6m HRT, díl V – Lékaři a moje pocity

13. srpna 2016 v 23:40 | Andrea |  Aktuálně
Na úvod hezké motto, co mě moc zaujalo, začala jsem ho mít moc ráda a taky mám nějak pocit, že se vztahuje právě k tomuto, předposlednímu, dílu:

"Velcí lidé diskutují o idejích, průměrní lidé diskutují o událostech, malí lidé diskutují o jiných lidech. A malých lidí, kteří přemýšlejí jen o životech druhých, je bohužel hodně."

Takže toto je asi předposlední, v čem bych chtěla shrnout své krátké zkušenosti. Nevím, jestli budou relevantní, ale tak to vidím zatím já. Nicméně jsem zatím měla možná prostě jen štěstí.

První věc je asi to, že jsem na první návštěvu u sexuologa dost dlouho čekala. Jenže to nebyl nějaký záměr nebo schválnost, ale spíše záleží na tom, ke komu chcete. Ti co mají "dobré jméno", mají prostě pacientů hodně a tak si logicky počkáte. Mohla jsem asi zvolit různě, ale rozhodla jsem se pro Hanku Fifkovou, nějak intuitivně a asi po tom co jsem četla. Uvažovala jsem tehdy ještě i o panu Weisovi, ale pak jsem se rozhodla jinak.

Rovnou říkám, že asi mě některé diskutující zase "ukamenují", ale já jsem spokojená a mám pocit, že si nemám na co stěžovat. Pokud mám, tak o tom nevím, co bych měla ještě chtít. Prostě jsem spokojená.
Můžu i říct, že pokud jsem s něčím přišla sama a mělo to logiku a nebyl to nějaký úlet, vybočující z chápání medicíny nebo terapie, paní doktorka to se mnou rozebrala odborně a snažila se mi pomoci radou či jinak. Vzhledem k tomuto faktu si opravdu nemám na co stěžovat.
Chápu ale, že kdybych přišla třeba s tím, že chci denně 20 mg Estrofemu, asi bych podporu nedostala a asi správně že nedostala.
Mám jen pocit, že asi nemá ráda, když chodím pozdě (ale chápu to, kdo to má rád). To je u mě ale bohužel standard a tak se nějak zatím snažím.

Na druhou stranu jsem od jiných holek četla tolik špatných zážitků u jiných psychologů a sexuologů, že asi mám opravdu štěstí na lidi. Sama dokonce musím přiznat, že jsem se setkala třeba i s jiným psychologem, který mi sebejistě tvrdil, že TS je o sexu a šmytec. Úplně mě ten člověk vyděsil a přemýšlela jsem, jak mohl vůbec vystudovat.

Potkala jsem se třeba i s dalším člověkem, který je psychiatr, ale pak v podstatě korektně přiznal, že o tomhle neví nic. Takže je fakt, že záleží na tom, na koho "narazíte". No a taky nezapomeňte na to, že zrovna v psycho-oborech si musíte s daným lékařem i "sednout". Jinak je to trochu nebo hodně špatně. No a ne každý každému vyhovuje.

Na vyšetření na interně nebo endokrinologii si taktéž stěžovat nemůžu. Chovali se ke mně slušně, v obojím případě jako k paní Andrey, i když jsem ještě ani nebyla na HRT. V obojím případě jsem se cítila normálně a neměla jsem pocit, že mi něco někdo předhazuje, nebo se na mě nějak divně dívá, nebo něco podobného.Jo, ale sahali mi na prsa a uznejte, to my holky nemáme rády, ale jinak dobrý .

Endokrinolog Weis byl fajn a dalo se s ním docela diskutovat z odborného hlediska, bylo to fajn, jen opět málo času. Nicméně bych řekla, že mi to zatím vyhovuje.
Zrovna ale z oboru endokrinologie můžu říct, že jsem v minulosti potkala klinickou lékařku endokrinoložku, která mě dokázala vyděsit docela hodně. Tedy, nevyděsila by mě asi normálně, ale v době naší schůzky jsem měla nastudováno základní penzum literatury pro endokrinology k atestaci, a ona zcela záměrně zamlčovala a překrucovala fakta. No, a když jsem s ní začala diskutovat a téma rozporovat, úplně se vyděsila, s kým vlastně mluví a dál se moc bavit nechtěla.

Na vyšetření u pana Weise v sexuologickém ústavu jsem byla taky a můžu jen říct, že se ke mně choval formálně, jakoby nesoustředěně a měl minimum času. Pořád mu někdo volal a bylo vidět, že je velmi zaneprázdněný člověk. Nechci tvrdit, že se mě to nějak dotklo, ale měla jsem pocit, že snad nemá žádnou sestru a je na všechno sám. Takže tam mi chyběla trochu klidnější atmosféra a trochu individuální přístup. Nicméně tam jsem byla jen jednou a nevím, zda je to nějaké pravidlo nebo náhoda. Asi toho má fakt moc, což se dá předpokládat.

K psychoanalýze nemám co napsat, protože obor sama studuji a tím pádem probíhá i moje analýza v rámci psychoterapeutického výcviku. Takže co bych si mohla přát, mám kolem sebe několik psychologů a psychiatrů a skvělého školitele pana docenta Kocourka, takže na co si stěžovat. Nemyslete si, že tím něco ušetřím. Škola je dražší, než kdybych si někde psychoanalýzu platila.

V září ještě zajdu na rodinnou terapii do Motola, ale o té psát teď nemám co. Až tam párkrát zajdu, napíšu svoje zkušenosti později.

Obecně, já osobně, jsem se nesetkala s nějakým "nucením", odmítáním, vymýváním hlavy či něčím podobným, o čem některé holky píší. Nikdo mi taky neleje do hlavy růžové zítřky, ale spíše fakta a mezi nimi i rizika. MOžná v mém případě proto, že u mě nemá smysl něco barvit na růžovo nebo "popularizovat".
Netvrdím, že se ty špatné věci jinde a jiným nedějí, jen říkám, že mně se to nestalo. Já bych prostě řekla, že jsem se setkala spíše s profesionálním a chápavým přístupem. Jak ale říkám, netvrdím, že to jinde není jinak.

Znám dneska víc holek, některé jen ze psaní, ale vím, že si někdy stěžují hodně. Většinou na přístup nebo postupy. Někdy se ale ukáže, že si stěžují trochu na věci, které probíhaly před deseti lety a je taky fakt, že tehdy bylo možná hodně věcí jinak. Prostě i tenhle obor a jeho poznání a přístup k TS lidem se zrovna teď hodně vyvíjí.

Moje shrnutí na závěr je spíše v tomhle:
Najděte si, pokud je to možné, lékaře, který vám lidsky a odborně vyhovuje. Stojí to za to a nebudete litovat těch několik měsíců navíc. Já sama jsem se rozhodovala delší dobu a až po několika měsících čtení, komentářů, čtení zkušeností, jsem si řekla - půjdu právě sem.
Každý z nás potřebuje něco jiného. Někdo vést, někdo odborný výklad, někdo ujištění že bude dobře, někdo z času na čas postrašit … v tomhle jsme prostě různí.
Prostě si najděte toho správného sexuologa a endokrinologa právě pro vás. No, a pokud vám to čas a možnosti dovolí, určitě přidejte toho správného psychoanalytika. Dost vám tenhle triumvirát lékařů dokáže pomoci, pokud si vyberete správně.

No, a když jste přesvědčeni, že všechno víte líp, nehledejte. Není proč, nebudete muset zbytečně kritizovat. Jak psal Ezechiel, hormony si asi "seženete" na netu, a dávkování stejně "víte" nejlíp a na "psycho" by vám stejně, podle vás, jen "vymyli" hlavu. Mě ale tenhle postup děsí asi nejvíc, protože si uvědomuji kolik toho vlastně nevím a kolik zkušeností mi chybí. Nechci ale popřít, že někdo je prostě geniální osůbka.

Andrea
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | 14. srpna 2016 v 0:15

Ahojky, k tomu Weissovi, jak píšeš, jestli to je nějaké pravidlo nebo náhoda, tak asi pravidlo. Měla jsem to obdobně. Málo času, telefonáty a odměřenost. Měla jsem z něj pocit, že to dělá jen jako na jezdícím pásu, jako práci ve fabrice. Jinak, to čekání nemusí být nutně několik měsíců. Mně pan Procházka lidsky vyhovuje a čekala jsem jen 3 týdny ;-)

2 Andrea Andrea | 14. srpna 2016 v 9:24

[1]: Možná to tak tedy je u Weisse, slyšela jsem to i od další holky.
Procházku neznám, ale je super že dobrých lékařů je víc.

3 Andrea Andrea | 14. srpna 2016 v 9:25

[Šárka] Nesnaž se, to mě můžeš psát radši na chat. Je mi to líto ale jasně jsem napsala, že tvé komentáře zveřejňovat už nebudu.

4 Transgendercz Transgendercz | Web | 14. srpna 2016 v 11:30

K tomu konci - proto tu právě informuji, aby toto nebylo zapotřebí: "seženete" na netu, a dávkování stejně "víte" nejlíp a na "psycho" by vám stejně, podle vás, jen "vymyli" hlavu"

A změnil se lékařský přístup, toto se řešilo na zahraničních forech i, že když lékaři přistupuji špatně, tak pak jsou holky nuceni shánět hormony jinde.

A ot je problém, je to zbytečný riziko. Při tom jen stačí lékařům dát požadavky, jasně řící, že 4mg nestačí a není to ideální a ať se zajímají o změny těla.

Gender dysforie až příliš závažný problém, aby to tak lékaři flákali. Ostatně proto se taky vše řeší, dkyby to žádný životní problémy nedělalo - jsme pro lidi muži a nic neřešíme.

Ale řešíme to proto, aby jsme vypadaly jako ženy a byly pro lidi ženy.

5 Andrea Andrea | 14. srpna 2016 v 15:01

[4]: Já požadavek můžu dát těžko, moje pocity a přečtené články na internetu na to nestačí, a jasně něco říct, o tom kolik estradiolu stačí nebo nestačí, o tom tady a jinde diskutujete léta.
Jak říkám, chce to trochu komplexního výzkumu a ne plácání a vytrhování věcí z kontextu.
Nechám si to ale na poslední díl, ten je o hormonech.

6 Transgendercz Transgendercz | Web | 14. srpna 2016 v 15:20

[5]:A kdo asi ten výzkum má dělat? lékaři . Kdyby se o to zajímali, tak už to dávno mají udělaný.

Místo toho valí do holek, že jako ženy vypadají. Na to si mi častokrát holky stěžovaly, že vypadali jako chlapi a při tom jim doktorka říkala, že vypadají jako ženy.

Není řešením valit do holky, že vypadají jako ženy, když ne. Je řešením najít správnou HRT, aby skutečně jako ženy vypadaly.

7 Andrea Andrea | 14. srpna 2016 v 15:47

[6]: Souhlasila bych ve smyslu - najít pokročilejší a komplexnější HRT. Diskuse omezená na hladinu estradiolu je prostě, pro mě osobně, totálně zavádějící.

8 TS TS | 14. srpna 2016 v 15:51

tak k těm sexuologům. Entnerová byla taky príma, velice přátelský přístup a hodně povídavá,pořád usměvavá, čas vyhrazený pro pacientku opravdu věnovala pacientce / tady zatím pořád ordinuje jestli se nepletu, ale nové pacienty už nebere/.

Turčan je taky fajn, cis pacientky ho moc chválí, taky pořád usměvavý a s dobrou náladou, já k němu na sezení nechodím, takže jsme si zase tolik nepovídali a vlastně naše nejdelší setkání bylo sepsání žádosti ke komisi.

ale myslím že jako sexuolog pro nové TS pacientky bude fajn, nic nepodsouvá a nevnucuje své názory že tak a tak by to mělo být, a ani nevychvaluje operaci, spíš má na to reálný pohled, taky aby ne, pár jich už jistě vyděl, ale daleko daleko víc ho děsí výsledky kluků než holek. Thajsko chválí.

9 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 14. srpna 2016 v 16:00

Jenom aby to nevypadalo, že někomu doporučuji DIY a nákup léků online. Když napíši, láhev rumu se dá koupit v samoobsluze, tak taky naivně předpokládám, že čtenáři jsou svéprávní a sami posoudí zda je dobrý nápad jí vypít na ex.

Ps. Taky jsem tu nástin tý cesty psal až na vyžádání a nepsal jsem to úmyslně kuchařku jděte na xyz.com . U E je ten postup legální. Neporušuje předpisy max je trochu obchází.

10 Transgendercz Transgendercz | 14. srpna 2016 v 16:14

[7]: Jak zavádějící?

Samozřejmě se jedná o hladinu estradiolu v krvi, ta je potřeba vyzkoumat.

Jak už jsem řekla - u turnerova syndromu přesto, že holky s jedním X a nebo s nějákou anomalií na druhým mají stejné hladiny růstovýho hormonu jako XX, tak rostou méně. Lékaři zkusili stejně růstový hormony a nepomohlo, tka mysleli, že nepomáhá...ale pka zkusili vyšší dávky a už to zabralo.¨

Se prostě neví jaké hladiny estradiolu mají být v těle s chromozomy XY, aby tělo žensky vypadalo.

A to je potřeba řešit.

Ono se dá předpokládat, že to bude dost. Totiž u kluků trans- mají chromozomy XX a lezou po injekcích klidně i k hladínám 70nmol/l testosteronu.

11 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 14. srpna 2016 v 16:24

Btw s těmi 20mg  estrofemu denně souhlasím, že to je blbost. Naštěstí při cumlání to vychází na ekvivalent 25mg esttrofemů spolknutých při tom maximu. Pak to sice podezřelé rychle padá asi ty fytoE urychlují jaterní metabolismus. Nebo tam máte čaj s ostrostřepce nebo něčeho co zvyšuje cyp450 jinak si ty nesmyslně nízké hodnoty z laboratoře neumím vysvětlit ;))

Ps ano vzhledem k nestabilitě SL a částečně PO podání to může být jakékoliv číslo mezi 10 a 40mg  v max a 6-15mg v průměru. Vůbec něco převádět na estrofem je nesmysl, ale nechtěl jsem si kazit pointu. ;)

12 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 14. srpna 2016 v 16:29

[7]: v současné době tam moc stupňů volnosti není. Hladinu testosteronu umíme už dnes dobře srazit na technickou nulu. Pak zbývá jen hladina E. Vím akorát. O jednom případě, jy se dávalo něco mimo estrogenu a antiandrogenu via @tgcz

13 Andrea Andrea | 14. srpna 2016 v 16:44

[9]: Taky jsem to nemyslela tak, že to doporučuješ. Taky doufám že všichni čtenáři jsou schopni chápat kontext a souvislosti.

14 Andrea Andrea | 14. srpna 2016 v 16:50

[12]: Jenže tělo je systém. O tom už jsme mluvili. Sám víš, že existují celé řetězce závislostí od regulací a řízení, přes náhradní regulace až po řízení vyloučení z organismu. Ty sám, podle toho co jsem od tebe četla, si asi plně uvědomuješ, že není jedno tlačítko - hladina estrogenu. Takhle jednoduché tělo není a nebude. Organismus zareaguje na hormon nějakého typu poměrně komplexně.
No a je velká otázka, jaké procesy probíhají v ženském a jaké v mužském těle, a jaké jsou odlišnosti.

15 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 14. srpna 2016 v 19:19

[14]: zas proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. estrogen není jediné tlačítko. Zato je jediné tlačítko s kterým můžeme kroutit. Reálně, zatím.

A to bude vlastně odpověď na [10]:. Problém není samotný gen X nebo Y, ale exprese Y.  Ten protipříklad  jsem tu uváděl několikrát a on je z pohledu TG docela zásadní. CAIS necitlivost na androgeny. Když to zjednoduším. Máte "zdravou" mužskou DNA  s 46XY chromozony. Vykopnete JEDEN gen pro citlivost receptorů (není  na sex chromozonu) a získáte feminní ženu // neplodnou. pro plodnost musí jeden sex chromoson  fungovat.

Takže tam ty procesy fungují i v XY těle.  (Je to složitější. Tvoří se víc T , ten se mění na E... ) Takže víme, že ty mechanismy fungují. Aspoň pokud se ta exprese Y nezapla. Takže pokud ve  vzším věku to tělo reaguje na estrogen  jinak, respektivě u někoho reaguje líp a někde hůř tak tam musí být v endokriním systému něco jinak.

16 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 14. srpna 2016 v 19:59

[14]: Ta hlavní regulace naštěstí pracuje pro vás.  Zpětná vazba je v podstatě unisex a jakmile má  dostatek jednoho sex hormonu (v tomto případě E) tak zatrhne produkci testosteronu. Vlastně všechna zajímavá regulace nám u XY odpadá. Vliv cyklu na děložní výstelku zatím řešit nemusíme.

vylučování estrogenu  je v podstate technický problém jako u notorického alkoholika to chce udržovat stálou hladinu. Stačí  zajistit adekvátní příjem E.

Vedlejší regulace. Tady nevím jaká je myšlena. Zajímavé by  byly androgeny z nadlevinek a jejich regulace.  

Takže zbývá najít, proč k té expresi genů zapínaných exstrogenem nedochází.

17 Transgendercz Transgendercz | Web | 14. srpna 2016 v 20:02

[15]:Jinak citlivost na receptorech pro estrogen. Takže buď mají lékaři přijít na dávku, která je účinná na všechny a tu prostě na začátku podávat a nebo prostě zkoušet zvedat.

Ale ne prostě dávku 4mg, 50androcuru a ať se holky spokojí s tím, že vyapdají jako muži bez testosteronu :(

Fakt nevím o čem ta léčba transsexuality u nás je? v čem spočívá, mi nedává žádnou logiku.

18 Transgendercz Transgendercz | Web | 14. srpna 2016 v 20:06

[12]: V zahraničí aspoň něco dělají a zkouší a ví, že žena má deprese z mužského těla:     
goo.gl/nKcbzP

A že prostě kosmetické zákroky to tělo tak nepřízpůsobí tak dobře, jako přirozené rozmístění měkkých tkání. Nyní je u nás hitem místo kvalitní HRT , si řezat kosti v obličeji.

Ale co tam píší:
"Dissatisfaction with body image can be devastating to the psychological well being of a transsexual individual. Cosmetic surgical procedures like liposuction are invasive, not cost effective or free of complications and may not necessarily prove to be a long-term solution for an individual and therefore medical therapy with thiazolindinediones may have a place as therapy in achieving body shape change. Thiazolindinediones are known to have effects on fat metabolism and body fat redistribution and can shift fat form central adipose stores to the subcutaneous tissue, and therefore rosiglitazone was tried in this case.

This is the first report of the use of thiozolidinediones to enhance a female fat distribution in a male to female transsexual on oestrogen treatment."

19 Transgendercz Transgendercz | Web | 14. srpna 2016 v 20:08

Ještě bych upozornila hlavně na toto:
"Thiazolindinediones are known to have effects on fat metabolism and body fat redistribution and can shift fat form central adipose stores to the subcutaneous tissue, and therefore rosiglitazone was tried in this case."

Podkožní tuk bude skutečně nejdůležitější u vnímání ženskosti/mužskoti. Tím budou dány ty správné křivky. Ten by naši lékaři mohli měřit :)) A podle toho dávku posouvat

20 TS TS | 14. srpna 2016 v 20:51

to dávkování bude složitější a přesný recept asi není. proč některé stačí pro změny standardní dávka a některé ne. navíc tam bude asi více faktorů než jen správná hladina estrogenu, každé tělo je jiné.
lékaři by měli zkoušet a asi individuálně míchat HRT. což jsem původně čekala a neděje se, každá dostává + - ten standard a bud má štěstí a nebo smůlu.

21 TS TS | 14. srpna 2016 v 22:07

asi takhle.
když jdete k lékaři s chřipkou, tak vám předepíše antibiotika, pokud máte třeba i rýmu tak k tomu kapky proti rýmě, pokud při příští kontrole zjistí že to nezabírá nebo jen málo, předepíše antibiotika jiná, zkusí třeba i jiné kapky, většinou silnější.
a toto bych čekala pří léčbě TS, což se podle všeho neděje. myslím že vizuální změny nikoho moc nezajímají, protože nemám zkušenost a ani jsem neslyšela že by se lékař podrobně ptal pacientky na konkrétní změny těla.

22 anita angelb anita angelb | 15. srpna 2016 v 10:49

ahojky andrejko..
zhodim atomovku..

ano u hanky fajn nema
plast zadne cakarny jako
u zubare no musis si platit
za cas.prijezd.a nevim o tom
ze by z podpor nekdo byl
u hanky?
a ty cekaci doby ..
protoze jenom enterova
a fifkova a weiss.
a jiny nejsou?? a kolik
lidicek se musi protocit
byt o misto ..
a co takovej zverina
prochazka nebo uzel:))
pisknes? ?
a zajima me jakto kuracky
maj nadstandri servis
u gynekologa jak s uzasem
zistuju.
mtf s detmi maj lepsi servis
jak signl.
proc se weiss pta jestli
ses zavisla na alkoholu
a kureni?  mam tomu rozumet
ze je to je jako ..?
zajima me co ty na to
andrejko..

23 Vlaďka Vlaďka | 15. srpna 2016 v 13:58

[21]: Přesně takhle by to mělo fungovat, jenže to má jeden háček. Subjektivita vs objektivita. Teplotu jasně změříš teploměrem, zarudlý krk je taky jasná věc. Ale jak změřit ženskost? Když sexuolog řekne TS, že vypadá jako žena, tak to může mít dva důvody. U těch TS s neutrálním obličejem to může být subjektivita sexuologů, že oni tam tu ženu můžou skutečně vidět a u těch horších případů jde nejspíš o soucit, protože si opravdu nedovedu ani představit, že by např. Fifková někomu po půl roce na HRT řekla: "Pořád vypadáte jako chlap". A problém je, že když TS řekne: "Nevidím na sobě žádné změny" a sexuolog řekne:" Ty změny jdou na vás vidět", tak je to prostě slovo proti slovu. A to jim hraje do karet.

24 anita angelb anita angelb | 15. srpna 2016 v 15:46

[23]: nekdy ma holka lepsi
odhad nez lekar jelikoz
jestli je lekar spatecnik
tak stejne bude rikat a myslet
si jine  a doplacis jenom ty.
no nekdy holka jako drevorubec
si mysli ze polykanim tablet
jen tym a plastikou pak se
zmeni na princeznu..
no ono se neco pokazi
vic faktoru a je v prdeli..
proste se  spolehat na to
ze se rozhadam s rodinou
a odejdu nekam a budu
budu krasavice nemusi
dopadnout jak my moc
touzime.
lekar ma objektivne pomoci
no jestli holka zblbla tak
se nedivim..
s lekarem jde podle stanov
a nacerno je tva iniciativa
no nemusi dopadnout..
kde se dva bijou vyhrava
treti..prof  weissovi jde
jen o SEMENO  jde na automatiku.
mejme sve hlavy nejsme
ovecky a drubez:)

25 Transgendercz Transgendercz | Web | 15. srpna 2016 v 16:53

[23]: Tak to je jasné objektivitu- dají lidé ostatní a ne sexuologové.

Samozřejmě někdy,když se chodí dříve v "ženském"oblečení než je ženský vzhled, tak se to blbě posuzuje,jelikož dost lidí skutečně použije ze soucitu ženský rod.

Proto je lepší unisex, ve kterém snad lidi nebudou používat ženský rod ze soucitu a takhle se dostane zpětná vazba.

Takhle to právě běžně funguje ve světě, žádné řešení "RLT", prostě se to nechá až je ženský/mužský vzhled.

A k doktorům,k čemu soucit celý život? Ono dříve nebo později se z toho snu probudí,vytrhne. Jak jsem viděla jednu holku, ta z těch terapiích byla mimo -jednou super,jednou šílený..a  takhle do kola, když jsem ji viděla, jak je mimo z toho, tak prostě šílený...

kdyby řešili fyzický změny, tak nemusí  lhát a taky pak by takhle holky nebyly mimo.

Jiná mi naopak zase říkala, že pořád vypadala jako muž a pro lidi a doktorka pořád na ní, že jako žena vypadá a to každý sezení...a takhle to chodí u všech sexuologů...

Toto není řešení, at dají účinou HRT a ne sladké řečičky, ony totiž všehny stejně žijí mezi cislidma a  ti to dají najevo.

26 anita angelb ft andy moor anita angelb ft andy moor | 15. srpna 2016 v 17:28

mila andrejko ..
ja mailovala 2008 mudr prochaz
kovi (nahodne jsem objevila
) a odepsal ze TS neni o
sexu ze je to o zene vevnitr.
zadne nutkani jakyhokoliv
druhu.
proste bud spokojena
je to v poradku.
ten mail me povzbudil.
o hance jsem nemela zadne
info a jen tak psat?
ani napad.tehdy.
ziju na venkove to rika
mnohe.
vodit si kluky uhanet?
nebo www? jak to tady delaj?
je to ma intimita a
neverim ze (podminka
RLT.
co ty na to.?
cus bus inkubus:)°

27 TS TS | 15. srpna 2016 v 18:03

[23]: a co takhle před HRT foto obličeje z více úhlů a přeměřit tělesné míry. a máš objektivitu, která by u lékaře tomuto se věnujícího a znalého problému,měla stačit víc než dost. potom už to nejsou subjektivní pocity ale fakta.

28 TS TS | 15. srpna 2016 v 18:10

[25]: ze soucitu asi nikdo nic moc nepoužije, co jsem tak slyšela od holek co neprocházejí a chodí v dámském, posměšky na ulici, mužský rod, focení si ji ve veřejných dopravních prostředcích a posílání kamarádům, hlasitě bezohledné debaty atd. jj určitě se občas najde i někdo ohleduplný a soucitný, věřím že občas ano, občas.

29 TS TS | 15. srpna 2016 v 18:15

/ Samozřejmě někdy,když se chodí dříve v "ženském"oblečení než je ženský vzhled, tak se to blbě posuzuje,jelikož dost lidí skutečně použije ze soucitu ženský rod.

Toto není řešení, at dají účinou HRT a ne sladké řečičky, ony totiž všehny stejně žijí mezi cislidma a  ti to dají najevo /.

[25]: všimla sis jak se ti bije jeden názor s druhým.

30 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 15. srpna 2016 v 18:22

Translidé nepotřebují psychiatrickou a psychologickou pomoc, pokud jejich stav už není v takové fázi, že by nejraději spáchali sebevraždu kvůli genderovému nesouladu, což před přeměnou může prožívat až 41% lidí a pokud jste černoch, přijdete o práci kvůli transgenderu a ocitnete se na ulici, tak až 65%. Určitě mi dáš za pravdu, že pokud přeměnu chceš podstoupit, tak ti z těch známých sexuologů nikdo bránit nebude. To, že musí translidé dojíždět na pravidelné schůzky je jen za účelem toho, aby se vyloučily jiné patologické stavy: schizofrénie, TV dvojí role, CD, jiné psychické poruchy, sklony k návykovým látkám.

Transsexualita se neléčí. WMA(světová lékařská asociace)postupy léčby kritizovala, ale zdejší transgendercz je zneužívá k propagaci šíření nenávisti k ostatním holkám. WMA totiž nekritizovala přístupy v ČR, ale kritizovala léčbu transsexuality na vyšší globální úrovni, kdy dochází k diskriminaci a to znamená právě ty nebezpečné snahy transsexualitu vymít, sebezapřít ji v člověku, konverzní terapii, v neposlední řadě na nelegálnost a odmítání změn pohlaví z náboženských důvodů atd.

I dnes existují lidé, kteří si myslí, že transsexualitu lze vyléčit elektrošoky, prokázat ji análními zkouškami či pletismogafií. ČR byla historicky mezi prvními zeměmi, které od takových postupů upustili, byť zrovna Čech Kurt Freund byl zakladatelem pletismografie a v Kanadě propagoval na začátku své kariéry konverzní terapii, kterou převzala a doposud praktikovala nedávno zavřená John Hopkins Hospital.

Transsexualita se z principu neléčí, jen se na úkor jedné Dg vylučují ostatní a to je druhý bod kritiky WMA, protože málokterý psychiatr/psycholog tohle ví a tak se jen z téhle malé nevědomosti někdy stává problém. Např transgender lidem v USA pomáhá jen pár lékařů podél pobřeží. Ve více konzervativním středu jen málokdo. Otázkou je, jestli pomoc s HRT a SRS je dostupná i v ČR. Z globálního hlediska 100km dojíždět pro transgendery je ještě málo, ale sama vím, že kvůli čtvrthodince sezení, to bylo často obtěžující a náročné(7hodin cesty celkem) a uvítala bych někoho poblíž. Ale nikdo o tom nic neví, nikdo nemá takové pacienty jako jsme my. Takže co s tím?

Říkat všem jak jsou neschopní zrovna nevidím jako dobrý způsob změny a rozšíření povědomí.

31 Vlaďka Vlaďka | 15. srpna 2016 v 18:29

[22]: Ani, na ten alkohol a kouření se pravděpodobně ptají kvůli těm hormonům, aby věděli jestli máš tělo něčím zhuntované, nebo ne.

[25]: No jo, ale jak to chceš udělat? Vzít ty lidi z ulice, co to poznali a dotáhnout je za pačesy k sexuologovi, aby podali důkaz většiny?

32 anita angelb anita angelb | 15. srpna 2016 v 22:25

MILA ANDREJKO
SE TI REKNE ALE JAK NALEZNOU
TOHO SPRAVNYHO ..TREBA
???I PSYTERAPEUTA.
JAK SPOZNAS? JE TO MOZNY?
®
damy a panove anita
opustila prave blog.
dekujeme  a  dobrou.
©
ps - ma nekdo i + s prof weisem
pomohl nekomu? byl  vstricny?
chci vedet moc;)
?nebo se  pletu:)?

33 Andrea Andrea | 15. srpna 2016 v 22:44

[32]: Správný je aneto, podle mě takový, co má dobré lidské i odborné reference a tobě osobně "sedí".

34 TS TS | 16. srpna 2016 v 4:19

[31]: jde spíš o to že na HRT by se neměl pít alkohol, prý deci vína či jedno pivo nevadí, myslí se tím větší množství, většině holkám je taky na HRT po požití trošku většího množství alkoholu pěkně špatně.
kouření zanáší cévy což HRT dělá taky, proto se ta kombinace nedoporučuje, i když dost holek aspon v počátcích kouří.

35 TS TS | 16. srpna 2016 v 4:42

[30]: dojíždění kvůli vyloučení jiných poruch bude pravda jen z malé části, to by se dojíždělo za psychologem a ne sexuologem. jiné poruchy právě vylučují testy a vyšetření u psychologa před zahájením terapie a druhé před komisí.právě proto ten psycholog.

ty návštěvy u sexuologa jsou spíš z důvodu jak to holka snáší, zda se její stav lepší, probrání momentálního stavu s lékařem a případná rada, ale především se TS dává čas jestli je přeměna opravdu to co chce a co ji pomůže, toho půl roku před HRT je vlastně čas na rozmyšlenou jestli opravdu TS chce podstoupit změny a ta podmínka rok na HRT a RLT čas na to zda si je zcela jistá že toto opravdu chce, před nezvratným zákrokem SRS.

to jsou hlavní důvody toho zdlouhavého procesu.
nebyl by problém podstoupit psycho, pár zdravotních vyšetření a po měsíci rovnou zahájit HRT a provést SRS. ale kolik TS by se potom soudilo s lékaři a se státem že to vlastně nechtěli, jen si to v tu dobu mysleli.

36 transgendercz transgendercz | 16. srpna 2016 v 6:23

[30]: neděje se zapreni zde? Po nekolika letech vypadám na hrt vypadám jako zzenstily androgynni muž. Upozorním s kostka nemam problém,to musim opakovat porad.
Moje mekke tkáně jsou rozloženy bez působení estrogenu.

Proto jsem sociálně vyloučena a s velkým strachem z lidí.

Za sexuology se chodí kvůli vyloučení diagnox? Proč teda Tv se nepřerušuje léčba,kdy jdou do Rlt s  jejich muzkym tělem? Tzn. Tv a léčbu končíme

A mohli by se věnovat více ženám,které potřebují vypadat jako ženy

37 transgendercz transgendercz | 16. srpna 2016 v 7:36

[32]: psycho weiss dava jen diagnózu a dá skoro všem :) jen ty problematicke musí ještě za někým.ty na tom musí být špatně...

38 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 16. srpna 2016 v 10:10

[34]:alkohol je jen u užívání Androcur. není tam přímá kontraindikace, ale ty jejich nežádoucí účinky se "sčítají". se samotným estrogenem by to ničemu vadit nemělo. Dokonce když si prochlastáte játra, bude se vám estrogenu pomaleji vylučovat a ušetříte za něj. :)
kouření bude zase s estrogeny zvyšovat riziko krevních sraženin. rakovina plic je z hlediska feminizace asi neutrální ;)

39 Transgendercz Transgendercz | 16. srpna 2016 v 13:58

[34]:estrogen zlepsuje cevy,snižuje špatný cholesterol který se ukládá v cevach

40 TS TS | 16. srpna 2016 v 18:37

[38]: jj já to zbytečně nerozváděla.

41 TS TS | 16. srpna 2016 v 18:39

[39]: přírodní estrogen možná ano, ale přečti si příbal estrofemu.

42 Lauren von Canale Lauren von Canale | Web | 16. srpna 2016 v 18:54

Mohl bych se prosím zeptat na praktický zkušenosti se sexuologem? Když tam přijdu s tím, že ještě nejsem tak úplně přesvědčenej, že chci komplet TS balíček včetně operace, vyrazí mě, že si TS vymejšlím, nebo se se mnou bude bavit, zahájí se HRT a pak se uvidí?

43 Lauren von Canale Lauren von Canale | 16. srpna 2016 v 18:56

[21]: Na chřipku se nepředepisujou antibiotika, poněvadž to není onemocnění bakteriálního původu. Tím akorát některý doktoři jdou s kanónem na vira.

44 Andrea Andrea | 16. srpna 2016 v 19:06

[42]: Záleží ke komu půjdeš ale měl by se s tebou bavit a neměl by tě vyrazit

45 Transgendercz Transgendercz | Web | 16. srpna 2016 v 22:55

[41]: Ale ne, to je obecně - že estrogen působí na srdce, cévy lébe než testosteron.

Estrofem dělá blbej poměr estronu ku estradiolu,..

viz. tu: juliekoubova.net/byt-trans-v-cr/

měla štěstí, že ji to dal Weiss...jakmile by jí to nedal, tak by  končila a musela jinam.

A tedka já: operace nesouvisí moc s gender dysforii. Základem je přizpůsobit tělo k identitě.

46 Transgendercz Transgendercz | Web | 16. srpna 2016 v 23:02

[41]: přírodní fyto dělají bůh ví co...

jde o to estrogen dostat do děla jako mají klasické ženy a správná poměr, což znamená cokoliv mimo průvhod játry...gely, nápasti...a samozřejmě oblíbené injekce...

a správná dávka zajistí en.wikipedia.org/wiki/Gynoid_fat_distribution

Gynoid fat is not associated with as severe health effects as android fat. Gynoid fat is a lower risk factor for cardiovascular disease than android fat.

A na české wiki: Muži mají vyšší riziko aterosklerózy a z ní plynoucích onemocnění než ženy před menopauzou. Za příčinu tohoto faktu se považuje protektivní vliv estrogenů. (Estrogeny zvyšují hladinu HDL-cholesterolu.)

On je problém u nás, že lékaři se vymlouvají narizika a při tom blbou nízkou dávkou ty rizika zvyšují, kdyby nastavily pro tělo tu správnou, tak jsou pak rizik minimální a i pro cévy, srdce lepší mnohem než na T...

47 Transgendercz Transgendercz | 16. srpna 2016 v 23:03

i jsem odppovídala u [45]: na

[42]:

48 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 16. srpna 2016 v 23:18

[44]:[42]: Tohle sice má být obecná pravda, ale nejsem si jistej,  jestli  bych jí chtěl testovat třeba v Brně. Všechny informace mám zprostředkovaný, tak to berte s rezervou. V praze je "profláklá" Fifková, zas podle více zpráv má aspoň  u holek problém  s těmi, co nechtějí kompletní balíček. Tak leda ať ti napíšou ty co mají Procházku, nebo někoho jiného.

49 TS TS | 17. srpna 2016 v 0:30

[45]: voda a víno, pamatuj na to.
s čím to tedy u tebe souviselo.

50 TS TS | 17. srpna 2016 v 0:39

[43]: byl to příklad, ale u mě to automaticky znamená i záněty průdušek, takže antibiotika.

[42]: myslím že vyrazit tě nevyrazí, jdeš za lékařem s problémem a jestli máš skutečně TS ti potvrdí a nebo ne, ale to že nechceš SRS hned asi říkat nemusíš, za prvé se tvůj názor může časem změnit, a jestli se po komisi objednáš někam na operaci už je na tobě.

51 Transgendercz Transgendercz | Web | 17. srpna 2016 v 10:18

[48]: Kompletní balíšek, který lékaři vymysleli a to i u Fifkové.

A ten je takový :

Hormony- Real life test s neodpovídajícím tělem- operace

pokud to tan některá nechce, tak má prostě problém.Třeba i kdyby chtěla operaci, ale pokud bude chtít i vypadat jako žena a HRT nezabere, tak opět problém

Prostě je to pro úzky okruh lidí a ne pro všechny. Je otázkou kolik je mimo zdravotnictví, kvůli těmto informacím...

jsem to řešila 12let...

52 Transgendercz Transgendercz | 17. srpna 2016 v 10:21

[49]: Jsem psala správná dávka to zlepšuje, ne když se něco podá blbě. A estrofem prostě nedělá správný pomět  estronu ku estradiolu...

Lékařství to ví, že ženy mají v lepším stavu cévy, srdce

53 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 17. srpna 2016 v 13:21

[50]: no může u blbého doktora ztratit čas nebo ho může nasměrovat někam, kam nechce.

No jenomže on komisí nic moc nezíská. Sama píšeš, že klukům nemá ta chirurgie moc co nabídnout. Maximálně pokud by chtěl M doklady a totožnost, tak by musel jít ke komisi a pak podstoupit hysterektomii, která je medicínský zbytečná. No možná nějaké výhody má. Nikdo mi neřekl jaký a sám si je vymýšlet nebudu.

54 TS TS | 17. srpna 2016 v 18:43

[53]: nějak předpokládám že Lauren je MTF, ale třeba se pletu.

55 TS TS | 17. srpna 2016 v 18:45

[52]: jako vždy jsem tím mínila operaci.

56 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 17. srpna 2016 v 20:20

http://m.bob-und-alice.blbne.cz/2-jak-vypada-chlap.html
pleteš. ;))

57 TS TS | 18. srpna 2016 v 1:28

[56]: nevím, číst se mi to nechce se omlouvám. ale já se nehádám. znám holky co v začátku píšou v mužském rodě tak jak zatím fungují, tak rod jako vodítko neberu.

[53]: výhody to má přece bezbřehé, jako vždy, znemožnit reprodukci, se jim tu přece nemůžeme jen tak množit.

58 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 18. srpna 2016 v 16:04

[57]: Dámy prominou, ale tohle holka nepsala: :))
"Takový ty kecy jako že přece když jsem transkluk, tak si musím stříhat vlasy. Že mi to nikdo neuvěří, když rád vařím. Že nejsem správně trans, když každej večer nezapaluju nemluvňata, aby mi narostlo megapéro."

59 TS TS | 18. srpna 2016 v 21:59

[58]: však přece říkám že se s tebou nehádám, jen píšu důvody proč jsem myslela že holka. ale nepřu se a netrvám na tom, tak mi nemusíš nic vyvracet. chápeme se.

60 anita angelb anita angelb | 19. srpna 2016 v 11:33

(37] A VIS ZE MAS PRAAAAAVDU.
to tedy mam ;)   jestli si
cetla o mne viiiis..:)
melas praxi u weissse?;)
dekuju mudr..;)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama