V pasti kvůli vlastní hlouposti

30. října 2016 v 18:10 | Andrea |  Aktuálně
Už mě to fakt nebaví a už se na to ani nemůžu dívat. Tenhle článek tady musím napsat, i kdybych neměla čas a měla moc práce. Možná jsem chtěla začít psát, jak mě někteří lidé neskutečně naštvávají, ale to je blbost. Já i my ostatní se totiž naštváváme a strkáme do té pasti totiž samy.

Prostě jsme jen lidé a jako lidé děláme pořád a pořád stejné chyby a děláme je i tady na blogu a v diskusích. Jako bysme pořád zapomínali na to, jaká jsou pravidla proto když chce člověk něco tvrdit a proto, aby jeho tvrzení mohlo být uznáno jako relevantní.

Znáte to, jak se píše v literatuře; autor - "Myslím si/vím že kolem země obíhá čajový servis". Odpověď - "To je blbost, neobíhá!". Další věta autora - "Tak dokaž, že neobíhá!". No a pokud na to skočíme, jsme ve vlastní pasti, vlastní chybou. A ta naše chyba je o tom, že svá tvrzení má dokázat autor, a to skutečnými uznatelnými důkazy. Rozhodně nemáme dokazovat my, že to neplatí. On musí prokázat svá tvrzení.

No a to se tady už měsíce děje na tomhle blogu a na mnoha dalších. Něco napíšu, někdo k tomu dá komentář a pak přijde jedna, dvě pravidelné osoby, které napíší, že to tak nefunguje a není to pravda. My na to reagujeme tím, že označíme jejich tvrzení za nesprávné a pak už jsme v pasti laviny důkazů. Ty ale nebyly na nás! Důkazy má přinést ten co to tvrdí. Konečně si to uvědomme holky.

Pokud tady jedna osoba tvrdí, že HRT obecně nefunguje, že SRS dopadne dobře jen výjimečně, je důkazní břemeno na ní a na nikom jiném. Vůbec není na nás to jakkoliv vyvracet, to je totiž přesně ta past, do které se nechávají lidi znovu a znovu chytit. Autorka je ta, co to tvrdí, a jen ona nese tíhu důkazu toho co tvrdí.

No a co je to důkaz? Jak přímý tak nepřímý důkaz musí mít minimálně vlastnost své jasné a transparentní ověřitelnosti a musí se k dané dokazované věci přímo vztahovat, nebo v případě nepřímé souvislosti musí být tato souvislost příčinná a relevantní. A musí ho takhle, jako důkaz, vidět a uznat nejen autor, ale i ostatní lidé.

Takže když já napíšu - jsem 8 měsíců na HRT, tak jsem schopna to nějak doložit. Třeba přímo předepisovanými recepty a vyjádřením lékaře a zároveň nepřímo, třeba svým vzhledem, který je ověřitelný jinými lidmi, kteří mě viděli, jsou opět ověřitelní, a jsou ochotni to ověřitelně potvrdit. Tak tohle nějaký důkaz je.

Když někdo napíše - HRT nefunguje a jeho doložení je typu - píše o tom na blogu, nikdo pisatele neviděl, nebo viděl, ale nemůže nebo nechce toto prokazatelně doložit … jde o tvrzení úplně neprokazatelné a má charakter pouze domněnky či tvrzení.

Pokud se snaží autor tvrzení svá tvrzení podpořit tím, že napíše "včera jsem viděla taky jednu, co potvrdila totéž", "takových je spousta ale nechtějí o tom mluvit.", "ostatní lžou a sluníčkují" … pořád se nijak dokazování neposunulo a pořád jde o něco, co má charakter pouze domněnky či tvrzení.

Pokus o využití psychologie tajemství ve smyslu - "všichni to vědí ale tají, ostatní se smířili, ostatní se spikly …" nic neposunuje opět, jen hraje na jakési obecné tajemství.

Pokud se necháte vyvést z míry, a u soudu by vám za to váš právník oprávněně vynadal a možná vás přestal i zastupovat, a začnete tohle nerelevantní a nesmyslné tvrzení vyvracet a jste v pasti, lépe řečeno v p..de…y. NELZE VYVRACET NĚCO, CO PŘED TÍM NEBYLO RELEVANTNĚ PROKÁZÁNO. Nikdy se vám to nepodaří, protože to totiž logicky nejde. No a z této naší chyby žijí naši TS trollové.

Takže?!
Takže já sama za sebe říkám jasně a říkám to i novým holkám - nevěřte takovým tvrzení bez dostatku přímých a vámi ověřitelných důkazů. Neexistuje pro to žádný důvod.

Zkuste třeba uvěřit lidem jako jsem já, že HRT fungovat může (nechci jmenovat jiné, ať se jmenují sami, to je jejich právo tak jak to udělal před chvílí Ezechiel). Má tvrzení jsou snadno a přímo ověřitelná přímo na mě, mém vzhledu a neanonymitě a taky přímým dotazem na mnoho neanonymních dalších lidí, kteří mě denně potkávají.

Takže já říkám, že HRT funguje. Ne, nejsem hloupá a vím, že jen braní hormonů nestačí. Vím, že kdybych neměla alespoň nějaké fyziologické a lidské předpoklady, nemusí fungovat dostatečně dobře, ale tak je to přece v životě se vším. Já, Andrea, jsem jen obyčejná ženská a nevím zda mám nějaké výjimečné předpoklady a řekla bych dokonce, že spíše ne, ale i tak to na mě funguje.

A až se jednou naštvu já, možná oslovím i ty neznámé muže co mi dávají najevo, že se jim líbím, a dám sem jejich mobil, abyste se jich, vy budoucí holky, mohli zeptat proč a jestli mě opravdu vnímají jako ženu.

Takže, přestaňte holky skákat trollům na špek a chtějte po nich ověřitelné důkazy pro jejich tvrzení. Bez toho jsou totiž bezcenná, zvláště pokud je vydávají za obecná fakta. Možná platí pro ně samotné, ale to pro vás ostatní tím pádem nic neznamená.

Andrea
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TS TS | 30. října 2016 v 18:28

zrovna tak jako vím že máš pravdu, a tvůj názor sdílím dlouho, protože jsou věci které jim vyvrátit nejdou a dobře to vědí a spoléhají právě na to.
zrovna tak mi to nedá na ty trolly nereagovat. ale jasně že je to zbytečné, jenže, bez reakcí by se ta jejich pravda mohla zdát mnohým reálná.

2 Kristýna Kristýna | 30. října 2016 v 19:29

[1]:
Budeme muset jako reakci psát pořád dokola jednu větu "dokaž to nějakými doložitelnými důkazy". Což vygeneruje záplavu odkazů a 1000× již viděné ctrl+c a ctrl+v.
Jak kdysi pravil Ezechiel "NEKRMIT" je jediná cesta, ale to některé (včetně mne) nevydrží nejpozději v okamžiku, kdy se spustí lavina sprosťáren a urážek.
Zkusím to vydržet alespoň týden. ???

3 Miri Miri | 30. října 2016 v 21:01

[2]: OK... zkusím to taky... (jen na tomto blogu nebo i jinde?)

A jinak
Andrea: omlouvám se, že jsem ji u Tebe na blogu přikrmovala... :)

4 Andrea Andrea | 30. října 2016 v 21:08

[1]: Jenže tím že člověk se snaží ukázat, že to není pravda, tomu naopak váhu dává aniž by si to uvědomoval.

[2]: [3]: Jo, varianta nekrmit, nebo psát k tomu samostatné články a nekomentovat dál, je jedna z možností.

Co kdybyste holky zkusily na tohle samé téma napsat svůj článek právě na svůj blog. To je možná ještě lepší varianta jak říct, jak to vidíte vy. <<<

5 Andrea Andrea | 30. října 2016 v 21:09

[3]: Já se taky nechávám svést. Neboj.

6 TS TS | 30. října 2016 v 21:21

[4]: zlatíčko, tahle varianta půjde dost těžko, my blogy nemáme.

7 TS TS | 30. října 2016 v 21:27

[4]: víš, myslím že ony tu svoji pravdu budou šířit stejně dál, a je jedno jestli se na ně reaguje nebo ne.

ale pokud si nějaká holka která začíná, přečta třeba právě na svém blogu komentář, léčba nezabírá, je to falešná přeměna, budeš stále jen muž.

a žádný komentář který tenhle blud popírá.  jak to bude působit, no tak, že ostatní TS s tím souhlasí.

8 Vlaďka Vlaďka | 30. října 2016 v 21:28

[3]: Byla bych vděčná, kdyby i na mém ;-)

9 TS TS | 30. října 2016 v 21:28

ale nechceš to tu, chápu.
potom jediné, nedávat jim prostor.

10 Andrea Andrea | 30. října 2016 v 21:30

[6]: OK. Tak nabízím (přechodně) protože vaše blogy fakt zmizely, možnost PUBLIKOVAT U MĚ na blogu delší názory formou článku.
Takže kdo chce, může mi článek - krátký či dlouhý - poslat do mého mailu. Pokud bude "lidský", zveřejním ho ráda v sekci - "Jak to vidí jiní".

11 Miri Miri | 30. října 2016 v 21:51

[8]: OK...

12 Jackie Jackie | 31. října 2016 v 2:12

usměvné :-)

Andreo, dovolím si, se k tomuto  vyjádřit:

Však ty tg slečny z růžových blogů , které píší o tom jak u nich SRS operace dopadají dobře, tak také žádné důkazy nepřináší ;-)

Nějaký napsaný text na blogu, či verbální sdělení o tom jak mají povedený výsledek po srs operaci, jak mají styky s muži a jak prožívají orgasmy,  to není pro mě jasný přímý důkaz toho, že u nich srs operace dopadla dobře, a že to co píší a tvrdí, že to tak skutečně je.

13 Jackie Jackie | 31. října 2016 v 2:29

Andreo, těch mužu bych se zeptala pouze na jedno, a to na to: zdali je s tebou možný heterosexuální styk jako se ženou, až budeš mít po té srs operaci ;-)

pak bych teprve měla nějaký chabý důkaz toho, že si tg slečny nevymýšlejí

bohužel se dá ale s takovým mužem domluvit, aby tvrdil to co tg slečna si přeje aby ten muž tvrdil ;-), a proto je to jen chabý důkaz

musela by ta přeoperovaná tg slečna mít styk s nezávislým mužem, který by potvrdil zdali je s tou tg slečnou možný heterosexální styk, pokud se tady stále řada českých blogerek naparuje tím, jak jim po srs operaci funguje sexualita a jejich přeoperovaný genitál

14 Andrea Andrea | 31. října 2016 v 7:05

[12]: [13]: Jo jo, "čajový servis" kolem země.
Oni totiž, ani já, dokazovat nic nemusí, nemají proč. Chceš-li to tvrdit že lžou, dokaž to na dostatečném vzorku. Jinak je tvoje tvrzení nepodložené a spekulativní.

A ještě jeden pitomý komentář, a přestanu tě publikovat i pod tímto nickem.

15 Miri Miri | 31. října 2016 v 7:27

[14]: Předchozí příspěvky komentovat nechci, ale představila jsem si inzeráty ve stylu: "Hledám nezávislého muže na potvrzení, že je se mnou možný sex..."
Obávám se, že tohle by mohlo dočasně přetížit/vyřadit internet v ČR.... nebo přinejmenším tu danou internetovou stránku... (zase by se takhle daly dělat hackerské útoky...) :)

16 Andrea Andrea | 31. října 2016 v 8:24

[15]: dobrý komentář! A muži v ČR by se cítili šťastně, ráj na zemi.

17 Andrea Andrea | 31. října 2016 v 13:11

[smazané komentáře]
Dobrá "Jackie" a "Šárko", vaše komentáře od této chvíle dál zveřejňovat nebudu.

A aby jste o mě neřekli, že se jich bojím, ty dnešní do teď, korektně překopíruji v plném znění do samostatného článku (protože jsou dlouhé) a napíšu k nim svoje stanovisko (možná večer nebo zítra) do téhož článku.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama