V pasti II – jak to vidí jiní

1. listopadu 2016 v 13:42 | Andrea |  Aktuálně
Aneb - jak číst diskuse.

!!! Pokud nemáte rádi věci jako je logika, výroková logika, argumentace, rétorika … ani tohle nečtěte, protože o TS to není. Nebude vás to bavit. No a navíc je to jen zjednodušená rekapitulace věcí, které nějak zná každý!!!

Ani se mi tenhle článek vlastně psát nechce, jenže jsem zatvrzelá a zarputilá a když něco řeknu, snažím se to i dodržet. Po mém včerejším článku se na mě sesypala spousta komentářů a část z nich jsem publikovat prostě nemohla, protože bych jen dál živila trolly. No a pak jsem v záchvatu "čehosi" napsala, že některé zveřejním a zkomentuji. Proč? Abych trochu ukázala, jak tvrzení fungují.

Je třeba si uvědomit, o čem diskuse jsou a to v nich také hledat. Diskuse, pokud to není věcná odborná diskuse, není většinou o faktech, ale je to jakési vyjádření stavu a postoje konkrétního člověka k problému. Pokud tedy hledáme odborná fakta v běžné diskusi, je třeba být velmi opatrná, protože tam nejen že často chybí, ale dokonce jsou za fakta vydávány ryze osobní postoje.

Kromě vydávání osobních postojů za fakta, jsou v diskusích "povoleny" věci, které jsou v odborné diskusi nepřípustné, pro jejich logickou nesprávnost a nesmyslnost. Zkusím vyjmenovat alespoň to, co se týká dalšího rozboru:

I. Lze diskutovat a dokazovat nějaké věci "existují" ale nikdy nelze dokazovat, že něco "neexistuje". V diskusích se ale vyskytuje velmi často právě opak, kdy je požadováno, aby někdo dokázal, že něco není, něco se neděje nebo nedělá …. To samozřejmě obvykle nijak prokázat nelze a je to naprostý nesmysl, protože to není ani logicky možné.

II. Osoba vždy může sebe označit za nositele konkrétních osobních vlastností, je to její nezcizitelné právo. Pokud existují pochybnosti, je povinen je relevantně dokázat ten, kdo pochybuje. V diskusích se opět často vyskytuje opak - dokaž že jsi Andrea, dokaž že HRT na tobě funguje, ….
Dokonce se někdy vyskytuje opak v kombinací s "I" - dokaž že nejsi nebo nemáš něco - třeba že nejsi zloděj, lhář, … . Zajedno v naší společnosti platí že dokazuje ten co pochybuje a zároveň opět platí že nelze prokázat neexistenci něčeho.

III. Tvrzení že něco s něčím souvisí, musí být příčinné a příčinnost musí být prokazatelná. Nestačí současný výskyt jevů, to samo o sobě nedokazuje nic. V diskusích to opět jakoby "neplatí". Takže se dočtete - "chodíš k paní doktorce, takže jsi její hlásná trouba", "Nestěžuješ si na HRT, takže souhlasíš se sexuology", "Nestavíš se veřejně proti SRS, takže ho podporuješ a chceš" …
Nic z toho není relevantní a samo o sobě nijak nevyplývá. Ještě horší nesmysl je následné otočení příčin a následků nebo jejich rozšíření - "Ty určitě chceš SRS, protože chodíš k paní doktorce, a tím to podporuješ, a tím ubližuješ nám ostatním". Takový nesmysl nikdy v odborné argumentaci nikdo neudělá.

IV. Zobecňovat a generalizovat něco lze jen tehdy, jestliže je to statisticky prokazatelně dostatečně významné. V diskusích to opět "jakoby" neplatí - "Potkala jsem jednu, co na ni HRT nefunguje taky. Takže prostě víme, že HRT nefunguje a mělo by se to nějak řešit", "pošlu vám odkaz na video se třema TS holkama co nejsou vůbec hezké. Na tom vidíte že TS holka nemůže být hezká a je to všechno jen klam".
Nic z toho není pravda a nelze takto jednoduše tvrdit. Bylo by to možné jen tehdy, kdybych ukázala všech cca 100 letošních případů a na nich bylo vidět že třeba 30 stojí za nic. Pak by se dalo začít uvažovat proč a zda skutečně něco nefunguje dobře.

V. Obecná fakta a tvrzení lze uvádět jen tehdy, jestli jsou jako obecná chápána většinou a jsou prokazatelná a uznatelná. Tohle v diskusích taky jakoby neplatí. Příkladem budiž - "Každý to ví, ale všichni se o tom bojí mluvit", "kdo se postavil proti, byl smeten a zpochybněn" …
Přitom obvykle žádný z těchto faktů nelze nijak na relevantním procentu případů obvykle prokázat a autor jen pracuje s jakýmsi "tajemstvím".

No a teď ke komentářům a budu používat body I až V k označení toho, co si o tom myslím. Všechny uvedené se v podstatě vztáhli k mému komentáři číslo [15].

-----------------------
[15] Andrea
[13] [14] Jo jo, "čajový servis" kolem země. Oni totiž, ani já, dokazovat nic nemusí, nemají proč. Chceš-li to tvrdit že lžou, dokaž to na dostatečném vzorku. Jinak je tvoje tvrzení nepodložené a spekulativní. A ještě jeden pitomý komentář, a přestanu tě publikovat i pod tímto nickem.

------------------------
[reakce 1]Argumentační faul- dostatečně vellký vzorek? tobě nebude stačit nic, a dost holek se bojí mluvit - kvůl fantasmarogům, kteří je udupají, jamile řeknou rpavdu o SRS Cisžen y si normálně plastický operace ukazují. Takže je na těch, co chválí at ukáží.

Prohřešky - V,III, II,I

Autor pracuje s obecným strachem (V) a jakýmsi tajemstvím, které dává jako fakt ale bez důkazu. Dále tvrdí že cis-ženy si výsledky plastik ukazují normálně a z toho podsouvá (III) že i výsledky plastik ve velmi intimních partiích, což pravidlem rozhodně není. Přenáší důkaz na toho co o sobě tvrdí že je spokojen (II) a to ještě způsobem (I) kdy má vlastně dokázat že není nespokojen, což nelze.

------------------------
[reakce 2]a co ti mám dokázat? klidně ti dokážu že srs operace dopadají blbě, že transgender ženy po srs operaci nejsou schopné ženské sexuality a že o tu svoji přirozenou sexualitu nadobro přicházejí díky státní libovůli, nadřazenosti a bezohlednosti vůči tg lidem, ale ať ty tg slečny, co tvrdí že normálně souloží s chlapama a mají orgasmy, tak ať to oni také věrohodně dokáží, že to tak je to co tvrdí a ne jen že to dokazují nevěrohodně tím, že to jen někde napíší a tvrdí jsi v koncích Andreo, i celou podporou jisté sexuoložky, které děláš jen propagandu

Prohřešky - IV,III, II,I

Dost podobná situace autora. Tvrdí, že ukáže jak SRS vypadá špatně, ale neodkazuje ani neprokazuje. Lehce používá bod "V", protože každý přece "ví", že stát se chová bezohledně, nadřazeně … z čehož má vlastně vyplývat že sexuologové se chovají stejně, protože jsou součástí státu a ten je přece zlý.
Z tohoto tvrzení pak je odvozeno (III) tvrzení další, takže je podsouváno, že SRS od "zlého" státu vede automaticky ke ztrátě sexuality a tím pádem (III) slečny, které jsou spokojené, musí jasně lhát.
Následně je požadavek aby prokázali sami (II), že sexualitu neztratili, což samozřejmě nelze s principu (I) bez ohledu na skutečnost.

------------------------
[reakce 3] Andreo, celý tvůj blog a přístup ke změně pohlaví a to jak zde píšeš a interperetuješ na blogu je už moc průhledné, tohle přesně vše znám od jisté sexuoložky, máš chování, myšlení a móresy velice podobné, umíš to stejně chytře a vyčuraně, psychologicky okecat a zpracovat tg lidi téměř jako ona samozřejmě že někdo holt musí hájit konzervativní zájmy tg lidí, konzervatismus, normalismus a status quo změny pohlaví obhajuješ zatím celkem zdařile, a ty jsi Andreo ke všemu velice schopný vyškolený psycholog, dokážeš psychologicky ovládat lidi, a jako normalizátor a konzervativec k tomuto určený děláš pro sexuology špinavou práci, a jsi vlastně transfobní člověk aniž by jsi si to připouštěla a uvědomovala, transfobní transgender lidé jsou ti, kteří nemají žádné slitování s poškozenými transgender lid´mi po srs operacích, transfobní transgender lidé jsou ti, kteří bezdůvodně a hloupě trvají na tom, aby uznání identity transgender žen bylo podmíněno chirurgickým zákrokem transfobní transgender lidé jsou ti, kteří jsou posedlí jen svým myšlení a vnímáním jen sama sebe, a prosazováním svých vlastních zájmů transfobní transgender lidé jsou ti, kterým záleží jen na tom, co potřebují oni, jen koho oni uznávají, jen co oni si myslí, a jen co je podle nich správné a špatné, a důležité pro ně je zaškatulkováni tg lidí, "jsi s námi", nebo "jsi proti nám". a tato posedlost těch transfobních transgender lidí, to je hrozná šílenost pro všechny transgender lidi

Prohřešky - IV

Dlouhý zamotaný komentář. Autor dovozuje, že pokud máte některé názory stejné jako jeden z lékařů, lze dovodit, že jste nějak propojení (III). Něco na téma - viděl jsem zloděje jíst chleba a ty ho jíš taky, tak si zloděj taky. Následuje pokus o snížení autority Andrey, protože je přece "každému" jasné, že je "chytrá a vyčůraná" a následuje podtextové tvrzení, že propojená se sexuology určitě.
Pokračuje jasné stanovisko, že je normalizátor (na což jsme v ČR citlivý a kdo byl normalizátor byl zlý) a tím pádem je podsunuto, že Andrea dělá pro sexuology špinavou práci, protože normalizátoři byli zlí a tak je ona taky.
Pořád jsme u bodu III, protože z toho je pak odvozeno, že Andrea určitě nemá slitování a škatulkuje lidi (to normalizátoři dělali). Prostě autor použil nesmyslnou souvislost na začátku a z ní už pak jen odvozoval a dosazoval to, co chtěl podsunout.
Ani jedno tvrzení nemá logickou příčinnost ani logiku.

------------------------
[reakce 4]jako prokazatelný důkaz je jediná možnost tak kterou jsem popsala výše, to aby nezávislí muži vyzkoušeli styk s přeoperovanými tg slečnami, a zjistilo se jestli přeoperované tg slečny lžou nebo nelžou, a to jak to provésti organizačně a manažersky, o tom zatím popřemýšlejte ;-) přeji Vám milé přeoperované i nepřeoperované tg slečny pěkný den :-)

Prohřešky - II, IV

Autor opět jasně říká, že pokud tvrdíte, že jste spokojeni, musíte to prokázat a přenáší důkazní břemeno na vás (II). Navíc požaduje jako důkaz něco, čeho si musí být plně vědom, že je nerealizovatelné, takže ví, že to nebudete schopni udělat a může to tedy považovat za nedokazatelné i v budoucnu.
Navíc vydává/zaměňuje "vyzkoušení styku" za stav spokojenosti a tím obrací příčiny, následky a souvislosti (IV). Z ničeho totiž nevyplývá, že pokud je osoba "schopna styku", tak je taky spokojená celkově a má všechny relevantní pocity.
Podprahovým - "tak jsem rozhodla a vy vykonejte!" - staví sebe do role toho, kdo rozhoduje a jako ten "rozhodující" člověk pak smí končit výsměchem, čímž dává podtextově najevo, že vyhrál.
------------------------

Víc toho psát ani nebudu a není potřeba. I na těchto několika příkladech z diskuse lze jednoduše ukázat, jak lidé vědomě nebo nevědomě manipulují, nebo se snaží manipulovat s názorem a psychikou jiných lidí.

Ačkoliv si to většina lidí neuvědomuje, je prokázáno že takto sdělení podprahově přijímáme a pak se v nás tvoří podvědomé pocity které silně ovlivní naše následné kroky. Třeba v případě těchto komentářů dostaneme podvědomí strach z procesu, nedůvěru k výsledkům, nedůvěru k lékařům a nějaký nejasný pocit toho, že ten kdo to napsal ví víc a je schopnější než my, takže by jsme ho měli poslechnout. Přitom je to celé jen vědomá nebo nevědomá manipulace, která nemá se skutečností společného vůbec nic.

Takže číst nebo nečíst diskuse a přispívat do nich nebo ne? Já říkám - číst i přispívat, jen si buďme vědomi, jak diskuse fungují a co se v nich projevuje. Mimo jiné jsou to nádherné sondy do duší lidí a pokud je dokážete chápat, moc vám pomohou i pochopit proces přeměny, úskalí na která budete narážet taky i na hezké věci které potkáte. Z diskusí se i moc poučíte a vyvarujete vlastních chyb, ale je nutno se je naučit číst a nenechat se jimi manipulovat.

Andrea
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miri Miri | 1. listopadu 2016 v 15:42

Hezký článek (jen mám trochu strach, že lidé, kterých se to týká to nepochopí... :-)
Původně jsem myslela, že v článku bude použití matematické logiky a tak... že bych se to konečně naučila... (jako bývalá učitelka matematiky bych to skoro měla umět...) Nebylo... Ale nevadí...

Jinak škoda, že se dnes na středních školách argumentace povinně neučí... (tuším, že existují pouze debatní kroužky)
My jsme se takto museli učit... Na druhou stranu... Já nemám českou školu...

2 Vlaďka Vlaďka | 1. listopadu 2016 v 16:12

Já se ještě vrátím k tomu nesmyslu s muži, kteří mají nezávisle vyzkoušet sex. Jak on sám dokáže, jestli by TS lhala? Orgasmus rozhodně nepozná a  případné komplikace s močením apod. ze sexu rozhodně nevyčte. Takže pokud jde dotyčné jen o to, aby ten nezávislý muž (přičemž velikosti mužského přirození jsou hodně rozdílné) potvrdil, že se dostal "až na doraz", je opravdu úsměvné.

3 Andrea Andrea | 1. listopadu 2016 v 16:27

[1]: Učit argumentaci by dost pomohlo, lidé by začali být méně náchylní k tomu, aby si nechali vnutit blbosti.
No ale kdo by pak četl bulvár nebo TS diskuse? Možná nikdo.

4 Miri Miri | 1. listopadu 2016 v 16:28

[2]: Já se pořád bavím textem inzerátu: "Hledám nezávislého muže, který potvrdí, že je se mnou možný sex..."

Tohle je ale vážná věc... Jestli se o tom dozví ISIS/Boko Haram/ORL/jiní teroristé, tak mohou zlikvidovat internety... tolik odpovědí by totiž tutově přetížilo síť úplně všude... možná i elektroniku jako takovou, jako ve filmu Transcendence...

5 Jackie Jackie | 1. listopadu 2016 v 16:34

[2]: ale , nedělěj nechápavou prosím tě :-/ (dělá ti to dobře, rejpat do neštěstí tg žen?)
samozřejmě že jde hlavně o to, jestli je ten styk s mužem vůbec možný a jestli ten styk není nepříjemný a bolestivý

orgasmy se samozřejmě poznat nedajím ty se hrají, tak jako je hraje drtivá většina cis žen

6 Andrea Andrea | 1. listopadu 2016 v 16:34

[2]: tak, tak. Z možnosti "styku" vyplývá opět jen "možnost styku". Nic víc. Pocity druhá strana nijak nepozná. Trochu (čtenáři prosím prominou) mi to připomíná tvrzení "na velikosti záleží". No a ono ve značné míře, kromě okrajových extrémů, nezáleží.
Navíc ženská sexualita, a tím nemyslím samotný sex, je neuvěřitelně pestřejší a taky komplikovanější.
V tomto smyslu bych si zaspekulovala na to, že někteří diskutující jsou pořád spíše ještě hodně muži. Alespoň podle toho, na co kladou důraz. Je to ale možná jen můj pocit.

7 Andrea Andrea | 1. listopadu 2016 v 16:38

[5]: Pokud tohle nefunguje vůbec je to špatně. Uvědomuješ si ale vůbec, že se to, sice z jiných důvodů, stává i cis-ženám a přesto pro ně "neskončil" ani svět ani sexualita?

8 Jackie Jackie | 1. listopadu 2016 v 16:41

Andreo, dokázat jestli je možný styk přeoperované tg slečny s průměrně vybaveným mužem se sá velmi snadno, jen nením chuť, odvaha a vůle to dokázát,

a pak je možné si myslet automaticky že ten styk přeoperované tg slečny s průměrně vybaveným mužem není možný, když kvůli tomu tady píšeš takové elaboráty a ostatní přeoperované tg ženy, které se tu jen naparují, tak tvrdí že nic dokazovat nebudou...

jaká je ty tedy skutečnost přeoperovaných tg žen ? ? ?
NIKDO NEVÍ, udržuje se to v tajnosti, dokud sama tg žena nepodstoupí SRS operaci a nezjistí že jí tg ženy a zdravotníci lhali o výsledku srs operace lhali

9 Andrea Andrea | 1. listopadu 2016 v 16:42

[4]: Taky se mi tohle heslo zdá dokonalé - neskusíme dát někde na net inzerát?
No a pak "klekne" internet, následně banky, doprava a státní instituce a nás obviní z útoku na stát.
Ještě by jsme mohli napsat, že bude probíhat ve velkých městech výběr, jako na - "Vyvolení" nebo "Česko má talent" ... . To budou tlačenice.
Jo a kdo bude v komisi?

10 Andrea Andrea | 1. listopadu 2016 v 16:46

[8]: ALE VÍ.
Přestaň psát na blogy a začni chodit na setkání z holkama. A až tam budeš začni větou - "SRS dopadnou vždy špatně a vy tu lžete".
Neboj, nezbijí tě ani neodsoudí, jen si asi budou ťukat na čelo.

11 Jackie Jackie | 1. listopadu 2016 v 17:08

[7]: sic ženy ale nemusely podstupovat medicínskou léčbu a srs operaci, aby následně zjistily že jsou sexu a styku neschopné, a to je zásadní rozdíl,
cis ženám nebylo ublíženo státem a zdravotníky, oni se tak narodily, a nebo o tu sexualitu nějak přišly neočekávaně, ale rozhodně o svojí sexualitu cis ženy nepřišli jen na základě nějaké podmínky státu/sexuologů/mizerné srs operace

12 Jackie Jackie | 1. listopadu 2016 v 17:27

[10]: a jak zjistím že jim to funguje?

jen kecům už nevěřím, důkaz jsou činy

mám na setkání přivést nějakého maníka, aby je tam rovnou "otestoval", zdali jsou heterosexuálního styku schopné ?

13 Miri Miri | 1. listopadu 2016 v 17:47

[9]: Komise nebude třeba... Dotyční ať sebou přinesou maturitní vysvědčení... kdo měl průměr horší než 4,0, ten bude mít smůlu... :-)

14 Andrea Andrea | 1. listopadu 2016 v 18:10

[12]: Tak a to byl závěrečný komentář pod tímto článkem. Měj se Jackie hezky.

15 Jackie Jackie | 1. listopadu 2016 v 18:20

proš nedáš tohle, tuten koment?

[9]: si dělejte srandičky prdelky, já jsem hlavně zvědavá na ty prokazetelně dobré výsledky (jak tady hlásají jisté tg slečny) srs operací těch přeoperovaných tg žen

to potom už žádná srsnda být nemusí, až se zjistí jak pouze malé procento přeoperovaných tg slečen je schopno heterosexuálního styku s mužem

at nevědomí ví jak také dopadá "přeměna z muže na ženu po česku"
čeho se Andreo bojíš?

16 Andrea Andrea | 1. listopadu 2016 v 18:31

[15]: jo, tak jsem smázla s celou sérií zbytku. Klidně ti ho zpětně publikuji.
Žádný ale další. Ani teď ani potom.

A čeho se bojím? Trolů co si výmýšlejí data, zobecnění a statistiky jak se jim to hodí do krámu.

17 Vlaďka Vlaďka | 1. listopadu 2016 v 18:51

[12]: A pak se nediv, že si z toho děláme srandu, když tu píšeš tohle.

18 Andrea Andrea | 1. listopadu 2016 v 19:47

[15]: Ještě pro doplnění - data si vymýšlíš. Jasně píšeš - "... to potom už žádná srsnda být nemusí, až se zjistí jak pouze malé procento přeoperovaných tg slečen je schopno heterosexuálního styku s mužem."

Pro tohle tvrzení předpokládám že žádné relevantní podklady nemáš. Pokud máš, publikuj je u sebe. Ráda si je tam přečtu.

19 TS TS | 1. listopadu 2016 v 20:04

[12]: mám řešení tvého důkazního břemene. seženeš 20 holek a jednoho maníka, pokud se do 15 z nich nedostane a věřím že snažit se bude, máš důkaz že většina je styku neschopná. pokud to neprokážeš můžu věřit tak maximálně tobě a tvé konkrétní situaci že u tebe to nejde.

20 Jackie Jackie | 1. listopadu 2016 v 20:15

užijte si si své srs operace a své libové zaprděné prolhané výsledky vašich přeoperovaných genitálů,

směle so toho, směle do pod kudlu, směle a zvesela podstupte srs operaci a pak mluvte, rozumradové

já se od vás distancuji tg dámy

přeji vám prima debatu na téma >  "jak srs operace u MtF svěle dopadají"

hezký večer :-)

21 Andrea Andrea | 1. listopadu 2016 v 21:02

[19]: Ano TS, to by byl důkaz.

[20]: Odpověď jsem přece jen zveřejnila, nedalo mi to.

22 TS TS | 1. listopadu 2016 v 21:16

[20]: děkujeme za přání, to jsme ani nečekaly.

23 TS TS | 1. listopadu 2016 v 21:35

ale aby to tu nebylo úplně růžové.

názor na to co je hezké je velmi subjektivní a co jedna označí za hezké nebo dobré druhé se líbit nemusí, i u cis žen je orgán vzhledově dost variabilní, mnohem víc než orgán mužský a ani cis ženy občas nejsou se svým vzhledem spokojeny. i citlivost a vzrušivost může být subjektivní a nejde tak úplně čekat to samé co od přírodního orgánu, ta která to čeká bude možná zklamaná, zrovna tak ženský orgán vyžaduje více péče a jsou s ním více starosti než s orgánem mužským, to může taky někoho zaskočit.

rozměry, tam záleží jek na původním materiálu, tak i jak mi primář řekl a je prý ještě podstatnější, na šířce konkrétní pánve. pokud máte místo 4cm mínus z každé strany 1cm nutné tkáně, tak ze 2cm otvor 4cm prostě neudělíte kdyby jste se rozkrájeli. /čísla jsou pouze názorná/.

24 Lucka Lucka | 1. listopadu 2016 v 22:04

[2]: Zajímalo by mě to, jestli to jde. Kdyby ne, tak to na operaci nemusím. Nevíš o nějákých statistikách, kde jsou výsledky zveřejněný?

25 Andrea Andrea | 1. listopadu 2016 v 22:22

[24]: Jako z času na čas - zase za torrovskou sítí?

26 Vlaďka Vlaďka | 1. listopadu 2016 v 22:34

[23]:Souhlas, to už jsem kdysi chtěla napsat i TGCZ, že i u cis žen se najdou orgány, které nevypadají jak z časopisu. A co vím, tak i u nich chlapi slintali.

27 TS TS | 1. listopadu 2016 v 22:49

[24]: jestli chceš záruku tak tu ti nikdo nedá, není to koupě mixéru ale složitá operace a u ní je vždy šance že se něco nemusí povést.
jestli to jde, to víš že to jde když máš předpoklady a podaří se to, když se tam vejde 20cm vibrátor tak chlap taky.

lékařské statistiky pokud vím nejsou nikde a názory holek jsou prostě trošku subjektivní, ale podle ankety je převážně více těch spokojených jak nespokojených.

ale nikdo tě nenutí, pokud ti nebudou vadit mužské doklady, já ale myslím že za čas ti vadit budou a hodně.

a asi takhle, myslíš že kdyby to nešlo, tak se ty operace dělají po celém světě a holky za ni často zaplatí půl milionu.

ale jak říkám, nečekej že ti někdo dá záruku, tu ti nedá ani ten chirurg.
to je jako by jsi čekala záruku u transplantace ruky že bude plně funkční.

28 TS TS | 1. listopadu 2016 v 22:55

[26]: pokud jsi pěkná / sexy / ženská, můžeš ji mít jako díru od krtka a chlapovy to bude celkem jedno.
dokonce jsem viděla jednu japonku co jí měla od narození napříč, a jak se to prý chlapům líbí.

29 TS TS | 1. listopadu 2016 v 23:03

např, když se povede SRS.

http://www.chet-plasticsurgery.com/wp-content/uploads/Sex-reassignement-surgery-result-1-Dr.Chettawut-Bangkok-Thailand.jpg

30 Johanka Johanka | 2. listopadu 2016 v 0:10

[4]:,[9]: No a máme to tady. Aktuálně nejede velká část serverů hostovaných u Master.cz, prý masivní DDoS útok na hlavní router. Tak se přiznejte, kdo to byl...? :-)

31 Andrea Andrea | 2. listopadu 2016 v 8:49

[30]: Njn, a to tam byl náš společný inzerát Miri inzerát 10 minut!!!! Něco ve smyslu - "Dvě hezké holky hledají nezávislé muže na ověření, zda je s nimi ..." :)
No nic, radši si z toho už nebudu dělat srandu, ještě by to vzal někdo vážně.

32 Miri Miri | 2. listopadu 2016 v 11:16

[31]: No... já už si balím evakuační zavazadlo... :)
Budu muset emigrovat do Mexika...

33 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 2. listopadu 2016 v 16:11

Ono s tím kdo obíhá čajový servis se to dá i otočit. Trolicí taktika co má TGCZ a jackie má svoje limity. Občas si myslím, že máte i ponw štěstí zrovna na tyhle dvě, že chtít na transinternetech častěji důkazy, že se otáčíme okolo čajového servisu tak máte daleko více práce.

Já jsem tady např. Vyvracel mnoho "pravd" co se psaly a furt někdy píší na transinternetech o HRT. Namátkou změna estrogenu na testosteron, že se injekce nedávají v čr a USU atd. A stejně se pak lidí diví, že mají po cumlání 2nM.

BTW si stěžujete, že u SRS nevěří úspěšně výsledky. Ale oni se nevěří ani neúspěšné. Moh bych sem dávat screany s fb kde tam holka napíše, že 3mesíce po SRS furt čůrá do pytlíku a sesypou se na ní, že to "kazí ostatním" jak jako? Jí to zkazili.

A když jsem u toho důkazní břemena. Tak tady je jednoznačně důkazní břemeno na chirurgii eventuálně na té, kdo SRS některé doporučuje.

Statistiky kolik cisF nemá orgasmus eventuálně jí má jak sloní uši je tady irelevantní. Účelem SRS prostě je zlepšení sexuální funkce. Pokud se sexuální funkce nezlepší, tak je ta operace neúspěšná. Žádný další funkce se tam nevytváří. Naopak minimálně o reprodukční funkce přijdete zcela a na čůrání je ten F disain z principu horší.

Ostatně na potvrzení si vystačit i bez chlapa. Stačí si na vibrátoru udělat rysku řekněme u 14cm coč není žádná zázračná velikost. A zkusit jestli se tam vejde a dá se tam sním normálně pohybovat aniž by se tvářila jak na mučidlech.

34 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 2. listopadu 2016 v 18:31

Když už se tady ten Thajsko linkuje, tak metodika měření ;) nsfw 18+
http://supornclinic.com/restricted/SRS/Results.aspx?fn=SRS_2002_05_10_6_month_pos pot.jpg

Zváni manika na sezení je taky trochu argumtační faul ;)) jak se tomu vyhnout.

Když píše, že orgasmus má, tak jí věřím. Pokud je jinak víceméně věrohodný zdroj.
I když podívat bych se klidně šel ;)

Ale opět se vrátím k tomu argumentu. Že tady má ten "čajový servis" dokazovat ten kdo ho nabízí. Eventuálně ty co na něj dělají reklamu. Takže ano vemte mobil s foťákem, pravítko a nějaký didlo a obejďete skupinu. Když pak pošlete 10set fotek kde se ryska zastaví někde u patnácti a budu to brát jako supr reklamu, která by mě přiměla koupit, kdybych byl cílovka.

Protože na druhou stranu třeba ne tady úplně. Ale na cz transinternetech je běžné napsat že na SRS prostě musí. A na ksichto knize není problém najít případy, kdy doktoři vyhrožují tím, že holce přestanou dávat HRT když se jí na SRS nechce (IMHO je to min na hranici cz práva) a když po nich bude chtít vidět ten čajový servis, tak jí ukáží co? Dohromady nic dvě studie z Motola obě děravý. Jedno byl dotazník kde z 200 holek odpovědělo 30cet možná 40cet hledat to nebudu. A druhá byla jen 3m po a navíc tam moc neřeší, jestli je to použitelný na sex.a na co jiného by se to asi dalo použít.

35 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 2. listopadu 2016 v 18:57

Ještě když jsem v tom spamování, tak u účinkům HRT. TGCZ to napíše dost natvrdo, přimíchá do toho pár osobních útoků a z principu se ráda hádá...

Vemu to střízlivěji. Když si projedu obě trans skupiny na české ksichtoknize, tak z těch profilových fotek se dá "vyautovat" docela dost. Takle odhadem ¼-⅓ a to beru jenom profilivky a ne nicky Honza punčoška do toho nepočítám.
Tím nechci pomlouvat vzhled holkám co se snaží žít jak nejlíp umí. I když třeba Janina co jí TGCZ zbožňuje a cpe o každého postu je imho dobrý odstrašující důkaz jak ty HRT nefunguje. A ta se proflákla sama.

Další věc k HRT je ta s kterou tady otravuji já dokola.  Že se v první věte řekne dostanete od doktora super HRTa v druhé větě se napíše akorát musíte estrofem cumlat a mít ho 5ti násobek. Tak furt nevím okolo jakého čajového servisu mám obíhat?
Mám o tom mluvit s doktory. No zrovna s jedním endokrinologem jsem to i zkoušel. Imho hledá způsoby jak to udělat nejde. Což je z principu jednoduší. Tady jsem v dost blbý situaci když mám něco dokazovat a mám k tomu jen googl. I s tím se tam dal chytit u chyby. Akorát na důkaz jak to udělat dobře to chce poměrně slušně vybavenou laboratoř.

36 Johanka Johanka | 2. listopadu 2016 v 19:29

Klídek, nakonec se "masivní útok" přetransformoval na obyčejný problém na trase mezi datacentry a nesprávné přenastavení nouzových datových tras. Můžeš zrušit poplach... :-)

37 Andrea Andrea | 2. listopadu 2016 v 20:00

[35]: Víš ezechiely, já nemám problém polemizovat ani o HRT ani o SRS, a jsou věci ve kterých s vámi souhlasím, jenže to co mě štve a považuji za jednostrannou lež je úplně jinde.
A) generalizace že SRS většinou nevyjdou
B) generalizace že HRT nefunguje
C) tvrdé odmítání osobních limitů, stavu a fyziologie - prý dávky vše řeší
D) naprosto osobní útoky na každého kdo s tím nesouhlasí

No a na tom se podílet nechci a nebudu. a stejně tak:
A) nešířím že je to vše jedinečné, dokonalé a bezchybně vycházející, to je stejná jen opačná blbost
B) nelíbí se mi podmínka  SRS pro uznání identity
C) ani nešířím že co lékař to dokonalost sama - jsou stejně různí jako všichni lidé.

Takže tak. A proto vyjádření některých lidí blokuji a blokovat budu.
C)

38 Andrea Andrea | 2. listopadu 2016 v 20:06

[35]: Jo a ještě a to musím napsat a štve mě to.
Po té, čím si většinou TS lidé projdou, a je jedno zda jsou MtF nebo FtM, chtít po nich dokazovat že jsou v pořádku je U_B_O_H_É.
Zvlášť pokud to má sloužit někomu osobně k jeho jakémusi vnitřnímu uspokojení že není sám, anebo ke zdůvodnění jeho vnitřního strachu z operace! To podporovat nebudu už vůbec.

39 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 2. listopadu 2016 v 21:23

Zas ty dvě na to dou hrubou silou a ve finále je to kontraproduktivní. Ale to jechi věc. Navíc nepochopily výrokovou logigu, že negaci všechny operace jsou dobrý není všechno špatně, ale alespoň jedna je...

Já tady rozhodně nechci dělat nějakou validavo, jestli je dost žena, muž, trans, letadlo. To jsou jiné na debaty, co žena musí a nesmí ;).

Ale v okamžiku, ks dotyčná operaci doporučuje, nebo dokonce požaduje po dalších, tak už je důkazní břemeno na ní.

Hraní orgasmů by byla krásná apikace na proklínaný ppg a vpg.
Údajně jde potlačit vzrušivost na ppg pochybuji, že to jde i opačně, že tam jde orgasmus nahrát. To by musela být jó hérečka. Být sexuolog a zjišťovat úspěšnost léčby, natočim si ppg před HRT, na HRT a vpg po operaci. Nemusím "mučit" každou stačí kontrolní skupina. A zas jsme u toho, že tohle bez zázemí nedokážu a holka co se rozhoduje o své transici taky ne. Max mohu dobrovolníci ten test zaplatit, jestli ho někde delaj komerčně.

To je problém neco dokazovat, když po 100 letech "vědeckého" výzkumu ts tg pořád chybí data a pořád je to napůl pavěda.

BTW to je další věc v přístupu. Na cz. Transinternetech si pořád jde relativně často, někdy na přímo, někdy mezi řádky přečíst názor. "Buďte rády, že vám daj 'zadarmo' estrofem a Motol (a nevezou vás v košatince do blázince)", ale ono to takle není.

V reálu je to tak, že holka holka platí zdravotní daň Burešovi jako všichni ostatní, ale operaci si radši musí zaplatit v zahraničí, a když na ni estrofem nefunguje a navíc ji rozhazuje další hodnoty (SHBG). Tak spreje už si taky musí hradit. Navíc i určité hodnoty si musí nechat měřit komerčně, třeba volné hormony delaj jen v Německu.

40 Miri Miri | 2. listopadu 2016 v 21:37

[36]: Slíbila jsem, že tu TGCZ nebudu krmit... ale u Lucy mě označila za několik lidí... včetně Tebe... tak jen, že jsi se mnou v jednom pytli... mě je to jedno, ale kdybych pro Tebe nebyla v tom pytli dobrá společnost, tak dej vědět, šoupnu se :)

Ezechiel: víš, u dotyčné je problém, že prostě nechápe (nechce chápat) psaný text... nikdo tu nikdy netvrdí, že SRS a HRT spasí všechno... v medicíně prostě není nikdy nic stoprocentní... ale systematické napadání a zesměšňování ostatních její situaci fakt nevyřeší... Ty se alespoň snažíš nějak argumentovat... ona akorát háže odkazy bůhvíkam a mele si svou...

41 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 2. listopadu 2016 v 21:51

[37]:A) všechny určitě ne. Že nepochopí, nechtějí pochopit. výrokovou logigu, že negaci všechny je alespoň jedna povedená, nepopedená...
Bohužel tohle je oblast, kde se s problémy bude obecně min lidí svěřovat, navíc když ne vždy najdou u tg komunity zrovna pochopení.
B) a funkguje vůbec některé, která ten estrofem necumlá? ;)) Ano pár jich bude. Co měli dobrý predispozice, dobrrou cytlivost na E.
C)Tak ještě nejsem blbej jako Ovčáček abych z 40cetiletý chtěl dělat dvacítku. Nebo měnit kosti, jak se předhazuje. Protipříklad. Holka má prsa A. V rodině maj všechny AFAB prsa D při subtilnější konstituci. Tak to nebude fiziologický limit. Že by to třeba bylo vyžší hladinou růstových hormonů u AFAB? Jak to dokázat. No asi si vystuduje molekulární biologii a pořídím laboratoř. ;))
D) souhlas

42 Andrea Andrea | 2. listopadu 2016 v 22:57

[41]: drobnost k tomu estrofemu - jo estrofem a cumlání, to je věc. Jak jsem to měla já a proč!
Prostě po měsíci nebo dvou jsem si přečetla že jsou v krvi lepší hladiny, tak jsem ho začala cumlat. Bylo to pro mě sdělení adekvátní jako - kupujte vitamin C rozpustný a ne tablety, lépe se vstřebá. Jestli by na mě fungoval bez cumlání nevím a ani netuším proč bych to měla zkoušet. Takhle funguje.
Asi to tak udělá většina holek.

43 Andrea Andrea | 2. listopadu 2016 v 22:58

[41]: A o studiu a laboratoři by jsi uvažovat mohl :)

44 Johanka Johanka | 3. listopadu 2016 v 0:13

[40]: Neřeším, pokud si to chce myslet, ať si to myslí. Její boj... :-)

45 Johanka Johanka | 3. listopadu 2016 v 8:01

[44]: Jinak jsem si ten blog dohledala (já v podstatě z TS blogů sleduju jen tenhle) a nevím - fakt vám stojí za to na toho trolla reagovat?

46 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 3. listopadu 2016 v 9:24

Že se neví jak to vypadá při cumlání a při polykání třeba beru jako ukázkový příklad toho jak  se u transex sto let píše "Točíme se kolem čajového servisu" a nikomu to nepřijde divné. ;))
Samozřejmě tohle nejde chtít po tg ženách aby srovnávat výsledky. Stroj času hold každá nemá. Normálně se to dělá tak, že se skupině A dá dávka X. Skupině B-Y atd. A nakonec se porovnají výsledky. Takle to v medicíně založený na důkazech chodí. Akorát u tg se léta páně 2016 furt předepisuje estrogen off-label.

47 Miri Miri | 3. listopadu 2016 v 11:47

[45]: No... tady a u Vlaďka jsem slíbila, že ne... ale když se u Lucy navážela do nás ostatních, tak jsem neodolala...

48 Johanka Johanka | 3. listopadu 2016 v 18:21

[47]: Nojo, chápu, člověku to nedá. Jen by mě zajímalo, jestli jsme teda nedávno fotily Andreu všechny najednou, nebo jestli jsme se na ty dvě hoďky rozdělily...:-)

Mimochodem, JJ jsou moje iniciály, Johanka je varianta mého občanského jména.

49 TS TS | 3. listopadu 2016 v 21:30

Eze, jde o to že s Tgcz se prostě normálně debatovat nedá a pokud jí některá něco v dobrém úmyslu poradí tak jí začne urážet.

vkládání stále a stále a stále stejných odkazů na 3 holky už je spíš jen trapné než co jiného, a nebýt slušná a ohleduplná můžu na tohle dát 10 odkazů s opačným výsledkem, ale ona na tu ohleduplnost spoléhá.

zrovna tak, nedokáže pochopit že z velryby lososa prostě neudělá ani sebelepší dávkování, ale jed to zkusit třeba u pstruha. 100 procentní léčba není a nebude, protože se prostě pracuje s daným materiálem.

hlavně, jde ji o to všechny začínající holky vyplašit jak je ta léčba neúčinná a SRS všechny zmrzačí. a tohle je blbost která by snad měla být trestná.

zajímalo by mě jestli by byla taková ´´zastánkyně práv a té její ´´pravdy´´ kdyby to zrovna u ní zabralo, to asi ne co.   nadává na všechno a na všechny jen proto že zrovna ona je v té menšinové skupině. / tedy aspon to tvrdí, ale kromě tebe jí nikdy nikdo neviděl, je dokonce víc lidí co vidělo lochnesku.

ale tak jak tak, jestli ji nějak pomáhá urážet ostatní holky, tak aspon budu doufat že díky tomu dojde do zdárného konce.

50 Andrea Andrea | 3. listopadu 2016 v 23:03

[46]: Máš pravdu. Nicméně chci vidět tu kontrolní skupinu, která to bude jen polykat, když každá chce být rychle po proměně a co nejlíp

51 Miri Miri | 3. listopadu 2016 v 23:18

[48]: Ty mě ráno nevidíš v zrcadle? :) Možná jsem Ty a ani o tom nevíš... :)

A jinak: Foxy je přezdívka a Miri je neutrální/zkrácený tvar Miriam... (Marika (což se mi líbilo dřív...) se mojí ženě nelíbilo... tak jsem vybrala jméno, které je v kalendáři na mé narozeniny...)

52 Johanka Johanka | 4. listopadu 2016 v 0:02

Pro vysvětlení těm, co nejsou v obraze (jak jsem zjistila po jednom mailovém dotazu, není to z textu zřetelné): TGCZ tvrdí, že já, Miri a ještě asi tři další lidi jsme jedna a ta samá osoba a že pod blogy diskutujeme sami se sebou. Moje poznámka ohledně focení byla samozřejmě čistě ironická...

53 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 4. listopadu 2016 v 9:17

[50]: tak se udělá klasický dvojitě slepý test s injekcemi , kde se bude měnit akorát koncentrace roztoku. (Pacientka i lékař bude znát jen skupina X a ne koncentraci)
Pak z odběru krve prakticky máte jistotu, jestli se nepřikrmují. ;)) Ano musely by se ty kontroly dělat přepadové, aby byla jistota ;))

BTW zajímavé je že třeba jeden endo když bbrojil proti injekcím, tak uvaděl jako důvod zneužívání. Přitom, tu injekce jde dát přímo v ordinaci a pacientce se nedostane do ruky. A cumlání ho kupodivu nenápadlo.

54 Miri Miri | 4. listopadu 2016 v 11:46

[52]: Já sama se sebou nikdy nediskutuju... jsem nekompromisní.... :)

55 TS TS | 4. listopadu 2016 v 16:52

[53]: tak to zbrojení a důvod zneužívání, jsem slyšela jen od jediné osoby.

takže, kdo ví zda je to pravda, nebo ty jsi tam byl taky.

56 TS TS | 4. listopadu 2016 v 16:57

[53]: a to tvé zbrojení proti cumlání je už vážně trapné, to už nevíš jak Ji podpořit v těch injekcích že.

vím o co vám jde. a je dost možné že když se vám to povede, dá vám pár holek pěkných pár facek.

57 TS TS | 4. listopadu 2016 v 18:15

[53]: hele, to vaše propagování injekcí spolu s Tgcz, jako jediného účinného.

že pro lepší výsledky přeměny musí být denní kolísání hladiny stálejší, to potvrzeno nemáte, že by některé holky zkolabovaly po Estrofemu na rozdíl od neofolinu, pro to tady důkaz není, že by bylo cumlání škodlivé, no nevím ale to už je dostatečně prověřeno mnohými že spíš asi není.

takže, že jsou injekce lepší než estrofem, sice potvrzeno nemáte, ale prosazovat to budete jako pravdu.

každá holka nemá doktora jednu zastávku tramvají, takže jí seberou estrofem který byl možná účinnější než neofolin a bude si muset brát v práci volno a jezdit na nějaké injekce k doktorovy kterého má bůhví kolik km od domova, nebo ani práci nemá, tak nejspíš jí to jízdné budete platit vy a aplikace injekcí asi taky. a to ještě může nesnášet injekce které na ni můžou zabírat mnohem méně než ty tabletky, ale bude mít radost že díky vám ji sebrali ten estrofem co si v poklidu domova cumlala a on jí hezky zabíral.

a ne Tgcz, není to nic proti účinnější HRT, ono totiž vůbec nikde není potvrzeno že jsou injekce účinnější.
je to jen zbožné přání ale důkazy žádné.

58 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 4. listopadu 2016 v 23:06

[56]: Čteš v tom něco, co tam není. Byla to odpověď na konkrétní dotaz [50]: jak zajistit, aby při klinické studii ta kontrolní skupina opravdu estrofem polykala. Protože jinak je to jako kontrolní skupina na dvě věci.

Pokud by se dělala studie na určení dávkování, tak by se dělala jednou, omezenou dobu na omezeném množství lidí.

Číste technicky neuděláš studií na dávku s cumláním, protože cumlání prostě nejde dávkovat. Kdešto tady se vezme t4eba Agofollin, první skupina 5mg, druhá 20, pak 40mg. A všechno to nařediš do 8ml. Což sice bude injekce na koně;), ale máš skutečně dvojitě slepý test.
A může se k tomu udělat i kontrolní skupina s cumláním.

[57]:
- co bylo dříve. Vejce nebo slepice. Začli to tim, že výleteli na TGCZ, co má legálně injekce s tím, že propaguje nějaký rizikové užívání načerno. I když ta co to psala měla v době psaní sama pravděpodobně vyžší hladinu E než TGCZ a rozhodně vyžší, než tu co má předepsanou.
- účinnost v závislosti na dávce je u estrogenu prokázaná u osteoporózy. To je přez ERb. Pro ERa se dají najít jen studie in vitro. I na základě těch by se to dalo celkem rozumně předpokládat. Kdysi jsem je linkoval. Kdyžtak je někde vyhrabu.
-co se způsobu podání týká, tak injekce propaguje TGCZ. Já jsem přesvědčen, že záleží na hladině VOLNÉHO estrogenu. A s tím je u cumlání trochu problém, protože ti vyskočí SHBG, ale ten padá řádově pomaleji, než estrogenu. Takže v té spodní části křivky bude sice hodnota třeba .5nM ale volného  E bude daleko menší procento, protože je všechno nachytaný na globulin.
-btw co se týče bezpečnosti, ak jsem linkoval aspoň desetkrát, proč jsou pilulky dvakrát horší než gel, spreje, náplasti ve stejné dávce. A pokaždé jsem k tomu psal, že pro injekce a SL nejsou data.

59 TS TS | 5. listopadu 2016 v 9:01

[58]: můžeš to zaobalovat jak chceš, ale téměř každý tvůj komentář je o tom, jak je cumlání nepředpisové.

a dost mě štve i to že se do toho pouští člověk který se přiklání evidentně k jedné straně a je z něj propagátor jednoho a odpůrce druhého ´´jestli máme chodit v botách na podpatku nebo jen na klínku´´ když ty sám budeš chodit jen a pouze v teniskách. tak nechápu co ti je do toho v čem která chodí.

60 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 5. listopadu 2016 v 10:00

Ps. V principu stejný test by šel udělat s gelem, sprejem..co se týče stability hladiny, tak jsou ty TD přípravky úplně nejlepší. Jediný praktický problém, je jak v rámci nějakého pokusu ten gel naředit a pak cpát zpátky do tuby.

Ještě jstem psal, že s TD estrogenem nejde (rozuně) dosáhnout vysokých hladin. Tak máme pokus, že jde. Holka je Teda kost a kůže, ale sprej jí stabilně drží hladinu estrogenu na 2nmol/l

61 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 5. listopadu 2016 v 15:14

[59]: a on ti někdo tvrdil, že je SL předpisové? Proč já mám dokazovat, že se netočime kolem čajového servisu? ;)

Sory, kdyby si se nesnažila najít výmluvy na to, že je předpisové, tak nemusím dokola psat, že není.   ;)

Ale vážně. SL je snadná a levná cesta jak získat poměrně vysoké dávky estrogenu. A dost ženám to bude stačit k slušnému výsledkům.

Nestačí to všem. Protože Cumlání má svoje problémy, které jsem psal nahoře.
-rychlý pád hladiny.
-neobchází se úplně první průchod játry.
-pomer volný, vázaný estrogen, zvýšené SHBG.

Tak prostě ženy na které to nefunguje hledají léčbu s lepšími parametry. TGCZ dělá gerilla marketing na injekce. M.K. to zas řeší přez Lenzetto.

Proč já vůl o tom píšu, to je taky dobrá otázka.

62 TS TS | 5. listopadu 2016 v 22:23

[61]: proč mi tenhle komentář přesně připomíná jednu osobu ale ty to nejsi, vážně zvláštní.
ne nemusíš nic dokazovat, prudíš tu s tím stále ty pokud sis nevšiml. jsou pouze dva lidé kterým tohle leží v žaludku, jednomu po tom může být houby a potom ještě jeden člověk, hádej kdo. nikdo mě nikdy neřekl že se to nesmí nebo že je to škodlivé, mám ho užívat X krát denně, hotovo, užívám. že tebe to tak šíleně trápí, já to fakt nechápu, užívá ho tak 90 procent holek tak o co ti jde, asi otravovat jim život jinak nevím.

nestačí to všem, a injekce jim už stačit budou, tak mi ukaž důkaz že to tak je. propaguješ, tak ukaž.

když uvidím holky co jsou na injekcích a budou mít jasně lepší výsledky než holky na estrofemu, začnu je propagovat taky.
jenže ono to vypadá následovně, když nezabere estrofem nezaberou ani injekce, nebo že by Tgcz už po tom tři čtvrtě roku na injekcích vypadala super, zřejmě taky ne že.

takže, jak jste přišli na to že ty injekce mají lepší vliv na proměnu, to by mě totiž strašně zajímalo.

jde o to že vy propagujete zajíce v pytli.

nemám nic proti injekcím, ad každá bere co chce, ale nepropagujte nepravdu nebo nepodloženou pravdu. to je pouze vaše teorie.

63 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 6. listopadu 2016 v 14:03

[62]:Nikdo ti neřekl jak se má užívat estrofem?;))
Tak ti to říkám já, státní ústav pro kontrolu léčiv a výrobce estrofemu. Čekáš až se ti zjeví panenka Marie a řekne ti to :)
Zdroj:
http://www.sukl.cz/modules/medication/detail.php?kod=0096491
http://www.sukl.cz/modules/medication/download.php?file=SPC91887.pdf&type=spc&as=estrofem-2-mg-spc

Ukaž mi jeden jediný oficiální cz zdroj,že ho máš cumlat.

Já v tom postu sice psal, že to funguje, minimálně líp, než polykání. A co je tam za problém s biochemií a  globulinem. Ten si stačí přečíst na wiki. Jsou k tomu i výsledky endo (od té M. K. Ne od TGCZ.) Jestli tomu neveříš, tak si nech ten SHBG změřit. S 6mg se jim horko těžko vležeš do rozsahu přístroje. (Nad 100 nM velmi pravděpodobně)

Píšu dokola, že záleží na volné frakci estrogenu. Způsob podání je jenom technikálie.

64 TS TS | 6. listopadu 2016 v 16:07

[63]: tobě to prostě nedá spát, a bude o to trollit a bude. děkuji za poučení pane doktore, já nevěděla že elektrikáři mají i lékařský diplom.

65 TS TS | 6. listopadu 2016 v 16:32

[63]: víš, já pořád netuším co ti je do mě nebo do jiných holek, do toho jak to bereme je ti vážně, ale opravdu opravdu na mou duši na psí uši kulový.

tady jde hlavně o to že vy DVA prosazujete injekce jako účinnější, ukaž mi jediný důkaz že to tak je, že injekce mají prokazatelně větší účinnost při přeměně.  pokud nemůžete a důkaz nemáte,  tak je to prostě jen trollení.

´´Tak prostě ženy na které to nefunguje hledají léčbu s lepšími parametry´´

tohle tvrdíš bez důkazu. je to manipulace kterou se zastáváš jedné osoby.

ale víš co, už tě nebudu krmit, jen proto aby si tu mohl protlačovat své neověřené pravdy.  nechápu co se to s tebou stalo.

66 Andrea Andrea | 6. listopadu 2016 v 16:43

[65]: [63]:
Tak trochu nevím, o čem tenhle boj je. Fakt je ten, že než jsem začala HRT tak jsem všude četla, jak jsou tablety neúčinné, až jsem se děsila. Mám za sebou úplných osm měsíců a začala jsem devátý. Všechno zatím na 4 mg estrofemu. A ano cucám ho. A pane už mi neříká nikdo.
Takže zabírá. Jestli zabírají injekce? To nevím, jsou holky co si je chválí a dostávají je.
Obojí má asi svůj význam a možná i indikaci, takže možná není žádná jediná pravda.
Já, vzhledem k tomu že na mě zabírají tablety, tak je zatím preferuji. Prostě proto, že nemusím celý měsíc nikam.

67 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 6. listopadu 2016 v 17:20

[65]: já si myslím, že je dobře to užívat SL, rozhodně lepší než PO. Akorát ty se tady vehementně obhajuješ, že to není nepředpisové, což jednoduše není pravda. Navíc já vlastně ani žádný útok na sl původně dělat nechtel.;))

Tak mi ukaž důkaz, že je účinnější SL,PO, TD. Žádný důkaz není. Máme všichni stejné anegdotické historky a odvozování z obecných principů.

´´Tak prostě ženy na které to nefunguje hledají léčbu s lepšími parametry´´

Je prostě triviální tvrzení. Ano TGCZ užívala SL estrofem a účinek na ní to mělo mizerný. Důkaz je její vzhled a a to, že má špatný passing.

Když ti prodaj televizi co netelevizuje, tak jim ji taky hodíš na hlavu a budeš schanět jinou. To je triviální tvrzení, nevím, jak ho mám dokazovat.
Že jinou léčbu hledá je pravda. Že je stávají léčba lepší/horši je obtížné průkazné. Prostě jak mám jako elektrikář dělat klinickou studií. To byla pointa původního postu, ne to že ti chci sebrat estrofem.
[66]:sme se trochu zacyklili. Trochu problém je, že Teda nevíme,jedtli je účinná ta předepsaná dávla, nebo její 5ťi násobek, který se reálně bere.

68 TS TS | 6. listopadu 2016 v 19:50

[67]: proboha ty už o tom píšeš třetí měsíc na třetím blogu

a to tvrzení v uvozovkách je tvoje, zkopírované ze tvého komentáře.

tím tvrdíš že injekce jsou s lepšími výsledky. což máš samozřejmě neprokázané a je to pouhá spekulace.

takže jo, piš že je tu další možnost v podobě injekční aplikace, ale nemůžeš neustále tvrdit že je to možnost s lepšími výsledky,nemáš to nijak prokázané. je to motání hlav holkám.

69 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 6. listopadu 2016 v 21:09

[68]: BTW že injekce maj lepší výsledky (na vzhled), ale já nikde nepíšu. A ty to po mě ani dokazovat nechceš
"
´´Tak prostě ženy na které to nefunguje hledají léčbu s lepšími parametry´´
tohle tvrdíš bez důkazu. je to manipulace kterou se zastáváš jedné osoby."

Tak mě obviniš, že ten výrok v uvozovkách je nepravda, tak ti ho zdůvodňuji. Ještě nemám takovou sklerózu. Vim co píšu.

Např. To čím to začalo u [46]: že důkazy účinnost na způsobu podání a davky nemá nikdo, nikdy, nikde, protože jednoduše neexistují. Na každé léčivo než se zavede do praxe se dělá kolečko testů a studií. (A můžeme se celou noc bavit o problematice pharnaprůmysl a nezávislost klinických studií, ale aspoň něco je. ) Tady akorát skončíme hádkou, jestli neči vzhled moc chválím nebo pomlovám.

Taky píšu na konci [63]: že způsob podání nám může být vcelku ukradený. Prsa neví, co se s děje. Reagují na nějakou hladinu estrogenu, ale v tkáni a ne v krvi. A tady je trochu háček, protože záleží na poměru estrogenu, co je volný, vázaný na albumin, vázaný na SHBG. A ta hladina SHBG už se podle způsobu podání liši. A problém je že u sl se ta volná frakce nedá změřit ani že slin

A ano ve finále nemáme prokázáno ani to, že feminizace má vůbec nějaký vztah na hladinu estrogenu :) když se tady psalo, že nemá, tak k tomu taky meni tvrdý důkaz.

Nejlepší studie na vztah estrogenu a feminity je ta co zkoumá díška stripterek u tyče v závislosti na jejich menstruačním  cyklu ;)) to je jediná věda, co jde u tg použít.

A podle způsobu podání se mění ještě prolaktin a aby v tom byl větší bordel, tak zas těm prsům nestačí hladina E tam je to závislé na progestinech, testosteron, gh, IGF-1 prolaktin...

To nejde odbýt špatné geny když má zbytek rodiny Dčka.

70 Šárka Šárka | 6. listopadu 2016 v 21:30

já bych tak strašně ráda jednou viděla ta typicky tvarovaná ženská prsa velikosti C nebo D >> u tg slečen jen po užívání a působení HRT , t.j. bez chirurgické augmentace silikonovými implantáty

no, třeba se někdy toho dočkám, snad se toho dožiji

ta práce na sobě asi znamená a obnáší toto >> někde sehnat minimálně 70 tisíc love (klidně i jako sexuální pracovnice) a na základě toho docílit feminizace, a mít ženská prsa

a nebo  být žena bez prsou, a nebo se spokojit a (opět se smířit)  jako žena s neženskými prsy , >>>
ale s mužskou mastektomií prsou

71 Andrea Andrea | 6. listopadu 2016 v 21:57

[70]: HRT není standardní 20 letý vývoj jako u cis-žen. Takže těžko

72 TS TS | 6. listopadu 2016 v 21:58

[69]: ale joo, pokud by jsi měl opravdu důkaz že ty injekce jsou lepší, tak kdo ví, třeba bych je chtěla taky a rozhodně bych řekla tak propaguj.

bohužel, né vše se podědí a některé věci se zase dědí ob, či ob ob ob generaci, takže se může stát že se ti narodí černé dítě, a opravdu věř že to jsou geny, jen nějaká pra pra pra pra babička byla černoška či mulatka. nebo dítě s odstátými uši, i když momentálně nikdo v rodině odstáté uši nemá.

takže, pokud mají ženy v rodině větší poprsí je pravděpodobnější že TS dosáhne většího poprsí taky, ale záruka to fakt není.  nejsme klony.  takže ano, geny se to odbýt dá.

73 TS TS | 6. listopadu 2016 v 22:03

[70]: tak ženská prsa můžou být i Áčka, nebo myslíš že cis ženy s Áčky mají ty prsa mužská. a ano já u TS Céčka už přírodní viděla. ale vím jen o jedné.

74 Andrea Andrea | 6. listopadu 2016 v 22:05

[70]: Na tohle téma, s ohledem na své studenty a že chci učit i dál, moc psát nemohu. Můžu ale napsat, že po těch cca  8 měsících mám velikost čistá A. Na to že jsem měla velikost "mužská nic" a žádnou "mužskou mastektomii" také ne, je to dost. Jestli bude něco víc nevím. A jestli je to relevantní, také nevím, jde jen o můj individuální stav.

75 Vlaďka Vlaďka | 6. listopadu 2016 v 22:37

[70]: Kdyby byly všechny cis ženy prsaté, tak neřeknu ani ťuk, ale i cis ženy bývají totálně ploché, tak jak můžeš čekat od TS déčka, proboha?

76 Kristýna Kristýna | 6. listopadu 2016 v 22:39

[68]:
To víš, Stockholmský syndrom je potvora...

77 Kristýna Kristýna | 6. listopadu 2016 v 23:03

[69]:
Pokud by začala brát hormony ve 13ti, pak by někam k C-D podle zbytku rodiny možná došla. Ale ve věku, kdy je růst a vývoj ukončen, nelze očekávat stejný výsledek.
Kdyby to bylo tak jednoduchý, co by bránilo cis ženám při nedostatečné velikosti chvilku brát hormony a nechat si je dorůst? Asi to částečně jde, ale s riziky, o kterých píše ve svém článku Bluemoon.
Navíc se nějak zapomíná na to, že XY tělo je nějak naprogramovaný a z principu bude mít trvalou snahu se vrátit do defaultního nastavení. Takže ošálení genetického algoritmu sice nějak jde, ale bude to mít různé limity s mnoha neznámými.
A pochopitelně taky to, co jsem psala kdysi a teď to zmínila Andrea - myslet si, že docílím za pár let v XY těle toho, co probíhá 10-15 let v XX těle (které je navíc na to naprogramované), je velká naivita.
Tímto v žádném případě nebrojím za slabou HRT, jak je mi neustále tvojí únoskyní podsouváno. ;-)

78 Šárka Šárka | 6. listopadu 2016 v 23:33

[73]: asi nechceš rozumět jasně napsanému textu, a chceš si to vykládat po svém,

psala jsem konkrétně toto:

"...typicky tvarovaná ženská prsa velikosti C nebo D..."

79 Šárka Šárka | 6. listopadu 2016 v 23:40

[75]: kdybych od přeměny očekávala jen to nejméně feminní co na cis ženách může být, a měla vypadat jako ty úplně nejméně feminní ženy, pak nemá vůbec žádný smysl (pro určitě to nemá smysl) lézti do medicínské přeměny, pokud mají být ty výsledky nedostatečné / nevyhovující, minimálně feminní

opravdu nepotřebuji vypadat jako málo feminní žena, to pak tělo netřeba medicínsky vůbec trýznit a mučit

80 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. listopadu 2016 v 5:52

Genetika, epigenetika v tom samozřejmě je. Ale tady se v podstatě odpovědělo tím, že znáte jednu co má C. Cis maj i A, ale většinou taky ženský vyvinutý. Jinak Bčka dá do kupy kdejaký tlouštík, nebo starej dědek.

Podívejte se na distribuci velikostí u cis a u trans. Statisticky nemohly všechny trans zdědit geny pro plochý hrudník.

To vysvětlení přez prolaktin v článku má svoje mouchy. Byl by to spíše argument pro vysoké dávky E ne proti. A hlavně by stačilo přidat prolaktin a byla by prsa.

BTW na tom něco bude, vím že se tg zkouší zvětšit prsa i indukcí kojení.

Takle na první dobrou mě napadá logičtější vysvětlení proč prsa růst nemůžou. Růstový hormon ba IGF co ho trochu kopíruje jsou v pubertě vyžší. Když přidáte E bez GH a IGF tak to nefunguje ani u cis F
http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.3109/09513599809024960

81 Kristýna Kristýna | 7. listopadu 2016 v 7:53

[80]:
No právě, těch vstupních parametrů a proměnných může být řádově více než hladina jednoho hormonu, který je sice nutný, ne však postačující. Takže zjednodušovat problém na "pokud to nejde, tak doktoři jsou blbí, zlí atd." je nezodpovědné vyvolávání nadějí, že to jde vždy a všude.

82 Andrea Andrea | 7. listopadu 2016 v 9:00

[81]: jj, přesně tak. Sice taky nepopírám účinky estrogenu ale parametrů je řádově víc a je otázka, které jsou jak důležité a jaký mají dopad.

83 Šárka Šárka | 7. listopadu 2016 v 10:40

[81]:

[82]:

[80]:

pro růst prsou je rozjodující hormonální substituční léčba, a to jak jí na vás lékař praktikuje,
a ta pokud není ŘÁDNÁ, tak se může tg slečna stavět třeba na hlavu, ale prsa jí stejně většá než malá (nebo žádná) nenarostou,
tg pacientka je jen laik, a nemá rozhodovací pravomoci a možnosti jako lékař, může tak maximálně po večerech vystudovat endokrinologii bez diplomu a začít si kupovat hormonální prostředky v zahraničí sama ze svýho a ordinovat si je sama, pokud tedy  v tomto státě k její hormonální pomoci lékaři přistupují odtažitě a s nezájmem o její potřeby

84 Šárka Šárka | 7. listopadu 2016 v 10:45

[80]:

já měla velmi vysoké hladiny prolaktinu, že mi hrozili pozastavením hrt, ale prsa mě stejně s prolaktinem ani s estrogenem narostla, jen zcela bezvýznamná a pro mě nevyhovující minimální náznaky, dá se říci byla to stále jen mužská prsa, ženské nebyly ani náhodou

Tak co dělat? Ono nemít prsa, a nemít ani fungující vagínu, tak to potom je obrovský problém, taková medicínská přeměna nedává žádný smysl. Celé to pak je na hlavu postavené ta medicínská léčba,  je to pak hlavně jen buzerace a vopruz, splnit tyto podmínky pro úřední přeměnu bez účinku HRT a neuspokojivé SRS operace na těle.

aby výsledkem medicínské přeměny bylo jen >> tělo po hrt jen se zanedbatelnými změnami, prsa žádná či nevyhovující maličkatá, genitál po srs disfunkční
no nekup takovou přeměnu "zadáčo" na pojišťovnu :-/

A takovýchto přeměn tg slečen je jakési neznámé (nebo utajované) procento, nežli těch deklarovaných 10 procent, kterými se stále ohání některé tg slečny a snaží se přesvědčovat ostatní namluvit jim, že tomu tak není.
Ona někdy bývá pravda hodně krutá, tak proč takovou krutou pravdu zveřejňovat...

85 Andrea Andrea | 7. listopadu 2016 v 10:50

Nesouhlasila bych úplně s větou "... pro růst prsou je rozjodující hormonální substituční léčba ...". Spíše bych použila slovo "základní" než "rozhodující". Co je totiž pro růst prsou rozhodující, to je velká otázka.

A možná správně říkáš "... tg pacientka je jen laik ...", protože tak to často je; nikdo nemáme vzdělání a zkušenosti ve všem. Někdy mi ale připadá že téměř každá TS se pasuje do role odborníka, minimálně na hormony.

86 Andrea Andrea | 7. listopadu 2016 v 10:54

[84]: Publikovala jsem ti i tenhle názor, abych na něj mohla relevantně reagovat, i když mám pocit, že se zase blížíš BANu.

Je zvláštní, jak si může někdo vůbec myslet nebo namlouvat, že v době internetu a sociálních sítí, by někdo byl schopen vůbec takové věci utajit.

87 Kristýna Kristýna | 7. listopadu 2016 v 11:09

[84]:[86]:
To utajování není specifický problém TS přeměny. To je obecný problém lobby převážně velkých a státních nemocnic, které mnoho let brání zveřejňování kvality péče. Ale to se dostáváme do politiky a to je jiné téma.

88 Šárka Šárka | 7. listopadu 2016 v 11:20

[85]:

a víš co je Andreo zvláštní a zajímavé, přesože 6,5 roku poctivě užívám naordinovanou HRT a podstoupila jsem augmentaci prsou (2x 270 ml), tak sice mám ženská prsa, ale mám ta prsa stále výrazně menší nežli většina cic žen ve společnosti, které ta prsa mají biologicky daná přírodou

udivuje mě, jak se některé ty tg slečny mohou spokojit jen s tím minimálním růstem po HRT, protože to se nedá mluvit o ženských prsou, maximálně tak o nějakých pubertálních nevyvinutých prsou

a myslíš že cis ženy nejsou z malých prsou v depresích?

kdyby nebyly, tak by nechodily na ty zákroky (augmentaci) a nenecháválo by si takové velké množství cis žen zvětšovat prsa

co je pro tělo větší zátěž?
narvat tělo velkými dávkami hormonů, a nebo do těla řezat a narvat do něj cizí předměty (silikonové implantáty)?

a nebo nemít prsa, či jen tak bezvýznamně malá, že ta žena není kvůli tomu sebevědomá a psychicky strádá?

89 Vlaďka Vlaďka | 7. listopadu 2016 v 16:30

[81]: " Takže zjednodušovat problém na "pokud to nejde, tak doktoři jsou blbí, zlí atd." je nezodpovědné vyvolávání nadějí, že to jde vždy a všude."

Tohle vytesat do kamene.

90 Andrea Andrea | 7. listopadu 2016 v 17:15

[88]: No tolik času nemám abych rychle dohledala statistiky s ČR ale třeba v USA (snad první odkaz na google) si operaci prsou nechá udělat  cca "půl promile" žen. Takže statisticky asi jedna z tisíce nebo dvou tisíc.
Tolik tedy k velkému počtu cis-žen co se nechávají operovat, jak tvrdíš. Takže žádné velké ani masové množství se nekoná. Spíš naopak minimum.
A malá prsa má mnohem větší ne promile ale procento žen, takže bych to trauma taky nepřeceňovala.

91 Andrea Andrea | 7. listopadu 2016 v 20:07

[89]: Ne,vždy a všude to nejde. Prostě kdyby to šlo, i cis-ženy by byly ideální a nejsou. No a u nás je to ještě horší.

Jo tesat do kamene

92 TS TS | 7. listopadu 2016 v 21:15

tady se totiž rozšiřuje falešná představa že po správných dávkách bude každá TS ženský ideál.

za prvé po pubertě a tedy ukončení pohlavního vývoje to bude ideální spíš výjimečně. předělává se už zcela vyvinuté tělo.

navíc ani ciz ženy nejsou zdaleka dokonalé, nemají dokonalé fominní rysy, nemají dokonale feminní postavy, a to jsou ženy od narození.
takže proč by na tom měly být TS ženy lépe, naopak. bohužel u TS ženy to neznamená být jen žena ne zcela feminní  a ne zrovna pohledná,ale díky mužskému základu i se zbytky mužských rysů.

zjednodušeně, ta TS které přeměna dopadla výborně by byla zcela jistě i jako cis velice pohledná a feminní, ta TS u které to dvakrát nedopadlo, by to na jedničku nejspíš nebylo i kdyby se narodila jako cis.
lidi jsou prostě různí a ne vždy dokonalí a ne vždy vypadají tak jak by chtěli. a platí to jak u cis, tak i TS.

93 TS TS | 7. listopadu 2016 v 21:23

jsou ženy které ani po dvou dětech nemají žádný zadek a prsa Áčka. u TS nejde očekávat nic jiného než jako u cis, některá má a některá prostě nemá a mít nebude.

94 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | E-mail | 7. listopadu 2016 v 23:21

Utajování) několikrát jsem tady psal, že je zbytečné plánovat nějaké složité teorie spiknutí, když na vysvětlení stačí blbost a lenost. Okamova břitva. Nejjednodušší vysvětlení má největší pravděpodobnost. Co se týče výsledků HRT nebo SRS. Nebo i jiné non trans léčby, tak dobrá statistika zabere kromě času a peněz i namáhání mozkových buněk. A pokud by se už našel někdo, kdo bude mít mentální kapacitu na vedení nějakých dobrých statistik tak to může dělat zadarmo ve svém volném čase. Tisíce nadšených zájemců ;))
Ten samý problém je s hledáním dávkování HRT. Pokud chybí cukr a bič tak to dál budou dávkovat setrvačné a nic nebudou měnit aby nebyl průšvih.

Slibovat, že z každého dřevorubce bude modelka ke samozřejmě nesmysl. Vy tady zas děláte opačný zobecnění. Ano jsou ženy bez prsou. Jsou ženy s hodně maskulinními rysy, ale podívejme se na tu distribuci.

Jedná věc je, že tady xy let probíhala exprese testosteronu. Kosti samozřejmě moc nepřepišete. To co je na té kostře nabalené už docela jo. A tady je možná i trochu konkurenční výhoda proti cisF. Protože "zdravé" cis F s maskulinními rysy se nikdo do endokrinního systému jenom kvůli vzhledu hrabat nebude. Tady už je stejně otočený na ruby. Tak už si stím jde více "hrát"

Super výsledek zaručit nejde. Zas když platíte zdravotní daň, tak "dokopejte" doktoy, ať se za vaše peníze snaží.

95 Šárka Šárka | 7. listopadu 2016 v 23:27

[90]: z toho jsi Andreo udělala ty svým komentem "masovou záležitost", to že ženy si masově nechávají zvětšovat prsa,

já napsala "velké množství cis žen si nechává zvětšit prsa"

to ale znamená ty cis ženy, které mají odvahu zákrok podstoupit a které na to mají finanční prostředky

pak je řada cis žen, které by o větší prsa měli zájem, ale jaksi jim chybí odvaha zákrok podstoupit a nebo je jim líto obětovat takové množsví finančních prostředků, a pak také mezi euroamerickými cis ženami není vysoké procento žen, které mají jen malá, zanedbatelná nebo žádná prsa,

tímto se chlácholí české tg slečny,že je v populaci mnoho cis žen s maličkými prsy a kterým tato maličká prsa vyhovují a jsou s maličkými prsy spokojeny, takových je ale fakt málo,

Andreo, zkus se cis-žen i tg žen ptát, jestli chtějí mít malá (Nulky, Áčka) nebo obvykle velká prsa (Céčka , Déčka) ???
a pak teprve poznáš co ženy chtějí a po čem ženy touží ;-)

a klidně se žen (cis i tg) příležitostně ptej, zdali by chtěli mít vagínu funkční nebo disfunkční k heterosexuálnímu styku, a budeš taky koukat jako z jara 8-)  co ti budou ty ženy odpovídat...

96 Andrea Andrea | 7. listopadu 2016 v 23:34

[95]: Já to chápu a vidím Šárko zcela jinak. A do dalších nesmyslných diskusí které nikam nevedou se už pouštět nehodlám.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama