteron, aby změna proběhla na ženské tělo.

39 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 11:43

Technická :D

Jak změřit podkožní tuk? podle mě je to důležitý ve vzhledu, jelikož ženskéí tělo má tak o 10% více podkožního tuku...
toto mi příjde divný: fitplan.cz/jak-presne-a-levne-zmerit-procento-telesneho-tuku/

40 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 12:06

Proč se Andreo nebo so jsi vlastně vůbec zač, nedržíž rad, standartu a pomoci lékařů, když je tady vy české transky ty zdravotníky tak vychvalujete až do nebes a nedáte na ně dopustit???
Protože sami se chováte jak pokrytci a sami si ordinujete nějaké neslmyslné hormonální terepie ze své vlastní finační zdroje, navíc s nejistými účinky a výsledky a nejistým poškození zdraví.

Opravdu jste některé MtF transky hodně tvrdě na tu hlavičku spadly, že se chováte jako smyslů zbavené.

41 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 12:10

[36]: Ezechiel 2517: Podle toho co se snažíš MtF pacientkám neustále sdělovat, to lze vnímat tak, že čeští zdravotníci v pomoci transgender ženám jsou jen pouzí nevzdělaní diletanté, bez zájmů v pomoci transgender ženám.

42 Andrea Andrea | 8. srpna 2016 v 13:56

[40]: [41]: Na spoustu věcí, které v životě děláme, hledáme vlastní recepty. Nevím proč moje babička na kašel ordinovala spíše psí sádlo, než léky placené pojišťovnou. Prostě vždy existuje velký počet alternativních metod a je na tobě, zda je chceš zkusit nebo ne a taky proč.
Zdravotní pojištění není prostě jen pokladnička, ze které proplácí každému co chce a jak by se chtěl léčit. To snad chápe každý. Všimla jsi si, že pomalu co TS, to vlastní přístup k tomu co chce? Jak by se to asi udělalo? A co děti kvaduplexií a co lidé z ALS, a co ... jak to všechno uděláme, když bude každý chtít nějaké své recepty a postupy? Ty budeš platit na to větší daně? Nebo já? Nebo kdo?

43 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 14:05

[40]:Taky by mě to zajímalo. Místo, aby jsme požadovali vyloženě výzkum o hormonální léčbě a taky skutečné výsledky o SRS, taks e tu bude bokem něco šejdit...s nejsitýmu výsledkami.

2135 pmol/l je uplně normální hladina při rozpuštění, měla jsem přes 2200 po dvou hodinách...ale rozpoštění jsem zavrhla, jelikžo to moc kolísá a je to přece jenom nejistý, výrobce prostě nedělá estrofem na rozpouštění, ěnkdy to sice v zahraničí doporušují ve standartech dávkování pro turnerůvsyndrom, transsexualitu...ale moc se o tom neví.

Injekce jsou lepší a vytovoří stabilněji klesající hladinu...ale pořád se neví jaká ta hladina má být a toto chci po lékařích, aby to zkoumali. AQle když nebude požadavet o  žen, tak to řešit nebudou.

Třeba u Turnerova syndromu, kdy má žena jedno X a nebo druhé trochu modifikované, někdy částečně i Y, tak třeba méně roste. V šedesátých letech nevěděli proč méně rostou, když mají růstovýho hormonu stejně jako XX, tak ale zkusili přidat růstový hormony a bez reakce…tak se z toho vytvořila domněnka, že růstový hormon nepomáhá. Jenže později se zkusily ještě vyšší dávky růstovýho hormonu a už se růst zlepšil. Sice stále lékařstíví přesně neví, proč rostou méně i přes stejný hladiny růstovýho hormonu, ale prostě zkusili vyšší dávky a vyšlo to...

Nikdo neví, jak se estrogen, progesteron chová v těle XY, ale nic se dělat nebude a zkošuet také ne, dkyž nebude požadavek.

A SRS se nezlepší,když se bude říkat, že jsou v pohodě...ale ty 4poslední horory z Motola...no raději mlčet.

44 Transgendercz Transgendercz | 8. srpna 2016 v 14:10

[42]: A co u Turnerova syndromu, když zkusily vyšší dávky v 70.letech růstovýho hormonu, myslíš, že někdo platil vyšší daně?

Pro bůh, když se vymýšlí nová učinná látka, tak je to finančně náročný...

ale estrogen, progesteron to je udělný přirozeně, to staíč, aby lékaři jen pozorovali tělo, Nci náročnýho, vědeckýho. Takhle to dělají na spoustě klinikách v zahraničí.

Tu ale se neřeší HRT. Tu místo zkoumání těla, totiž lékaři na sezení valí horem dolem, že to učinkuje a budou vykládat, že jako žena vypadáte. Takovou léčbu jsem zažila, vypadám jako chlap a lékaři na mě, že jako žena!

troto je pomoc od sexuologů - uvést transženu do transu, aby byla mimo realitu.

Nešla jsem za lékaři, abych měla ve svém transu přestavu,ž e vypadám jako žena. O to jsem se jich neprosila.

45 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 14:21

[42]: A pak teda k čemu sexuologa?

Aby mi chválil to mužské tělo, se kterým žiji desítky let? Které nenávidím od cca 7let?

Tak na to ho opravdu nepotřebuji...

lékaře potřebuji, aby prostě věděli, jak tělo přizpůsobit k identitě. Pokud to nedokáži - mají se vzdát léčby, hormony nechat bez předpisu(v některých zemích jsou) , jelikžo nejsou vůbec nebezpečný a můžeme udělat vlastní výzkum.

46 Andrea Andrea | 8. srpna 2016 v 14:25

[43]: [44]: Omílat to tu můžeš a taky to zjevně děláš už léta. To jsou ale dotazy na farmaceutické firmy a kliniky. Prostě musí se někdo přesvědčit, aby to financoval. To je vše.
Sem to prostě nepatří a tohle je blog normální TS holky, co si hledá vlastní cestu. Ne stěžovací chat na lékaře, zdravotnictví a pojišťovny. Ten už jsi si založila svůj.
A nevím jestli chci bojovat. Ano přála bych si mkomplexnější léčbu, ale nevím zda nejsou důležitější lidé a nebo i třeba nemoci, kterým by se mělo dát víc peněz. Musela bych se nejdříve srovnat se svým svědomím ve smyslu, že můj problém je důležitější než jejich, a já to tak prostě zatím nevidím.

47 Transgendercz Transgendercz | 8. srpna 2016 v 14:31

[46]: Ne estrogen a progesteron jsou uděláný, stejně tak růstový hormon u turnerova syndromu nevymyslelai farmaceutické firmy, ale lékaři.

Totiž lékaři - léčí a mají sledovat reakci těla a podle toho upravovat dávku.

Chápu, že to nemáš tak vážný. Ale u dost se to projevuje závažněji - on je to prostě nápor na psychiku dost velký mít v palici sjem holka a lidi vnímají opačně, s tímto pocitem se nedá ffungovat, a dělá zle, dkyž jsem pro lidi chlap. V deseti letech jsem měla první sebevražedný myšlenky, šílený děství, šílený dospování a dospělost to je o ničem. Stále vypadám jako chlap.

Cháúu že kdo toto nezažil, tak to jako problém nevidí a bude to bagatelizovat.

Pokud to někímu celý přídje jako bagatelní problém - nemá cenu jít za lékaři a řešit ho. Bagatelní problémy se neřeší...

kdyby mi byloé jedno , že jsem chlap pro lidi a měla jen problém s oblečením, tak bych za lékaři nidky nešla.

48 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 14:50

[47]: to mělo být dávkování růstovýho hormony u TS vymysleli lékaři a ne farmaceutické firmy...

49 Andrea Andrea | 8. srpna 2016 v 14:53

[47]: Dělej co chceš. Já jsem měla taky své problémy s vlastní identitou a nevím jestli oproti jiným malé nebo velké. Protože to co vím a vnímám, je to, že třeba vedle mě chodí do školy kluk co má těžký vrozený syndrom a prognóza je že zemře do 25 let věku. Jinak je chytrý, veselý ... A že jedna ženká kousek jinde vedle má těžkou vadu ledvin a není na ni lék a skončí na dialýze nebo hůř ... To je pro mě to, co chci aby lékaři řešili.
Chápu ale že tvůj stav může být pro tebe stejně těžký jako je ten jejich pro ně. Respektuju to a i tvoje cítění a nezpochbňujui tvoje subjektivní chápání.
Jen už proboha netvrď jak jsme na tom špatně všechny a jak se jen na nás chudáčky všechny kašle. Prostě negeneralizuj.
Já jsem jiná a uvažuju jinak a chci jiné věci než ty. A ty jsi zase jiná po svém.
Tak už toho prostě nech, než mě naštveš definitivně. Tu jsem admin já.

50 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 15:02

[49]: CO bych dala za smrt, jenže v dnešní době - není eunastazie povolená.  Bohužel, bojím se, že by se při pokusu něco stalo a byla bych mrzák,m vždycky se to může vymknout.  Proto právě lobuji a podporuji jednu stranu nejmenovanou parlamentní, která to chce prosadit. Snad se to povede a bud vysvobozena z toho pekla.

Kdybych měla na býběr a samozřejmě bych zvolila - účinnou HRT, ale když nebude, tak nic jinýho než eunastazie mi nezbude, je to moc velký utrpení bžýt pro lidi podle toho odpornýho mužskýho těla chlapem.

51 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 8. srpna 2016 v 18:16

[41]: já navíc nemám přímo informace o tom co doktor ví, neví, řekl neřekl. Někdy je těžké rozlišit co vniklo následně tichou poštou a lidovou tvořivostí. Já nemám rád konspirační teorie. Všichni jsou blbý nebo navedený. Musela by se probírat konkrétní věc v kontextu, Jestli měl doktor pravdu nebo ne. V těch postech jsem vlastně ani nevyjádřoval moc k doktorům. Androcur vs Spirolacton to není ideologický spor. To je jako zda je lepší jet do práce autem nebo šalinou. No jak kdy , jak kde.

52 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 8. srpna 2016 v 18:27

[40]: tak ona bere akorát ten estrofem co dostala. Nekupuje si žádný navíc. Akorát ho bere 10x tolik než má předepsané, protože ho užívá protistátním způsobem. ;)

Ainterol bych z toho vynechal vzhledem k množství E2 v krvi se ten jeho feminizační efekt dá asi zanedbat. A fytoE obecně mají poměrně zanedbatelný riziko.

Nevím jestli androcur má předepsaný a nebere nebo nemá ani předepsaný

53 Andrea Andrea | 8. srpna 2016 v 19:04

[52]: Njn, asi ho začnu polykat, abych ho nebrala špatně.
Androcur je důležitý a jeho braní nezpochybňuji ani o kousek.
Nicméně můj celkový zdravotní stav a co beru a proč je moje a lékařů záležitost.

54 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 19:27

[53]: TO nedoporučuji. Stoupně ti testosteron, jestli budeš brát jen klasicky PO a geil a nějáký ty fytoestrogeny, tak určitě gónády nebudou zablokovány , tak jako tedka.
LH lutropin ti měřili?

Pokud chceš bez androcuru, tak injekce 10mg neofollinu ti srazí spolehlivě testosteron na hodnotu kolem 1 nmol/l  + budeš mít stabilnější hladinu estraidolu, dky ti to bude cca padat od 4nmol/l po injekci každý den o 0,6 cca až před konci týdne 0,5nmol/l...a je to více bepečnější než cumlání a stabilnější...navíc receptory pro reakci potřebují delší působení, což u  SL nebylo..

55 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 8. srpna 2016 v 19:33

[53]: ten protistátní způsob byl nadsázka. Netvrdím, že to je špatně. ;). Pořád jsem přesvědčen, že větší dávky mají lepší účinky a SL je cesta jak "zadarmo" získat 10ti násobek. A na rozdíl od prodeje hrnců tohle není podvod, ale fyzikální zákon. (Akorát to není v oficiálním letáků)

Jestli je, nebo není androcur důležitý je zase špatná otázka. Jsem se chtěl vyhnout aby mi podsunuly, že píšu "nikdy nikdo neberte androcur. "

Pokud se podaří přetlačit testosteronu přez tu GnRH-LH-FSH osu do rozumné hladiny, tak antiandrogeny důležité být nemusí. A jak jsem psal. Androcur je "jednom" jeden z pěti způsobů jak androgenny blokovat.

56 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 8. srpna 2016 v 19:40

[42]: zrovna v porovnání s ostatními druhy medicíny má estrogen tu výhodu, že je v podstatě zadarmo. A např. Ta kombinace Spirolacton a finasterit vyjde pořád levnější než androcur. To samé porovnat ceny např neofollin vs estrofem+ oestrogel. By Burešovi ještě zachránila státní kasu ;)

I kdyby se začaly zkoumat další látky, tak jde ta HRT imho pořád udržet v rozumné ceně.

57 Andrea Andrea | 8. srpna 2016 v 19:43

[55]: Já jen nechci, aby si někdo z holek udělal obrázek, že Andrea nebere Androcur, tak je to asi špatné brát nebo nepotřebné.
Záleží vždy na vašem stavu a zvážení lékaře. Každý potřebuje něco jiného. Prostě nechci žádné blokátory Testosteronu zpochybňovat. Já léky neumím předepisovat a nechci se do té role ani pasovat.

58 Vlaďka Vlaďka | 8. srpna 2016 v 19:53

[57]:Kamarádka bere androcur 100mg. Se mi protočily panenky, jak mi to řekla.

59 Andrea Andrea | 8. srpna 2016 v 20:02

[58]: Různí lékaři, jak jsem si všimla, předepisují různé věci v různém dávkování. Podle mě totiž chybí objektivní měřítko "výkonu medikace". U angíny je to jasné. U TS?
Třeba nějaké měřítko krásy? Nebo "hloubky" nebo rychlosti feminizace?  Nebo čeho. Měřítko prostě neexistuje.Protože je to idividuální podle genů a mnoha dalších věcí.
I cis-ženy jsou velmi různé. Od těch v časopisu až po ty co to mají těžké.
Často nad tím dost přemýšlím, co by bylo objektivní měřítko pro stanovení medikace.

60 TS TS | 8. srpna 2016 v 20:16

[59]: tak měřítko je jednoduché, každá má z hůry naděleno jinak, tak jako kterákoli jiná cis žena. tedy krása nekrása i to je subjektivní.
zda je vnímána okolím jako žena, to je měřítko úspěšnosti, pěkná nebo nehezká, hubená nebo při těle.
ale stejně zastávám názor že nejen vzhled má vliv na to jak nás vnímá okolí, tedy jako ženu, nebo jako muže. ale jasně že vzhled je na prvním místě.

61 Vlaďka Vlaďka | 8. srpna 2016 v 20:19

[59]: To asi určit nejde, každá jsme jiná. Přece jen - přetvářet mužské tělo na ženské, není to samé, jako snížit teplotu.

62 TS TS | 8. srpna 2016 v 20:25

[58]: budeš se možná divit ale Androcur 100mg není předepisovaný zase tak výjimečně.
znám pár holek co to berou nebo braly.
mě ho většinou sestra předepisuje taky, bůh ví proč, tedy tuším, kdysi koukala co mi předepsal gynekolog a nějak se překoukla a ze 100 tablet androcuru bylo 100mg androcur, takže 50mg mi někdy napíše jen automaticky když nekouká do PC.
ale samo že ho půlím / naštěstí jsou to podlouhlé tablety dělané k půlení/, mě stačí účinky padesátky, po stovce bych asi ani nemusela na SRS.

63 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 8. srpna 2016 v 20:46

[58]: tak takhle přez net se ordinovat nedá ;) . Ale zase mě to posiluje v názoru, že u nás s estrogeny šetří, naopak androcur předepisují jako lentilky. Zajímavé že nejsou líní googlit tak dlouho, najít jednu práci, jde estrogen vychází rizikově a "straší" sní zatímco ty hororové scénáře z reklamy na androcur včetně těch, že 100mg je potvrzená smrtelná dávka (teda u lidí co to stejně měli za pár) je nechávají v klidu.

64 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 20:55

[61]: u kluků by to taky nešlo, kdyby jim podívali prášky - undestor a kdyby po injekcích nechodili na hladiny až k 70nmol/l testosteronu a měli jen mužské meze...
jenže u nich tu dávku našli, jaktaž...někdy to není ideální na tom nebidu, co se u nás dává. Ale ujde to.

U holek nenašli, protože není požadavek. ženy nechtějí vypadat jako ženy, i když tak vypadá každá cisžena jako žena.

65 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 8. srpna 2016 v 21:07

[59]:[60]: trochu zeširoka. TS se většinou defdefinuve smyslu "touha žít a být přijímán jako člen požadované pohlaví."

Pak by se dal cíl HRT zjednodušit na to "mít passing"

Passing se sice nedá měřit jednoduše jako hmotnost, úplně subjektivní veličina to taky není.

Pokud budete mít unisex oblečení a cizí člověk vás osloví pane nebo sice požívá F rod, ale vejrá na vás jak péro z gauče, tak ho prostě nemáte. A bohužel tady jsou případy holek, co jsou dlouho na HRT a pořád to mají špatné

A navíc se dá zbírat spousta "tvrdých" dat. Velikost prsou se dá objektivně měřit. Tvar víceméně taky. Dá se porovnat rozměry pás, boky... Před a po. Dá se měřit podkožní tuk...

66 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 21:15

[51]: tramvaj je limitována kolejema, kdežto autem se dostaneš téměř všude

tak asi takto lze vnímat to kam až je možné zajít v léčbě změny pohlaví

zdravotníci jedou jen po těch vyjetých kolejích, a přestoupit a přistoupit na jiné možnosti nehodlají, protože by si třeba museli přiznat že to jde i lépe nebo jinak, ale to jim asi to medicínské ego nedovolí použít také tu silnici místo vyjetých kolejí

A pak tady máme ty rozporuplné různorodé výsledky hrt a srs operací (velmi špatné až velmi dobré) u transgender žen, a následkem tohoto jevu dochází k naštvanosti a hněvu na tu zdravotnickou pomoc transgender ženám

67 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 21:18

[52]: A proč se k tomuto Andrea uchýlila?
Nedůvěřuje českým zdravotníkům odborníkum přes změnu pohlaví?

68 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 21:28

[65]: ano, pokud budu vypadat a procházet dostatečně feminně jako anatomické ženy i bez androcuru a bez estrofemu, tak samozřejmě žádné HRT bych k životu nikdy nepotřebovala

69 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 21:34

[65]: ona by se dala také vyhodnocovat feminita obličeje,

stačí nějaké nezávislé vyhodnocování obličejů transgender žen, aby to vždy vyhodnotila nezávisle na sobě skupina náhodných dospělých, dětí, vizážistů, plastických chirurgů a cikánů,  a bude jasno jak je na tom transgender žena se svým ciferníkem

70 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 22:25

[69]: jedině nezávislých, hlavně ne lékaře spojené s léčbou.

Věřím, že to myslí dobře a ani si neuvědomují svůj omyl, když ženě, které vypadá jako muž říkají :"nemějte strach, jako žena vypadáte"

Věřím, že o tom neví, že ne...ale jen tím jak viděli plno neodpovídajících obličejů identitě, tak ztratili základní lidskou dovednous, která se u lidí vyvíjala  miliony let...rozpoznání pohlaví obličeje, zvládne to i malé dítě ve třech letech.

71 Vlaďka Vlaďka | 8. srpna 2016 v 22:43

[69]:Proč zrovna cikáni? :-)

72 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 8. srpna 2016 v 22:50

[69]:[70]: Bylo myšleno, že jdou získat poměrně dobré data jednoduše a levně s pomocí krejčovského metru. Něco co jde objektivně porovnat.

Obličej pořád strojově vyhodnotit nejde. Na mě vylítne TGCZ se skenováním atd... Bylo by to hezké, ale složité.

Jednoduchou verzi si můžete udělat tak že pověsíte deset fotek na Facebooku a necháte lidí vyhodnotit ts/cis. Kdyby si s tím někdo vyhrál, tak by tak šel dělat i serióznější výzkum.

73 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 23:17

[71]: Ti to dají dobře najevo :)) Narozdíl od ostatních, kteří sice vidí, ale mlčí, tak ti mluví :)) A je to dobře.

Ale pak se diví sexuoložka na sezení a říká:" jo romové to vidí na některých i několik let po změně pohlaví"

vtipný, tak tak změna nedopadla evidentně dobře, když to vidí. Místo, aby ji to teda praštilo přes nos a něco s tím dělala, tak bude dělat udivenou.

74 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 23:18

[72]: Fotky beru s rezervou :))

Nejlepší by bylo chodit v mužským , ideálně ejště vlasy na ježka - passing u 10lidí, jasně ženský obličej...

neberu oslovení, to by bylo blbý jasně. Ale lidi by pak musel přepínat :) Tak kdo to dá? :D

75 Transgendercz Transgendercz | 8. srpna 2016 v 23:28

[71]: totiž u nich je pravděpodobnost, že to budou řešit hlasitěji :) ostatní třeba řeší, ale tišeji, toto slyším taky...ale otatní trans toto ignorují a nevnímají okolí, ale prostě hlasitou diskuzi cikánu nejde přeslechnout.

Mám s nima tři zážitky.
Po prvé se hádala holka s cikánem, že jsem holka a on, že kluk...tak pak na mě: " paní, že jste holka" a já jen "jo" a ona mu nadala do blbců...

po druhé to bylo mnohem horší, trapnější, cikánky teda tvrdili, že jsem holka a chlap zase, že chlap...
no a pak jsem odcházela a procházela blíže a on na hlas na celou hospodu: L novidíte!! je to chlap!!!

Po třetí v lékarně  cikán na durhýho :" podívej se, ta vypadá dobře" vysmátě...

no aspon řekl, že vypadám dobře, to mi nahání hrůzu s jakým vzhledem se ostatní tran pohybují po světě...

76 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 23:41

[75]: Ještě dodám - že některé TS mi říkali, že toto je super ! takový zkušenositi, že je to pokrok..že jsem již daleko!

Ano je super být mezipohlavní osoba, o které si lidi šuškají na ulici, to je šíleně super...s vyhlídkou že s naším zdravotnictvím to tak budu prožívat celý život a komu z těchto situací nehrábne, tak musí být prostě chodicí troska bez emocí, robot bez citu, bez vnímaní okolí.

Zdravému člověku z toho to mezipohlavního stavu, být mezi pohlavní hybrid..z toho prostě normálnímu člověku hrábne úplně.

77 Vlaďka Vlaďka | 9. srpna 2016 v 0:04

[73]:

[75]: Aha, to jsem netušila. No já před týdnem (zase v té Praze) šla městem a procházela jsem zrovna rozkopaným chodníkem, který opravovalo asi 6 cikánů. Když jsem si pak v obchodě nakoupila, šla tou stejnou ulicí zpátky. Projeli mě očima a makali dál. Žádný smích, pokřikování, nebo debata mezi sebou, prostě nic. Takže to se mnou asi tak zlé nebude :-)

78 Šárka Šárka | 9. srpna 2016 v 0:13

a nejenom děti a cikáni jsou v mnohem více vnímaví a dokáží rozpoznat ženský a mužský ciferník, třeba i pod nánosem makeupu, malovátek a s dlouhými vlasy, ale mám vypozorováno, že transgender ženu dobře rozpoznávají vyhodnocují také vietnamci a další asiaté kteří zde v česku jsou

ono s velkou hlavou, s divným androgynním obličejem, a s podivně neforemnou mohutnou neženskou postavou jen těžko někoho oklamete a naopak přesvědčíte že jste anatomická žena a ne transka, pak stačí už jen promluvit, aby se vám podívali na ohryzek nebo na jizvu po ohryzku a je JASNO :-)

79 TS TS | 9. srpna 2016 v 0:14

[77]: já myslím že nebude neboj, nenech se zdeptat.

80 Šárka Šárka | 9. srpna 2016 v 0:19

[77]: zkus si stoupnout mezi cikány na pracáku a vydrž mezi nimi alespon hodinu, a pak se s námi poděl o to jak to bylo v pohodě, a nebo rovnou jdi pracovat mezi cikány, jak dlouho tam mezi nimi vydžíš pracovat jako žena, a za jak dlouho odhalí že jsi transsexuál

81 TS TS | 9. srpna 2016 v 0:32

[74]: myslíš že všechny chodíme 24 hodin v šatech, máš divnou představu.

já jezdím denně na nákupy pro firmu, v pracovním, normální pánské volné rifle, tričko a mikina v khaki barvě a šátek ala pirát. myslím že jsem už potkala víc lidí než deset, a zatím jsem byla jen slečna, mladá paní a paní.  

na ježka se kvůli tobě stříhat fakt nebudu, leda že začneš první.

pořád se nesnaž strašit holky jak všechny dopadnou blbě, není to pravda.

já vím, pohádky. na noc se to může ne.

82 Transgendercz Transgendercz | 9. srpna 2016 v 0:39

[78]: Ano přesně tak, ve vietnamské restauraci . Vietnamec mi přinesl , co si na stůl...nevím už co, ale trvalo mu pokládání tak  1minutu a během toho 1000krát kouknul na to co pokládal a na můj ciferník, byl z něj vietmančík pěkně zmatený...

83 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 9. srpna 2016 v 0:42

[73]: tak dneska jdou videa ;)
Vyhodnocení na živo je nejlepší, zas kdyby si chtěla dělat nějaký pokus, tak to dneska prostě musíš dělat on-line. Protože s živímy figuranty to nejde zvládnout v reálném čase technicky, organizačně ani finančně.

84 Transgendercz Transgendercz | Web | 9. srpna 2016 v 0:44

[80]: ještě jsem si vzpomněla na historku jednu.

Jedna trans - vykládala, jak má passing, že to na ní nikdy nevidí.

A pak na jednou na fb vytočený status : " vietnamčík s prasečím rypáčkem říká:" to byl chlap a a nebo ženská?"...diskuze pod tím ji všichni uklidnovali, že si z toho nemá nic dělat :))

Místo , aby mu děkovala, že má zpětnou vazbu na vzhled, tak naštvaná, že ji někdo vzal iluze o ženském vzhledu.

85 Transgendercz Transgendercz | Web | 9. srpna 2016 v 0:55

[83]: Ono by stačilo, kdyby trans nepřeháněli a vyhodnocovaly jejich passing reálně, to by pak nebyly ty pokusy nijak náročný.

Ale při tom přehánění by se k nim musela přiřadit osoba, která nemá růžový brýle a reálně by vyhodnocovala reakce okolí.

86 Šárka Šárka | 9. srpna 2016 v 1:19

[84]: darmo radit, oni ti MtF sami moc dobře vědí jak je jejich vizuál dobře outuje a prozrazuje, jen si to za boha nechtějí přiznat :-)

to je celá ta jejich filosofie o přeměně z muže na ženu :-)

pro ně je procházení s takovouto filosofí pak jednoduché jako facka :-)

tak říkám si to pořád, proč já také nejsem tak primitivně jednoduchá...

Asi by měli zdravotníci upravovat i mozek transgender ženám při změně pohlaví, aby dosáhli toho optimálního stavu jednoduchosti

... jak já bych pak musela být spokojená s výsledkem přeměny, s výsledkem operace, s hlasem, s procházením...
jak já bych si užívala jen ty dámské hadry

a hned by mi bylo dobře, to bych byla spokojený člověk :-)

87 Andrea Andrea | 9. srpna 2016 v 9:31

[85]: Vyhodnocení je na každé z nás. Pokud by to byl průzkum/studie, chápu to.
Jinak je to "kádrování" jak ze starých dob.
Můj vzhled je moje věc i spokojenost s ním a nemá mi co kdo valit šrouby do hlavy, že podle něj a jeho dvou přátel vypadám blbě.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama