Ponurý den

15. listopadu 2016 v 14:32 | Andrea |  Aktuálně
Ani Andrea nemá každý den jen sluníčko a úsměv na rtech. Z času na čas, když je venku zataženo a sluníčko se schová, je taková trochu ponurá nálada a člověk má pocit, že je trochu ve vzduchoprázdnu. Zrovna takové dny mám už asi dva-tři dny. Venku všelijak, asi tisíc povinností co mám udělat a k tomu ještě jedu příští týden zase na psychoterapeutický výcvik. Všechny předpoklady k hlubokému zamyšlení.

Nad čím asi dumám, v průběhu lehké deprese? Tentokrát skutečně o životě a zkušenostech TS holky. O tom co se změnilo a mění, a co z toho bylo fajn a co moc fajn není. No a taky trochu o tom, co ještě bude.

Možná nejdřív napíšu, což už jsem psala mnohokrát, že si možná v proměně nemám na co stěžovat. Prostě asi mám štěstí a možná, podle toho co některé píší, je nás šťastnějších spíše míň. No a ještě s mými předpoklady je to asi podle některých zázrak sám o sobě.

Jen si to vypočítejte se mnou:
a) bylo mi 46, když jsem začala s HRT-> podle všech moc stará na tělesné změny
b) nebyla jsem křehká dívenka, byla jsem léta profesionální voják a měla k tomu příslušné tělo, návyky a schopnosti -> zjevně další problém pro HRT
c) psychika zformovaná dlouhou dobou kdy jsem řídila různé společnosti a armádou, měla zcela jiné "tovární" nastavení než šatičky -> to je špatně, něžná žena nikdy nebudu
d) jako muž jsem byla úspěšná -> jako ženská prý nikdy nedosáhnu už téhož znovu
e) šatičky ani šminky jsem v minulosti nepoužívala, ani potají -> zjevně nejsem ženská
f) jsem zručná, umím většinu řemeslných prací od zednických až po elektrikářské a topenářské … -> nemůžu být žena, tohle nemají prý ve své psychice
g) téměř od jak živa vím, že jsem žena, ale bojovala jsem s tím, jak jsem jen mohla, abych se tomu mužskému náhradnímu "já" nezpronevěřila a všichni se mnou byli spokojení a byli na mě "pyšní" -> tak to je možná to jediné co je normální u TS holek.

Ani to nemá smysl počítat a pokračovat. Ve své depresi chápu, že nemám správné výchozí body ani předpoklady, takže nikdy normální ženská nebudu a je jedno co udělám nebo sním.

A víte co, mě je to úplně jedno, že statisticky ani logicky nemám předpoklady. Já prostě holka jsem a na předpoklady asi dlabu (jo, vím, že nesmím, ale stejně). Ať s tím tělo a mozek udělá, co umí, estrogen jim dávám pravidelně, tak co by ještě chtěli! Občas je dokrmím fytoestrogeny, tak ať si nestěžují.

Za chvíli to bude devátý měsíc na HRT. Mužské "já" je dávno pryč, stejně jako vše, co ho připomínalo. Nakonec mám už i docela hezké oblečení, boty, kabelky, šminky … takže podpora vnějšího vzhledu je ukotvena pevně. No, a když jsem si v neděli oblékla montérky (na nějakou špinavou práci na komíně domu), stejně jsem vypadala jako ženská. Jen v pracovním oblečení.

Rodinu mám, i když k tomu vedlo hodně komplikací a zlomů, ale teď mám a každé ráno se rozčiluji s dítětem u snídaně. Moje drahá polovina (vůbec nevím, jak tohle řekne žena o druhé ženě, co s ní tvoří celek a rodinu; budu na to muset přijít) je hodný člověk a mě, svoji holku, má moc ráda, alespoň se to tak jeví. No a taky mě jako holku bere, ne jako holku s nějakou výhodou ještě něčeho. Super, nic jiného ani nechci.

Mám práci a mám ji ráda, no a na ulici mi říkají "mladá paní" a v práci "paní profesorko".

Tak proč mám kruci depresi? Proč?

Protože podle mnoha blogů a hlavně komentářů pod jejich články vím, že je to stejně ve skutečnosti jinak, jen to nechápu a nechci přijmout:
- určitě vypadám jako chlap, jen to nechápu
- nikdo mě nechce, jen o tom ještě nevím
- jsem stará a budu vždy nehezká a HRT nepomůže a změny, co vidím, jsou jen fiktivní
- všichni mě odmítnou a nikdo nebude chtít být se mnou, jen jsou zatím hodní ze soucitu
- po SRS budu mít zkažený život a nulovou intimitu, jen to taky ještě nechápu
- na ulici se mě všichni smějí, jen to nevím, protože za zády
- …

No, a protože nejsem pitomá (jo, už jsem se chlubila, že mám vysoké IQ a vystudovala kde co? Asi ano, navíc jsem totiž sebestředná a sobecká a vychloubačná!), čekám až to všechno přijde a budu v čoudu. Z blogů a komentářů totiž vím, že to přijde určitě.

A kdo ví, jestli už to tak není. Možná se jen obelhávám a sluníčkuji. Nejspíše taky určitě.

No a proto mám deprese a deprese a deprese. Vím, že jednoho dne to všechno přijde a bude zle.

Andrea
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | 15. listopadu 2016 v 14:46

To je počasím, Andrejko. Na mě na podzim přichází taky chmury, i když u mě je to tak, že může být i hezky, já prostě podzim a zimu nemám ráda. A pak taky ty negativní komentáře pod články vymývají mozek. Já jezdila normálně do Prahy jako holka a v jednom období mi po neustálém čtení komentářů, jak je všechno špatně, strašně kleslo sebevědomí a chvilku jsem tam jezdila v neutrálu. Naštěstí se to pak zlomilo další návštěvou po pár měsících na hormonech a hromadě laserových depilací, kdy už jsem na ulici a v metru nepostřehla žádné vykulené, zmatené výrazy lidí. To jsou prostě jen bludičky, co tě táhnou do bažiny, nenech se jimi zlomit ;-)

2 Šárka Šárka | 15. listopadu 2016 v 15:01

oni nejvíce dělají na tg ženách ty dlouhé vlasy že je lidé vnímají více či méně jako ženy, v éře hipís 60 let a bigbítu 70-80 let nosilo plno kluků a mužů dlouhé vlasy > muzikanti i příznivci (tady v česku se jim říkalo Máničky) a kdy tito dlouhovlasí hipízaci, bigbítáci, metalisti a rockeři , ty lidé kolem sebe často mátli tím zjevem a dlouhými vlasy, kdy v nich lidé viděli holky a ženy, jen právě kvůli těm dlouhým vlasům :-)

https://secure.static.tumblr.com/2d71fd8feb9ea4b0fdebaab78bf8b65b/c5tqa6u/H52nqrg6k/tumblr_static_tumblr_static__640.jpg

takže se zkuste tg ženy ostříhat na krátko a potom se uvidí jak moc jako ženy femině vypadáte a jak jako ženy procházíte

asi mnoho tg slečen by neokecalo fakt, že to jsou ženy s krátkými vlasy...

jak velké procento populace by jim uvěřilo, že jsou to ženy s krátkými vlasy, podle té vizuální stránky?

3 Šárka Šárka | 15. listopadu 2016 v 15:11

Ještě se tě Andreo zeptám, to co jsi popsala výše, to píšeš ironicky a nebo po pravdě?

Abych pravdu řekla. tak u tebe se to nedá moc poznat, člověk nikdy neví jak to skutečně myslíš to co napíšeš.

Jsi taková nečitelná, alespo%n pro mě tedy jsi, a nevím jak pro jiné.

Zajdi si třeba na diskotéku :-) oni tě tam ty deprese snad přejdou, pokud tedy tam nebudeš mít nějaký konflikt kvůli té své identitě s procházením.

4 Miri Miri | 15. listopadu 2016 v 15:31

Budu Ti přát hodně štěstí!!! A sýčkům zase tolik nevěřme... :-) A neboj, maximálně v tom čoudu skončíme všechny spolu... alespoň tam budeme mít dobrou společnost...

Jinak co týče začátků a konců... známý citát: "to, jak věci začínají, není zdaleka tak důležité jako to, jak končí..." (Aria T'Loak)

5 Andrea Andrea | 15. listopadu 2016 v 17:11

[2]: vidíš šárko, a to mě právě nezajímá - co mám udělat proto, aby mě ostatní nebrali jako ženu. Proč bych to dělala? Jsem radši když jsou ke mě milý a pozorní.

[3]: Co popravdě? Nechápu co nechápeš

6 Tečka Tečka | 15. listopadu 2016 v 17:24

[2]: Bylo by to ideální testování. Prostě podle toho by se poznal skutečný passing - procházet společensky jako žena i s krátkými vlasy je dost jasný ženský vzhled.

99,9% cis žen i s krátkými vlasy procházejí společensky jako ženy. Jo někdy je blbě osloví podle vlasu, zběžným pohledu , ale pak se opraví.

U TG žen je to naopak takový opravování a nebo nejistota u lidí. Už to zažívám několik let po prvé od té doby co jsem měla jen vlasy mírně delší po krk. a už to přišlo a trvá to stále, takže děsivý. S krátkými vlasy  by vůbe c nic nepřišlo. Což je na tom to nejhorší.

7 Vlaďka Vlaďka | 15. listopadu 2016 v 17:30

[2]: Nejsou krátké vlasy, jako krátké vlasy. Myslíš ostříhat na krátko - ženský účes, nebo ostříhat vyloženě na kluka? Protože na kluka by to byla pitomost, to by nikdo zbytečně nedělal a taky nezapomeň jednu věc, že dlouhé vlasy nejsou všechno. Znám třeba jednu ts kamarádku, na které kratší (ženský) účes vypadá mnohem ženštěji, než dlouhé vlasy.

8 Šárka Šárka | 15. listopadu 2016 v 17:59

[5]: takže až jednou přijdeš o vlasy, tak budeš nosit paruku, nebo budeš neustále lidi opravovat já jsem žena...?

to pak už opravdu nebudeš vůbec nápadná jako transgender...

9 Šárka Šárka | 15. listopadu 2016 v 18:03

[5]: nechápu to co píšeš, zdali to myslíš ironicky a vysmíváš se tím některým ostatním a nebo to píšeš vážně

-----
Jen si to vypočítejte se mnou:
a) bylo mi 46, když jsem začala s HRT-> podle všech moc stará na tělesné změny
b) nebyla jsem křehká dívenka, byla jsem léta profesionální voják a měla k tomu příslušné tělo, návyky a schopnosti -> zjevně další problém pro HRT
c) psychika zformovaná dlouhou dobou kdy jsem řídila různé společnosti a armádou, měla zcela jiné "tovární" nastavení než šatičky -> to je špatně, něžná žena nikdy nebudu
d) jako muž jsem byla úspěšná -> jako ženská prý nikdy nedosáhnu už téhož znovu
e) šatičky ani šminky jsem v minulosti nepoužívala, ani potají -> zjevně nejsem ženská
f) jsem zručná, umím většinu řemeslných prací od zednických až po elektrikářské a topenářské … -> nemůžu být žena, tohle nemají prý ve své psychice
g) téměř od jak živa vím, že jsem žena, ale bojovala jsem s tím, jak jsem jen mohla, abych se tomu mužskému náhradnímu "já" nezpronevěřila a všichni se mnou byli spokojení a byli na mě "pyšní" -> tak to je možná to jediné co je normální u TS holek.

<<<  toto byla ironie a výsměch někomu, a nebo to takto opravdu prožíváš a přiznávaš jak je přeměna z muže na ženu šílená a vlastně nevyřešitelná ?

10 Andrea Andrea | 15. listopadu 2016 v 19:05

[8]: Opravdu nemám zájem řešit co by bylo, kdybych měla krátké vlasy, kdybych neměla sukni, kdybych neměla vlasy, kdybych si vzala holinky ... co by bylo.
Možná to nechápeš ale já jsem žena a oblékám se a obouvám a maluji jako žena a mám dlouhé tmavě červené vlasy a namalované nechty ... a to vše doufám uměřeně, úměrně mému stavu proměny.
A hodnocení některých specifických holek, ani výzvy k jakémsi specifickém testu passingu, mě fakt nezajímají. Nic mi totiž nepřinesou ani nijak neobohatí můj život.
To je asi tak to, co vidím já.

11 Andrea Andrea | 15. listopadu 2016 v 19:08

[9]: To byl v podstatě, velmi zjednodušeně a některé věci jsem vynechala, můj stav na začátku proměny.
Není to zrovna dokonalý popis, ale trochu, maličko to původní stav vystihuje.
Proč? Nějak se ti to nelíbí?

12 Andrea Andrea | 15. listopadu 2016 v 19:13

[9]: A chápej, před šipkou je cca počáteční stav, a za šipkou je napsáno co mi některé řekli že je na tom špatně.
Asi už tomu rozumíš.

CCA STAV -> CO JE NA NĚM "PRÝ" ŠPATNĚ (PODLE JINÝCH TS)

13 Andrea Andrea | 15. listopadu 2016 v 19:16

[1]: [4]: Dík holky, občas člověk potřebuje trochu sounáležitosti a podpory.

14 Šárka Šárka | 15. listopadu 2016 v 19:23

[7]: podle mého ale i podle jiných lidí, krátké vlasy na tg ženě ať už s pánským nebo dámským střihem > většinou odhalí v dotyčném tg jedinci transgender ženu celkem spolehlivě

15 Andrea Andrea | 15. listopadu 2016 v 19:27

[14]: Chápu, ale já mám prostě ráda dlouhé červené vlasy, tak je mám. Protože se mi líbí a já se sobě chci líbit.
Určitě je v tom nějaký můj podvědomý podtext - to víš těch spoustu let jsem měla mikro-ježka, víc povoleno nebylo.

16 Šárka Šárka | 15. listopadu 2016 v 19:30

[7]: ukaž/ukažte mi prosím, na fotkách nějaké tg ženy s krátkými vlasy, které působí vysloveně žensky, a nelze o nich pochybovat že to nejsou ženy respektive tg ženy

já, a asi nejen já, ale mnoho dalších lidí by si tyto jedince zcela s přehledem neustále pletlo s mužem, a nebo by váhali co je dotyčný jedinec zač, zdali se jedná o ženu nebo o muže,

díky, ale o to nestojím, a nejen já ale i jistě drtivá většina tg žen o to nestojí aby lidé o nich pochybovali zdali je to žena nebo muž,

taková reklama svého běžela v anglii, kde lidé na dostizích tipovali zdali je to klisna nebo hřebec s přítomných diváků,
po čase ji však museli stáhnout jako nevhodnou,

ale tady je perfektně vidět, co opravdu lidi zajímá, potřebují se utvrdit v tom zdali před nimi je žena nebo muž, lidem vadí když to neví

17 Šárka Šárka | 15. listopadu 2016 v 19:34

[10]: ano, však jsem to psala, každý rocker, hipísák, metalista i bigbíták může vizuálně vystupovat jako žena, jenom proto, protože na to má vhodný ksich a DLOUHÉ VLASY

18 Šárka Šárka | 15. listopadu 2016 v 19:40

[15]: po tom jak jsi žila tak smekám před tvou odvahou, podstoupit změnu pohlaví z muže na ženu,
toto je odvaha, VELKÝ RESPEKT pro tebe

19 Andrea Andrea | 15. listopadu 2016 v 19:41

[17]: Třeba může a ať si hipísák dělá co umí.
Já si budu dělat taky co umím a čemu věřím.

20 Šárka Šárka | 15. listopadu 2016 v 19:47

[19]: jasný, a pak se tedy netřeba divit tomu, že si tg ženy pletou lidé s muži, a nebo jsou minimálně na pochybách z toho s kým mají tu čest, zdali přítomný jedinec je pan, nebo paní

to je bezva hra :-) , asi, pro někoho, mást lidi, tomu třeba v té armádě říkají > kamufláž > matení nepřátel :-)

21 Andrea Andrea | 15. listopadu 2016 v 19:55

[18]: Děkuji i tobě za hezká slova. A není to odvaha ale neschopnost unést dál identitu, která mi není vlastní. Přes vůli kterou mám, jsem to neunesla a šla radši do rizika.
Dík Šárko.

22 Vlaďka Vlaďka | 15. listopadu 2016 v 20:07

[16]: To myslíš vážně? To mě jako veřejně navádíš k vyoutování druhého člověka? :-/

23 Šárka Šárka | 15. listopadu 2016 v 20:11

[21]:

není zač milá Andreo,

někdy u komentářů kvetu já, někdy kveteš ty

věřím, že tato přeměna je pro tebe složítější nežli cokoliv, co jsi zatím prožila, tak se drž ;-)

mé komenty raději ber jako ten výcik v armádě, jak se tam říká: těžko na cvičišti, lehko na bojišti... uf uf :)

a nebo je nečti, aby ti nepřidaly deprese, to nechám na tobě

hlavně veř, že vše dopadne dobře, a ty budeš trvale spokojená sama se sebou v té ženské identitě ;-)

24 Andrea Andrea | 15. listopadu 2016 v 20:25

[23]: Teď možná trochu nerozumím tomu, co jsi napsala ty nebo možná že jsi to napsala právě ty.
Moc se nechci opakovat a tak trochu nerada děkuji víckrát. Nicméně, pokud to myslíš opravdu vážně -> díky a vážím si toho.
A i tobě přeji, aby ti věci šli nějak líp než říkáš že prožíváš. Asi to taky nemáš lehké. Držím palce.

25 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 15. listopadu 2016 v 20:56

[6]:[2]: s vysloveně holou hlavou ti bude procházet daleko míň než 99,9℅ cisF. Viz
https://goo.gl/ZJvERq a https://goo.gl/vcvof8

Obě vyhodnitíš F ale je to dost na hranici.

S krátkými vlasy dokážete co. Že mají tg ženy v průměru větší a hranatější hlavu, vysoké čelo... (Sry za ten popis ;))
To je dáno expresi T, kterou zpětnou nepřepišeš, takže testuješ max genetiku a jestli zahájila HRT v nácti.

26 Šárka Šárka | 15. listopadu 2016 v 20:56

[24]: tak to bude tou psanou virtuální komunikací, která nepřenáší emoční výrazovou mimiku,

ale to co jsem ti sdělila, bylo zcela upřímně , bez jakéholiv náznaku ironie, nebo pohrdání, věř tomu,

a samozřejmě Tobě Andreo také díky za přání,
a já se snad také někdy smířím s tou nedokonalostí přeměny z muže na ženu

27 Miri Miri | 15. listopadu 2016 v 22:48

No... nedá mi to... víte, že když člověku vezmete vlas, tak některé/někteří z nás z něj zcela jistě poznají pouhým okem, jestli je od cis/trans ženy/muže....

Já to sice neumím, ale to je tím, že se ve volném čase zabývám černou magií a né rozpoznáváním cis/trans...

Jinak v jedné věci musím souhlasit jinými diskutujícími... Máš fakt odvahu, Andreo... kromě Eze jsi jediná "viditelná"...

28 Andrea Andrea | 15. listopadu 2016 v 23:15

[27]: Úplně jediná určitě ne. Třeba Julie nebo Tores, i některé jiné, jsou taky normálně viditelné. Pravidlem to ale nebývá, to je fakt.

29 Miri Miri | 16. listopadu 2016 v 9:19

[28]: Myslela jsem tady na blozích... :)
A kromě toho, děláš ve státním...

30 ZZZZ ZZZZ | E-mail | 16. listopadu 2016 v 9:59

bylo mi 46, když jsem začala s HRT-> podle všech moc stará na tělesné změny

ale bojovala jsem s tím, jak jsem jen mohla, abych se tomu mužskému náhradnímu "já" nezpronevěřila a všichni se mnou byli spokojení a byli na mě "pyšní" -> tak to je možná to jediné co je normální u TS holek.
+++++++++++++
Právě tohohle se bojím, že to nevydržím a zblázním se do společenské sebevraždy někdy ve 40, v 50. Přece to musí jít porazit a zmizet ten pitomej pocit-jsem holka. To nejsem já, obmítám takovou blbost! Píšeš že jsi bojovala a mě se nechce věřit že by nezabíralo nic když si vydržel(a) do 46??? Mě je 30 a mám s tím problém který prostě nechci. Rozhodující je co CHCI VŮLE a tu mam tak proč si připadám pořád špatně. Celý je to pitomost a nejlepší asi nemyslet na to.

31 Andrea Andrea | 16. listopadu 2016 v 10:56

[30]: Chceš vědět celou historii boje, čím jsem se to snažila překrýt? No to se do komentáře nevejde, někdy to možná napíšu do článku. Ale, tak nějak heslovitě a chronologicky od 10 let ...

Víra -> psychologie -> jóga -> boj.sporty -> rodina -> armáda -> vysoký management -> různé duch. směry -> péče o opuštěné děti -> Zen -> zpěv -> psychoterapie -> konec všeho

Hodně moc tam toho chybí, a hlavně souvislostí, ale představu to nějakou  dává.

Já to "nevyhrála", jediným přínosem byl zatím život tak bohatý, že by možná stačil třem lidem dalším a stálý výcvik vůle. I když, dnes to vnímám tak, že jsem naopak konečně vyhrála nad svou slabostí si to přiznat a udělat, kterou jsem ubíjela svou silnou vůlí.

Přeji ti tedy, pokud si to tak moc přeješ, aby jsi byl tím zázrakem, co vyhraje a zůstane "pohromadě".

32 Miri Miri | 16. listopadu 2016 v 11:42

[30]: Ten pocit nezmizí... jsi to totiž Ty... udělej si testy mozku a zjistíš, že máš ženský mozek... :)

Jinak; pokud je vůle silná, jde asi všechno... ale pokud nemáš vážné důvody, tak alespoň přiznat si, že jsi holka/ženská, můžeš... možná se Ti trochu uleví...
A co se týče toho, že by to mohlo časem zmizet, tak jak vidíš, po deseti letech se to zjevně nezlepšilo... a bojím se, že Tvá situace se nezlepší...

33 Tečka Tečka | 16. listopadu 2016 v 12:05

[32]: " přiznat si, že jsi holka/ženská"

pokud si to musí přiznávat, tak moc ženská nebude. Transsexualita není o přiznávání, ale o tom, že se někdo cítí v nepohodě z toho, že je pro lidi chlap...pokud si něco musí přiznávat, že je ženská , tak se za tom třeba skrývá jiný problém.

Co bych dala za to, abych si něco tkaového musela přiznávat...

tak  by pak mohla terapie probíhat jinak - přinávání , že je někdo mužem.

V čem se totiž liší to přiznávání?

"přiznat si, že jsi žena"

"přiznat si, že jsi muž"

V čem je rozdíl?  to jsem zvědavá na filozofický rozbory

34 Tečka Tečka | 16. listopadu 2016 v 12:08

Totiž ona je chyba, že se tu všichni cpou do škatulek muž/žena hned.

Jako z toho co píše je jasný, že má rozhozený gender. Ale jestli je správný cpát hned  - 100% ženského genderu...

35 Andrea Andrea | 16. listopadu 2016 v 12:51

[33]: A máme to tu zase. Není to pravda a není ani náhodou.

U naprosté většiny věcí, včetně TS, prostě platí, že si člověk OPRAVDU MUSÍ PŘIZNAT, TO CO V SOBĚ POPÍRÁ!!!

Takže přestaň už psát nesmyslnou větu - kdo si to musí nedříve přiznat, není žena. To je nesmysl. A nebo, dělej si co chceš. Na tomhle nesmyslném tvrzení totiž, úspěšnost ostatních v proměně, vůbec nezávisí.

36 Tečka Tečka | 16. listopadu 2016 v 13:02

[35]: a jak víš teda, že v sobě nepopíráme muže? a transsexualita je teda jen únik?

ráda bych filosofický rozbory...

proč si totiž má někdo přiznávat, že je žena?

a jenom píši názor jedné psycholožky - toto mi totiž řela. To co zde píši. A je to její názor a zájímá mě teda, proč má být špatný...

ale muž už si přiznávat nemá?

37 Andrea Andrea | 16. listopadu 2016 v 13:14

[36]: Zbytečné. Do další diskuse s podsunutými argumenty o úniku a nějaké psycholožce, se pouštět nehodlám a nebudu. Žádné další "krmení".

38 Miri Miri | 16. listopadu 2016 v 13:18

[35]: Koukáš, jak už dva týdny nekrmím a nereaguji... :) (jsem se musela pochválit... :) )

Lidská mysl dokáže být extrémně silná a dokáže člověku sama "zamotat hlavu"... Sama jsem mockrát zažila, že mysl nás může chránit i ničit zároveň.... kromě toho, formuje nás i naše okolí a naše touha se mu zalíbit/podřídit/neznepřátelit si ho... a taky nás mysl může klidně balamutit a oblbovat z prostého strachu...

39 Andrea Andrea | 16. listopadu 2016 v 13:25

[38]: Chválím za nekrmení. Šikovná.
Jo naše mysl, něco o ní, to byl byl blog!!!

40 Kristýna Kristýna | 16. listopadu 2016 v 14:10

Že se Ti daří?
Asi věříš tomu, že se to podaří.
Asi chceš aby se Ti to podařilo.
Hlava dělá strašlivě moc. Kolik, to asi nevíme, ale nějaké nezanedbatelné procento to bude (třeba 50% dle "veselá mysl - půl zdraví"?).
Tak Ti přeji ať Tě víra a chtění neopouštějí a negativismem nechť si tělo, mysl a život otravují jiné. ;-)

41 Andrea Andrea | 16. listopadu 2016 v 15:20

[40]: Je pravda že věřím. Protože je to zajedno lék co je zdarma, za druhé věřím že to pomáhá a za třetí, i kdyby to dopadlo blbě, tak ten čas alespoň prožiju s úsměvem na rtech. Jo, jsem asi naivní optimistka.
Moc doufám, že tě ty dobré věci neopoštějí také. Jednou jsem četla dobrý slogan:
"Pesimista i optimista dopadnou nakonec stejně. Zemřou jako každý. Jen život prožijí zcela jinak!"
A moc se mi líbí.

42 Tečka Tečka | 16. listopadu 2016 v 15:21

[37]: No píšeš o nějákým přiznání, co  když se bojíš něco přiznat jen? a že jsi žena bylo chybný přiznání?

43 Tečka Tečka | 16. listopadu 2016 v 15:28

Nemusíš odpovídat, ale jen by měz zajímalo, jestli ses tím zabývalas proč máš být žena, jestli to není blud. Kde se to zvalo a tak :)

třeba napsat článek :)

44 anita anita | 16. listopadu 2016 v 15:38

ajeeejeee co vi dve o tom
vite ( tynko chci do tve sekty:)
VESELE VANOCE ANDREJKO.
NEBUD KOHAK MAS SKVELE
..VSE:)

45 Miri Miri | 16. listopadu 2016 v 15:41

[41]: Chtěla jsem napsat něco podobného...
kdyby zítra vybuchlo slunce, tak by jsi umřela šťastná (bez ohledu na tom jak by Tvá přeměna měla dopadnout...)

46 Tečka Tečka | 16. listopadu 2016 v 16:48

[41]: Ještě moje zkušenosti - z  mnohých TS necítím žádnou životní energie, spíše deprese pořád - a to i přesto, že mají pořád úsměv od ucha k uchu a pořád říkají jak je všechno super.

Tak nevím, jestli je toto správný a neměly by spíše řešit problémy, který mají?
Co si myslíte? je správní přetvářka, že je vše super?

47 anita anita | 16. listopadu 2016 v 17:29

[46]: bohuzel i ja to cejtim.
pak im rupnou a bzz..
k cemu je to dobry??
hlavne ze davaj rady ..
kdyby skutecne meli potize..
maj praci bydleni a vse..
tak??

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama