Proč nikdo časem nepíše

19. ledna 2017 v 20:58 | Andrea |  Aktuálně
Nějak poslední dobou nic nepíšu a už druhý týden přemýšlím nad tím, proč. Vždycky se mi ale znovu a znovu zjeví v hlavě odpověď - protože není o čem. K tomu tak trochu přemýšlím i o tom, že tak vypadá po čase více blogů. Prostě holky začnou vynechávat sebe a pokud vůbec píší, píší o tom, co je zaujalo jinde, o legislativě, o stavu ve světě ….

Prostě po nějaké době se náš život stane v podstatě, v tom nejlepším slova smyslu nezajímavým, protože vypadá jak život každé jiné ženy. Někomu se to stane dřív, někomu později, ale stane. Nechci říct, že život sám je nezajímavý, jen je prostě stejný jako život ostatních, tak o čem vlastně psát.

Z počátku člověka baví spoustu věcí. Kdo co bere, kam kdo chodí, kdo má jaké zkušenosti. Taky kdy máte pocit, že jste maličko vzhledově jiná, kdy jste se trochu namalovala, jak se na vás usmál nějaký muž …. No a dřív nebo později se to stane obvyklé a řekla bych, že si toho přestanete i dost všímat. Alespoň u mě to tak je.

Už neřeším jestli si můžu vzít sukni nebo šaty, neřeším zda si vezmu vysoké boty … . Řeším, aby mi nebylo zima, aby moje oblečení odpovídalo tomu, kam jdu, aby moje obuv odpovídala počasí a byla pohodlná. Neřeším líčení a šperky, kabelku nebo batoh … beru si to, co se mi líbí a co potřebuji. No a tak to dělá každá ženská.

Nepřemýšlím nad tím, jak mě kdo oslovuje a nejásám nad tím, kdo mi řekl "paní". Stejně, až na výjimky (u lidí co poznám déle a znají mě ve staré identitě) mi všichni cizí lidé "paní" říkají.

K tomu prostě není co napsat, protože takto to ženské mívají. Na druhou stranu právě o tomhle by chtělo napsat hodně a hodně, aby i další holky, co se teprve hledají a rozhodují věděli, že to jde a za čas se jejich život stane obyčejným životem normální ženy. Což je cíl a je zjevně normálně dosažitelný.
Rozhodně už dnes s nikým na téma passingu a HRT diskutovat nemíním a nějak je mi možná i líto, že jsem tím ztratila dříve nějaký čas. Radši jsem si měla jít zaběhat, tím bych pro sebe udělala víc.

Možná začnu psát tenhle blog trochu jinak. Něco na téma - co vlastně přijde potom. Přece jen je možná zajímavější, jak vypadá život dvou žen (v našem případě) a jejich dětí. Zajímavější to ale asi taky nebude. Je totiž opět docela normální a normálně hezký. Takže o tom možná psát také nebudu.

Pravdou ale je, že jedna věc související s tímhle tématem mě potěšila. Minulý týden jsem musela k soudu, protože se řešilo, zda mi bude svěřeno jedno z dětí do péče. Jak jsem psala, jsem už léta pěstounka, a chci jí být i dál. No a k soudu jsem přece jen šla s trochou obav.
To víte, po vystoupení některých lidí v našem parlamentu, výrocích paní Nytrové a jiných, se trochu bojíte.

K soudu jsme musely obě. Já i moje přítelkyně, a taky si soud nechal zpracovat odborná stanoviska. Co bylo ale moc hezké, bylo to, že soud vůbec nezajímalo, zda já jsem ženská co byla kdysi vzhledově muž, nebo že spolu žijí dvě ženy a mají se rády … .
Soud zajímalo, jak se mají děti - zda prospívají, zda jsou spokojené, zda mají své "rodiče" rádi, jestli máme doma hezky, chodíme normálně do práce a tak. Tedy to, co by soud zajímat mělo a ne to, zda je stejno-pohlavní vztah v pořádku nebo ne, a kdo se narodil s blbou identitou.

No a soud rozhodl, že mámy jsme dobré a v pořádku, a tím je to vyřešeno. No, a tak jsem vlastně oficiálně stala pěstounka, i když jsem musela řešit TS a doma jsme dvě holky. Hezké. Takže nám dítě do péče svěřili.

Abych nebyla nespravedlivá vůči našim některým "fóbním" občanům a politikům - jsem jiný případ než se projednával v parlamentu. Já už pěstounka byla dávno, jen jsem vlastně přešla ze stádia "pěstoun" do stádia "pěstounka". Takže co vlastně řešit.

A druhá věc - být pěstounka taky není vždy tak jednoduché - často se staráte o děti, které si nesou tolik problémů a poruch (někdy i velmi těžkých - mohla bych už dnes vyprávět), že to zdaleka není o tom, jak si někteří rádi myslí - "kde jaká jiná a především "normální" rodina by měla zájem a vy jim zabíráte vlastně místo" - pro některé děti je někdy skoro zázrak vůbec někoho najít. Důležité ale je, aby děti "sedly" k vám a vy k nim. Zbytek je irelevantní.

Takže alespoň tohle je zajímavá zkušenost a je vidět, že TS nebo to jakého pohlaví je váš partner, nemusí být na nějaké překážky ani u výchovy dětí, alespoň podle mínění odborníků. Co si o tom myslí nějaký anonym v diskusi, nebo populista hledající voliče, je spíš irelevantní. Záleží spíše na tom, jaký jste člověk, jak vás vaše děti vnímají a co potřebují a co můžete vy naplnit z jejich potřeb.

Takže to byla v mém, teď už krásně nudném, životě ženy jedna z mála zajímavých věcí.

Andrea

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miriam Miriam | 19. ledna 2017 v 21:14

Andreo, jsem moc ráda, že jsi měla takhle dobrou zkušenost se soudy :-)
A jsem ještě šťastnější, že soud dopadl dobře!

Přeji Ti mnoho hezky "nudných" ženských dní! (Vlastně... ať už budou všechny takové!!!)

2 Andrea Andrea | 19. ledna 2017 v 21:48

[1]: díky moc, já jsem taky moc ráda. I tobě přeji, aby jsi měla štěstí jen na normální lidi a měla jen "nudné" dny.

3 Vlaďka Vlaďka | 19. ledna 2017 v 23:14

Andrejko, gratuluji. Přeji Ti to. ;-)

4 Radka Radka | Web | 20. ledna 2017 v 7:39

Milá Andrejko, gratuluji k soudnímu rozhodnutí a přeji klidný a pohodový, normální a "obyčejný" ženský život ;-)
Jinak moc hezky a výstižně napsané... ostatně jako vždy :-) Moc ráda si čtu Tvoje články, jsou vždy něčím podnětné ;-)

5 Andrea Andrea | 20. ledna 2017 v 10:09

[3]: [4]: Doufám že už bude jen "nudnější, nudnější a obyčejnější"  :-)  :-)  :-) .
Dneska jsem se ale nenudila. Právě jsem se vrátila z chirurgie, nechala jsem si odstranit dvě znaménka na tváři. Jsem polepená obluda ;-) .

6 anita sandra+ anita sandra+ | 20. ledna 2017 v 10:15

nuda????? to bych nikdy nerekla
o OP a HRT nikdy!!!!
mas stesti na partnerku
a ze soudy ta desiva instituce
je k tobe shoviva :)))..
#
andrejko moc dobre pises
no tohle je "placani" take
mile naivni ..
OP neni vymena kabatku
proto se rika zivotni
zmena..
bud rada tomu gratuluju..
#the orchestral tour
and symphonica#
no budiz.. ;))

7 Andrea Andrea | 20. ledna 2017 v 10:48

[6]: Jo, nestěžuji si. Na svoji partnerku Anežku mám asi opravdu štěstí. Anežky jsou ale asi hodné a milé od přírody :-) .

8 anita sandra+ anita sandra+ | 20. ledna 2017 v 11:11

[7]: anezka???? :))) a nezvala te ..
l.....a zn...?bud rada ..
to A je zvlastni zhoda ze?;))
a andrea bocelli. ma to co mam
ja a zajimave ze tady jde o
pana.ze???:))
kdybys  zila s panem jmenoval
by se andreas:))
hezky den..

9 Andrea Andrea | 20. ledna 2017 v 11:27

[8]: Ráda poslouchám příběhy holek co si našli toho správného pána, a je jich většina. U mě ale bohužel nebo bohudík (otázka jak se na to člověk dívá) tahle věc nezměnila. Zbytek je ale stejný - prostě se váš protějšek stejně většinou v proměně vymění. Musí to být totiž "správné orientace".
Jinak je to ale jedno, hlavně že si rozumíte.

10 anita sandra+ anita sandra+ | 20. ledna 2017 v 11:45

[9]:…wow napsala si to hezky
i kdyz doba dnes je jen o
sex money and ..
a co vernost jelikoz jsme
nekdo venusanky z
marsu a fobove si
mysli ze byt TS je jen
o sexu ..
co orientace pch..
jaky mas ty nazor?
jedu obedovat tak napis
co mas ty rada andrejko
co ti chutna a co umi
s nejlip .
a co nesnasis.
ja miluju ryzi a nesnasim
kroupy a spenat..
hezke dopoledne.

11 Miriam Miriam | 20. ledna 2017 v 15:07

[5]: Přeju brzké zahojení a uzdravení! A ať hist. dopadne dobře!!

12 TS Ženská. TS Ženská. | 20. ledna 2017 v 20:45

je moc fajn že ti to takhle dopadlo, tedy vám oběma, no vlastně vám třem. pořád věřím že většina a zatím mi to nic nevyvrátilo, lidí je rozumných a tenhle soud byl.

asi je dobře že to občasné oslovování v mužském rodě bereš s nadhledem a v pohodě / aspon mi to připadá/.

mě to naopak dost deptá a ponižuje, ano jsou to lidé kteří mě znají už dlouho a šli by v poho spočítat na prsech jedné ruky, dokonce už většina upustila aspon trochu ze své zatvrzelosti a přešli na neutrál.
ale je dokonce i případ, který mě sice v mužském rodě oslovovat chce, občas ovšem použije rod ženský a poslední dobou čím dál častěji, nebo přijde připraven a začne v rodě mužském, potom se zapomena a přejde na ženský, když si to náhodou uvědomí tak se opraví.

toto jednání mi hlava nebere, ne tedy že by mě nevnímal jako ženu, on zatvrzele nechce a snaží se tomu bránit. /vlastně celkem směšné jak jsou někteří lidé tvrdohlaví.

13 Andrea Andrea | 20. ledna 2017 v 21:03

[12]: Lidé jsou asi většinou rozumní. To spíše naše paměť vybírá ty negativní případy, protože nás bolely.
Občasný problém s oslovením, od těch co mě znají, mě nebolí. Je to ale dáno mojí mentalitou a dětstvím. Nejvíc a nejškodoliběji se mi snažili ubližovat právě ti, co nás znaly. Přestalo mě na tom záležet, protože jsem pochopila, že tím si řeší svoje mindráky a mě se to v podstatě netýká.
Přeji ti ale aby se ti to nedělo a když tak je posílej nevybíravě někam. A´t si svoje midráky řeší na někom jiném.

14 TS Ženská. TS Ženská. | 20. ledna 2017 v 22:09

[13]: víš tohle si já sice říkám taky, ale mě to nepomáhá.
ale díky, ono je to pořád lepší a čím dál méně častěji, možná právě o to víc mě to vadí, ono už to není o tom jak mě vidí nebo zvyk, pouze zatvrzelost. prostě schválnost.

a jsem ráda že ten život už bereš jako zcela běžný, on běžný je, ale pořád jsou momenty kdy mě ještě něco nečekaně potěší.
ony jsou to často věci které zdánlivě s přeměnou nesouvisí, přitom s ní souvisí hodně.
jako třeba, přišla mi krásná kabelka kterou jsem chtěla, kožená vyrobená v Mnichově, byla za hubičku, já slečně nabídla dokonce víc než za kolik jí nabízela, stejně mi ji poslala za původní cenu, což je od ní moc hezké.

a že to s přeměnou nesouvisí, ale kdepak právě souvisí, na co já bych si dřív kupovala takovou kabelku.

15 Niki Niki | Web | 21. ledna 2017 v 5:14

Andrejko, vzhledem ke kvalitám tvé osoby to u soudu nemohlo dopadnout jinak, ale stejně ti blahopřeji.
Už jsem ti minulý rok v mailu psala, že se s drtivou většinou tvých názorů ztotožňuji a tady to není jinak. Vnímám to stejně. Život se nějak uklidnil, začíná být opravdu trochu nezajímavý a obyčejný. Počáteční euforie tak nějak vyprchala, čím více se cítím být ženou, tím méně vnímám reakce okolního světa a neřeším už věci, kterými jsem se dříve dost zabývala. Jsem klidnější a vyrovnanější, ale tak je to určitě dobře.
Takže vítejme v krásně nudných životech žen.
Měj se Andrejko hezky, na tvé cestě ti přeji jen to nejlepší, pa

16 Andrea Andrea | 21. ledna 2017 v 9:38

[15]: "... vzhledem k tvým kvalitám ..." - asi se budu červenat, nevím zda nějaké mám ale potěší to.
Mám pocit že euforie vyprchá nakonec u všech. No a někdo ji má větší a někdo menší. Na druhou stranu euforie je to, co z počátku pomáhá překonat ty nejtěžší věci, a to je dobře. A až přejde, zbydou ty hezky obyčejné věci a hezký život.
Drž se taky a spi víc. Dělá to prý hezčí pleť!!!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama