Jemné odstíny chápání

22. září 2016 v 21:54 | Andrea |  Aktuálně
Po tom, co jsem dala na blog fotky a pročetla si nějaké komentáře, pročetla nepublikované komentáře a maily co přišly, no a k tomu povídala k fotkám s lidmi kolem sebe, mě napadlo napsat ještě na jedno téma. Jak jsme vlastně důležití pro sebe my sami a jak lidé kolem nás, co se proměny týká.

Myslím si, že určitě se dá shodnout na jedné věci. Totiž na tom, že do proměny vstupujeme kvůli sobě. Snad nikdy jsem totiž neslyšela, že by někdo říkal - "paní doktorko, všichni říkají, že jsem holka a mám jít do proměny a tak jsem přišla!". To se asi nikdy nestalo, téměř jistě. Prostě do procesu vstupujeme, protože víme, že ženy jsme a rozhodneme se to řešit. Je jedno proč, jestli už přišel správný čas, jestli to už nemůžeme unést, jestli už jsme našli odvahu …. Jdeme ale kvůli sobě.

Když říkáme - "Chci být i pro ostatní žena" - není to totéž jako věta - "Chci být žena pro ostatní". Český jazyk je hravý a ohebný a každá tato věta vyjadřuje něco jiného.

První věta vyjadřuje to, co je mi osobně blízké. Říká - "Jsem žena a přála bych si, aby mě tak vnímali i ostatní, protože se tak cítím já". Dávám tím najevo, že vím, co chci a jsem s tím srozuměná, chápu svoje pocity a stojím si za nimi. A zároveň říkám, že pro mě bude hezké a budu se cítit v pořádku, pokud mě ostatní jako ženu budou vidět, ale můj stav - jsem žena - to nemění.

Druhá věta říká něco trochu jiného, co mě třeba blízké moc není. Říká, že to důležité spočívá v tom, aby právě okolí ve mně vidělo ženu, protože cítím, že pak budu opravdu žena. Dávám tím najevo něco jemně jiného, stav, kdy vím, co chci, ale moje naplnění a vnitřní stav závisí hodně od vnímání okolí. A zároveň tím říkám, že se budu se cítit v pořádku, pokud mě bude okolí i jednoznačně jako ženu vnímat a můj stav a jistotu kdo vlastně jsem, to hodně ovlivňuje.

Tyhle dvě polohy se promítají ve většině komentářů a diskusí a tvoří kus základu uvažování každé z nás. No a od toho se odvíjí i to, co chceme a k čemu jdeme a jak chápeme ostatní.

Chápu, že mě, která se ztotožňuje s první větou může někdo, kdo se zjevně ztotožňuje s tou druhou, pokládat otázky typu - "proč chceš být ženská, když zatím jako ženská moc nevypadáš". "Myslím si, že ani nikdy nebudeš, podívej se na sebe a ještě máš bídnou HRT". Jenže nevím, jak mu to vysvětlit, když já chápu svůj svět jinak. Můj stav sice to, jak mě okolí vidí nějak podpoří, ale můj stav - jsem žena - na okolí přímo nezávisí. Já jsem žena, a byla jsem i v dobách, kdy jsem na terapii ještě nebyla.

Stejně tak sice chápu, že někdo může napsat - proč chceš na SRS? No protože pro mne, vůči sobě samé, k ženě patří i to co má a nemá, ale pouze pro mě osobně. Opět to neznamená, že pro mě žena co není post-op, není žena. Říká to naopak jen o mém pocitu a stavu vůči mně samotné. Ostatní to mohou mít jakkoliv jinak a je mi to jedno a je to jejich věc. Jak ale tohle vysvětlit lidem druhé věty, to fakt nechápu vůbec.

A samozřejmě, že přece víme, že se něco může i nepovést a občas i nepovede. No to se totiž někdy nepovede ani přírodě a my, TS holky, jsme toho příkladem, že i příroda chybuje. A to je příroda určitě lepší než naše uměle vyráběné hormony a zručnost chirurgů. Alespoň většinou.

Takže holky, je jedno kterou větu vyznáváte, snažte se pochopit i ty, kteří chápou větu jinak.

Andrea
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TS TS | 22. září 2016 v 22:01

hezky a jasně napsáno.

2 Baryn Baryn | Web | 22. září 2016 v 22:18

Nesleduji blog pravidelně a možná budu za idiota, ale ... ty jsi byla předtím muž či jak?

Já nevím, tohle není o chápání jazyka, tohle je o tom, že lidi neradi přijímají fakta, která mají zafixovaná jako nevhodná, negativní a bůh ví co všechno ... Když si člověk chce s jazykem hrát a hledat nuance, aby mu to nějak přišlo vhod, dokáže to vždycky.
Když se někdo vnímá jako žena, tak prostě je žena ...
A nemyslím si, že musíš mít moderovanou diskuzi, docela by mě zajímaly příspěvky ostatních, třeba by mi pomohly i zorientovat se :D

3 Andrea Andrea | 22. září 2016 v 22:29

[2]: Tak díky, první věta zní fakt zajímavě. Odpověď - Byla jsem žena vždy, jen jsem se přírodě ne úplně povedla.
Druhá část - musí být moderovaná. Nemoderovaná byla několik měsíců a už nechci být dále zodpovědná za vzájemné urážky lidí mezi sebou a hrubosti, které na net nepatří.

4 Vlaďka Vlaďka | 22. září 2016 v 23:16

Andrejko, já se obávám, že ty "druhé věty" ty první nepochopí nikdy, nebo ještě hůře - nechtějí chápat.

5 Andrea Andrea | 22. září 2016 v 23:26

[4]: Možná nechtějí a možná ani nemohou. Těžko říct. Trochu mi jen vadí, když tu svoji verzi vydávají za jedinou platnou a ty ostatní verze popírají.
Na tom je navíc trochu kouzelné to, že jejich postoj "lidem druhé věty" nic nemění. Naopak to ale zdaleka neplatí.

6 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 23. září 2016 v 11:41

Takže jsi zveřejnila fotky a teď budeš v 10 článcích vysvětlovat, že jsi žena. Ve výsledku blokuješ ty, které sis tu tak dlouho vydržovala. Proč se tomu divíš?

7 Kristýna Kristýna | 23. září 2016 v 11:51

Není moc co dodávat.
Pokud si je žena vnitřně sama sebou jistá, nepotřebuje až tak na 100% mít potvrzení své identity od okolí. Tím vůbec netvrdím, že to není důležité a že je nám to jedno, ja nás okolí bere.
Pokud si pak dotyčná sama sebou jistá není, roste pro ní důležitost určení a potvrzení její identity zvenčí. U některých to pak dosáhne až patologických rozměrů.

8 Andrea Andrea | 23. září 2016 v 16:17

[6]: Moje rozhodnutí zveřejňovat fotky a co a jak vysvětlovat, mají své vlastní důvody, které vysvětlovat nebudu.
Osobní rozhodnutí, co a jak na blogu, je také součástí první věty. Vím proč, a moji integritu netvoří, zda o tom někdo polemizuje nebo to zpochybňuje nebo to vidí jinak - co na blog a jak a proč a kolik komentářů.

9 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 23. září 2016 v 19:31

[8]: Reagovala jsem na něco jiného. Na to že tu téměř ze dne na den zmizela určitá sorta translidí(víme o koho jde). To kritizovat celý systém, lékaře, účinnost hormonů, jiné holky tu bylo celou dobu dovoleno a jen Andreu jak vypadá na fotkách ne?

Trochu mi to připomíná pokrytectví původního luckats blogu. Mi nakonec může být úplně jedno, z jakého důvodu sis je tu vydržovala, jenom upřímně doufám, že po tobě už znovu nepřijdou další a nebudou tě následovat.

10 Andrea Andrea | 23. září 2016 v 21:36

[9]: Víš bluemoon, já nemám problém s kritikou sama sebe a taky mi nevadí. A navíc mám ráda, když mi řekne svůj pohled někdo jiný.
Obě holky jsem přestala publikovat ne kvůli své kritice ale kvůli tomu, jaké výrazy začaly používat a jakým způsobem. A nebudu je zveřejňovat. Pokud ale chceš, nech mi mail a mohu ti jejich poslední komentáře přeposlat a udělej si obrázek sama.
No a k tomu, že sem dlouho psali. Když jsem začala psát blog, neznala jsm je a taky jsem si naivně myslela, že se umravní. Nevěděla jsem jak daleko zajdou. Vím ale, že mě to nijak neomlouvá a že jsem za svůj blog zodpovědná.
Mrzí mě to a už jsem se několikrát některým holkám, alespoň po mailu omluvila za to, že jsem to nezastavila dřív. Pokud jsem tedy pochopila, do koho se naváželi.
Pokud se naváželi, u mě na blogu, i do tebe bluemoon, úplně stejně mě to mrzí a naprosto veřejně se ti omlouvám taky. Chápu že za svůj blog jsem prostě odpovědná jsem.
Prostě už je nepublikuji vůbec. Nemám šanci to uhlídat.
Takže pokud můžeš, zkus na mě prosím nebýt naštvaná. Každý nějak z blogem začíná a ne všechny hned zná.
dík

11 Foxy Foxy | 23. září 2016 v 21:57

Ahoj,
Andreo.
Tohle je čistě OT, ale miluju tu barvu, kterou má ten top, co máš na sobě na těch fotkách... Dneska jsem si koupila další triko v téhle barvě...
Mimochodem na fotkách Ti to sluší... A ty vlasy jsou skvělý... Pořád čekám, až mi taky takhle dorostou...

12 Johanka Johanka | 23. září 2016 v 21:58

[9]: Pokud jsem si všimla, obě dámy byly zamáznuty již před týdnem (Šárka šestnáctého, TGCZ ještě dřív). Článek s fotkami vyšel předevčírem. Řekla bych tvoje úvaha poněkud nesedí.

13 Johanka Johanka | 23. září 2016 v 21:59

No a teď nevím, jestli jsem zase k předchozímu komentáři nezapomněla dopsat číslo [9]:... :-(

14 TS TS | 23. září 2016 v 22:00

[9]: jaké pokrytectví. nechala jsem si od nich nadávat dost dlouho a myslím že se daleko víc navážely do mne než do tebe.

ty jsi tam jen vždycky přišla a urazila všechny, což děláš dodnes po blozích jak koukám.

15 Andrea Andrea | 23. září 2016 v 22:31

[14]: Prostě ať je to jak chce, nevím jestli si pořád vyřizovat účty.
Co kdyby jsme zkusily spíše novým holkám pomoci v tom, jak se zorientovat, co nás v průběhu čeká, co jsme udělali špatně co dobře ...
Vím, že o to už se několik holek přede mnou pokoušelo, ale neúspěšně. Mám ale v hlavě takový plán a už jsem ho probrala s některými a chci tohle zkusit na zcela jiné úrovni než je blog a diskuse.
Takže pokud někoho zajímá co udělat jinak a možná lépe, někdy to probereme, ale jinde než tady.

16 TS TS | 23. září 2016 v 23:11

[15]: a proč to píšeš na mě, já s tím snad začala.
začala tu na tvém blogu do mě hučet a urážet BM, když jsem napsala že jsem zrušila blog, a naváží se pořád.

tak proč to nesměřuješ na ni, jí se omlouváš a mě napomínáš. tak to je fajn.

17 TS TS | 23. září 2016 v 23:11

chápu asi tu nejsem vítána.

18 TS TS | 23. září 2016 v 23:20

já za tebou pro rady nezačala chodit, ale fajn dobrá.

19 Lucka Lucka | 23. září 2016 v 23:53

Prosím, jak probíhá první sezení? jsem objednaná k paní doktorce Fifkový, za dva týdny. Ale bojím se dost. některé komentáře mě vystrašily. Nevím, co můžu očekávat.

20 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 24. září 2016 v 0:21

[15]: mail zveřejňuji u profilu, ale nechci si zrovna s vámi psát maily o jiných TS/TG, protože uplyne pár měsíců a budete mít zas trochu jiné názory. Nebýt TS novinek, upřímně delší dobu v transgender světě už nejsem. Budu jen ráda za čistý vzduch než probírat něco, co  se dá napsat jednou větou. Je dobře, že jsi po nějakým čase došla k tomu, cos právě napsala. [10]: a nejedná se jen o mne...mělo by to být univerzální.

[14]: Se ti zdá, že vůči tobě reaguji nadsazeně, až arogantně, že se pokaždé snažím něco utnout a nediskutovat s vámi. Vzhledem k té negativní energii, kterou jsi dovedla naakumulovat, se ještě stále držím, abych jako ty via tvůj blog nesklouzla někdy do vulgarit, výhružek a pomluv, nemusela pořád něco mazat a světe div se i mne vyhrožovaly a psaly nejen emaily. Nechci s tebou diskutovat, protože je to ztracený čas, nemáme si co jinak říct. Nechci ani tohle rozvádět do šírších diskusí.

[12]: Z vlastní zkušenosti to byl jen vývoj událostí během krátké chvíle, který se dal očekávat.

21 Kristýna Kristýna | 24. září 2016 v 8:02

Nedá mi to a vrátím se k těm fotkám. Obdivuji Tvoji odvahu a vnitřní sílu zveřejnit toto stádium přeměny. Navíc vkusným a civilním přístupem. Dovedu i nedovedu si představit, co se na Tebe sneslo ze všech možných stran.
Pro pesimistky a milovnice spiknutí: Překvápko co? Žádný fake blog, ale reálná osoba z masa a kostí. A navíc se žádná TV show nekoná a je vidět, že HRT funguje. Že nevidíte princeznu? Ono to po 8 m ani nejde, i cis žena se mění z dítěte v ženu podstatně déle. Navíc má Andrea už věk královny.
Pro mlčící optimistky: Čekaly jste princeznu, která to pesimistkám natře? Viz výše.
Pro Bluemoon: To je krása svobody slova. Každá může mít blog dle svého gusta, kdyby byly všechny stejné, byla by to nuda. Pokud se ti to nelíbí, nečti to a rady, jak by to mělo vypadat, si nech pro ten svůj - to je rada vyčtená na jednom z blogů.

22 Andrea Andrea | 24. září 2016 v 8:52

[17]: Nečerti se Lucko pořád. Ty víš že jsem ráda že píšeš své komentáře. Potřebuješ to pořád opakovat?
A tobě první jsem některé komentáře na tebe vymazala a omluvila se za ně.
Tak toho nech.

23 Johanka Johanka | 24. září 2016 v 9:05

[20]: Ano, to že to Andreu přestane bavit, se čekat nechalo. Divila jsem se, že to nechává běžet tak dlouho, ale chápu, že někdo, kdo s podobnými věcmi nemá zkušenosti, prostě nechce cenzurovat. Ovšem v [9]: jsi Andreu obvinila, že je zablokovala, aby ji nemohly kritizovat na fotkách.  A to mi přijde nefér, proto jsem se ozvala.

Mno. Horka skončila, už se tu zase hádáme.

24 Andrea Andrea | 24. září 2016 v 9:13

[19]: Probíhá úplně v pohodě a nemáš se čeho bát. Moje zkušenost, a nasbírané poznatky od jiných holek říká, že pokud jsi normální holka, bude to normální sezení a bude to fajn.
Pokud chceš, napiš mi na mail, jak vidíš, diskuse nejsou vždy normální ale lidi si někdy řeší spíše své osobní bolístky.

25 TS TS | 24. září 2016 v 9:16

[22]: no to se nezlob.
mě nazve pokryteckou z fleku bez reakce na cokoli mého v komentářích, a omlouváš se jí, já když reaguji na útok tak mě umravnuješ.

tak jak to chápat, od ní ok ode mě ko.

opravdu tu začala dělat peklo ona, nikdo tu o ní nepsal než sem přišla a začala útočit.

26 TS TS | 24. září 2016 v 9:25

[19]:paní doktorka Fifková je příjemná a bude to spíš přátelské posezení, zeptá se tě nejspíš jak to máš, jak to cítíš, na rodinu, přátele, vztahy atd.
prostě jdeš si normálně popovídat s člověkem který tomu rozumí.
tak žádný strach a obavy, to vůbec není třeba.

27 Andrea Andrea | 24. září 2016 v 9:51

[25]: To že se objevila z ničeho nic, všechny i blog "setřela" mě přehvapilo úplně stejně.
To co a jak jste spolu řešily předtím, neznám a ani kdo co kumu a jak. A "studovat" vaši historii nebudu.
Bluemoon je hodně "svůj" člověk a její odpověď [20]:, způsob jak píše a reaguje, by měl stačit pro představu o ní i bez znalosti psychologie.

28 Andrea Andrea | 24. září 2016 v 9:55

[20]: Dík za komentář a rozbor, bedlivě jsem si to přečetla a včera jsem ti i napsala na mail.
Tím je to i pro mě zcela uzavřeno.

29 Andrea Andrea | 24. září 2016 v 10:10

[21]: Ta spousta negativismu o tom kdo jsem nebo že ani nejsem, byl jeden z mnoha důvodů. Další z mnoha byl ale ten, že většinou nenajdete téměř žádné neupravené a reálné fotky holek "z průběhu". (Na druhou stranu je to dost pochopitelné)
Většinou spíše jen výsledek po letech a ještě vhodně nafocený. Někdy s přidanou foto, jak to bylo na začátku, aby vznikl kontrast.
Tím pádem se dá pořád v diskusích spekulovat jestli něco funguje nebo nefunguje, někdo může psát jak mu nic nepomáhá nebo jak naopak úžasně vypadá ... No tak prostě o mě si udělají holky obrázek sami.
Jestli se něco sneslo? To víš že jo. Milé i hnusné, to je jasné.

30 TS TS | 24. září 2016 v 10:11

[20]: správně a souhlasím, my dvě si nemáme co říct.
jednoduchá rada, neber si mě do pusinky na cizích blozích, pro mě jsi vzduch dokud nevyvádíš.

nikdo si tě nevšímal dokud jsi schválně nehodila všimné.

31 Vlaďka Vlaďka | 26. září 2016 v 15:54

Andrejko, všechno nejlepší k svátku ;-)

32 TS TS | 26. září 2016 v 18:02

[Smazaný komentář] a jak víš že jsem ji nikdy neviděla ty vševědoucí.

prosím aby mě vážně tenhle člověk nevyoutovával v každém komentáři, chi toho opravdu tak moc.

33 anita angelb anita angelb | 26. září 2016 v 18:32

andrejko mela bych dotaz:

JAK SES  JAZYKOVE ZARIZENA
KOLIK RECI UMIS
OD KOLIK LET A JAK DLOUHO
A JESTLI SI DELALA V CIZINE
A JAK DLOUHO?
TVA OBLIBENA DESTINACE?

A JAKOU RECI BYS CHTELA
MLUVIT?

a proc nemuze se tvuj
blog vest v nemcine
anglictine at vime vic
o holkach a ne bulvar.

mela bys zajem?®
ja bych chtela a muj
g+ je v anglictine
a cestine.
co ty na to?
carry on! !

34 Andrea Andrea | 26. září 2016 v 19:51

[32]: Chvilku jsem ten komentář zkoumala a pak, protože před tím sem psala nějaká Lucka, tak jsem ho schválila. To už by opravdu nemohla schválit nic.

35 Andrea Andrea | 26. září 2016 v 19:52

[31]: Dík moc za přání. Mám svůj první svátek v životě ženy. Je to docela zvláštní pocit.

36 Andrea Andrea | 26. září 2016 v 19:55

[33]: Což o to, nějaké řeči by šli, alespoň dvě další, ale nemám na řeči moc  nadání a práce v zahraničí pro mě byla v minulosti spíše utrpením.
Blog bude jen v češtině, cizojazyčných blogů je jinde dost, víš?

37 anita angelb anita angelb | 26. září 2016 v 20:06

[36]: aleee jdi vzdyt si mala
vycvik z ..no rozumim.
skoda ze si nenapsala jak
ses na tom s cizima recima
celkove zajima me to..
jaky stat si navstivila a
chtelas by??
nA jake urovni ses?
neslouhlas jelikoz
proc nevim vic o cizojazyc.
odkud davate videa?
dekuju andrejko orsek:)

38 TS TS | 26. září 2016 v 20:07

[34]: chápu já nemám co zkoumat. máš to říct na rovinu. že tobě vyoutování nevadí tak si mají ostatní trhnout.

když sem nebudu chodit tak doufám a věřím že mě tu ta osoba konečně přestane zminovat, nebo že ji aspon nenecháš, pokud aspon na tohle se u tebe můžu spolehnout, to snad nechci tak moc.

39 anita angelb anita angelb | 26. září 2016 v 20:13

[36]: jak libo andrejko
VIM
mozna by cizinci mimo
CR a ty bys ses..
vhodny doplnit:)

damy a panove anita
prave opustila blog.
dekuju andrejko
a dobrou noc.
YOU WILL BE SOON
ATOMIZED AND BUTTOMI
ZED ANDREJKO:)
©2016

40 Andrea Andrea | 26. září 2016 v 21:18

[38]: Lucko, opravdu nevím co po mě chceš. Mohu blokovat lidi za vulgarity nebo jiné zjevné hrubosti nebo obecně pochopitelné lži.
NEMOHU blokovat lidi protože uvedli nějaké jméno! A nemohu jako admin tohoto blogu řešit vaše vzájemné postrkování, ať ho začne kdo chce. To není moje odpovědnost. To můžu rovnou ukončit diskuse jako celek. Nejsem detektiv.

Vyřešte si to sami. Nejsem moderátorka vaší diskuse, ale svého blogu.

Já budu řešit to co doteď - hrubosti, vulgarity, obecné lži a to, co překročí podle mě, meze lidské slušnosti.

41 TS TS | 26. září 2016 v 21:27

[40]: aha, tedy outování TS je tu v pohodě.
tím zbytkem mě opíjet nemusíš.

takže holky, pište si tu jména TS holek jak je libo, to nevadí že je samy nezveřejnují, tady je to povolené.

že já blbka sem kdy chodila a psávala ti na FB.

42 TS TS | 26. září 2016 v 21:32

a nejlepší je outování od člověka který si tak brání soukromí a své skutečné jméno.

jo Andreo, je to úplně v pořádku. proč by jsi tohle na svém blogu řešila.

43 TS TS | 26. září 2016 v 21:34

[40]: doufám že si pamatuješ ještě dobu kdy jsi mě prosila abych tvé soukromé věci nikde nezveřejnovala a tím tě nevyoutovala.

44 TS TS | 26. září 2016 v 22:06

[40]: a Andreo, už po tobě nechci vůbec nic, já po tobě vlastně ani nikdy nic jiného než tohle nechtěla.

chtěla jsem toho ale zřejmě i tak moc.

45 Andrea Andrea | 26. září 2016 v 22:57

[44]: Hezké komentáře ale trvám si na svém. Nemůžu řešit každé jméno, kdo tu co napíše.
Vyoutováváte se na dalších a dalších diskusích jinde. Pořád dokola. Já jsem o tobě nikdy nic nenapsala ani tě asi neoslovila tvým jménem, natož příjmením. Nikdy jsem nezveřejnila ani nic z naší konverzace.
Nepřenášej na mě zodpovědnost za jiné lidi. To je opravdu vaše věc. Nemůžu mazat přízpěvky jen proto, že je v nich nějaké jméno.
Jinak! Jaktože o tobě někdo ví tolik, i když asi nechceš? Asi jsi to někdy dotyčné řekla! Ano, taky jsem takové věci v minulosti udělala, že jsem někomu řekla víc, než jsem měla říct. Nechci ale aby to za mě někdo zpětně řešil. Ty Ano.

46 Andrea Andrea | 26. září 2016 v 23:01

[39]: A co se týká tebe anito, co komentář to její jméno nebo nějaký náznak vůči ní.
Řešíš si taky to svý pořád dokola.
Piš jí osobně a ne mě, na blogu, o ní.
V tomto má TS pravdu a já s ní souhlasím. Co komentář, to ona. Vyřeš si to s ní osobně a nezatahujte mě do svých věcí a už vůbec po mě nechtějte abych něco selektivně mazala.
A věc dva, ona má pravdu i v tom, že ona tě pořád nepřipomíná ve svých komentářích, pokud ji neprovokuješ.

47 Andrea Andrea | 26. září 2016 v 23:03

A OBĚ, i když to platí asi víc pro anitu, uznávám!!!!
Ještě chvíli si něco řešte přez mě a můj blog, a ačkoliv vás mám obě ráda, zablokuji vás obě a vaše komentáře budu automaticky mazat.

48 TS TS | 26. září 2016 v 23:33

[47]: maž a blokuj mě, chtěla jsem to už dávno.

vlastně ani netuším proč jsem sem lezla.

[45]: cože tooo.
[38]:: Lucko, opravdu nevím co po mě chceš. Mohu blokovat lidi za

víš vůbec ty co píšeš.

budoucí sexuoložka pro TS, anonymita holek zaručena. dobrá reklama pro tvoji budoucnost.

tak do toho, blokuj blokuj.

49 Andrea Andrea | 26. září 2016 v 23:40

[48]: Všechno co jsem chtěla, jsem napsala.
A nepoužila jsem nic, co si tu už půl roku mezi sebou nepíšete. Včetně možného jména.

50 Andrea Andrea | 26. září 2016 v 23:42

[48]: A ne sexuoložka ale psychoanalytický psychoterapeut.
To je jedno, stejně půlka lidí nevidí rozdíl.

51 TS TS | 27. září 2016 v 0:01

[49]: jde o to že ty tu outování necháváš a schvaluješ, ne co kdo píše či nepíše.

ty to totiž už půl roku schvaluješ a necháváš. to je ten rozdíl, i po tom co jsem tě prosila aby jsi tyhle věci které se vážně mezi TS nedělají nenechávala na blogu. prosila jsem tě i odstranění mě odsud kvůli tomu, taky marně.
takže tem půlrok je tvoje vizitka a nerespektování anonymity TS když anonymní chce být.

a tohle dělá budoucí lékařka pro tuhle skupinu lidí, pro které je anonymita nadevše.

blahopřeji k titulům. a co empatie.

52 Andrea Andrea | 27. září 2016 v 0:18

[51]: Všechno co napíšeš na netu na něm většinou zůstane, často včetně smazaných stránek. Stačí se podívat do web archívů, kterých je na netu dostatek. To ví všichni a naposled na to tady upozornila TransgenderCZ.
Takže nejde nic smazat takhle jak si myslíš. Smaže se to jen na aktuálních stránkách mého blogu.
I kdyby to ale archivováno nebylo nevím co bych měla dělat víc.

53 Andrea Andrea | 27. září 2016 v 0:21

[51]: a ještě drobnost, ještě nedávno běžel tvůj blog, včetně dostatku tvých fotografií co jsi tam dala sama, takže anonymní být určitě nechceš, takže nevím koho se tvé vyjádření týká.

54 TS TS | 27. září 2016 v 0:41

[52]: to se mě vážně ptáš. to tady píšu celou dobu jen pro sebe.

dělat to co člověk podle svých možností udělat pro druhého může/ a především budoucí lékařka pro TS/, ne psát o tom co nemůže.  ale jasně, nejlepší nedělat nic.

já vím že tebe i prosit je zbytečné, to už jsem zkoušela.

tedy, aby jsme měly jasno, ty outování vcelku schvaluješ protože stejně je každý člověk při troše či větším umu na internetu dohledatelný.

takže proč vlastně kohokoli respektovat.

jaké že to máš tituly a atestace či doktoráty.

55 TS TS | 27. září 2016 v 0:54

[53]: ty se chceš věnovat TS a nevíš že většina chce po určité době žít normální život a postupně se ztratit z TS, proč holky po operacích mažou na blozích své fotky nebo celé blogy.

tobě tohle vážně musím vysvětlovat, co jsi to proboha studovala a co vlastně vyučuješ.
vyznáš se vůbec aspon trošku v TS a průběhu přeměny a vývoji člověka v té přeměně, jak tohle u 90 procent TS postupuje a jaký je jejich vývoj i co se anonymity a začátku nového života týká, či postupného a pozvolného opuštění toho starého.

nechceš se raději v budoucnu věnovat opravám televizorů.  

toto je normální průběh u velké většiny TS lidí, tohle by jsi snad znát měla, celkem základ.

noo tak tedy koukám.

56 TS TS | 27. září 2016 v 1:10

[53]: a docvaklo ti psychoanalytičko proč ten blog už není. nebo ti to vážně musím psát.

a byl ten blog o TS, nebo to byl jen normální ženský blog kde se o TS vůůůbec nic nepsalo.

můžu mít takových 100 blogů a co.že na světě jsem to ví spousta lidí , nejsem anonymní troll.
ty jsi taky měla normální FB a nezávisle TS blog.
nedělej se prosím hloupou, tobě to věřit nemůžu.

57 TS TS | 27. září 2016 v 1:52

napíšu ti to polopatě a na příkladu, aby jsi nemohla dělat že nerozumíš.

Terez měla fotky všude a byla dost veřejná, postupně se snažila a stále snaží tuto minulost smazat a odstranit. i když spousta holek ví jak vypadá, jak se jmenuje a kde bydlí a má její tel číslo,i když šikovný člověk tohle pořád dohledá na internetu a i přes to všechno že jsme si nerozuměly a vjížděly si do vlasů, budu respektovat její přání zmizet, to můžeme fotky a jména takových holek vyvěšovat na blozích i léta jen proto že kdysi byly vidět a chtěly tím pomoci ostatním. myslíš že ano, myslíš že nerespektovat jejich přání zmizet je správné.

je úplně jedno co kdysi která udělala či  neudělala, nic mi do toho není, ale toto přání člověka prostě respektovat musím, je to nepsané pravidlo mezi TS, protože toto se může týkat jednoho dne každé, slušné TS to dodržují a je úplně jedno zda se měly rády a rozuměly si a nebo se nesnášely. toto se prostě respektuje.

58 Andrea Andrea | 27. září 2016 v 8:32

[54]: [56]: [57]: Všechno tohleto chápu, ale řeš to s anitou ne se mnou. Já za to nemůžu, píše ona.
Nebo mám zařídit i vymazání jiných blogů a FB skupin, kde ty neznáš ani správce, takže kdo by je mazal?
Tohle není můj boj a nepřenášej ho na mě.
Když je na tebe někdo hrubý, smažu to. Nemůžu dělat policajta. Nemůžu ani tobě ani nikomu jinému zařídit tlustou čáru za minulostí.
A nic dalšího k tomu psát už prostě nebudu.

59 TS TS | 27. září 2016 v 9:30

[58]: co píšeš o jiných blozích, o ty se nestarej, tohle je tvůj blog, a správce tu děláš ty a ty moderuješ komentáře.

jak se mám domluvit s člověkem se kterým se domluvit nedá, píšu jí pořád aby si mě nevšímala, a ty komentáře schvaluješ ty.

hlídáš co hlídat chceš, outování evidentně ne.

tu omáčku na odvedení pozornosti psát nemusíš, neřešíme co jinde, to po tobě nikdo nechce, řešíme co tady, a s tím ty něco dělat můžeš.

opravdu hezké od člověka který se ještě nedávno bál aby se někdo nedozvěděl jeho jméno.

takže si tu třeba ještě za pár let můžu přečíst že mě tady někdo vesele outuje a píše mé jméno.
máš hezký přístup.

vadí mi to především z principu, že ty to tady vůbec dovolíš a schvaluješ.

takže když tu napíšu celá jména holek které jsou TS a snaží se ztratit z TS komunity aby žily už normálně, bude to ok

víš vůbec co píšeš.

60 TS TS | 27. září 2016 v 9:33

[58]: tak proč moderuješ komentáře když za to co kdo píše nemůžeš.

takže když ti budu podlézat můžu tady taky psát o druhých co budu chtít.

61 Andrea Andrea | 27. září 2016 v 9:42

[59]: A mám nebo nemám hlídat outování a jak to mám udělat? U dvou lidí vím (možná) jejich nacionále, u zbytku nic. Takže co mám mazat?
Nejdříve se někomu nelíbili dlouhé diskuse, pak mi lidé psali, že většina lidí nepíše k tématu, pak se někomu nelíbí jeho křestní jméno ... hlavně že všichni ostatní jsou zodpovědní a uhlídali to na svém blogu, včetně tebe.

Jak říkám, nebudu dělat policajta a nemůžu volně mazat věci z diskuse, stane se nečitelnou.

A speciálně kvůli tobě jsem jednu celou diskusi, na tvoji žádost, vymazala. Asi to byla chyba, protože teď už chceš abych mazala i jednotlivé příspěvky, co se ti nelíbí.

62 TS TS | 27. září 2016 v 9:50

[61]: pozor, jména a outování tam nebylo.
a když ti někdo píše že je outován, tak na to nemusíš být detektiv.

víš moc dobře že Anita to nedělá náhodou a mimoděk, dělá to s jasným záměrem.
a je to zcela zřetelné.

tak se nevymlouvej.

63 TS TS | 27. září 2016 v 9:53

[61]: Anitě šlo přesně o tohle a to se jí povedlo.

64 TS TS | 27. září 2016 v 10:09

[61]: a navíc jen pro upřesnění. já diskuse nemoderovala a mohlo se psát volně, takže i když jsem byla např v práci každý mohl psát co chtěl, nechtěla jsem cenzuru, tehdy se mi to nezdálo správné, chtěla jsem aby úplně každý, každá, mohl psát volně své názory.

dnes už vím že to byla blbost a mezi TS to prostě nejde.

ty ale cenzuru máš a moderuješ, v tom je rozdíl. tak moderuj a nebo to nech volně.
vyhrožovat že mě zablokuješ umíš, za to že se do mě tady schválně někdo naváží s jasným úmyslem mě provokovat.
díky.

65 TS TS | 27. září 2016 v 10:12

navíc.
VÍŠ MOC DOBŘE, že kdyby jsi ji tohle dělat nenechala tak to dělat nebude.
jenže má tvoje požehnání.

je opravdu zbytečné o tom psát, jak koukám.

66 Andrea Andrea | 27. září 2016 v 10:29

[64]: Jasně, když jsi nemoderovala, tak je to vlastně v pohodě. Chápu. Nechtěla jsi cenzurovat. Chápu.

A já moderuji. Ano. Ale hrubosti, vulgarity, a obecně doložitelné lži které pochopím.

Nic víc nemoderuji a moderovat nic víc nechci. Za ostatní odpovídá autor.

67 TS TS | 27. září 2016 v 10:58

[66]: bože a proč si nenapsala už dřív na rovinu že mě nesnášíš, a že moje outování a narážky na mě tu necháváš schválně.

nemusíš to zaobalovat do téhle formy.

ano a hlavně piš holky nevytahujte co bylo dřív, chyby dělá každý.
jen řeči od tebe.

68 Andrea Andrea | 27. září 2016 v 11:01

Anito, chápu tvůj komentář, co jsi mi k tomu, právě teď poslala, ale prosím, teď ho zveřejňovat nechci, ačkoliv v něm nic špatného, co normálně filtruji, nepíšeš a je slušný.
Chci dát ale i "druhé straně" trochu klidu.
Nech té druhé klid i ty, prosím, nemusíme dál gradovat emoce.

69 TS TS | 27. září 2016 v 11:04

měla jsem mít k tobě tehdy stejný přístup jako T.
nereagovat na tvoje volání.

někteří lidé si to nezaslouží.

70 Andrea Andrea | 27. září 2016 v 11:09

[69]: Ano, jsem ti vděčná, že jsi byla druhý člověk v téhle komunitě, kterému jsem napsala a který mi z počátku pomáhal. Jsem vděčná a vážím si toho a to se nemění.

ALE

Protože diskuse není vůbec k tématu a jde o čistě osobní debatu mezi námi, tímto ji prostě ukončuji.

Klidně mi vy dvě napište na mail nebo chat, nebo přijeďte a můžeme se poprat.

!!! konec diskuse !!!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama