Svátek, změny, diskriminace a SRS

27. září 2016 v 14:42 | Andrea |  Aktuálně
Včera jsem měla svůj první svátek jako Andrea. Dost jsem na to zapomněla a uvědomila jsem si to, až když mě začaly chodit, večer předem, přání. Moje okolí si to taky asi tak z poloviny vůbec neuvědomilo a většina z nich byla překvapena stejně jako já. Jaké to vlastně bylo?

Hned ráno jsem dostala několik čokolád a hezkých přání a v průběhu dne ještě pak několik. Nicméně můj svátek nakonec to nosné téma dne, i dnů předchozích, nebyl a byly důležitější úplně jiné věci.

Třeba moje postupné vyrovnávání se změnami v mém životě, postupná změna vztahů z mým okolím nebo moje úvahy o proměně a jejím postupu, včetně možné SRS. Takže postupně.

Jaké vlastně změny na mě nějak dopadají, a co je na nich pro mě zajímavé. Prostě jsem se nejen loni pustila u paní doktorky do terapie, ale hodně jsem změnila soukromý život. Najednou bydlím někde jinde, mám trochu jiné starosti i vidění budoucnosti a mám kolem sebe jiné lidi. Snažím se vybudovat si znovu život v trochu jiné identitě, respektive v mé skutečné identitě. No a po pravdě, jde mi to dost těžce (trochu následný popis vygraduji, není to vždy tak hrozné).

Ačkoliv mám kolem sebe asi lidi, alespoň v soukromém životě, kteří jsou hodní a trpělivý, "plavu" ve svých pocitech jak se jen dá. I ty nejjednodušší věci kde se lidé chovají k ženám jinak než k mužům, jsou pro mě nějaké komplikované. Asi je to tou "pubertou". Stačí, aby mi někdo řekl - "dnes ti to moc sluší, jsi hezká" - v podstatě mě přivede do vnitřního kolapsu, protože možná ani nevím, jaká je správná reakce. Úsměv, kytka, podržení dveří, nabídka k nesení tašky nebo pozvání na drink a desítky dalších věcí… jsou záležitosti, kde neumím reagovat vůbec a můj mozek "zkolabuje", neboť mu chybí naučené a zafixované reflexivní chování na takové podněty.

O vnitřních pocitech ve vztazích bych radši ani nemluvila. Zajedno se to na blog dost nehodí a za druhé, téměř vůbec těmto pocitům nerozumím. Takže co se týká vztahů, pocitů a citů, jsem úplná katastrofa. Nejlepší by bylo, aby mě nikdo neviděl a nijak neoslovoval. Nerozumím jim a teprve si na tohle začínám zvykat. Věděla jsem, že i ve vztahové oblasti a citech se člověk mění, četla jsem o tom dost, ale takhle? Ne, že se člověk změní, mě se nějak "překopalo" úplně všechno. To staré cítění nefunguje a tomu novému nerozumím. Prý to ale přejde! Už aby to bylo!

City? Ty jsou úplně mimo a pro mě nesrozumitelné. Nevím, co s námi dělá estradiol ale tohle je totální katastrofa. Nebudu radši vůbec psát, jen byste se mi smáli.

Změny v běžných vztazích s okolím taky probíhají tak, jak se mě ne vždy líbí. To, že mě radši někdo pustí na křižovatce (asi abych ho nenabourala), to je hezký bonus. To že se semnou muži přestali bavit o mužských záležitostech, se taky dalo čekat. To, že se na mě hezky usmějí, je taky fajn. To že mě ale už považují za "blbou" mě štve.

Když jsem včera řekla jednomu muži - "elektrické rozvaděče tu opravuji já" - obrátil oči, "spadl mezi jističe" a bylo vymalováno. Celou další debatu o elektronice a PLC jednotkách se na mě ani nepodíval. Prostě ženská, s tou se nebude zdržovat. Zjevně - "blbá, blbá, blbá …". Musím říct, že ženy se ke mně, jako k muži v minulosti, chovali lépe. Asi dám vlasy na blond a začnu být afektovaná, ať jim potvrdím jejich stereotypy. Takže úkol do budoucna - zpitomět.

Před pár dny jsem alespoň řešila návrh nového software a hardware pro malé letadla, co budu dělat. Ještě že mě tam všichni znají a vědí, že jsem to dělala jako muž a velmi dobře. Jinak by mě dnes zjevně nenechali ani poutírat prach na křídlech. Možná tak jen vytřít hangár smetákem. Takže ať žije hluboce zakořeněná diskriminace žen. Jak může ženská, když ženské neumí ani řídit auto, napsat systém řízení pro letadlo? Asi nijak! Jestli ano, tak se zjevně všichni vyděsí a odstěhují.

No a na konec "pitomé téma finalizace" proměny. Něco jako "SRS - být či nebýt". Jo, bude to až za dlouho. Tak za rok, možná ještě víc, ale pořád slibuji na blogu, že se k tomu nějak vyjádřím a tak to trochu teď udělám.

První věc, kterou na tohle téma chci napsat je to, že se nechci vyjadřovat k tomu, jak co probíhalo dříve, koho k čemu kdo nutil nebo nenutil, jaký názor měl který sexuolog. Já nejsem ombudsman ani soudce a ani jsem to nezažila. Nemůžu řešit minulost, neboť mi to nepřísluší a ani na to nemám právo. Můžu jen říct, že vnímám jak se odborný pohled mění, co je potřeba a co ne, stejně tak jako většina věcí ve společnosti. Mnoho věcí, které jsme v minulosti pokládali za nutné, dnes vidíme spíše jako možné. No a to je dobře, protože máme větší volnost rozhodnutí a ne všichni chtějí všechno.

Takže já téma SRS vnímám osobně dnes jako možnost, která může "dopracovat" fyzické změny do co nejlepšího možného přiblížení se ženskému tělu. Někde se tato varianta nepřipouští a nedělá, někde ano, někde je nutná, někde je každého věc … záleží dost na legislativě daného státu.

Moje vlastní úvaha je spíše jen opět ze dvou hledisek. Hledisko jedno je zdravotní stav po té, a hledisko druhé je moje psychika a osobnost. Ani jedno není důležitější, byť zdraví má prioritu i pro mě.

Nejdříve to složitější, z hlediska možných fyzických následků - zdravotní stav. Jestli se bojím? Ano, úměrně se bojím jako každý člověk, který má prodělat nějaký chirurgický zákrok. Každý normální člověk se bude víc nebo míň obávat u každé operace. Bude se obávat, jak proběhne, jaké to bude těsně po té, jak se vše zacelí a bude časem v pořádku. Bude se obávat, jak to pak bude za deset, dvacet let nebo když mu bude třeba 80 let, když moji babičku začalo ve stáří bolet i operované koleno.

Tohle vnímám úplně asi jako každá a téměř jediné, co proto můžu udělat, kromě rozhodnutí zda podstoupit nebo nepodstoupit SRS, je být co nejvíce zdravá. Snažit se aby můj organismus byl v pohodě a co nejvíce odolný, a tím pádem měl co největší šanci se s tímto zásahem vyrovnat. No a pak můžu ještě najít správnou nemocnici a operatéra. Tím moje možnosti téměř končí, pokud se rozhodnu pro SRS.

Jiná varianta (pořád se bavíme pouze o fyzické stránce), kterou můžu využít, je v ČR úplná sterilizace. Určitě jde o nesrovnatelně méně invazivní zásah, ale není ani teoretická šance, že nějak přiblíží vaše tělo ženskému normálu, pokud po tom toužíte.

Že bych si nevybrala ani jednu z těchto variant mi teď nepřipadá jako možné. Pokud se nezmění legislativa, jednu z těch dvou si vybrat musím. Nemůžu žít ve společnosti jako žena a mít v OP muž, už protože si to nepřeji sama.

Pokud se změní legislativa, moje úvahy o SRS se stejně asi nezmění. Proč? Protože SRS vnímám i jako možnost, která může přiblížit moje tělo a celkový stav mé identitě a v ČR je možná. A tím pádem má pro mě smysl o tom uvažovat i přes možná rizika, která budou existovat vždy. Prostě existují i u rutinního slepého střeva.

No a co psychika? Tak to bude krátký popis. Psychika, mě osobně a pro mě samotnou, nějak říká - "některé věci ke mně asi časem nepatří". Nevím jak to má kdo jiný, někdo může mít velký problém a odpor, někomu to může být jedno co má navíc nebo nemá. No a mě se zatím osobně se zdá, že některé věci ke mně časem opravdu asi patřit přestanou a budu to chtít řešit.

No a na konec to poslední, co by někteří chtěli, abych možná řešila tady na blogu nejvíce - sexualita. Tak v tomhle vás zklamu, protože to považuji za natolik soukromou věc, že na blog o tom nic psát nechci a ani nebudu. Řeknu jenom to, co se na blog napsat dá - tohle víc nebo míň řeší každá z nás, i já.

Andrea
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (245)
Zobrazit starší komentáře

201 Andrea Andrea | 7. října 2016 v 14:31

[197]: Docházejí? A v čem? Že já to vidím a cítím jinak? To se mi nezdá, že mi došly.

202 Šárka Šárka | 7. října 2016 v 14:35

[187]:

bez srs operace nemáš identitu a nemáš ženský orgán, ale za to máš sexualitu

po srs operaci sice nemáš penis ale máš jen neznámou pravděpodobnost na to že po srs operci budeš s výsledkem tg slečna spokojená, to je jako hra v loteri, to je na nic
jako náplast za ten zmar a nespokojenost s nepovedenou srs opercí dostaneš konečně od státu alespon tu ženskou identitu a vše co k tomu náleží,

to je ale hodně slabá náplast za to utrpení a za ten nepovedený výsledek srs operace

a prosím, plavky, souny, šatny, převlíkarny, a podobné sem netahej, o to mě nešlo stějně jako o to nejde řadě jiných tg slečen, o to třeba tg ženám některým jde, ale to je HODNĚ MÁLO CHTÍT OD SRS OPERACE JEN TOTO

po přeměně chce jistě řada tg slečen především sexuálně žít, což jim srs operace vůbec nezaručuje, a pokud ano a povede se, tak jen ve velmi omezeném rozsahu u neuspokojivého procenta přeoperovaných tg MtF žen

203 TS TS | 7. října 2016 v 14:36

[192]: já nespadám do ničeho a pod vše.
podstoupit SRS beru jako komplexní důvod, ne jen jedno jediné.

je to to vše co to sebou přináší. bohužel nemusí vždy vše přinést.

204 Lucka Lucka | 7. října 2016 v 14:44

[195]: Díky, jsem myslela, že SRS umí již v dnešní době. Ale pokud jde jen o  napadobeninu a s rizikem bez sexuality. Tak je to pro mě málo.

205 Šárka Šárka | 7. října 2016 v 14:46

[198]: také se považuji ženu, i jiní mě považují za ženu, kromě výjímek které mě znají a ví to o mě
bohužel se ale považuji za zmrzačenou ženu, protože se tady tg ženy tlačí do srs operací které zdavotníci neumějí dost dobře dělat, a ty výsledky přeoperovaných ženských genitálů jsou v neznámém procentu zcela nevyhovující, protože se to tají, a není snaha toto odtabuizovat, a začít říkat tg slečnám pravdu, a zjednodušit a polidštit tg lidem proces uznávání identity

206 Lucka Lucka | 7. října 2016 v 14:46

[191]: Mám testosteron dost nízký, chtěli mi podávat dříve testosteron, odmítla jsem. Nemyslím si, že sexuální apetit souvisí s testosteronem.

207 Šárka Šárka | 7. října 2016 v 14:49

[199]: nebylo to konkrétně jen na tebe, to číslo tam být nemělo,

208 Šárka Šárka | 7. října 2016 v 14:51

[201]: pokud ti nedošly, tak ty si hájíš své soukromé zájmy a já zase své,

jednoduché :-)

209 Šárka Šárka | 7. října 2016 v 14:57

[200]: tak to nestavím to mě podsouváš

já psala srs operace >> neznáma nejistota úspěšnosti / neúspěšnosti

to znamená, že pokud je toto tabu, pokud se o tom nemluví, pokud se to veřejně neprezentuje tak s velkou prvděpodobností ty výsledky srs operací jsou mizerné

a řada tg se slečen se o tom stydí a nebo bojí mluvit, a nebo z principu o tom nehodlají z nikým mluvit a diskutovat, to jak dopadly po srs operaci, a smiřují se s mizerným výsledkem srs operce, a to potom vypadá jako že jsou ty tg ženy spokojené s tím výsledekem, pokud se s tím špatným výsledkem ty tg ženy smiřily

210 Kristýna Kristýna | 7. října 2016 v 14:59

[200]:
Ano, ty důvody a motivy pro SRS či proti SRS mohou být velmi různorodé a vzájemně nekompatibilní.
Mám pocit, že Šárka se snaží poukázat na to, že současná právní úprava je poněkud méně různorodá oproti té různorodosti motivů TG žen.
Jestli ale vážně stačí orchi, pak by to bylo pro nemalou část holek jistě přijatelné řešení.

211 Šárka Šárka | 7. října 2016 v 15:07

Uvědomují si vůbec lékáři, že těmi nepovedenými srs operacemi jen poškozují zdravá fungující těla a psychiku tg žen ??? ?

Uvědomuje si tento fakt vůbec někdo v českém absurdistánu ??? ?

212 Vlaďka Vlaďka | 7. října 2016 v 15:18

[165]: Jo, já to teď po sobě čtu a vidím, že ta věta působí, jako bych nic takového nezkusila. Sex s mužem už jsem měla, takže věta měla správně znít: Opravdu si nedovedu představit sex s mužem jako žena s penisem, aniž bych neměla, jak píšeš, divný vnitřní pocit. I když tomu muži to nevadilo a já si to docela užila, ten divný pocit tam zůstává.

[192]: To nevíš, že sex může být třeba jen o mazlení? Trefně napsala TS, že "podstata sexu ´´hlavně přefiknout´´ je opravdu hodně chlapská". Nechci tu moc pitvat svůj sexuální osobní život, jen speciálně pro tebe napíšu, že jsem měla hodně krát sex, z mé strany bez orgasmu a stejně jsem si ho užila. Pokud tedy já podstoupím SRS a přijdu při tom o tohle, zas takový pád na hubu to pro mě nebude (i když bych si samozřejmě přála, aby se povedlo všechno). Takže nezapomínej, že můžou být i ts jako já, které mají trochu jiný žebříček hodnot než ty.

[183]: Pokud chceš opravdu SRS jen kvůli sexu, tak to rozhodně neriskuj.

213 Šárka Šárka | 7. října 2016 v 15:43

srs operace zničila mojí sexualitu, a kvůli tomu strádám, necítím se dobře a jsem nespokojená, a proto já ty srs operace vnímám jako poškození těla tg lidí

neodsuzuji srs operace, některým tg ženám ke spokojenosti jistě stačí i ty chabé výsledky srs operací

odsuzuji celý ten násilný a nemilosrdný proces přeměny transgender lidí, tak jak zde politicky a mocensky nastaven a medicínou bezohledně praktikován na tg lidech

214 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. října 2016 v 16:09

[189]:napsal jsem to blbě. Nejde mít HRT, které by zároveň nebylo chemickou kastrací (teda částečně u fytoE)

přerušení plodnosti- vasektomie nemá vliv na hormony ani vzhled. Taky nemá žádný vliv úřední identitu.

Práci dělá estrogen. 100mg androcur srazí testosteron na stejnou hladinu jako chirurgická kastrace ať samotná nebo v rámci SRS. Při SRS vám je tam fakt nenechaj. A bez estrogenu bude i stejný výsledek na vzhled. Akorát všechny chemické antiandrogeny mají nežádoucí účinky. Androcur sestřelí játra, finasterid vygumuje mozek....

Zapomínáme, že samotný estrogen je sám o sobě chemická kastrace. Spolehlivě při cumlání srazí testosteron pod 5nM (orchi, androcur pod 2nM).

Bez odstranění zdroje testosteronu je někdy nutné brát vysoké dávky estrogenu a/nebo antiandrogenu což obojí má svoje riziko a stejně děláte vše proto, aby jste ten testosteron chemicky vypli.

Jako podmínka je to blbost, nechávat si zdroj T a blokovat ho vysokou dávkou androcur, pokud E nestačí taky.

215 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. října 2016 v 16:15

[190]: k získání identity jse si pořád mohla nechat funkční penis a zbavit se jen zdroje T Když ho stejně blokujete.

216 Andrea Andrea | 7. října 2016 v 19:39

[215]: Tak tak, tahle varianta je přípustná i v ČR a po ní dostanete "F" do OP, takže identita zaručena.

217 TS TS | 7. října 2016 v 19:42

[206]: souvisí, samozřejmě, proč muži ve starším věku už někdy bývají méně sexuálně aktivní, díky poklesu T.

218 Andrea Andrea | 7. října 2016 v 19:46

[214]: Svým způsobem je tohle kus pointy. Bez blokování testosteronu je proměna téměř nemožná. No a blokovat jej chemicky pořád dokola je prostě zátěž pro organismus a ne malá.
Takže odstranění zdroje testosteronu je pro organismus víc "přátelské". No a ostatní si člověk prostě nechat může.
Reálně je stejně obnovení "plodnosti" po delší době blokování testosteronu možné ale pokud jde o dlouhou dobu taky velmi nejisté.
Takže proč to vlastně neudělat, to je otázka.
Pravda ale je [210]: že důvody a cítění a potřeby TS lidí jsou různorodější než zákony "chápou".

219 TS TS | 7. října 2016 v 20:01

[214]: opravdu na tu kastraci po čase spolehlivě stačí jen cumlání E a 50 anro.

já 100vku dostávala ale půlila, protože po té 100vce už by se mi asi sám vstřebal.

220 Šárka Šárka | 7. října 2016 v 20:04

[215]: nechtěla jsem na sobě páchat žádný poškozující chirurgický zákrok

mám odpor k chirurgické řezničině, mám odpor k českým zdravotníkům a odpor k české natvrdlé společnosti

tohle mě totiž jen zmrzačilo, poškosilo a přivedlo do depresí a do špatného stavu

Chtěla jsem identitu bez chirurgického zákroku!!!

chápete to??? ?? !!

nejste nic více, nežli bezcitná banda transek, jste dtejní jako ti čeští sexuologové a homofobní politici

všichni co mi tady píšete ty vaše kecy
si trhnětě , protože mě ten mrtvý chirurgicky zmrzačený genitál mi to nevrátí at už ženský nebo mužský to mi je jedno

ale zůstat po tom medicínském masakru změny pohlaví bez sexuality to je SMRT

A zdravotníci a transky ento fakt budou do bezvědomí popírat jako nelidské bestie.

221 TS TS | 7. října 2016 v 20:23

[217]: ještě jsem zapomněla dodat.
naopak ženy ve zralejším věku bývají občas sexuálně náruživější než v mládí.
určitě to bude poklesem E a tím se dostane do popředí T.

bohužel nese to sebou i problém padání vlasů a hrubnutí rysů v obličeji.

222 Andrea Andrea | 7. října 2016 v 20:27

[220]: Tak už chápu, jak se k nám ostatním stavíš a i co si o nás myslíš.
Prosím, piš si urážky na nás ostatní, zase nějakou dobu, na svůj blog a ne tady.
Zbytek jsem smazala a další tvé komentáře pod tímto článkem už nezveřejním.
Nikdo z nás tady není ani bestie ani bezcitná banda transek.
Měj se.

223 TS TS | 7. října 2016 v 20:28

[220]: Šárko, nechtěla jsi identitu bez chirurgického zákroku, chtěla jsi identitu a fungující ženský orgán kvůli sexu.

nepodsouvej nepravdu.

to že to máš zmrvené tu nikdo nepopírá, ale co s tím asi naděláme, jak ti máme asi pomoci.

224 TS TS | 7. října 2016 v 20:34

[220]: kdyby ti ta neovagina fungovala, tak o podstoupení SRS jen kvůli dokladům a nadávání že tě k SRS donutili a že jsi ji nechtěla, by tu od tebe nepadlo ani slovo.

takže nadávat na výsledek a na práci chirurgů by bylo vhodnější.
tam je kámen úrazu.

225 Kristýna Kristýna | 7. října 2016 v 20:55

[224]:
A hlavně v době, kdy Šárka podstoupila op, bylo všeobecně známo, že ke změně identity stačí orchi. To bylo dohledatelné na netu.

226 TS TS | 7. října 2016 v 21:29

[225]: Šárka tu operaci chtěla, jen bohužel nevěděla jak to dopadne.

jasně že potom se nadává na všechno a na všechny,  a celkem to chápu.

227 Andrea Andrea | 7. října 2016 v 21:40

[226]: Já to chápu a předpokládám že asi většina diskutujících. Jen nechci aby si nás kvůli tomu sprostě "podávala". Já jí za to nemohu a ostatní asi taky ne.
I kdybych nic nevěděla, lze předpokládat
že je pravda [224]: [225]:. Takže i Šárka měla alespoň jednu další volbu na cestě k "F".
Šárka byla na SRS když tenhle blog a asi více z nás aktuálních ani "v procesu" nebyli. Takže co je kvůli nám? Nic!
Možná já bych jí mohla vyčítat, že kvůli lidem co jdou lékařům za každou cenu po krku, to máme v něčem i těžší. Nikdo z nich totiž dnes neudělá ani krok mimo, aby si nenaběhl.
Nechci nikomu ale nic vyčítat. Není to můj styl a navíc Šárka se teď nemůže bránit, když nezveřejňuji její komentáře.

228 TS TS | 7. října 2016 v 21:59

[227]: však já to beru, nechápu proč útočí na nás a ještě sprostě, my  za její stav nemůžeme zcela určitě. rozhodně méně než ona sama. ale nadává nám.

má v jejím stavu prsty ona a lékaři a nebo my a lékaři, myslím že spíš to první.

ale nechci jí ovynovat, šla sice do toho, ale netoužila po takovém výsledku.

229 Johanka Johanka | 9. října 2016 v 10:43

[210]: Jenom pro info - orchiektomie ani nevylučuje následnou SRS, takže pokud by někdo s doklady nechtěl čekat na to až se uvolní slot pro SRS v Motole (nebo jinde), může jít i touto cestou. Viz jedenáct let starý článek zde:
http://www.translide.cz/orchidektomie-bulovka

230 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 9. října 2016 v 17:08

[229]: nevylučuje, zas tam zbyde o jizvu navíc, to pak může tu SRS trochu stížit. Taky závisí na metodě.

Jako pro nedočkavý bych to moc nedoporučoval. Spíše, že když zvolí orchi jako finální volbu a za pár let si to rozmyslí, tak se nic strašného neděje.

Jenom pro info jaké podmínky chce jeden z doktorů pro dobrý výsledek

"Maximum vaginal depth attained with the scrotal skin graft beyond the original position of the peritoneal reflection (Douglas Pouch). A minimum of 6.0" (15.25 cm) vaginal depth is guaranteed immediately after surgery in all cases of SRS. The modal average is 7.0" (17.8 cm) depth. The best aesthetics and maximum depth are obtained if the patient has:

not been circumcised;

not had bilateral orchiectomy;

not had genital electrolysis other than the perineum

not been taking antiandrogens/hormone replacement therapies for more than a few years

no prior medical conditions; and is

not overweight."

231 TS TS | 9. října 2016 v 17:08

[229]: nejsem si jistá jestli ji neztíží.

dnes u operací SRS někteří chirurgové využívají i šourek a ten se předpokládám může po kastraci částečně zmenšit.
takže tohle bych raději probrala nejdříve s konkrétním chirurgem u kterého TS potom plánuje SRS, než se řídila předpotopním článkem.

taky je otázka, a nebude se potom cukat pojištovna. / což nevím jen mě to napadlo, že se může stát/.

232 Č Č | 9. října 2016 v 19:55

Tělesná odysea

Obvoďačka mu řekla, že musí k psychiatrovi, psychiatr usoudil, že může být nemocný, poslal ho do Gender Asignment Clinic, na klinice mu řekli, že je možná nemocný málo, ale že v pohodě, že teda něco za něco – rádi mu pomohou, když bude dostatečně toužit být mužem. To prý dokáže tím, že si nechá narůst knír, bude se chovat jako správný chlap a časem se nechá rozčtvrtit, včetně toho, že mu odeberou vaječníky. Zamyslel se nad následovným: Sledují chlapi seriály o zabíječkách upírů? Bude prokazování jeho role mužské podobně neohrabané jako prokazování jeho role ženské? Proč se říká, že léčba trans lidí je „dobrovolná“, když po něm chtěli „vaječník za něco“?

http://zpravodaj.genderstudies.cz/cz/clanek/telesna-odysea

233 Johanka Johanka | 9. října 2016 v 23:56

[230]: V tom odkazu píší i tom, že to lékař co prováděl operaci předem konzultoval s Jarolímem právě kvůli té jizvě a případnému ztížení SRS. To jest radil se jak řezat, aby s tím pak nebyl problém.

234 Johanka Johanka | 10. října 2016 v 0:01

Někde se při odesílání něco podělalo, dostala jsem jen chybovou hlášku 404, takže pokud tu tenhle příspěvek bude dvakrát, předem se omlouvám.

[231]: Viz má předchozí odpověď - právě proto jsem sem ten odkaz dávala, protože tam píší i o tom, že daný chirurg konzultoval postup se specialistou na SRS. Předpokládám, že to se od dob toho předpotopního článku nezměnilo a i nadále si v takovémhle případě udržují přehled jak to dělat, aby nepoškodili něco, co poškodit nemají. Konzultaci rozhodně považuji za nezbytnou.

235 TS TS | 10. října 2016 v 0:56

[230]: tak koukám že jsi mě předběhl.

236 TS TS | 10. října 2016 v 1:02

[232]: moc nechápu co má tento článek společného s FTM klukem kterého tu nikdo nezná. jestli to není dokonce jen smyšlená povídka že.

237 Kristýna Kristýna | 10. října 2016 v 7:39

[232]:
A jéje, nová reinkarnace.

238 Kristýna Kristýna | 10. října 2016 v 7:45

[231]:
Ten článek jsem četla před lety a myslím, že v něm je, že mezi orchi a srs by neměla být moc dlouhá doba, protože se ztrácí materiál. Tedy pětileté rozmýšlení se asi nepřipadá v úvahu. Možná tak dát místo originálu implantáty a tím se zbavit androcuru by bylo jisté, ale poněkud podivné řešení.

239 TS TS | 10. října 2016 v 15:09

[233]: Jarolím dělá starou metodu, u ní myslím ani šourek nevyužívá.

240 TS TS | 10. října 2016 v 15:15

[234]: nevěř naivně tomu že se tím chirurgové nějak moc trápí.

241 TS TS | 10. října 2016 v 15:23

[238]: myslím že nejlepší je, chceš kastraci jdi na kastraci, chceš SRS jdi na  SRS.
ale každé věc.

242 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 10. října 2016 v 16:10

[238]:[234]:[235]: při penilní inverzi se kůže šourku z většiny vyhazuje, takže to takový problém není. Vřeský nebo jak se jmenuje tu kůži snad využívá více, tam by to problém mohl být, u non-penilní inverze to je problém určitě.

Podstatná je doba bez testosteronu. Jedno jestli po orchi nebo HRT. Jaksi se to bez T zmenšuje a z 10 cm jednoduše otočením nejde udělat 20cm u non-penilní inverze to jde trochu líp. Čistě medicínský je asi ideální rok, dva, tři bez T, ne deset, dvacet.

S orchi je furt možná detransice. Silikonové imlplintáty a testosteron v prášku. ;)

Zas to spíše ukazuje zastaralost NOZ. Ženy se silikonovými s odpuštěním kulkami nepoznáte od tg ženy (s M v dokladech)jen na HRT bez biopsie. Možná na rentgenu jestli bude ten silikon jinak svítit.

Trochu se opakují. Jako řešení pro nedočkavý nebo podmínka něčeho fakt ne. Samotná orchi jako racionální volba pro ty co nechtějí testosteron a zbytek jim tolik nevadí ano.

243 Lucka Lucka | 10. října 2016 v 16:22

[231]: a co dělají s šourkem u nás? u nás ho nepoužívají?

244 TS TS | 10. října 2016 v 22:19

[243]:U nás,to je moc široký pojem.
jak kdo. pokud vím tak v motole zřejmě ano.
Veselý sám říkal že ho částečně používá.
Vřeský by ho snad měl využívat nejvíc.

245 TS TS | 11. října 2016 v 14:09

[244]: abych to upřesnila, blbě napsáno.
v motole ano, bylo k nepoužívání, nevím že by ho používali.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama