Šaty, šaty, šaty

2. listopadu 2016 v 15:04 | Andrea |  Aktuálně
Před pár dny jsem do komentáře napsala, že jsem si koupila své první slušnější šaty. Tedy nebyly úplně první, nějaké jsem dostala už před tím, ale tyhle mají určitý primát. Prostě jsem si je koupila sama. Pravdou ale je, že vybrala ne úplně sama ale s podporou přítelkyně. No a pak jsem si koupila ještě jedny.

Vzhled? No jsou takové úpletové a délku mají těsně nad kolena. Barva fialová a ty druhé přibližně šedá. Žádné výstřednosti, vzhledem se to blíží dlouhému svetru ke krku. Třeba se v nich za pár dní vyfotím a dám sem nějakou fotku.

O víkendu jsem se pak rozhodla, že si je dám normálně na sebe a pojedu na víkend v nich. Moc jsem takové věci na delší cesty zatím neužila, holka musí být opatrná a oblečení by přece jen mělo odpovídat stádiu proměny. Tedy nemusí, to je každého věc, ale já se o to snažím.

Co k nim? Tak boty jsou jednoduché, nic moc jiného než boty na klínku nebo podpatku nenosím, jen někdy dám k džínům botasky. Původně jsem si vzala černé kalhoty, a fialovou verzi šatů. Nakonec jsme vyhodnotily, že to chce punčochy a tak jsme taky udělaly. Jen jsme vybrali husté, 60 den, přece jen už je zima.

Jaké to bylo? Asi bych ráda napsala, že úžasné a hezké … ale po pravdě, moc jsem nevnímala, co na sobě mám. Takže místo nějakého zvláštního pocitu - "hurá mám šaty" - jsem zapomínala, co mám na sobě a provedla několik trapasů.

První byl, když jsem asi po 200 km vystoupila s auta, zapomněla jsem si je v první chvíli zase skasat dolů (v autě jsem je vyhrnula do pasu, aby se nevytahaly). Pánovy co stál na parkovišti kousek vedle, skoro vypadly oči. Pak udělala přítelkyně - "Ssssss, sprav si šaty!" - a měl po koukání.
Druhý byl v restauraci, kde jsem se nějak rozvalila do křesílka a zase zapomněla, co mám na sobě. No holky takhle neslušně nesedí. Můj bože, budu se prostě muset naučit nové stereotypy. V některých věcech mám zjevně ještě mužské návyky a budu se je muset přeučit. No jen se mi klidně smějte.

Jinak, vzhledem k tomu jak jsem všem připadala hezky a normálně, rozhodla jsem se je nosit i do práce. Sice jsem si k nim vzala černé kalhoty a boty na klínku, ale to jen ze zvyku. Příští týden si vezmu normálně punčochy a vyšší boty, je to hezčí. Musím je ale na čistě ženský vzhled zvykat pomalu.

Víte ale co je zvláštní? V práci mě pár zbylých lidí oslovovalo ze zvyku "on", moc jich sice nebylo, ale zvyknout si nemohli nebo nechtěli. Po tomhle týdnu v šatech to už dělají jen asi dva. Ty asi prostě nechtějí. Ten zbytek když se zvykově přeřekne, tak se hned opraví. Jsem tomu ráda.

Asi bude pravda, co mi řekla jedna s kolegyň - "Buď už konečně začneš chodit oblečená jako ženská úplně, nebo budeš už vypadat fakt divně." A měla pravdu.

Andrea
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miri Miri | 2. listopadu 2016 v 17:02

Obdivuju Tě... V tomhle počasí bych si šaty teda fakt nevzala.. ve dvě v noci jsem šla z práce a připadala jsem si jak na sibiři... (teda... tak nějak...)
Každopádně gratuluju k pokrokům v práci.. a ti dva toho taky časem nechají... věř mi...

2 TS TS | 2. listopadu 2016 v 17:08

nevadí, trošku se směju. chich

3 TS TS | 2. listopadu 2016 v 22:57

[1]: nemusí toho nechat, stačí když to neberou, je jim to proti srsti, nechápou to. potom s nimi nehne nic a nikdo.

4 Andrea Andrea | 2. listopadu 2016 v 23:00

[2]: A čemu že?

5 TS TS | 2. listopadu 2016 v 23:01

a doufám že na těch šatech nosíš i nějakou bundu, potom se to celkem dá, úpletové šaty bývají teplé, já je měla minulý týden. ale přece jen, ráno tu mrzne a už to na šaty není.

6 Andrea Andrea | 2. listopadu 2016 v 23:03

[5]: jo bunda by byla, jinak bych zmrzla určitě

7 Vlaďka Vlaďka | 2. listopadu 2016 v 23:22

[6]: Já bych možná zmrzla i s tou bundou :-D

8 TS TS | 2. listopadu 2016 v 23:39

[4]: že tomu že sezení, či vstávání z auta.

Andy, v šatech sezení zásadně nožku přes nožku, případně kolena vždy u sebe.

a auto, ono to chce i trošku elegantně z toho auta vystupovat, šaty či sukně nejsou kalhoty.

ale poradkyni máš, tak to určitě doladíte.

9 Míša Míša | E-mail | 4. listopadu 2016 v 14:33

Teď to už opravdu na šaty moc není a navíc já jsem soustavně zmrzlá.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama