Tak, takové to tedy je!

7. listopadu 2016 v 23:30 | Andrea |  Aktuálně
Kdysi dávno, moc dávno na jaře tohoto roku jsem začínala s HRT, a ještě dlouho, dlouho předtím loni v létě jsem začala na proměně sama pracovat. No a v dávném pravěku, na podzim roku 2014 jsem se, po mnoha útrapách, narodila.

Čas, který je možná krátký, ale pro mě byl zatím neskutečně krásný a dlouhý a možná, že bych si jej přála prožít znovu. Možná i proto, že to byl čas neuvěřitelných změn a věcí v životě, které jsem si asi nikdy neuměla představit a věcí, které se mi asi většinu života zdály zcela nedosažitelné. A je to čas, který má tendenci každý den s úsvitem pokročit kousek dál do dalšího dne.

Do dalších dnů, do každého dne, kdy má konečně smysl vstát, usmát se, jít si umýt oči. Pak si vzít svůj hrníček s kávou, trochu upít, podívat se do sluníčka a usmát se. A když někdy mám víc času, tak můžu u toho ještě vyjít ven na balkon, jen tak v pyžamu nebo županu, když je venku teplo a vítr fouká do vlásků a tam se chvíli dívat na úsvit a na mraky. Tak takové to tedy je, takové je být sama sebou, být normální žena a ráno vstát a začít prožívat den.

Hodně lidí se mě dnes ptá - "Tak jaké to je být žena?". Je těžké jim to vlastně vysvětlit, moc těžké to nějak sdělit nebo sdílet. Je pro mě těžké popsat někomu ten pocit, kdy dlouho, dlouho jste někdo jiný, někdo kdo nejste. Člověk, který nebyl před tím někdo jiný, to jen obtížně chápe. Mám pocit jako bych vysvětlovala slepému rozdíl mezi zelenou a modrou barvou. Můžu to popisovat hodiny, ale stejně tomu nikdy neporozumí. Je těžké pochopit tohle zakletí.

Stejně tak se mi dnes někdo řekl - "Máš už prsa! Líbí se ti to?". Nenašla jsem chvíli odpověď, protože jsem nenašla žádné vysvětlení, pro svůj vnitřní stav. Až po chvíli jsem dokázala zformulovat větu - "No, jsem žena a ženy mají prsa. Tak je mám i já.". Nevím, jak bych odpověděla líp.

Když tohle všechno začínalo, a dnes vím, že ještě zdaleka není u konce, většinu věcí jsem si vůbec neuměla představit, protože mi chyběli všechny pocity a pochopení. Ano, měla jsem znalosti. Ty jsem si někde načetla, a protože k tomu mám blízko, možná jsem jich měla víc než je běžné.

Jenže znalosti musíte nejdřív proměnit, jejich realizací, ve zkušenosti. No, a pokud budete zkušenosti opakovat a tříbit, časem možná dosáhnete určitou moudrost a pochopení. K tomu mám ještě moc a moc daleko.

Co jsem vlastně o ženách věděla a co jsem vlastně věděla o tom, co znamená být žena? Ráda se teď vyhnu něčemu, jako že budu mít nižší plat nebo budu považována za hloupější. Možná jsem víc vnímala spíše nějaké rozdíly v postoji k péči o sebe, oblékání, konstrukci těla, způsobu řeči a podobných věcech. Znalosti, které jsem získala pozorováním a čtením. Jenže vlastně nikdy neprožila.

Je to trochu jako když jako dítě vidíte rodiče řídit auto. Časem začnete rozumět, proč se kroutí volantem, jak se řadí, jak se šlape na který pedál, anebo se naučíte znát pravidla provozu. Jenže jednoho dne si konečně sednete za volant, a až ujedete nějakých pár kilometrů tak si řeknete - "Tak takové to je. Aha!". Do té doby svým způsobem nevíte nic.

Takže ženy nosí jiné oblečení? A když si vezmou oblek a kravatu tak nejsou ženy? Kdepak, jsou pořád ženy.

Ženy se malují a krášlí si vlasy a tělo! A když se nenamalují a nevyfoukají vlasy tak nebudou ženy? Zase ne, jsou pořád ženy.

Ženy mají většinou trochu jinak tvarované tělo, třeba mají prsa! No, a když je téměř nemají, to pak ženy nejsou? Tak zase ne, pořád jsou a jsou ženy.

Tak mohou mít děti a mají vyšší hlas a mají plnější rty a … Když něco z toho nemají tak už opravdu nejsou ženy. Ne a prostě ne. Pořád jsou a jsou ženy.

Dobrá, tak prostě mají jiné geny, prostě mají XX. No jo a ty, které mají XY a mají androgenní necitlivost, nejsou ženy? Ale jsou, jsou pořád ženy. Pořád a pořád.

Jak je tohle vůbec možné? Jak?

Těžko říct a moc těžké to někomu vysvětlit a nejtěžší je to popsat někomu, kdo to nezažil a neprožívá na vlastní kůži. Nejde to i proto, že být tím, čím od narození psychicky jste, je tak vnitřní a niterní prožitek, že se vlastně předat nijak nedá.

No, a kdybych měla menší lícní kosti a menší nos, byla bych žena více? Ne nebyla, jen bych se víc podobala ideálům z časopisu, ale žena bych byla pořád stejná.

A kdybych měla větší prsa nebo tělo víc "přesýpací hodiny" byla bych víc žena? Stejně tak ne. Prostě bych jen měla vzhled opět bližší ideálu dneška, který byl ale včera nebo možná před 50 lety o dost jiný.

A vůbec, uměla jsem si představit, co pro ženu znamená láska k někomu? No načetla jsem o tom "stoh" literatury a sborníků z konferencí. A co jsem ve skutečnosti věděla? Nic, zhola nic. Protože jsem nikdy neměla zkušenost, co znamená někoho milovat - jaké je to, když jste žena. I když si myslím, že i my ženy to máme různé, každá jsme jiná, stejně tak je to velmi obtížně popsatelné. Dokud nezahodíte bývalé stereotypy a bývalé uvažování. Pak se svět změní i v tomhle.

Vůbec, místo a chápání citů a s nimi spojené prožívání, blízkost druhého člověka a vzájemný vztah je něco, co musím přiznat, bylo zcela mimo mé představy. Ne, že dnes mám pocit, že jsem se nějak mýlila nebo to chápala špatně. Nic není dál od pravdy, prostě byla jsem s úsudkem a pochopením zcela mimo. Chápání intimity bych radši ani nepopisovala, to jsem prostě pochopit nemohla, dokud jsem to nezačala prožívat sama.

Zítra ráno zase vstanu, uvařím si kávu a půjdu se podívat, jak vychází sluníčko. Možná bude zase foukat vítr a rozčeše mi vlasy. Bude mi trochu zima a já se vrátím domů ohřát. Uvařím čaj a půjdu dát někomu polibek a dobré ráno. Pak se obleču a vyrazím za dalším dnem, dalším dnem, který je jen můj, den jedné obyčejné Andrey. Jaké to je být ženou? Neptejte se, neumím to sdělit, musíte to prožít.

Jestli jsem za něco neskonale vděčná svým blízkým a lékařům, tak za to, že mě přesvědčili, ať se nebojím a zkusím udělat první kroky a taky si věřit. To je to nejhezčí co mi mohli dát.

Zkuste se taky nebát. Můžete být jak s časopisu a taky můžete být jako normální obyčejná žena, co jí toho bůh moc nenadělil. Až budete stát za úsvitu venku a budete už jen ona, je to vlastně jedno. Prostě to za to stojí. A když k tomu pochopíte, co znamená milovat, svět bude každé ráno stát za vstávání a jednoho dne potkáte i někoho, kdo bude za tenhle pocit i stát i vám, obyčejné ženě se všemi chybami a nedokonalostmi.

Dík všem, kteří mi pomáhají tohle pochopit a prožít.

Tak takovéto to tedy je! Víte, já to vůbec předtím nevěděla a nechápala.

Andrea
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (136)
Zobrazit starší komentáře

101 Šárka Šárka | 9. listopadu 2016 v 22:54

[91]: mužskou roli dávat (pokoušet si hrát si na chlapa) / žít dle zavedených očekávaných genderových stereotypů a zvyklostí a přesto se tak necítit > to dobře možné je

takto nějak BLBĚ jsem žila :-/

a jestli je nějaké zlepšení dnes, kdy jsem prošla změnou pohlaví?
to stále zjištuji a zatím nemohu sloužit tím, že tu přeměnu budu opěvovat a klanět se doktorům, jako to tady už některé cz tg slečny předvedly

medicínskou přeměnu jsem si zkrátka představovala jinak nežli tak, jak dopadla

např. se ztrátou sexuality se nesmířím nikdy, a toto vědět dopředu že tak dopadnu, tak to snad raději bych nějak dožila jako muž

102 Míša Míša | 9. listopadu 2016 v 23:24

[100]: To není o uvědomění, spíš o okolnostech jestli je to možné.

103 Tečka Tečka | 9. listopadu 2016 v 23:30

[100]: Pro mě je to pochopitelné spíše, než když někdo tvrdí, že to ví od děství ...

a řeší po padesátce. A říká jak mu bylo zle v té mužské roli.

Něco  jinho jsou ty, které to zvládají a zase takovou nepohodu jim to nedělá. Tak dotoho jdou později...

ale když čtu, jak je to pro ně šílené a zvládnu to přes 50let? to mi přéjd epřitažené za vlasy dost...

104 Tečka Tečka | 9. listopadu 2016 v 23:37

[75]: A kolik máš teda vlastních dětí? nebo ses s tím  tak dlouho smiřovala?

105 Šárka Šárka | 9. listopadu 2016 v 23:58

[100]:

pokud bych to cítila tak silně od malička, jak o tom jiné basní a utvrzují v tom všechny, tak za tím nejspíše jdu stůj co stůj, režim / nerežim, a když jsem ještě mladá a ne pak až ve 40 či v 50 letech, to nedává smysl, to si protiřečí > to co tvrdí a jak žily

to pak komu se snaží namlouvat že žili 40 nebo 50 let pasivně v mužském genderu a nesnažili se to jakkoliv změnu tu svoji identitu, když už tedy vědli batolecího věku co rozum začli brát že jsou ženy,

tomuhle právě moc nevěřím, jak to jiné tg tvrdí, to mají jen nacvičené, načtené z knih sexuologů, odposlouchané jak se to různě kde říká a píše a pak to předkládají jako ten kličový důkaz, aby všechny včetně sebe přesvědčili jak strašně moc už jsou dávno ženou, ale že tu přeměnu nemohli realizovat, protože ten zkurvený život jim kladl až do 40 - 50 let neustále překážky pod nohy, a oni trpěli, a ted budou konečně vysvobozené princezny :-)
hezké :-)

at si každá/ý věří čemu chce, a říká co chce, já na to mám nazor takovýto jakáý mám, já sexuologům už moc nevěřím, ti se stali pro mě nedůvěrohodnými lidmi :)

to už snad raději faráře nežli znovu zažít české sexuology

106 Andrea Andrea | 9. listopadu 2016 v 23:59

[101]: Je hezké číst  - ... snad bych raději ...
Takže to tak jednoznačné není, že nakonec bys to vrátila všechno zpět. Dává to pak větší naději nám, které jsme ještě úplnou proměnou neprošli.

107 TS TS | 10. listopadu 2016 v 0:02

[102]: to mluvíš zase za sebe a podle sebe su.......

ne, jsou holky co si to uvědomili až v pozdním věku.

všechno je to složitě zamotané.

108 TS TS | 10. listopadu 2016 v 0:05

[104]: na tebe už trolle reagovat nebudu. jsi u mě jen kluk provokatér. tečka.

máš depku, tak si ji nech, mě do ní netahej. s tvými blbými kecy končím. nemá cenu reagovat na trolla.

109 TS TS | 10. listopadu 2016 v 0:12

[105]: nikomu nic namlouvat nemusí, tobě snad někdo něco dluží, ne.

já to vím co si pamatuju, a vysvětlovat ti to nemusím.

stejně by to bylo na článek a ne na komentář. a kdo nechce pochopit, bude stejně prudit do nekonečna dál.

110 Tečka Tečka | 10. listopadu 2016 v 0:18

[105]:Navíc 50let žít v mužském genderu a vypadat jak myslivec třeba,  to bych do toho už nešla vůbec. Mi nahání můj divný zjev hrůzu a to jsem nikdy jako  myslivec nevypadala, z myslivca by mě kleplo hned.

111 TS TS | 10. listopadu 2016 v 0:20

[105]: u některých mám taky pocit že jen předávají dál co někde četli.

já nikdy žádnou knihu o přeměně nebo od sexuologa nečetla. popravdě mě to nezajímá, já vím kdo jsem a to mi stačí. jediné co jsem jako mladá hledala, bylo to,  proč to tak je, proč se tak cítím a jak se tomu říká, případně jestli to má řešení.

jedno vím určitě, kdybych věděla co vím dnes tak jsem do toho šla už před lety.
moje blbost.

112 Šárka Šárka | 10. listopadu 2016 v 0:24

[106]: právě že to jednoznačné není, kdyby byla technicky / medícínsky provedena přeměna dobře , neměla bych takové rozkolísané stavy >> myšlenky na to, to vše vracet zpět a litovat přeměny

pokud navíc vím, že zpět to už stejně vrátit technicky / medicínsky také nejde, takže co ?

máte tady vytvořenu nespokojenou ženu, která měla dříve mužské tělo ale po přeměně není s tím předělaným mužským těleme na ženské tělo spokojená, protože ten výsledek je pro mě nevyhovující,
prošla jsem si těžkým a pro mě náročným medicínským procesem, abych ve finále poznala a zkonstatovala, že to rádoby ženské tělo je disfunkční a málo feminní, a proto mám problém v té ženské identitě spokojeně žít a fungovat

113 Tečka Tečka | 10. listopadu 2016 v 0:27

[107]:

[108]:

[109]:  jsi nějáká podrážděná ne? trochu klidu do života to chce.

114 Šárka Šárka | 10. listopadu 2016 v 0:37

[106]: nevím co by ti to mělo dávat nějakou naději, snad že se ráno probudíš se zdravým ženským tělem bez operace ?

jo, zkus tomu věřit :-)

pokud na toto nevěříš, tak si zajdi za lékaři, oni ti to vysvětlí pak ti podle toho pomohou,
a ty to určitě přijmeš a ráda podepíšeš :)

tvá pasivní mozková centra "zdravé kritiky" budou jistě nadále vypnuta, a třeba utlumena antidepresivy,

chápu, někteří milují takovýto druh pomoci a léčby :-)

dobrou noc

115 Šárka Šárka | 10. listopadu 2016 v 0:52

[106]:

pokud by tady lépe fungovala ta změna lidského hardware na přijatelnější úrovni, tak proč se vracet zpět de nežádoucího genderu? nebyl by k tomu přeci žádný důvod,

přesto být na pozoru, pokud současné politické tendence, diktátorské manýry, kdy se muži vzpouzí a bouří a dochází k vzestupu nenávisti vůči všemu odlišnému a vyjímečnému, vůči menšinám i třeba vůči ženám , a to může ženy nemile překvapit,

čeká nás pravděpodbně "exkurze" do již  jednou prožité stupidní minulosti, kdy tomu bude možné jen bezmocně přihližet

ale třeba se mýlím, a ráda bych se mýlila

116 Kristýna Kristýna | 10. listopadu 2016 v 5:50

[72]: [73]:
Píšo to vám dvěma už 2 roky. Svůj stav svépomocí už nejste schopny vyřešit. Točíte se v kruhu ublíženosti, nespravedlnosti a spiknutí celého světa.
Vyhledejte pomoc psychologa (ne psychiatra a ne nutně sexuologa), protože dokud se vám nezlepší hlava, nebude fungovat ani tělo.

117 Tečka Tečka | 10. listopadu 2016 v 9:40

[116]: U jakékoliv "nemoci" pokud se nevyřeší fyzický tělesný problém, nezlepší se ani psychika.

Můj psychický stav by se zlepšíl - kdybych našla doktora se zájemem o tělo, chápal by souvislosti jak vše funguje, chtěl by zkoušet různý věci.
Třeba jak v jednom centru v USA je doktorka, která si zve každé tři měsíce, sleduje reakce a upravuje dávku. Taková by mi hodně pomohla, nevíš o nějáké v ČR?

Moje psychika by se dost zlepšila.

Tomu mi  nepomůže psychiatr/psycholog - ti mě nedokáži psychicky uklidnit a jen psychicky můj stav zhoršit.  Nezapomen ,že sexuologie je pod obor psychatrie a evidentně mi to nesvědčí :) Pak tu je problém kontakt s lidma, který mi způsobuje deprese kvůli tomu, že mám stále neženské tělo -

proto jsme právě navrhovala nějáký mezinárodní skanzen, rezervaci pro TG.

No a můžu ti i popsat jak funguej terapie u psychiatrů pro TG - "si nesmíte všímat lidí, musíte řešit sebe a uklidnit se, lidi jsou blbí" toto doslova řekne psychiatr a pak s tějně vnímá holiku jako kluka...

a pak jak je mimo-
tak dostane asperengův syndrom.

TO je taková specialita, jakmile je pořádně mimo , tak ji dají asperenga.

118 Tečka Tečka | 10. listopadu 2016 v 9:43

[116]: Vidíš - "spiknutí celého světa"

se mi divíš, když všude oblízáš blogy a dáváš najevo, jak si zvládneš dávat bez HRT na mužské tělo dámský a dělat si béčka pushpkou...

119 Andrea Andrea | 10. listopadu 2016 v 10:00

[110]: [118]: Tečko!!! Nepředváděj zase osobní útoky! To tu fakt nechci!

120 Tečka Tečka | 10. listopadu 2016 v 10:06

[119]: a co příspěvek [108]:

to už je dost přes čáru

121 Andrea Andrea | 10. listopadu 2016 v 10:19

[120]: Třeba se tě dotknul ale úplně intimní přece není. Jsi holka, tak co nad tím diskutovat.

122 Miri Miri | 10. listopadu 2016 v 11:13

Tady došlo k nepochopení.... Kristýna má béčka bez pushupky... s pushupkou má céčka jako já...
:)

123 Tečka Tečka | 10. listopadu 2016 v 12:51

[121]: Mě se to nedoktne, spíše mě irituje, jak všude všechny poučuje a a podivuje sem, že na to někdo příjd etřeba v pozdějším věku.

Mi to zase tak divný nepříjde, i když patřím k těm z děství, co věděli. Tak chápu, že někteří lidé na to můžou přijít později jinak. A nepříjde mi natom nic divnýho, podle mě je to běžné. spíše se považuji z anomálii kvůli tomu.

Jestli třeba netrpím nějákým bludem od děství, na tom jsem pořád přemýšlela. Jestli netrpím bludy.

124 Tečka Tečka | 10. listopadu 2016 v 12:56

Na tom jsem totiž taky pořád přemýšlela, jeslti to není blud ten pocit jen prostě.

Jsem měla spolužáka a ten si myslela, že je vláček. Tak jsem přemýšlela, jestli nemám stejný blud. narozdíl odě mě, ale měl s vláčkem coming out na škole a dělal vláčka i veřejně. Toho jsem se bála.

A pořád si zpíval jede jede mašinka youtube.com/watch?v=G8htac0tXpI

no a já místo thoo se projevit, jsem přemýšlela o bludech, jestli nemám. Takový pocity jsem ěmla v dospívání.  a pak i po dospívání.

Tak by  mě zajímalo, jestli jste o tom taky tak uvažovali a vedli takový úvahy.

125 Šárka Šárka | 10. listopadu 2016 v 13:46

něco o osvobozování se z té stupidně pojaté a zaškatulkované "gender identity"

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/216562210900017-fluid/

126 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 11. listopadu 2016 v 1:48

K emigraci. Bylo by zajímavé znát poměr řekněme LGBT obecně mezi lidmi co za bolševika utekly. Bohužel tyhle čísla zjistit nejde.
Ono taky otázka kde byl v roce 80 pro tg ráj na zemi? Možná pár bohémských, LGBT čvrtí NY, LA, San Francisco, možná evropské metropole. Jinak i dneska bych si dobře rozmyslel emigrovat třeba do Alabami. Jestli jsi lepší tamější nábožní burani nadržení po vítězství Trumpa nebo náš bolševik? Každopádně tam na tg ženy asi nečeká letenka do Thajska a silikony na uvítanou.

127 Šárka Šárka | 11. listopadu 2016 v 12:45

[126]:

tak samozřejmě že mohly mit transsexuální ženy celkem klidné, přátelské a přijatelné zázemí na tu dobu v 70 - 80 letech, např. v Paříži, Londýně, Západním Berlíně apod. :-)

transsexuální ženy byly zajímavé a žádané v uměleckém světě,
bohémský život Amandy Lear, neboli jak dokázala tajit a zároveň profitovat ze své tajemnosti možné/skutečné změny pohlaví

http://www.reflex.cz/clanek/causy/73688/amanda-lear.html

128 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 11. listopadu 2016 v 19:44

Ještěže o transsexualitě nerozhoduje žádná Lucka, Tečka, Šárka nebo kdokoliv jiný, ale sami lidi, co to tak cítí a chtějí změnu.

Tyhle předsudky o tom jestli je někdo ta echt trans mi připadají hodně ubohý. Ubožejší je pak si hledat na některých maskuliní rysy v průběhu přeměny a zvyšovat si tím už tak své pokřivené ego a zrovna nějaký anonymní ubožáček bude ještě vyžadovat dokola nějaké důkazy.

Nikomu se Andrea a všichni ostatní translidi zpovídat nemusí, jestli si to někdo neuvědomuje.

129 Žena. Žena. | 12. listopadu 2016 v 10:51

s tím můžu jedině souhlasit, ještě že si o tom rozhoduje každá holka sama.

být to podle Bluemoon, tak holky co nechtějí SRS jsou jen shemale a žádné TS a nejspíš by neměly nárok na přeměnu / pamětnice ví co psávala.

můj názor je dost jasně napsaný tady.

[87]:: já přece důkazy nechci,mě nemusíš nic dokazovat, je to čistě tvá věc, já lidem do duše nevidím.
jen to prostě takhle píšeš, jako že jsi byla muž který se chtěl stát ženou.
ale i kdyby, podstoupit přeměnu je každé věc a důvody k tomu taky, pokud jí to pomůže cítit se lépe, o to přeci jde a proto se přeměna podstupuje.
ale dost často je to u TS, podle sebe soudím tebe, že to má jiná jinak to neberu, já to mám nejsprávněji a ostatní ne. atd.

BM motovidlo co nečte a bezhlavě dělá narážky. už jsem si zvykla.

130 Šárka Šárka | 12. listopadu 2016 v 12:08

[128]: a kdopak začal s těmi předsudky "kdo a jak moc je trans", zavzpomínej? tvé známé a kamarádky cz tg trans to byly, a ty jsi jim bluemoon v tom tažení smělě podkuřovala v tom jejich určování co musí splňovat ta jediná a správná TRUE TRANS ŽENA po česku a kdo jedině smí mít nárok na uznání identity po česku,
zarputile a hloupě (podsouvaný strach všem o zpoplatnění srs operací včetně sexuologů) jste hájili a hájíte zastaralé a nevyhovující definice a nadřazenost sexuologů,
tak co s VÁMI s takovými bigoty, vy kteří si nevidíte dále než na špičku svého nosu  ???
a takoví vám podobní tady vlastně o přeměnách rozhodujete, a na dlouhé roky jste určili nevyhovující směr, jak se bude ta změna pohlaví tady v CZ ubírat, přestože to tak vyhovuje především jen Vám bigotním trans, ale ne tak všem těm ostatním tg lidem

píšeš bluemoon zaujatě, pokud jsi spokojená jak tvrdíš, tak proč se stále v tom vrtáš???

co očekáš, že také budeme chválit medicínskou přeměnu a celý ten odsouzení hodný způsob přeměny tg lidí  v CZ ?

to se na mě nezlob, ale řada tg MtF CZ, vypadá po změně pohlaví děsně, a divím se jim jak dokáží takto žít, musí to být pro ně frustrující, ale to že se neozývají z jakýchkoliv důvodů, neznamená že se jim změnil život k lepšími a jsou spokojení s tou přeměnou

a také nevídím důvod ty nepovedené přeměny nehodnotit kriticky, tak jak tobě to vadí

hele bluemoon mě vadí věcí, a co je mi to platné...

131 Andrea Andrea | 12. listopadu 2016 v 12:30

[130]: Na přeměně v ČR mi nic odsouzení hodného nepřipadá. Možná jen nutnost minimálně trvalé sterilizace pro uznání pohlaví. Jenže to má asi taky své konsequence. Myslím že by jsi měla vyrazit do některých jiných "zcela demokratických států" a zkusit přeměnu tam, když chceš kritizovat poměry v ČR. A konečně si taky uvědom, že to, že někde uznávají pohlaví jen prohlášením, ještě neznamená, že se tam vůbec dá žít klidně a nejsi vystavena různým represím ... Tak už se konečně prober.

Jo a to že se holky neozívají taky neznamená ani to, že se jim život změnil k horšímu.

Ana závěr, přestaň s tím omíláním téhož dokola. Dál to budu pod tímto článkem prostě už jen mazat.

132 Šárka Šárka | 12. listopadu 2016 v 12:40

[131]: samotná podmínka nic neřešící kastrace/sterilizace nebo srs operace na špatné úrovni je sama o sobě represe

mám se kvůli tomu Andreo přestěhovat do Ruska abych poznala represe ???

v takových homofobních státech bych do přeměny nikdy nešla, a nebo bych z nich utekla, protože to mě dává smysl

133 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 12. listopadu 2016 v 13:53

@lucka: odpovidat do mailu ti nebudu. Stacil mi tvuj komentar 111, abych si rekla, ze premeny nejsou tvoje vec. Kdo jaky ma k ni duvod a jak a kdy k ni dospeje je vec jen toho cloveka, i kdyby citoval samotnou TS vec bibli. Nekdo se v tom musi jen poznat.

@Sarka: A to by ti vyhovovalo, kdybys byla slyset jen ty. Ze se nemam do toho vrtat? Ja se do niceho nevrtam, ale ty mne prosim vynech, az zas budes psat o mrzacenych trans zenach. Byla bych rada, kdyby jsi se priste vyjadrovala takto: mrzacene transzeny krome bluemoon/Dominiky protoze ja se mezi vas nepocitam. I tvuj koment o TS kamaradkach je mimo. Ja si tu na dva tabory nehraju a nevyhrozuju ostatnim.

134 Tečka Tečka | 12. listopadu 2016 v 15:52

[131]: to mi příjde "čechákovské" podívejme se jak je to jinde, budme rádi za to, co máme...

Ne řešíme ČR a pokud je to špatně, tak je to špatně...

represím dochází i tady-  lidi mi stále dávají najevo, že sjem chlap a mají na to právo, jelikož jako chlap vypadám, oni za to lidi nemůžou. Za to může špatný přístup k léčbě.

A můžeme se podívat, jak to končí tragicky. Co se stalo v Praze.

Po pádu ze střechy pražského hlavního nádraží zemřel muž v ženských šatech
zpravy.idnes.cz/v-praze-zemrel-muz-po-padu-ze-strechy-hlavniho-nadrazi-pph-/krimi.aspx?c=A161110_204853_krimi_jkk

Nezvládla ten nápor a  přístup společenosti. Smutný, takhle to končit nemá.

135 Tečka Tečka | 12. listopadu 2016 v 15:53

V článku píší "muž v šatech"

ale předpokládám, že to byla TS jen se špatným tělem. Tragédie a takových osudů je to plno šílených.

136 Andrea Andrea | 12. listopadu 2016 v 18:38

[134]: [135]: Uvědomuješ si plně že o této tragédii nevíme v této chvíli nic? Mohl to být těžký schizofrenik nebo člověk na drogách ... Proč by to měl být TS?

Tohle nikomu podsouvat nechci a nebudu a končím tím diskusi.

O TOM, KDO TO BYL A PROC SKOČIL NEVIME TEĎ NIC!!!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama