Co o nás (ne)vědí jiní

16. listopadu 2016 v 13:11 | Andrea |  Aktuálně
Od minulého článku mi postupně krystalizovalo v hlavě téma, proč se musí lidi proti jiným lidem pořád nějak vyhraňovat. Proč někdo kritizuje kde jakou maličkou skupinu, která má něco nějak jinak - třeba se narodila ve špatném těle. A v hlavě mi hrálo desítky dalších úvah, historie různých utlačovaných skupin a jevů, psychologie jedince, který obhajuje svoji normálnost bojem proti jinakosti, nebo umenšuje své chyby poukazováním na něco, co je podle něj ještě "horší" … až jsem si uvědomila jednu věc.

O nás, o lidech co se nějak narodili ve špatném těle, v určitém smyslu téměř nikdo nic neví. Běžný člověk uvidí tak možná PraguePride a nebo krátký šot ve zprávách o jakýchsi problémech nějaké menšiny. Když je čtivější přečte si bulvár a když je čtivý víc, možná nějaký blog. No a výsledek je ten, že z toho si složí nějaký obraz, kdo je to TS osoba.

Pokud někdo bude číst můj blog, pravděpodobně si z něj o mě udělá trochu nesmyslný obrázek. Reálně, zkoušela jsem to sama a jsem o tom dost přesvědčená. Bude asi vidět osůbku, co se od deseti let zabývá jakýmsi problémem identity, pak se snaží pořád na něco přijít a cosi nastudovat, pak začne chodit k lékařům, pak bere hormony a pořád rozebírá, zda ty správné a dostatečně, a mezi tím píše, kdo jí už řekl paní a které šaty si koupila. Děs.

Naprosto chápu pak komentář ve stylu - "Já bych Andreu poslal pořádně makat, aby si srovnala priority", nebo "Zavřel bych ji na tak dlouho, až by se probrala a začala být normální". Jakkoliv jsou tyhle komentáře hrubé až nenávistné, vycházejí z toho, co člověk o TS lidech vlastně slyší.

A reálně, komentáře mnohých, třeba i na mém blogu, jen lidem neznalým ještě nahrávají a dobře budují obraz jakýchsi neschopných chudinek, co nemají nic na práci než TS, a dál jen plakat, stěžovat si a kopat kolem sebe. No a pak si ještě stěžovat na zdravotnictví a lékaře, abych nezapomněla.

Jenže nic není dál od pravdy, jaká Andrea vlastně je, jak žije a co dělá. A stejné je to asi u většiny TS holek, jen to na svém blogu nepíší, protože o tom jejich blog není. I tento blog je jen malým střípkem mého života, střípkem, který se vztahuje téměř jen k TS problematice.

Stejně tak bych mohla začít psát blog třeba o své práci v oblasti matematiky a fyziky, začít psát blog o studiu a budoucí praxi psychoanalytičky, začít psát další blog učitelky na gymnáziu, psát další blog vývojáře počítačového hardware a software, … a možná spoustu dalších blogů. No a řekněme si upřímně, ani jeden z nich by nedával samostatně obrázek o tom, kdo je vlastně Andrea.

A vůbec, možná bych mohla začít psát blog na téma "Jak žiju od rána do večera" a začít tam dávat články jak ráno vstávám, naháním děti čistit zuby, kontroluji školní tašku a svačinku, snažím se všechno stihnout na čas a ještě uhrát pro sebe 5 minut na učesání a namalování, jak celý den učím studenty, co ne vždy výuka baví, jak odpoledne nakupuji, vařím a uklízím a dělám s klukem úkoly do školy, jak se snažím najít i chvíli času na svoji partnerku a ona na mě, jak se snažím zaplatit účty, dojít na poštu, dát auto do servisu, opravit polici, … a nějak jít rozumně spát před půlnocí abych si trochu odpočinula na další den a někdy ani to ne, protože si chci občas najít čas i na tu blbou fyziku, elektroniku, psychologii, náboženství a další věci, a jiný čas než po půlnoci k dispozici obvykle nemám.

Koho by to ale zajímalo? Nikoho! A navíc, my to ani většinou nepíšeme aby jsme byli zajímavý, ale protože to pomáhá někdy jiným lidem.

Nějak takhle, v různých variantách totiž žijí všichni lidé a v tomhle se rozhodně život, nás holek v proměně a po proměně, nijak od jiných neliší. Normálně pracujeme jako každý jiný a zastáváme všemožná povolání, platíme daně, pracujeme a bojujeme s normálním životem. Jen o tom obvykle nepíšeme.

Takže pro toho, kdo tohle jen čte, protože si chce udělat obrázek:

TS lidé jsou normální obyčejní lidé, co žijí život jako každý, pracují někdy v Tescu u pokladny, někdy v továrně, nebo kdekoliv jinde, mají běžné starosti a bolesti obyčejných lidí. Jen jim život naložil něco navíc, co ty nebudeš muset nikdy muset řešit, protože máš štěstí. Musí totiž navíc vyřešit, že jejich duše a tělo jsou rozdílné od narození a nemohou od toho nikam utéci. Buď rád, že ti tuto přídavnou bolest nikdo nenaložil a můžeš se soustředit "jen" na zbytek života. My v sobě musíme ještě najít i sílu nějak to napravit, kromě ostatních věcí jako mít práci a zvládnout ji, výchovy dětí, zabezpečení střechy nad hlavou … a prostě všech možných starostí co máš i ty. No, a o tomto malém, ale těžkém střípku našeho života píšeme blogy, aby věděli i jiní lidé co mají podobný úděl, jak to ustát a co jim pomůže a kde nedělat chyby.

Andrea

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miri Miri | 16. listopadu 2016 v 13:30

Andreo, pisatelé názorů, které jsi citovala, jsou většinou hlupáci, kteří se potřebují v životě proti někomu/něčemu vymezit... (u puberťáků se tomu snad říká vzdorovitost... u dospělých nevím...)

S těmito lidmi se toho moc dělat nedá... mrzí mě ale, když se takovýhle lidé objevují v "naší" komunitě...
jsme samozřejmě skupina jako jakákoliv jiná a ano; to, že nás TS spojuje ještě neznamená, že si jako lidé budeme rozumnět... nicméně... ale nic... ;)

2 Andrea Andrea | 16. listopadu 2016 v 13:47

[1]: Nějak bych možná, já vím jsem sobecká a sebestředná, ráda začala i potkávat více TS lidí, co bych si s nimi rozuměla.

3 Johanka Johanka | 16. listopadu 2016 v 14:22

[2]: Když už mě tu Miri citovala, tak si taky přisadím: pokud si s nimi budeš rozumět, nebude to pravděpodobně proto, že jsou TS, nýbrž proto, že si máte co říct. Ale jinak chápu...

4 Andrea Andrea | 16. listopadu 2016 v 14:50

[3]: Jo Johanko, za mě - tebe potkám vždycky ráda.
Uděláme na konci ledna fotky z "roku na HRT"? Nerušila bych "počínající" tradici!

5 Johanka Johanka | 16. listopadu 2016 v 15:05

[4]: Klidně. Pokud z tebe bude přes bundu a kulicha něco vidět... :-)
(asi spíš v interiéru, co?)

6 Andrea Andrea | 16. listopadu 2016 v 15:15

[5]: Něco vymyslíme. Uděláme trochu přípravu předem, aby to zase nebylo - "jo, tady je trochu místa a trávník. To musí stačit". -:)

7 Miri Miri | 16. listopadu 2016 v 15:17

[6]: Já Vás klidně vyfotím... ať jste tam spolu... :-)

8 Johanka Johanka | 16. listopadu 2016 v 15:32

[7]: Hmm, asi ne. Zatím to o mně ví jen omezený okruh lidí a nechci to naplno zveřejňovat, dokud nezačnu s HRT. A endokrinologie měla nejbližší volný termín až na konci ledna...

9 Tečka Tečka | 16. listopadu 2016 v 16:03

Napadení taxikářky: youtube.com/watch?v=3WiyhJhPjls

"proč vás napadl" a odpověd "křičel, že jsem chlap a že nemám brát hormony"

není lepší, aby o transsexualitě lidé nic nevěděli? pak tř eba budou chlapi utočit i na cis holky, že jsou chlapi...
a nebo TG ženě s nepassingovým vzhledem se to může stát kdykoliv. Nebezpečný velice, lepší kdyby vůbec lidí nic nevěděli a lépe by se zapadlo.

10 Miri Miri | 16. listopadu 2016 v 16:20

[8]: Tak to jsme na tom stejně... ;-)
No.. tak můžeme fotit Andreu ze dvou úhlů.. :-D

11 anita anita | 16. listopadu 2016 v 16:34

andrejko:
ty s byla na mizine nebo
chtela s vic penez ze si
musela do armady a
jakto ze ted mas a predtym
si nemela VULI?
muzes mi to vysvetlit?
ja nebyla kazda utika
co nejdal a ty??
vim o cem mluvim
NEVER STOP THESE FEELIN.

12 Tečka Tečka | 16. listopadu 2016 v 16:50

[8]: Výmluvy, dost endorkinologů příjmou na počkání. Jen musíš říci s čím tam jdeš později a ne hned. Jinak se leknou :)

13 Šárka Šárka | 16. listopadu 2016 v 17:08

Přidám něco šťavnatého,
co řeší některé manželky a partnerky biologických samců mužů s xy chromozomy
http://www.prozeny.cz/magazin/sex-a-vztahy/jak-to-vidi-chlap/49554-jak-to-vidi-chlap-mam-ho-rada-i-kdyz-chodi-v-zenskych-satech

14 Johanka Johanka | 16. listopadu 2016 v 17:09

[12]: Nevím, dostala jsem kontakty od Hany Fifkové na Modřany a na Endocare. Modřany neberou vůbec, v Endocare měli termín v lednu s tím, že můžu zkoušet jestli se mezitím něco neuvolní. Přiznám se, že zkoušet někoho naslepo se mi nechce, to radši počkám. Do jisté míry mi to i vyhovuje, alespoň mi mezitím trochu podrostou vlasy a pokročím s odstraněním vousů...

15 Vlaďka Vlaďka | 16. listopadu 2016 v 17:22

Andrejko, tady je trošku jeden problém. Pokud je člověk takový - s prominutím - debil, že řekne něco podobného, co jsi citovala, tak takový člověk ani nemá zájem se něco o TS dozvědět. I kdyby byl třeba v každém časopise rozbor o TS, jaké jsou, jak žijí, jak se cítí, tak ten typ člověka to číst nebude. Jen řekne FUJ a převrátí stránku :-(

16 Vlaďka Vlaďka | 16. listopadu 2016 v 17:30

[14]: No ale když přece necháš odebrat krev u vás ve městě, tak ti by přece měli výsledky poslat tam, kde zjistí, že je volno bez nějakého objednávání, ne? Aspoň já jsem to tak měla. Všude jsem četla, jak se ts objednávají na endokrinologii, no a na odběr, nebo na výsledky čekali minimálně tři měsíce, tak jsem z toho byla vystrašená. A když mi dal sexuolog žádanku a já s ní šla k nám na kliniku, oni jen řekli, že to pošlou do Nového Jičína a za měsíc to bylo hotové (když odmyslím, že na jednu položku zapomněli a museli ji udělat zpětně). Asi jsem měla štěstí, nebo nevím.

17 Johanka Johanka | 16. listopadu 2016 v 19:45

[16]: Přečti si znovu poslední větu mé [14]:... :-)

18 Miri Miri | 16. listopadu 2016 v 20:15

No... nejsem si jistá, že dávat linky zrovna na Hausmanna je zde moc chytré... jeho názory stojí za prd... a dávání linků tady je zase jen další HATE...

19 Tečka Tečka | 16. listopadu 2016 v 21:11

[18]:jsem dala odkaz na video Dokumentační skupinu, co dělá Hausman? A nechápu už , co mám napsat aby to nebyl hate, se ti nic nelíbí

[17]: no ono je lepší na slepo než česká klasika

[15]: proč myslíš, že to nečtou? takoví to čtou moc dobře - viz na videu "jsi chlap, neber hormony" ten se v tom vyznal dost. Ale informace  jsou stejně zbytečné ne - chceme zapadnou jako cis lidi ne, srpávná HRT a nic neřešit.

20 Šárka Šárka | 16. listopadu 2016 v 21:25

[18]: zde ja krásně vidět co si ta "normální" (křestanská) true společnost o tg lidech myslí a jaký k nim má opravdu přístup / odstup / averzi / štítí se jich / odsuzují je jako "nenormálnost boží/ a tím se zaštitují,

samozřejmě s tím dotyčným vůbec nesouhlasím, jen jsem to sem dala jako odstrašující příklad proto, aby jste viděli tu masaž té "normálnosti" té "normální" křestanské většiny, vlivnými mainstreamovými médii v čele s jejími ochránci těch jejich jediných správných společenských hodnot, a kdo tady určuje vývoj společnosti, směr ubírání, společnosti, a kdo tady určuje co je správné a co je nesprávné či odsouzeníhodné,
Vadí, mí že tg lidé jsou stále bráni jako podlidé, jako něco méně hodnotného,

jako kdyby to byli kryplové

kdo nedokáže plodit/ rodit děti a chovat se dle křestanských zásad je krypl a vyvrhel

toho člověka vnímám jako homofoba, který se neštítí šířit jeho vidění světa, a jakákoliv různorodost a vybočení je podle něj odsouzeníhodné, nehodnotné, ba přímo to jsou pro něj vyvrhelové všichni ti co se nepřizpůsobí té "normálnosti" a těm "jediným správným" společenským hodnotám

a z toho mám jen další přidané deprese, že bych náhodou někdy s takovými lidmi co mají takové názory, měla kdekoliv a jakkoliv přijít do styku nebo sdílet pracoviště, kde bych měla být odhalena / vyoutována

pak si říkám co je větší hnus, jestli ti lidé kterých je stále převažující většina a nebo zdali je hnus můj život > tzn. JÁ + celá ta přeměna kterou jsem podstoupila

21 Erin Erin | E-mail | 17. listopadu 2016 v 7:58

Andrea krasne si cely clanok "zhrnula" do posledneho odstavca.
Perfektne a ak dovolis pouzijem :-)
Erin

22 Andrea Andrea | 17. listopadu 2016 v 8:33

[21]: Určitě použij kde potřebuješ.

23 Andrea Andrea | 17. listopadu 2016 v 10:25

[10]: Jj, fotit ze dvou úhlů. Některé holky po čase touží po fotkách, tak proč ne. Reálně ... ne. Na to už jsem fakt stará.

24 Miri Miri | 17. listopadu 2016 v 12:27

[23]: Já jsem to myslela jako vtip... :-)

25 Takeo Takeo | 17. listopadu 2016 v 15:42

souhlasím s posledním odstavcem...

26 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 17. listopadu 2016 v 19:45

[19]:
Informace jsou dvousečné. Na tom videu měl evidentně agresivní opičku a prostě se rvát chtěl. Porval se s městkejma a kdyby nedostal klepeta, rval by se i s opravdovým policajtem. Kdyby si nemyslel, že je tg, tak na ní vyjede, protože má blbý auto, vlasy, jsou skrvny na slunci... velmi pravděpodobně. S informacemi je imho opačný problém. Nejvíce se bojíme toho, co neznámé. Bojíme se útoků žraloka, nebojíme se tučného jídla. A kolik čechů loni zabil žralok?
Navíc informace dnes nejde zastavit. Těch kanálu je moc. Memy se umí pozoruhodně replikovat. Spíše je otázka jaké memy se budou šířit. Na západě už přeci jen vystupují tg osoby v showbusiness a nevystupují tam jen v karikovaných rolích.
IMHO trochu výhoda je, že češi jsou asi z 70℅ neznabozi. Tady až na výjimky není fundamentální odpor k LGBT. A imho když si normální člověk přečte protiproud, tak mu po jednom článku musí být jasný, že se poradce exprezidenta definitivně zbláznil (nebo je navedenej, v obou případech by mříže v oknech neškodily ;) )
Takže tady zbývá "normální" xenofobie. Parta grazlů si vybere slabý kus ve státě. A na to je bohužel tg žena s blbým passingem učebnicová kořist. Jinde po světě to končí často tragicky. V .cz jsou doložitelné jen "běžné" útoky.

27 Andrea Andrea | 17. listopadu 2016 v 21:54

[26]: Taky bych za výlevy některých lidí nic jiného nehledala. Pokud se často člověk opravdu dobře "zadívá" na "útočníka", velmi často tohle platí - dotyčný si najde cokoliv. A TG žena se špatným passingem může evokovat velmi snadnou "kořist" pro vybití si vlastní frustrace.

28 Miri Miri | 17. listopadu 2016 v 22:03

[27]: Pokud je s útočníkem jedna "kořist", tak je vcelku jedno, čím vybočuje... jinak si většina "predátorů" volí nejslabší kořist... víc než zbabělost bych za tím nehledala...

29 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 17. listopadu 2016 v 23:15

[27]:[28]: njn. To je právě dost blbá situace být pro tg ženu, ta první na ráně.

30 Šárka Šárka | 17. listopadu 2016 v 23:26

Co je třeba udělat proto, aby má matka a má dcera když spolu komunikují o mě, v mé nepřítomosti, o mě přestaly mluvit mužském rodě, a jako o otci ?

Dá se s tímto zoufalým stavem něco dělat, nebo je to navždy ztracené?

A nebo si to mám vyložit tak že: > "Jsi transexuální žena tak trp!"

31 Šárka Šárka | 17. listopadu 2016 v 23:45

[26]: tg ženy jsou ukázkovým příkladem Darwinovy teorie založené na přírodním výběru, tedy přežití, na které lze tuto Darwinovu teorii celkem spolehlivě uplatňovat, někdy více než na kterékoliv jiné slabší či méně odolné jedince v lidské společnosti

32 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 17. listopadu 2016 v 23:57

[30]: no pokud si to nenechají vysvětlit podobrem, tak po zlém to asi moc nepude.
Respektive nakolik to dělají schválně a nakolik z nevědomosti. Jestliže schválně, tak s může být snaha s tím něco dělat kontraproduktivní.

33 TS Ženská. TS Ženská. | 17. listopadu 2016 v 23:59

[30]: budu trochu hnusná, vím.
s tím se dělat Dalo,
nebýt jako žena otcem. myslím že téhle minulosti se fakt zbavit nedá, to není jako si koupit pánské boty, tohle nejde hodit za hlavu, matka pro ni prostě nebudeš nikdy.

34 ZZZZ ZZZZ | E-mail | 18. listopadu 2016 v 1:20

Mám prosbu zajímalo by mě kdo - který doktor Johance navrhoval tu behaviorální terapii co s díky odmítla. Jasná otázka jasná odpověď...                        

Když tak prosím o předání Johance nebo pokud toto čte já ani nevím jestli je to ta samá osoba co mi kdysi odpovídala třeba se jedná pouze o shodu nicků...

Mám diagnozu TS od doktora, který se tomuto věnuje delší dobu než mudr. Fifková a do tý vaší přeměny by mě pustil. Já nechci, nestojím o to a chci se adaptovat. Žádný vážný důvody k tomu nemám, prostě je to moje rozhodnutí...

Ten pocit nezmizí... jsi to totiž Ty... udělej si testy mozku a zjistíš, že máš ženský mozek... :)
Jinak; pokud je vůle silná, jde asi všechno... ale pokud nemáš vážné důvody, tak alespoň přiznat si, že jsi holka/ženská, můžeš... možná se Ti trochu uleví...
A co se týče toho, že by to mohlo časem zmizet, tak jak vidíš, po deseti letech se to zjevně nezlepšilo... a bojím se, že Tvá situace se nezlepší...

Ty tvoje komentáře mají sice něco do sebe, ale pleteš se. Ne nejsem ženská, protože NECHCI a je mi jedno jaký mám mozek nebo tendence  nebo pocity. Rozhodující je CHOVÁNÍ a já se tak chovat nebudu. Vy TS co jste v přeměně jste prostě byli chlapi (někteří celé dekády) teď teda řekněme nejste, protože jste změnili chování, ale byli jste. Celá ta slavná přeměna je o změně CHOVÁNÍ.

Pište si k tomuto co chcete mě zajímá please kontakt na toho behavioristu jestli je to teda ta samá Johanka což doufám...

35 Andrea Andrea | 18. listopadu 2016 v 8:57

[34]: Myslím že Johanka to občas čte. Určitě ti odpoví.
A proměna NENÍ o změně CHOVÁNÍ, to si nevysvětluješ úplně správně.
Jak se, pokud se ti vůbec chce odpovědět, změní podle tebe člověku chování?

36 ZZZZ ZZZZ | E-mail | 18. listopadu 2016 v 9:24

[35]:
Domnívám se, že si to správně vysvětluju :-)

Ono se ti chování SAMO nezměnilo. Ty jsi ho změnil, nově nějakých xxx pár let změnila :-)

Tečka nebude procházet nikdy, protože právě toto odmítá připustit ale já na rozdíl od ní "o krmení" nestojím :-)

Ať mě pro nic zanic netepete tak s tímto níže souhlasím:
Miri | Pondělí v 10:01

Sama za sebe mohu říct, že adaptace možná je, ale rozhodně to není procházka růžovou zahradou a nedá se říct, že je při tom člověk šťastný... a rozhodně se z Vás nestane "normální chlap"...

37 Johanka Johanka | 18. listopadu 2016 v 9:56

Johanka to čte, ale vzhledem k tomu, že vnitřním comming-outem si prošla až letos na jaře, tak opravdu nemohla k tématu zasvěceně psát před jedenácti lety. Johanek je očividně víc... :-)

38 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 18. listopadu 2016 v 10:00

[34]:[35]:Co je to ženské chování? To je IMHO zámena s kulturou danými genderovými stereotypy. A můžeme se bavit nakolik to má nějaký opodstatnění v evoluční biologii a biochemie mozku.

Jinak je to kultura unikátní "teď a tady". I ty testy na "ženský" mozek podle mě testují akorát to, že malé holky jsou víceméně odrazované od technických oborů.

(Ano mám občas nutkání tady napsat něco o ženské logice, ale bojím se, že mě feministky vyvedou ven a zastřelí :D )

Ps "Johanka" imho psala i pod "jj" a je to  domnívám se jiná Johanka než z transfóra.
Jistý si nejsem .

39 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 18. listopadu 2016 v 10:48

[20]: jako kdyby to byli kryplové

A co čekáš od lidí, když tu šíříš názory o zmrzačených translidech a o těch "zdegenerovaných doktory" a na většinu nadáváte do fetišáků apod., vyoutováváte se navzájem a děláte si schválnosti???

To jak já většinou přemýším o sobě, to je pak často i obrazem, kterým mne vnímají ostatní lidé. Mohu mít špatnou výchozí pozici ve vnímání ostatních třeba kvůli TS, ale tohle je převážně o vás a o postojích. I češi se naučili neházet včechny romy do jednoho pytle a nevěřím, že by zrovna měl být nějaký velký problém s pár Translidmi.

Začněte se chovat normálně a důstojně nejprve mezi sebou a zameťte si hlavně před vlastním prahem, protože se to pak obrací proti vám.

Viz třeba ty Šárko a Koubová, nevím sice, co bylo důvodem pro "nedomyšlenou" antixenofóbní reakci, ale třeba Koubová patří k těm, co doposud stigmatizovali české transholky, které SRS podstoupit chtěly. A pak se divíte, že z okolí přicházejí záporné reakce. Jestli si myslíte, že se mezi sebou můžete ponižovat, pak to budou samozřejmě dělat i ostatní cis.

[31]: Přirozený výběr? Čím je pro společnost prospěšných pár lidí kromě toho, že se tu hádá na blogu o tom, kdo je a kdo není trans a lituje se?

40 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 18. listopadu 2016 v 10:57

[34]: Zkusit to můžeš, ale pořádně bych si to rozmyslela.

Transsexualita není něco, co se dá změnit nebo na to zapomenout, otočit list. Pokud to v tobě bude pořád, jakože se toho nezbavíš, pak tvůj život zcela jistě bude plný různých frustrací, které se v tobě budou jen hromadit. Už to, že se to snažíš nějak řešit, lze předpokládat, že jsi v nějakém bodě, kdy je to pro tebe nějakým způsobem neúnosné. Jednoho dne se ty frustrace mohou nakupit a nepřekonatelné frustrace vždy končí depresí. A pak ti utečou roky a těžko budeš něco navracet nebo opravovat. Tak s tím zkus počítat.

41 Miri Miri | 18. listopadu 2016 v 11:39

[34]: Jestli se pletu nebo ne, to neposoudíme...
Co se přeměn týče, dělej podle svého nejlepšího vědomí a svědomí...
Statistika a zkušenosti ostatních ale mluví v Tvůj neprospěch... což neznamená, že to nezvládneš...

A když jsme u těch žen a "chlapů"; a co si představuješ pod pojmem "chlap", když říkáš, že jsme jimi byly?

42 Šárka Šárka | 18. listopadu 2016 v 12:38

[33]: na ten tvůj názor jsem fakt čekala

[32]: dělají to dle mého ze zvyku, zvyk je železná košile, a někteří lidé si to prostě nikdy v hlavě nepřehodí ten gender transsexuálního člověka,

co naplat, stále tedy platí, spálit mosty a zmizet (nejlépe asi do jiné galaxie) úplně všem z dosahu, aby to nevyvolávalo a nepřípomínalo tu nežádoucí mužskou minulost nadosmrti

Takhle si stále jen připadám mezi lidmi jako bláznivý muž co změnil pohlaví, protože to okolí mi to stále dává sežrat

43 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 18. listopadu 2016 v 18:05

[39]:-Protiromské nálady tady skončily, hlavně proto, že přišli uprchlíci. Oni teda žádní nepřišly, ale tím si to nebudeme kazit ;))
- Koubová AFAIK sama operaci má, tak moc nevím jak by stikmatizovala ty co SRS chtějí. Motol vs Thajsko to je jiná debata, než proti SRS jako takové. Že je proti stigmatizaci tg lidí, co nechtějí SRS není stigmatizací těch co chtějí.

44 Johanka Johanka | 18. listopadu 2016 v 18:11

[38]: Jojo. Na jaře, ještě předtím, než jsem se rozhodla, že půjdu do proměny, jsem chvíli používala jen iniciály...

45 TS Ženská. TS Ženská. | 18. listopadu 2016 v 18:24

[34]: a to se právě dost pleteš, já měnila chování celou tu dobu, už ho právě neměním.

46 TS Ženská. TS Ženská. | 18. listopadu 2016 v 18:44

[42]: já vím že to jsi slyšet nechtěla, ale prostě, pořízení si rodiny a dětí, to je něco na celí život, je to především zodpovědnost.
jako tohle vážně nechápu, u malého dítěte možná, ale pokud je TS otcem x let pro své dítě, co čeká, že nejednou bude máma. vzala jsi na sebe životní zodpovědnost, být rodič a být otec, tak to prostě je. určité věci nejdou změnit jen proto že Ty chceš. na tu cestu být otec ses dala sama, z toho nejde vycouvat.

to neber ve zlém, ale prostě tohle byla Tvoje svobodná volba, ze které se nedá couvnout. můžeš se snažit a pokoušet, ale stejně to tak bude.

byla jsi snad dospělá když sis pořizovala rodinu, tak jsi snad věděla co to obnáší i do budoucna.

prostě divíš se jak naivka, že tě dospělá dcera bere jako otce. domluvit se s ní můžeš že ti to vadí, aby tě oslovovala a mluvila o tobě jinak. ale podstatu to prostě nezmění.

možná mě za tohle bude leckterá kamenovat, ale proboha, to není jako si vyměnit punčochy.

47 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 18. listopadu 2016 v 18:49

Jsou docela dobré důvody se domnivat, Gže se gennder a sex orientace v tom mozku "zadrátuje" před narozením a dodatečně s tím nejde nic moc delat. Dá se to víc nebo míň potlačit.

Behaviorální terapie se dá odstranit strach z pavouků. Možná by tím šli potlačit nějaké projevy genderu, seylxuality, ale ne přepnout ten gender jako takový.

Já furt nechápu to "mužské chování"
Jednak po emancipaci už snad nezbyla činnost co by ženy vyloženě dělat nesměly. Holka co hraje fotbal nikoho nevzruší. Že to je obecně blbá hra pro blbý lidi nechme stranou.
A že se někdo přizpůsobí taky nemusí být nutně špatně. Za války jel těžký zbrojní průmysl jen díky cis ženám. V Izraeli maj cis F povinnou vojnu.

K chování jednoduchý protipříklad. Když budu sedět na kase, za přepážkou a vy tam pro něco přijdete, tak vás fakt nebude oslovovat podle chování. Copak ženský vykládají zboží na pás jinak? Odpovím vás podle obličeje. Teď by tu mohla být dálši nekonečná debata, jak jde vnímání změnit účesem, oblečením, ličenim... A kdy to udělá vice škody než užitku.
Navíc lidé v cz se drží pohlaví při narození, a v češtině se ani pořádně nedá mluvit v neutrálu aby to neznělo divně.

48 TS Ženská. TS Ženská. | 18. listopadu 2016 v 19:14

[34]: když nejsi ženská tak co jsi, chlap asi ne když jsi to musela řešit s doktorem  a máš potvrzeno TS, pohlaví není volba, ale zvolit si můžeš jestli v tom Tělesném pohlaví setrváš i dále a budeš se dále trápit, a trápit tě to asi trápí, když to řešíš. jestli se tak dá přežívat, určitě, žít určitě ne, aspon ne spokojeně.
kdo jsi můžeš jen potlačovat.

ale určitě, věřím že je dost lidí co se se svým TS problémem nikdy nikomu nesvěřili a přežívali tak celí život.

49 Šárka Šárka | 18. listopadu 2016 v 19:51

[39]: já nemám už co zametat, před svým prahem mám zameteno, ale řadě jiných tg slečnám bych před tím prahem zametla, protože tam zameteno nemají, přestože se prezentují jak jsou v pohodě a nad věcí

a k tomu >
"jako kdyby to byli kryplové"

ti kryplové nebyli myšlení jako fyzičtí kryplové (přestože se to u tg lidí také daří po srs operacích, a ke všemu se to mezi tg lidmi tabuizuje), ale především jak o TG lidech smýšlí to stále velké procento "normální většinové společnosti" jako "přeoperovaných bláznivých pomatených mužích" viz některé blogerky jak obhajovali svoji změnu pohlaví a co je k tomu vedlo

např. : "když slyším ráno močit sousedku do záchodové mísy, je to tak krásné, a tak se nemohu dočkat že to budu mít stejně jako ona" a další podobné "chuťovky"

není to přesná citace (nechce se mi to tam hledat), ale ta pointa je jasná

co si mají ostatní ty "normální lidé" o transkách potom myslet? co a asi? že jsou normální jako oni, nebo že jsou to fetišáci, blázni, pomatení kryplové a pod...

---
k tomu litování:

Ty se bluemoon nelituješ, ty ne :-)

Ty jsi asi příznivce toho žít prekérní a nepříjemný život, nevadí ti vyoutování, nevadí ti blbě udělaná srs operace, tobě vlastně nevadí nic, ty jsi taková splachovací bytost, která bude jiným vykládat, jak jsou ještě horší nežli jsi ty ,

Bože !

tvým náboženstvím musí být snad transsexuální sadomasochismus,
podle tvé bluemoon*víry >  NESMÍ být tg slečna s přeměnou neskokojená, NESMÍ si stěžovat, NESMÍ litovat, a NESMÍ NIC a NIKOHO kritizovat

ty bys je umravňovala a zavřela jim huby, kdybys měla tu moc, protože se vymykají tvému vidění o změně pohlaví

to že lidi mě neberou není tím co ty píšeš a podsouváš, ale je to všeobecnou averzí společnosti vůči tg lidem, kdy tg lidi berou jen na oko, přestože je ve skutečnosti neberou a odmítají je

50 Tečka Tečka | 18. listopadu 2016 v 21:04

[36]: Passing nemá nic společnýho s chováním. Pohlaví člověka určuje zejména ten ciferník. Když  žena má ženský ciferník, tak se  může chovat jako chlap a stejně bude pro lidi ženská: expres.cz/smrt-zeny-na-smichove-0th-/zpravy.aspx?c=A160721_155339_dx-zpravy_anna

Ale toto byl muž a nepomohlo mu mužský chování a byl stejěn ženská pro lidi. A když byl na HRT tak passing měl v pohodě, ale po vysazení ne.

Tělo ovlivnuje tím kým jsme pro lidi, to  je známé.

[33]: a co třeba být syn, vnuk, pravnuk. CO poradíš na to? :)) takové minulosti se taky  nezbavím, vid

51 Tečka Tečka | 18. listopadu 2016 v 21:12

[39]: Má hodně pozitivních reakcí, naopak lidi mají více srandy z TS a dalších, co se chovají šíleně netolerantně.

[49]: Nedávno jsem opět slyšela, jak některé oslavují vyoutování. že se jim konečně opět povedlo vzbudit nejistotu o pohlaví v lidech.

52 Tečka Tečka | 18. listopadu 2016 v 21:12

[48]: diagnozu přece dostane kde kdo, to není známka ničeho.

53 Tečka Tečka | 18. listopadu 2016 v 21:27

[41]: A zjaké statistiky  čerpáš?

54 Šárka Šárka | 19. listopadu 2016 v 0:57

[47]: hmmm, odhaduji logickým myšlením, že minimálně tak polovina MtF / tg slečen v česku je po přeměně velmi často nebo denodenně vy/outováno kvůli svému nefeminímu vzhledem či svojí trans minulostí (změně pohlaví), která se o nich roznesla mezi lidi

a být jako transgender žena v někde v marketu na pokladně, a na podobných postech, nebo ve fabrice kde se drbe o sto šest a kde nikomu nic neujde, tak tam je vyoutování tg slečny vždy s přehledem zaručeno

TG slečny v mnoha případech jednoduše nemohou být v klidu, aby procházely jako cis ženy!

A co zbývá nepřeje li si být tg slečna  často nebo denodenně vy/outována?
jedině si vydělávat příjem jakkoliv sama na sebe, nepříjít zbytečně s hodně lidma do kontaktu, a nebo při silné obavě z vyoutování být rovnou tou "strážkyní majáku",
protože asi jen tak se dá přežít ten následný život po přeměně, /s blbým pasingem nebo s totálním provařením ve městě coby transka/, bez neustálého psycho stresu a bez úhony na psychice

55 TS Ženská. TS Ženská. | 19. listopadu 2016 v 1:50

[50]: jenže to není tvoje volba, tvoje cesta, do toho ses prostě narodila.

jinak, já nemám radu ani k jednomu.
jen říkám že něco je jak je a už se to nezmění.

a může být ze syna dcera, z vnuka vnučka, ono oficiálně to tak vlastně po změně rodného listu je.  ale těžko může mít dítě dvě biologické mámy. a jako musí být máma musí být i nějaký otec.

a do toho se nenarodíš, to ti není přiděleno, tenhle krok děláš v životě ze svobodné vůle. a je to krok s následky do budoucna.

56 TS Ženská. TS Ženská. | 19. listopadu 2016 v 1:59

[54]: tak pokud je passing v poho, a minulost není až taková bez možnosti opuštění a vymazání, tak je možnost přestěhovat se. ale ani tak to nemusí být záruka že tě to jednoho krásného dne nedostihne.

57 ZZZZ ZZZZ | E-mail | 19. listopadu 2016 v 10:12

když nejsi ženská tak co jsi, chlap asi ne když jsi to musela řešit s doktorem  a máš potvrzeno TS, pohlaví není volba, ale zvolit si můžeš jestli v tom Tělesném pohlaví setrváš i dále a budeš se dále trápit, a trápit tě to asi trápí, když to řešíš. jestli se tak dá přežívat, určitě, žít určitě ne, aspon ne spokojeně.
kdo jsi můžeš jen potlačovat.
ale určitě, věřím že je dost lidí co se se svým TS problémem nikdy nikomu nesvěřili a přežívali tak celí život.
++++++++++++++++++++++++++++++
Co jsem :-) No já trvám na tom, že jsem chlap. Sice si tak nepřipadám, ale pocity a touhy se dají potlačit a nedat najevo. Oblíkám se tak, mám to v občance okolí mi to žere tak jako co. Trvám si na tom CHOVÁNÍ a nejde tady o to jak kdo vykládá zboží na pás, ale o to jak je oblečený, jak se nechá oslovovat, do které lajny si stoupne na svatbě apod. Tohle se dá všechno zahrát tak jako co.                  Vhledem k tomu, že tu někteří máte děti tak jste museli bejt chlapi dokonce násobně víc než já. To asi nebude práce ducha svatého... :-) Toto jediný zahrát a zalhat nedovedu a zároveň nechápu jak se vám to povedlo technicky. Fyzický záležitosti dole teda u mě naprosto nefungujou. Přesto zkus někomu v mém okolí říct, že nejsem chlap a vysmějou se ti a pošlou do blázince. Jo TS fakt potvrzený mam a furt si připadám jako "ženská". Je to volba a já neberu takovou kravinu. Jsem chlap co má dlouhodobě od mala idiotskej pitomej pocit, a kdybi mě ho doktoři dokázali zbavit práškama, psychoterapií nebo i operací mozku tak do toho bez váhání jdu. Bohužel nic takového nenabizejí...                             Zbyšek

58 Šárka Šárka | 19. listopadu 2016 v 11:36

[51]:

[30]:

[46]:

Neměla jsem si podle tebe "TS ženská" pořizovat dítě,
ale nejspiš jsem taky neměla mít matku. a nebo bych jí měla popřít, aby mě náhodou neoutovala, a nemluvila o mě v mužském rodě

a nejspíše podle tvých rad by bylo ideální, > nemít vůbec žádné příbuzné, protože jsem změnila pohlaví a cítím z toho celého blbě jak mě lidi ne/berou jako ženu

měnit v ČR pohlaví, na to musí mít člověk odbvahu, prototože ta společnost je tady stále tak ubohá, zaostalá a s předsudky vůči sexuálním menšinám, že je to pro mě tady k nežití, žít zde jako coby tg žena mezi takovouto homofobní a konzervativní společností s předsudky, protože nezapadám to jejich škatulek ideální žena / muž, a je to namě poznat i vizuálně že jsem tg ženská, a i má minulost mě outuje

já vlastně vůbec nevím jak busu žít nadále mezi takovýmato lidma kde jsem pro ně je  tg ženská a oni mnou opovrhují...

NECHCI S TĚMI LIDMI PŘICHÁZET VŮBEC DO STYKU, NENÁVIDÍM TY LIDI ZA TU JEJICH HOMOFOBII!

59 Šárka Šárka | 19. listopadu 2016 v 11:43

[51]: také mě to tak někdy připadá, podle toho co některé jiné MtF píší, že mají radost z toho, když na nich lidé poznávají, že jsou to transky

tak ju, běžte makat mezi lidi, a ukazujte jim ten váš transsexuální čitelný ciferník a hlas od rána do večera, jak dlouho to vydržíte, než se z toho psychicky složíte...

budeme hrát mačistickou hru, kdo víc vydrží

60 Tečka Tečka | 19. listopadu 2016 v 12:08

[54]: I když mám blbý ciferník, tak u některých lidi projdou. Ale jakmile mě něco vvyoutuje - jiná osoba neb, že někdy uváznou informace o mně v nějákým systímu např., tak lidi flexibilně předju na z ženského vnímání na mužský.

Toto vůbec prakticky lékaři neřeši - řeší jen, aby jsme lidem dokazovali , že jsme ženy opravováním rodů např. a neustálým vysvětlováním. Což je tak nějak doživota šílený. Takhle žít enustle a lidem něco vysvětlovat, obhajovat, to je fakt lepší zůstat v původním stavu. Pro mě je to porstě potlačení identity stejně jako nic neřešit.

Jelikož neustálé outovvání od lidi - znamená naučit se pak lidi ingorovat, kvůli přežití.

Něco , co se psalo odpovědi ke zpovědi: "Budu-li mluvit za sebe, nebylo to období života, ale živoření, kdy se člověk zvolna mění v automatického robota, obávajícího se jakéhokoli osobitého projevu a snažícího se do puntíku plnit společenská očekávání ohledně své pohlavní role. O negativním prožívání vlastní původní tělesnosti ani nemluvě"

čím se to totiž liší to neustále outování? a mnohé pak řeší jen sociální konstrukty - jak dokáza tlidem pomocí chování, že jsou ženy a pod. V automatickýho robota se mění taky - jak jinak nazvt outomtický opravování lidí rodů?

61 Tečka Tečka | 19. listopadu 2016 v 12:22

[54]:a můj odhad je horší...tak 85%. Nejhorší je, že těch 15, které považuji dot za passable, tak mi trvrdí, že jsou někdy vyoutované :( tak kolik bude těch procent nakonc bude mě děsí.

Pak je ještě paradox, e z těch 85%, co hodnotím, že passing moc nemají, tak tvrdí, že mají a ani muž nic nepozná ve vztahu..

62 Andrea Andrea | 19. listopadu 2016 v 14:12

Protože musím odjet na výcvik a budu tak trochu bez civilizace a podobně a rozhodně ani nebudu moci moderovat, musím ukončit diskusi.

Mějte se všichni hezky a ahoj za 10 dní.

Andrea

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama