Blbý otázky – blbý odpovědi

16. prosince 2016 v 12:57 | Andrea |  Aktuálně
Už asi týden se mi nechce psát vůbec nic. Už asi mnoho týdnů je mi celá proměna úplně ukradená a nezajímá mě. Ne že bych se proměnou někdy moc zabývala a ztrácela tím čas, jen teď už mě dlouhou dobu ani nepřijde na mysl.

Jediné co mě tu a tam napadlo, byla myšlenka, zda mi to všechno stojí vůbec za to. Po těch všech letech života jako "muž" a teď takové zbytečné komplikace. Lidi kolem mě si museli znovu zvykat, musela jsem měnit doklady, některé věci se přeučit jinak … a co mě ještě všechno čeká - změna dalších dokladů, jedna ze dvou variant chirurgie, konečně upravit hlas … .

A v budoucnu? To může být třeba i horší. Třeba ještě nějaký blázen zakáže dvěma holkám vůbec žít spolu bez přítomnosti muže nebo vůbec mít děti a vychovávat je. Třeba bude chtít získat voliče anebo bude nějakého radikálního chápání. To vlastně člověk neví. Lidi pro vlastní zisk, moc a vlastní ego udělají docela cokoliv.

Moje odpověď začala být docela stejná - "Ne, nestojí mi to za to, a je mi to celé ukradené!". Tuhle odpověď jsem si vždy dala sama sobě a dál jsem to vůbec neřešila. Až dnes. Dnes jsem si uvědomila, na co se vlastně sama sebe ptám, a v jaké situaci se sama sebe ptám. A uvědomila jsem si, že si odpovídám naprosto pitomě.

Já se totiž sama sebe na tohle ptám v situaci, kdy mě vlastně aktuálně nic netíží, protože už mnoho měsíců mám život jako každá normální ženská. Lidi mě jako ženu berou, já tak (úměrně 9 měsícům HRT) vypadám, normálně bez omezení se oblékám, líčím, češu, … prostě není co řešit. Všechno mi to připadá tak nějak naprosto přirozené a normální. Úřady mi píšou "paní", a dokonce když mi přišlo nedávno nějaké usnesení od soudu, tak tam bylo normálně taky napsáno - "Vážená paní". Takže co? Takže nic!
A pak že je v ČR nějaká úřední diskriminace. Možná je, ale mě zatím nediskriminují. Ačkoliv mám v OP pořád ještě "M", úřady píší - "paní". Tedy kromě banky - ta prý nemůže, protože to má podle rodného čísla. Pitomá výmluva, asi změním po 25 letech banku.

Na bance je zajímavé i to, že si všichni u mě změnili jméno, když si ho stát zapsal do rejsříku. Banku jsem na to písemně upozornila taky a oni, světe div se napsali, že si musím vyplnit formulář. Na co? Na to co prokazuje stát ve svých úředních záznamech a je pro ně dostupné? Kašlu na to, jsem sice konzervativní a mám ČSOB celý život, ale asi půjdu jinam. A nemylte se, s podpisovým vzorem to nesouvisí, ten mám stejný.

***
Drobná vsuvka. Včera jsem potřebovala něco opravit na rozvodech vody v domě. Myslela jsem si, že je to na malou chvilinku, takže jsem to opravovala tak, jak jsem přijela s práce - v šatech a punčochách. Prima věc - nakonec to zabralo tři hodiny času, než jsem našla závadu na regulaci čerpadla a tlaku. Pak jsem se špinavýma rukama, s hasákem v ruce, stála v šatech před zrcadlem a říkala si věty - "Hlavně že máš ty nové krásné náušnice, krávo blbá, ale vodárnu opravuješ 3 hodiny. Byla jsem k sobě ale trochu nespravedlivá, protože jsem byla naštvaná, že nestíhám jiné věci. Rychleji bych to nenašla ani před lety v montérkách. Prostě to byla blbá závada."

***
No a v této situaci si pokládám tuhle pitomou otázku, zda mi to stojí za to a odpověď je stejně pitomá - "Ne nestojí a hlavně, je mi to totiž jedno!". Jenže v tom je právě můj podstatný omyl - VŮBEC MI TO NENÍ VE SKUTEČNOSTI JEDNO!

Správná odpověď by totiž měla být úplně jiná - "NENÍ mi to jedno, ale JSEM konečně V POHODĚ a PROTO je mi to celé vlastně úplně FUK!".

Když si tohle uvědomím, můj pohled se dost změní. Jsem moc ráda, že můžu být obyčejná ženská, která prostě nijak neřeší, že ženská je. Protože na tom není co řešit. No a tohle se mi podařilo po necelém roce, což je docela velký úspěch.

Kdybych něco měla holkám, které jdou do proměny, popřát, tak by to bylo tohle - "Přeji vám, abyste po roce už nijak nemuseli řešit, že jste žena a měli normální obyčejný život jako každá". Těžko si totiž přát něco jiného.

Andrea
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miriam Miriam | 16. prosince 2016 v 13:46 | Reagovat

Jsem ráda, že máš normální život :-) Moc Ti to přeju!

Co se týče bank, tak já jsem před dvěma a půl lety dospěla k závěru, že se s ČS po cca dvaceti lety rozejdeme, protože už mě nemiluje a akorát mě využívá... byl to bolestný rozchod, ale mě se udělalo o dost líp a začala jsem chodit s Airbank, se kterou jsem dodnes... :-) Není to sice dokonalý vztah, ale mě to vyhovuje...

2 anita angelic anita angelic | 16. prosince 2016 v 15:04 | Reagovat

blahopreju andrejko skutecne
mas klid bezpeci praci a kde
byt sama sebou.to je dobre
no stejne mam z toho zmicha
ny pocit jelikoz...
v CR se spis dovolas pomoci
proto ten nazor ze at si
jiny a ja na to ***.
mas kliku z pekla stesti..
mne rekl rodak z levoce(sk)
prof weiss ze to moc stoji
penez a sama znam kde
v prubehu rozvodu prijeli
na mizinu.PREJU TI TO
ANDREJKO SES AKO TYNKA
.ja nemam na pujcky
a bydleni ale 40 u mne
neco spustilo.
drz palecek rada bych te
videla:))
ho ho ho hi hi ha ha
vesele vanoce o tyden

darek si jiz dala. skvele
at si rika kdo chce co chce..

3 Johanka Johanka | 16. prosince 2016 v 15:45 | Reagovat

A jak se chovají během přeměny? Pokud teda tyhle zkušenosti máš, nevím v jaké jsi fázi.

Taky mám u nich konto (plus ještě u FIO, protože AirBank zatím podnikatelské účty neumí), tak ať vím na co se připravit...

4 Andrea Andrea | 16. prosince 2016 v 18:38 | Reagovat

[3]: Nevím na koho je to dotaz ale AirBank mám taky. Chovají se moc mile ale oslovení mají podle rodného čísla taky.

5 Johanka Johanka | 16. prosince 2016 v 18:54 | Reagovat

[4]: Jako obvykle jsem zapomněla čísílko, mělo to být na Miriram. Každopádně díky za info... :-)

6 anita angelic anita angelic | 16. prosince 2016 v 19:56 | Reagovat

i andreu muzete mit radi ..
            vase LGBTI air bank..
         a ja mam treba duchod
       prukaz ztp a moc to stoji.
             i wish you a merry
   christmas and happy new ..
......  

........  kde se to stratilo?!!!
       aaaaa tady A HAPPY TS
        YEAR. zbytek znas;))

7 Miriam Miriam | 16. prosince 2016 v 20:09 | Reagovat

[3]:  Taky nevím, na koho otázka byla... Ale s ČS jsme se rozešly kvůli jiným věcem... ne kvůli přeměně...

8 Míša Míša | 16. prosince 2016 v 21:15 | Reagovat

Víš Andrejko tohle všechno jsem si uvědomila ani ne po půl roce a je krásně. Prostě jsem sama sebou a jsem v pohodě. Akorát jak píšeš, pokud dojde na technické problémy, tak okolí na to kouká trochu divně. Asi jako na exota a zkoumají jestli si s tím dokážu poradit nebo ne. Bohužel své bytí v autodílně neutajím a o to je to zajímavější.

9 Johanka Johanka | 16. prosince 2016 v 21:53 | Reagovat

[7]: Já měla na mysli AirBank. Ale už mi odpověděla Andrea.

10 TS Ženská. TS Ženská. | 17. prosince 2016 v 2:09 | Reagovat

[3]: s ČS je to takové divné, možná jsou víc fajn holky z ČS které mě znají než samotná ČS. už mě docházela platnost karty, tak jsem šla pro novou, jé to už vám dáme úplně novou i s tím novým jménem žejoo, ale to potrvá týden, tak tady máte novou  zatím na to staré a ta úplně nová vám do týdne přijde, pak tuhle zahodte.
ale záhadně výpisy mi chodí se jménem starým.

stejně, tyhle věci jsou jen dočasné a tak jsem to taky brala, proč si dělat problémy dvakrát tam kde to až tolik nevadí, jako sipo na poště, Ježíš to už je fakt trapný na tom sipu to staré jméno, už by jste to měla změnit, A proč, to nemůžu platit byt příteli, Ajooo to je fakt, to můžete proč by ne.

stejně s novým rodným číslem se to musí měnit všechno, to už by občas byly problémy zcela jistě / na to lítání a vyřizování se netěším/. občas to bude nejspíš i vyoutování. paráda.

11 TS Ženská. TS Ženská. | 17. prosince 2016 v 2:28 | Reagovat

ono je to kolikrát takové všelijaké, jako třeba elektrárna, tam jsem to měnila a nahlásila hned kvůli případným přeplatkům a jejich proplácení. já byla v domnění že si rozumíme, asi ne. takže je to tak že, já jsem jako majitelka bytu, ale uživatel je ten pán kterému asi podle nich vyúčtovávám elektřinu.

asi jako s pojištovnou, zkusila jsem dvě, zatím co jedna tvrdila že mě musí oslovovat podle rodného čísla že v něm mám bohužel chybu a počítač to vyhodnocuje jako opačné pohlaví a podle toho mě prý musí oslovovat, druhá mě oslovovala správně. hádejte kterou jsem zvolila.

12 Kristýna Kristýna | 17. prosince 2016 v 8:58 | Reagovat

Po necelém roce přeměny je to úžasný výsledek. A nebude to náhoda, protože to takhle psalo víc holek. Podle mne to je nějakou vnitřní jistotou v tom, čím jsi. Ono se to pak promítne směrem ven.
A u zrcadla s hasákem si máš říkat "trvalo to sice blbý 3 hodiny, ale svět je krásnej, protože ty náušnice jsou fakt nádherný". ;-)

13 Andrea Andrea | 17. prosince 2016 v 16:28 | Reagovat

[12]: Víš Kristýno, že umíš hezky psát? Fakt moc hezký, nějak mě to potěšilo, asi máš pravdu.

14 Míša Míša | 17. prosince 2016 v 16:54 | Reagovat

11 Já jsem Generali požádala o změnu oslovení a oni s tím nemají problém u ostatních institucí zatím nevím jak to dopoadne

15 TS Ženská. TS Ženská. | 17. prosince 2016 v 17:44 | Reagovat

[13]: když tě Andrejko přestane řešit okolí a začne tě brát takovou jaká jsi, tedy jako obyčejnou ženskou a ty si uvědomíš že to tak opravdu je a lidi tě tak skutečně vnímají, začneš řešit problémy všedního života a přestaneš žít přeměnou.
to ale neznamená nesnažit se vypadat dobře, čím je ženská starší, tím se musí snažit trošku víc, co neděláme, mladší nebudeme.

[12]: a proto jsem si koupila hned troje nové náušnice.

16 Andrea Andrea | 17. prosince 2016 v 19:01 | Reagovat

[15]: Jj, přece jen v mém věku se ženská musí starat víc než v mládí. Kdybych byla muž, tohle bych neřešila.

17 TS Ženská. TS Ženská. | 17. prosince 2016 v 19:57 | Reagovat

[14]: asi takhle.
jako v osobním kontaktu či po telefonu, tam problém s oslovením není nikdy ani při předložení dokladů, ale v dokumentech či smlouvách občas byl. a právě třeba u těch smluv jsem tu jednu pojištovnu ihned vyřadila, že mám podle nich špatné rodné číslo mě nezajímá, ještě mi napíšou
Vážená Paní XX. nám to vyhodnocuje počítač podle rodného čísla, omlouváme se tedy za špatné oslovení ve smlouvě.
tak já se omluvila taky a uzavřela smlouvu s tou pojištovnou kde to jde.

18 Míša Míša | 17. prosince 2016 v 20:00 | Reagovat

15,16 Jenom nesmíš natrefit na takové lidi co prostě nebudou a nechtějí tě tak brát. Možná je to z jejich strany nějaký truc. Naštěstí jsem jich tolik nepotkala. A dobře vypadat je potřeba, akorát to dá čím dál víc práce.

19 Miriam Miriam | 17. prosince 2016 v 20:42 | Reagovat

[17]: Pokud se lidé budou řídit jen tím, co jim "řekne" počítač, tak je někde trochu chyba... někdy mi přijde, že je to jen výmluva...

[8]: Jsem ráda, že už jsi v pohodě :-) a s technickou minulostí si hlavu nelámu... koneckonců, mě většinu "technických" věcí v dětství učily ženy...

[12]: Přesně tak! :-)

20 Šárka Šárka | 17. prosince 2016 v 22:02 | Reagovat

Pro uznání identity musejí transgender lidé riskovat své zdraví a doslova i své vlastní životy, a to jen kvůli hloupé společnosti a kvůli hloupým zákonům panujícím v České republice.

https://www.zonky.cz/zonkytimes/maty-dio-rovnovahu-jsem-nasel-az-v-muzskem-zivote/?utm_campaign=pr&utm_source=facebook.com&utm_medium=zonkytimes%2Foprava

21 fandas fandas | E-mail | Web | 17. prosince 2016 v 22:09 | Reagovat

Podle mě je důležitý být co nejvíce dní v životě šťastný a je úplně jedno co si okolí myslí

22 TS Ženská. TS Ženská. | 17. prosince 2016 v 23:11 | Reagovat

[18]: tak oni ´´nebudou a nechtějí´´to se stalo u dvou lidí kteří mě znali z dřívějšku, jinak problém nebyl nikdy, ale už přešli na neutrál, ono to půjde, jen to chce u takovýchhle trochu víc času. ale pokud se takoví lidé šprajcnou, neudělá s tím nikdo nic.

[21]: tohle je hezky a stručně napsáno.

23 TS Ženská. TS Ženská. | 17. prosince 2016 v 23:14 | Reagovat

[19]: těžko říct, někde v lidech to nejspíš bude, ale, kdo ví co mají nakázáno z hora, nebo co mají v externích předpisech.

nebo, někdo jiný s tebou komunikuje a jiný píše smlouvy. kdo ví.

24 Kristýna Kristýna | 18. prosince 2016 v 0:02 | Reagovat

[13]:
Jéé, děkuji za pochvalu.

25 TS Ženská. TS Ženská. | 18. prosince 2016 v 0:34 | Reagovat

[8]: mám otázečku, pokud to není tajné.
nejsi náhodou z Brna.
to mě napadlo jen díky té autodílně.

26 Vlaďka Vlaďka | 18. prosince 2016 v 1:05 | Reagovat

[21]: Zase úplně jedno to není. Pokud by si celé okolí na mě ukazovalo prstem, tak by mi to na štěstí moc nepřidalo.

27 Míša Míša | 18. prosince 2016 v 10:20 | Reagovat

25 Ne jsem od Č. Budějovic. :)

28 TS Ženská. TS Ženská. | 18. prosince 2016 v 10:57 | Reagovat

[26]: ono to asi není myšleno tak doslova.
ale že nějaké ty drby jsou, to je jasné, známe lidi, bez toho se neobejdou.

29 Vlaďka Vlaďka | 18. prosince 2016 v 13:40 | Reagovat

[28]: Ano, tomu se, bohužel, člověk nevyhne.

30 TS Ženská. TS Ženská. | 18. prosince 2016 v 16:25 | Reagovat

[27]: tak to už znám dvě autoopravářky.

31 Míša Míša | 18. prosince 2016 v 20:27 | Reagovat

27 tak to ti závidím, já bych strašně ráda poznala někoho tady v okolí, jenže tady snad nikdo není, nebo žije v utajení. Tak kdybys něco potřebovala můžeš se na mně obrátit. :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama