6m HRT, díl III - Co se děje s psychikou

8. srpna 2016 v 13:44 | Andrea |  Aktuálně
To je další téma, o kterém bych mohla psát asi hodiny a hodiny, ale já ho radši zkrátím na minimum. Zkusím to nějak zkráceně popsat a s laskavým dovolením čtenářů vynechám intimnější témata. Zajedno je to moje soukromí a za druhé to čtou i moji studenti.

Jedna věc, kterou si uvědomuji, je i to, že celkový psychický stav je daný kombinací mnoha faktorů. Nejen že probíhající medikace mění procesy v těle a bůhví co se k tomu děje v samotné chemii v mozkové tkáni, a zároveň člověk žije prostě jinak už jen tím, že opustil identitu, která mu byla cizí. To má na psychiku dopad jednoznačně taky. U mě se k tomu ještě kombinuje můj obvyklý optimismus z toho co je, a co bude, a taky můj probíhající psychoterapeutický výcvik, kde se můžu průběžně "hrabat" ve své psychice a postupně se vyrovnávat s kde čím.

Rozhodně musím říct, že psychoterapie je v tomhle moc fajn věc, alespoň pro mě. Moc a moc mi pomáhá vypořádávat se sama se sebou a s mnoha věcmi z minulosti. I když si moc myslíte, že nic pro vás není problém, přijdete na to, že problémů k řešení je docela hodně.
Popisovat to dál nebudu, jen chci asi říct, že jsem se setkala až tady v diskusích s názorem, že na psychoterapii vám něco někdo "nakuká" a vymyje mozek. Jak vždycky píšu, na psychoterapii pracuje člověk především sám se sebou. Psychoterapeut ho spíše "podepírá" a "drží za ruku" nebo pomáhá "jít". Tak bych to nějak popsala pro laiky.

Obecně jsem se nedostala do žádných výrazných výkyvů nálad, nervové lability nebo něčeho podobného. Nijak se mi ani, subjektivně viděno, nezměnilo přímo vnímání věcí kolem sebe. Dokázala bych ale identifikovat několik změn, které si myslím, že přece jen nastaly.

První věc, kterou jsem zaznamenala, je intenzivnější prožívání pocitů jako je radost, smutek, starost, klid … prostě všechny pocity jsou pro mě nějak míň povrchní a víc hlubší a barevnější. Nedokážu ale říct, zda je to uvolněním psychiky, tím že už člověk není sám sobě tolik cizí anebo výsledek hormonů. Třeba je to výsledek všeho.

Druhá věc je vnímání vůní. Už jsem o tom psala, zcela jsem změnila vůně, které mám ráda. Vůně, které jsem milovala dřív, bych si na sebe dnes nevzala snad ani v nouzi. Stejně tak vnímání "přirozených" vůní lidí se mi změnilo dost zásadně. Vnímám v nich mnohem větší počet odstínů, a to jak na ženách, tak i na mužích. A to si myslím, že jsem měla docela dobré vnímání i dříve.

Z vnímání se mi ještě podle mě změnilo senzorické vnímání na kůži. Jako by zjemnělo a zpřesnilo se. Nedělala jsem tedy přímo test na rozlišení například dotyků na kůži, což se dělá tak, že se testuje jak daleko mohou být dva dotyky, aby se vám pocitově neslili v jeden.
Nicméně jako by se zvýšila citlivost. Může to být jen subjektivní pocit anebo to může souviset s tím, že povrch těla dostane po Estradiolu jemnější strukturu, jak některé holky uvádějí. A mně se to zdá subjektivně taky.

Co se týká jídla, mám víc ráda sladké věci a velmi obtížně jim odolávám. To se k psychice váže určitě taky. Dobrý zákusek je prostě neodolatelný, čokoláda taky a dobrý smetanový Whisky-cream začíná být chutnější než Absint. To už je co říct. No a zmrzliny jsem už snědla asi víc, než za celý předchozí život. To asi dobře nebude.

Jinak mám pocit, že drobné návraty myšlení - "Nebylo mi lépe dřív?" - jsou čím dál méně časté a kratší a už netrvají víc než pár desítek minut, třeba jednou za dva týdny. Prostě nějak už zapomínám, jaké to bylo dřív a ani se mi po tom nestýská. Když dnes potkám muže na ulici, neumím se s ním nijak identifikovat a neumím si to ani nijak představit.

Občas to trochu "násilně" zkusím, ale je mi, jako bych si byla okamžitě tak cizí, že z toho pocitu radši rychle "vypadnu" zase ven. Nicméně je pro mě samotnou zatím dost vnitřně divné, že člověk žije v nějaké identitě, a když z ní "vypadne", tak si to nějak nejenže už neumí představit ale ani pochopit.
Ještě zvláštnější mě připadá, jako by se "mozek" snažil naprosto selektivně vymazat související vzpomínky a pocity. Nějak asi začínám chápat, jak může nějaká holka napsat - "… nebyla jsem muž, nepamatuji si to … ". Ne že by si to asi ve skutečnosti nepamatovala, ale je to pro ni jakoby z jiného světa a jakoby už ani nevěří, že mohla tak žít.

Na druhou stranu, to co jsem dělala ráda, co vnímáme jako mužské práce a tak, mi nijak nevadí a dělám je pořád a většinou i ráda. Možná se do nich ale méně hrnu. Nicméně když jsem psala svůj článek o vzorech a rodině, zaznamenala jsem na něj i reakci na jiné diskusi, kde někdo napsal něco ve smyslu - "… nechápu, proč chce být žena, když se pořád chová jako muž, podle toho co píše …".
Chápu, že některé věci ženy nedělají a některé jiné nedělají muži. Proč to tak ale je, je otázka. Nezdá se mi, že by nám to bylo vrozeno. Spíše to vnímám jako konvenci a výchovu.

Já už asi těžko změním to, co umím a tak to míním i dál využívat. Prostě police si vrtám dál a různé opravy dělám taky. Kupodivu ženské hormony nevedly ani k horším řidičským schopnostem a ani si v případě složité situace nezakrývám oči a neječím. To se nezměnilo. Myslím si ale, že většina žen to nedělá taky.

Ještě je jedna zajímavá věc. Když jsem musela používat do konce prázdnin v práci mužský rod, měla jsem problémy s přeříkáváním. Teď už měsíc nejsem ani v práci ale občas se přeřeknu stejně. No a pak jsem zjistila, že v řeči si musím zvykat i na související konstrukce.
Když třeba jdeme někam s přítelkyní, všimla jsem si, že používám tvar "my oba jdeme", což muži používají, i když jdou s ženou. No a tak se musím naučit i správnější obecné konstrukce vět "… obě někam jdeme …". Na to musím trochu myslet, ale učím se.

Poslední co mi dělá v psychice pěkný "bordel" je hlas. Prostě měsíc pryč a vůbec jsem neměla čas začít trénovat hlas. Děsně mě to mrzí, a bude to muset jít za "pochodu" ve škole. To jsem zvědavá, zda to vůbec půjde. Mám totiž přesně ten problém, jako většina holek v tomhle stádiu. Promluvím a lidi vykulí oči. Musím s tím něco dělat a najít čas.

Takže když to nějak zkusím uzavřít, mám pocit, že v psychice se toho až tak moc nezměnilo i změnilo, podle toho jak se na to člověk dívá.
Nicméně jsem asi klidnější a jedna věc na závěr, jsem mnohem méně soupeřivější než dřív. Dřív jsem měla tuto vlastnost velmi výraznou. Dneska je mi to dost jedno. A tohle podle všech studií ovlivňuje testosteron dost výrazně, takže jak vidíte, přece jen něco.

Andrea
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anita angelb anita angelb | 8. srpna 2016 v 14:19 | Reagovat

mila andrejko
ja mam rada sladky od mala
ne od 15 let nebo vlyvem ceho
neumim vrtat mela 5 z tech
nickych. muzske prace mi
nesli vse se rozbijelo..
muzes mi rict co jsem
pak??? normalne me to
ubiji kdyz to ctu..co pises.
ano jsou holky co umi
i to..co treba tva mama
andrejko umi opravovat
kamiony?
vis kam tym mirim..?
vim ze hormony umi
ale za jsem upovidana
i bez nej tak jsem co?
muzes me zbavit
pochybnosti ..
ja to nemuzu ..verit
na 111 PRO.
ano verim v psychoanalyzu
no proc proc treba prof
weisse zajima treba
semeno..
ja takova nejsem a nebyla.
pomoc.!!

2 Andrea Andrea | 8. srpna 2016 v 15:23 | Reagovat

[1]: Moje máma kamióny opravovat neuměla. Naučila mě ale desítky jiných věcí, který ženy dělají.
Pro mě je jedno jestli ti nešly mužské práce nebo co všechno.
Každý člověk je nějak důležitý a já bych se neodvážila pochybovat o tom, že ty taky.
Asi, tak jako každý z nás, ani nevíš čím třeba dáváš ostatním nějaký příklad, čím je inspiruješ nebo k čemu je vedeš v jejich úvahách. Nevíš to a tak se nepodceňuj. Není proč.
Člověk není cennější tím, že přivrtá police nebo vypočítá rovnice. Člověk je cenný tím, že umí být především člověkem a dokáže tak žít.

3 anita angelb anita angelb | 8. srpna 2016 v 15:43 | Reagovat

dekuju andrejko ze si se
jako jedina k tomu otevrene
vyjadrila jelikoz jak slysim
ze tady samy sroubarny
svareni a pod chytam z
toho depku:( ..
dekuju andrejko.moc..pochazim
z venkova kde je vice takove
zadeleni..
ja neumela a neumim
opravit kolo vuz nebo
byla tercem posmechu
vyhazovy z prace ze jsem
to "lehke" nezvladala.
navic jsem vice mene
lehce nachylna na odreniny
a opuchy a pod..
na nohou a tak ..
naucila jsem se windows
pc a rebootovat starej pc
a  pouzivat iphone s pc.
a jsem EN native speaker
co mi zachranilo zivot
v londyne..
tady nejsou zadne ponuky
pro ztp mtf 2 nasobna
ignorace. jak rika ma
nej kamaradka stejne vedi
at si zvykaj a nemela bych
se nechat od..tolik..
dekuju andrejko
MINOR ANITA MAJOR
ANGELB..®

4 anita angelb anita angelb | 8. srpna 2016 v 15:50 | Reagovat

MILA ANDREJKO SI PRVNI
CLOVICEK  CO MI ULEVIL
REKL TAK K VECI. SKUTECNE
SI TO VAZIM a dekuju.

mimo misu: umel tvuj tata
uplest svetriky????;)
radio motol by anita
angelb  #2013-2015

5 Andrea Andrea | 8. srpna 2016 v 15:59 | Reagovat

[4]: Můj táta uměl mnoho věcí ale jednu výjmečně dobře.
Nikdy se nevzdával, nikdy!
I když měl třeba rakovinu a téměř 70 let a vzali mu celý žaludek, stejně chtěl projet Route 66.
A tak, jen co do něj nalili poslední dávku chemoterapie, sedl na kolo, rok trénoval a pak projel Spojené státy napříč na kole. Pak o něm natočily i dokument.
Tohle uměl nejvíc, smát se a nevzdávat i po krk ve sr.č.kách.

6 anita angelb anita angelb | 8. srpna 2016 v 16:12 | Reagovat

[Smazaný komentář]jeeej andrejko dekuju

za info o tatovi. fakt pozitivni
silaaa .vzdyt i ja proto fotim
a dusi me bagatelizovani
ze mam byt + a nekopat.
jenomze kdyz se ti stane ze
zisti ze ..zacnes citit ze..
mas skveleho tatu andrejko
pozdravuji ho ..
to jsem potrebovala vedet..
dekuji...

7 Vlaďka Vlaďka | 8. srpna 2016 v 16:40 | Reagovat

No když se tak na to podívám, tak jsem na sobě zatím postřehla jen jednu změnu a to zvýšenou citlivost. Víc mě dojímají pěkné písničky, nebo pasáže ve filmech. To je asi vše. Co se týče prací - já nikdy nebyla ten typ, co umí spravit poličku, vždycky jsem byla zaměřená spíš umělecky (skládání hudby, malování, filmování atd.), takže tam to zůstává stejné. S hlasem snad problém nemám, před pár dny jsem byla v Praze v různých obchodech a když jsem na usměvavé prodavače promluvila, nezměnili výraz ani o píď (zaskočený či strnutý výraz člověk prostě nezamaskuje), takže tam asi fajn, i když se to samozřejmě snažím pořád zlepšovat. Doma si mluvím nahlas samomluvou :-D Takže já asi jen tu citlivost. Na případnou změnu orientace je ještě brzy, to se uvidí časem.

8 Vlaďka Vlaďka | 8. srpna 2016 v 16:42 | Reagovat

[5]:Palec nahoru!

9 anita angelb anita angelb | 8. srpna 2016 v 19:04 | Reagovat

jo s tou prahou to maaaas  [
8]  pravdu tam je klid..
me nekdy sledovala SBS
v ZLICINE a NOVYM SMICHOVE
no to bylo zdani a snad me
vykopla jenom z NH BETRAMKA
jelikoz jsem nebyla roomkey
guest :)

10 anita "sugababe" angelb anita "sugababe" angelb | 8. srpna 2016 v 19:08 | Reagovat

vladiii  me dojimali davnejic
filmy treba TITANIC
KRALOVSTVI NEBESKY
nebo jsem brecela 2007
pri THE FLOOD (8]
beru v potiz a dekuju
ze nejsem sama nemultifuk
cni...;)

11 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 20:09 | Reagovat

Čeho se zdravotníkům s přehledem a jistotou podařilo v mé psychice v při přeměně v mé psychice dosáhnout, tak to je hlavně pocit vzteku na proces proměny a léčby, vztek  na to, tak jak je to zde jednostraně zdravotníky nadřazeně praktikováno a samozřejmě na ty nedostatečné a nepovedené výsledky  té medicínské "léčby".

Psychický stav vzteku a hněvu umějí zdravotníci, při pomoci v procesu změny pohlaví, navodit více než profesionálně a bezkokurenčně.

12 Andrea Andrea | 8. srpna 2016 v 20:14 | Reagovat

[11]: To umíme i sami bez zdravotníků a kohokoliv.A ne vždy za všechno může okolí.
Já sama za sebe musím říct, že za většinou mých špatných věcí stály moje špatná rozhodnutí nebo nesmyslná očekávání.
Nevím jak to máš ty.

13 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 20:27 | Reagovat

[3]: ideální je mít možnost žít a hlavně nemuset pracovat jako transgender žena,

nemuset vůbec pracovat mezi těmi normálními cis hetero lidmi, mezi kterými je transgender žena jen výstřední atrakcí, pro posměch, ponižování a k šikaně

14 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 20:43 | Reagovat

[7]: mě dojímají bezmocní a zoufalí chudáci a nebožáci, a je jedno o jaké chudáky se jedná (lidé bez domova, nemocní lidé, zmrzačení lidé, staří bezmocní lidé, hladové děti a další spousta beznadějí postižených lidí) to by člověk plakal v jednom kuse...

dříve jsem toto mnohem méně registrovala a brala na vědomí a snažila jsem se to spíše přehlížet jako že to tady neexistuje

15 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 20:48 | Reagovat

[11]: Taky to tak mám.

Přišla jsem za lékařkou s jasným požadavkem - jsem holka a potřebuji tak vypadat.

A reakce: " hormony s tělem nic neudělají, před hormony je roční real life test! " (a blesklo mi hlavou, to nebude dobrý když vypadám jako chlap, tu to asi nepůjde)
Taky dodala:" že už jste jemná tedka"

Tak paráda... no šla jsem pryč, jen  v Brně je dotažena do extrému  - adaptace na mužské tělo - dělej šaška lidem, dkyž vxpadáš jako muž - tedka toto popisuje Tores Gorgeous na svém fb, že toto chtěli po ní podstoupit šla do toho...

V jiných častech republiky RLT neaplikují před hormony( dříve tak 10let zpátky ano, to byly vždycky divadla na skupinovch sezení, jak holky vykládali , že sjou v tom pseudoRLT a nebyly samozřejmě, jen to hráli, aby dostali hormony)

No v praze dělají taky adaptaci na mužské tělo, jen dají hormony a je jedno, jak tělo reaguje. Hlavně operace!!!

Takže shrnuto - můžu nadávat dost, přišla jsem s jasným problémem a chtěla ho řešit, pokud lékařství nechce pomáhat, tak nemají teda "léčit" transsexualitu.

16 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 20:56 | Reagovat

[12]: co jsou nesmyslná očekávání?
Pokud zde spousta pomatených MtF šíří pohádky a mýty o HRT a SRS operacích, a navíc to přiživují také i zdravotníci, to že např. operace změny pohlaví vedou vždy ke spokojenosti, nebo že při HRT se budete dostatečně feminizovat k plné spokojenosti, že hlas se dá změnit, přestože se změnit téměř a nebo vůbec nedá.
A potom všem zjistíte že nic z toho se vás netýká, tak na koho pak má mít transgender žena vztek a zlost, po absolvování takovéto nedostatečné a neučinné přestože velmi těžké, náročné a vyčerpávající léčby?

17 Andrea Andrea | 8. srpna 2016 v 21:13 | Reagovat

[16]: Já jsem, a mluvím opravdu jen za sebe, žádné hromady pohádek v diskusích na svém blogu nečetla.
Zato čtu ve svých diskusích 3 lidi pořád dokola, jak to nejde.
To je můj aktuální obrázek.

18 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 21:21 | Reagovat

[17]: Osvěta musí být a efekt to má.

Víš 200let endo Weiss měl stejnou přednášku a vždycky vtipkoval - "chodí za mnou pacientky po roce, že nejsou spokojené a chtějí větší dávku a jen jim říká to nepmáhá"...

Tedka na něj byly za poslední dobu dost tlaky - a musel změnit přednášku , aby nahnal hrůzy z injekcí.

Takže efekt to má - tedka jen najít jinýho endonrikonologa, kterej by chtěl se více zabývat fungování hormonů a ne pouze blokovat testosteron, jak pronesl jednou "účinek estrogenu je moc složitý, to neřeším, jen blokuji testosteron"
on Weiss není vhodný pro transsexualitu - toto už psali před 10lety na translide.cz

Je potřebe hledat lepší lékaře - a toto má být práce sexuologů, když vedou léčbu

19 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 21:26 | Reagovat

Vždycky jen k injekcím řekl: " je to astaralý a už se to nepoužívá"

To není pravda, právě že lékařství ví, že na větší reakce těla to cce větší dávkování u steroidních hormonů.

A více ne...tedka celý slajd s horory. Takže to na něj musel být pořádný nápor holek, co chtělo injekce.

20 anita angelb anita angelb | 8. srpna 2016 v 21:31 | Reagovat

jedna pohadkarka tady chodi
no andrejka to neni.

sarko ja vim co je to ignorace
lekaru a pod sama jako ztp
jsem zazivala.  tys mela velka
ocekavani a smulu na fuseri..
ano stava se to a casto.
jenomze ty mas dg operaci
a pod a kolik holek cis nemuze
mit sex nebo deti nebo
...proc si se nestezovala
nereklamovala hned..
tohle je vuci tobe nefer a
andrejce triplem
.litujes homlessy.?
jukni do anglie tam umi
.kdo chce dostane pomoc
kdo ne ne.
ses nefer vuci andrejce.
neda se urcit jak to dopadne.
podepsalas papiry a take
dodrzela co se prikazovalo?
jo sarko.ja lip vim co
lekari umi spackat no
dekuju tem co me zachranili
5 pred 11 a vse nekriticky
verit lekarum? mas svou
hlavu sarko?
mas..tak....
damy a panove ukoncete nastup
a vystup dvere se zaviraji.
pristi stanice : motol.
®2016 mind the gap
when the door close please.

21 anita angelb anita angelb | 8. srpna 2016 v 21:36 | Reagovat

sarko nezlob me ja sama
vim co je to sikana a pod.
ty muzes napsat do
bruselu ze te nutil treba
stat:) nebo volat policii.
no co kdybych rekla ja
tak..dobrou andrejko
celkem jsem na tebe
zapomenla. paaa.

22 Transgendercz Transgendercz | 8. srpna 2016 v 21:36 | Reagovat

[20]: Největší pohádkářka je ta, která měla passing za měsíc na hormonech :) To si přečíst holka, která řeší, jestli do toho jít  anebo ne..tak si myslí, že je to procházka růžovým sadem všechno a pak narazí na tvrdou realitu.

Na tuto pohádkářku naběhla i transpolicie od Terezky a spol. To co předvedla bylo už přehnaný hodně totiž.

23 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 21:39 | Reagovat

[17]: já neměla (když jsem podstupovala změnu z muže na ženu) bohužel ani ty tři varující lidi, kteří by mě před podstoupením změny pohlaví, obzvláště zde v Česku, dostatečně varovali,

všichni čekali na to, až se v tom sama pořádně vykoupu

24 Andrea Andrea | 8. srpna 2016 v 21:41 | Reagovat

[15]: Jen pro upřesnění. To co prožívá Tores i třeba jiné holky je prostě děs.
Já prostě chodím k Hance Fifkové a její přístup, mě osobně, dosud vyhovuje. Takže moje vyjádření je dáno zkušeností s ní.
Těžko bych mohla psát o jiných lidech a lékařích. Neznám je.
A věřím Tores, i dalším co píšete že jste narazili na ty špatné lidi, že to tak je.
Tohle je prostě můj blog o mě a lékařích kam chodím já. Nemůžu psát za jiné lidi.

25 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 21:45 | Reagovat

[18]: i sexuologové jsou zodpovědní za výsledky HRT a za výsledky SRS operací, pokud na to nemají dostatečně zkušené "kámoše"  lékaře nemají takovéto lékaře předhazovat transgender ženám, a nebo mají doporučovat takové lékaře přes HRT a SRS operace, kteří dokáží transgender ženám skutečně pomáhat

26 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 21:51 | Reagovat

[24]: Tak samozřejmě u ní je terapie taky známá - říkat, že musí na sobě holka "pracovat"

Si mi jedna od ní stěžovala, že se jí nelíbilo, že nosí unisex.

Jiná zase si stěžovala, že vypadá jako muž a ona neustále na ní, že vypadá jako žena...

Prostě jsou holky, které potřebují fyzcknou změnu a ne sezení u sexuoložky a nucení s prací s mužským tělem, chválení mužského těla a pod.

27 anita angelb anita angelb | 8. srpna 2016 v 21:58 | Reagovat

[24]: skutecne andrejko??
to me tesi. hanka ma stejne
svou a ty co berete nacerno
se nedivte.. ano transpolicie
narazila do zdi:) mne.:)
ja mam za sebou 2 operace
ziju a nedelam ruzovou
ani cernou ( no sranda
to neni. to rikam obou
stranam.andrejka ma
dobrou lekarku a vi
a naivni neni***

** skus uhadnout co se
tady celou dobu skousim
naznacit..

28 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 21:59 | Reagovat

[20]: ale řekni mi Anito důvod, proč bych měla mlčet a nechat si to líbit, to že vůbec nejsem spokojená s výsledkem SRS operace, s nedostatečnou HRT feminizaci, se ztrátou sexuality, s nemožnosti mluvit ženským hlasem ??? ?

Proč to mám tutlat a tajit, jako že se toto transgender ženám neděje?

29 Andrea Andrea | 8. srpna 2016 v 22:01 | Reagovat

[26]: Mohu jen zopakovat totéž co jsem napsala. Mě její přístup vyhovuje. Prostě píšu za sebe.
A co se týká psychoanalytiků, píšu ze své zkušenosti s těmi co znám já. A ano, znám i takové, co mě vyděsili. Stejně jako třeba jedna endokrinoložka v Brně a podobně. Člověk potká různé lidi.

30 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 22:04 | Reagovat

[29]: Vyhovuje, ale někdy jde o životy expres.cz/znamy-michaly-s-vrazedkyne-z-tesca-expres-fgx-/zpravy.aspx?c=A160802_194829_dx-zpravy_khor

Expres kontaktoval lékařku, která podle Davida Michalu léčila, a jejíž jméno nebudeme uvádět. „Jsem vázána lékařským tajemstvím a mlčenlivostí, takže se bohužel nemohu nijak vyjádřit,“ reagovala doktorka.

Náhání mi to mráz po zádech, co se na těch terapiích děje.

31 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 22:05 | Reagovat

[24]: doktorka Fifková vyhovuje tobě, zatím...

mě také vyhovovala do jisté doby, ale pak mě plně přestala vyhovovat

32 anita angelb anita angelb | 8. srpna 2016 v 22:11 | Reagovat

kralovno sarko :) jdes na to
ze spatnyho konce. krikem
mozna pomuzes no docasne
protoze  bubnovanim mila
sarko vse stane monotonnim
rekni to jinak + a - .
verim ze mluvis o necem
tabu no PROSIM ZMEN
TAKTIKU.
treba cukr a bic.a uvidis:)
prvni indice : ul u rajske
zahrady : hanka nema
tabuli ani ceduli spis
na zvonecku jmeno a titul.

33 anita angelb anita angelb | 8. srpna 2016 v 22:24 | Reagovat

nespletlelas se TVSCZ[30]:
nemela s na mysli michala
davida. ?:) nerikej von je
jako taky TS? ty vole:)))?

34 Transgendercz Transgendercz | Web | 8. srpna 2016 v 23:13 | Reagovat

[33]:jo to mě nenapadlo..."David Michalů" dobrej neutrál :D

35 Šárka Šárka | 8. srpna 2016 v 23:33 | Reagovat

[32]: nejsem královna, jsem POŠKOZENÁ transgender žena chirurgickou SRS operací změny pohlaví, která kdyby nebyla podmínkou pro uznání identity tak na takovou riskantní, nejistou a těžkou operaci nejdu, a to je třeba především pochopit, a díky tomu teď nemohu žít sexuálním životem ani jako žena, ale ani jako pre-op transgender žena

a žádné VÝMLUVY a plky zdravotníků a některých transgender žen (proč musím být poškozená a smířit se s tím) neberu, a opravdu mě jakékoliv podobné názory vůbec nezajímají

Kdo tady především potřebuje reformovat, změnit přístup a postupy v pomoci transgender ženám jsou naši slavní čeští sexuologové.

36 Transgendercz Transgendercz | Web | 9. srpna 2016 v 10:44 | Reagovat

Ale zajímalo by mě, co se na těch sezení u sexuologů/psychoterapeutů řeší?

Pro mě je to velkou záhadou a pak taky nechápu proč gender dysforie spadá pod psychiatrii/sexuologii, když je to fyzický problém.

jediný, co na mě sexuologové zkusili, mi vykládat, že vypadám jako žena a že se nemám bát. Takový řeči jsem utla, to nemám zapotřebí poslouchat. Stejně tak, když jsem chtěla rozebírat rizika  o SRS, tak je bagatelizoval a dělal, že je to v pohodě..

37 Vlaďka Vlaďka | 9. srpna 2016 v 16:04 | Reagovat

Už jsem to načala na předešlé diskuzi, tak se potřebuji zeptat. Sestřička, co mi píchá Neofollin se zalekla, když jsem jí řekla, že ty injekce jsou dlouhodobé. Ona čekala, že půjde jen o pár dávek a konec. Doktorka si prý stříkačky a jehly kupuje ze svého, nijak to nevykazuje. Myslela jsem si, že to vyřeším, když navrhnu, že si stříkačky i jehly budu kupovat sama a nosit spolu s krabičkou. Jenže ona začala couvat celkově i ohledně té procedury píchání, že to pojišťovna nijak nehradí a že lidi normálně za injekci platí a tak. To vážně spolu nijak nesouvisí? Vždyť přece já jsem jejich pacient a to je součást mojí léčby, na kterou jsem jim dala papír přímo od sexuologa. Jak to tedy je? :-(

38 anita angelb anita angelb | 9. srpna 2016 v 19:36 | Reagovat

cauko holky:

sarko jestli si "poskozena"
proc se neobratis na urad
na kontrolu lekaru nebo
nezadas ID? mozna by
museli..
andrejko: treba v meste
odpada RLT kdyz ses sama
kilometry od..spis tezke rict
doma??

39 Andrea Andrea | 9. srpna 2016 v 20:15 | Reagovat

[38]: Doma? Ani ne, možná rodičům, to je složitější. Jinak ne. Vnímám to ale tak, že to člověk říct musí.
Někdy je to asi složitější s partnerem a četla jsem hodně případů, kdy to bylo v tomto případě fakt kruté.

40 Transgendercz Transgendercz | Web | 9. srpna 2016 v 21:45 | Reagovat

[37]: Změnit obvodáka, fakt píchat blbou inejci do svalu není problém...
když jsem se bála píchat sama, tak mi to píchli pomalu všude, kde jsem si řekla...i když jsem třeba šla kolem porodnice a řekla si o píchnutí neofollinu :))
a vždyt měsíčně za tebe něco mají :)) nevím kolik je to tedka :) to by jim mohlo stačit za to píchnutí 4krát za měsíc :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama